magazine top

Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na dokonywanie zakupów online. Nie należy zapominać jednak o tym, że nadal łatwo jest paść ofiarą oszustów. Dowiedz się, na co warto zwrócić uwagę, robiąc zakupy w e-commerce.

1.     Szyfrowane połączenia

Przed dokonaniem płatności online i podaniem jakichkolwiek danych osobowych na stronie internetowej, warto upewnić się, czy dana witryna posiada certyfikat Secure Socket Layer (SSL). Nie ma w tym nic trudnego. Wystarczy jedynie sprawdzić, czy po lewej stronie adresu danej witryny wyświetla się symbol zamkniętej kłódki. Jeżeli strona danego sklepu jest oznaczona tym certyfikatem, możesz mieć pewność, że wszystkie dane przesyłane z tej witryny pozostaną poufne.

2.     Opinie klientów

Opinie innych klientów to jeden z najlepszych sposobów, by dowiedzieć się więcej na temat działania danego sklepu internetowego. Warto zapoznać się z nimi zwłaszcza w przypadku, w którym zakup dokonywany jest za pośrednictwem mało znanej witryny e-commerce. Jeżeli wśród komentarzy zauważysz uwagi sugerujące niezgodność produktu z opisem, problemy ze zwrotem lub naprawą, a przede wszystkim niedostarczenie towaru mimo opłacenia kosztów, bezpieczniej będzie skorzystać z usług innego sklepu.

3.     Bardzo korzystne okazje

Internet jest miejscem, które bardzo często daje możliwość znalezienia naprawdę korzystnych ofert. Warto jednak pamiętać o tym, że wyjątkowe okazje, zwłaszcza gdy promocyjna cena jest niższa niż faktyczna wartość towaru lub znacznie odbiega od cen proponowanych przez innych sprzedawców, mogą rodzić ryzyko. Dobrze jest zatem zweryfikować wiarygodność każdej witryny e-commerce przed dokonaniem zakupu w okazyjnej cenie.

4.     Płatności online

Dokonując płatności w internecie, dobrze jest również zwrócić uwagę na to, czy dany sklep korzysta z usług sprawdzonego agenta rozliczeniowego, przykładowo https://www.dotpay.pl/. Dzięki temu możesz mieć pewność, że Twoje transakcje online będą bezpieczne. Finalizacja transakcji za pośrednictwem płatności internetowych da Ci także możliwość skorzystania z tzw. chargeback’u oraz ułatwi ewentualny zwrot kosztów.

Dzięki tym prostym wskazówkom zadbasz o to, by Twoje zakupy online były bezpieczne i nie wiązały się z ryzykiem utraty środków. Skorzystaj z nich, dokonując kolejnych internetowych transakcji.

fb button

grab my essay banner

logo jooble

Popularne