Śląsk to region, który słynie z rozwiniętego przemysłu i infrastruktury. Konsekwencją jest duży popyt na magazyny do wynajęcia. Można również zaobserwować stabilną pozycję rynku nieruchomości komercyjnych, szczególnie na Górnym Śląsku.
Zapoznając się z raportami opisującymi stan rynku powierzchni magazynowych w Polsce, można zauważyć, że Górny Śląsk jest w tym zestawieniu wiceliderem. Natomiast region ten jest obecnie największym ośrodkiem przemysłowym w kraju. W 2013 roku najemcy mogli skorzystać z oferty, w której dostępnych było 1,43 miliona metrów kwadratowych powierzchni magazynowych i przemysłowych. Najwięcej magazynów w tym regionie znajduje się w Gliwicach, Chorzowie, Mysłowicach i w Tychach. Nowym ośrodkiem zainteresowania deweloperów stają się natomiast lokalizacje znajdujące się wzdłuż trasy od Gliwic do Pyrzowic. Jak wskazują najnowsze wyniki, Górny Śląsk może cieszyć się nie tylko popytem, ale i zadowoleniem najemców, którzy przedłużają zawarte umowy najmu powierzchni magazynowych.
Z kolei biorąc pod uwagę magazyny do wynajęcia na Dolnym Śląsku, szczególnie wyróżnia się Wrocław. Na wpływ dużego popytu na nieruchomości magazynowe ma niewątpliwie dogodna lokalizacja tego miasta. Ponadto duże znaczenie ma obecność autostrady A4, którą można dojechać zarówno do Niemiec, jak i na Ukrainę. Nie bez znaczenia jest tutaj również obwodnica A8, umożliwiająca przejazd w kierunku Poznania, Bydgoszczy, Trójmiasta, a także w stronę Warszawy. Zarówno autostrada A4 jak i obwodnica przyczyniają się do tego, że Wrocław jest ważnym punktem logistycznym. Wrocław może stać się jeszcze bardziej atrakcyjny, kiedy zostaną ukończone prace nad budową wschodniej obwodnicy, co ma mieć miejsce w roku 2020. Dolnośląski rynek magazynowy zaczął się rozwijać na Bielanach Wrocławskich, a dzisiaj dużym zainteresowaniem wśród najemców cieszy się także Długołęka, Kąty Wrocławskie, Nowa Wieś Wrocławska i Żórawina.
Uwzględniając magazyny do wynajęcia na Śląsku, prognozy dla tego regionu są optymistyczne. Górny Śląsk pozostaje w czołówce ośrodków, które cieszą się dużą aktywnością najemców. W pierwszym kwartale 2015 roku wynajęto 86 tysięcy metrów kwadratowych. Popyt zwykle napędza podaż i tak też jest w tym przypadku - obecnie deweloperzy realizują projekty magazynowe na Górnym Śląsku o powierzchni 92 tysięcy metrów kwadratowych.