magazine top

Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków to cenna ochrona dla kierowcy i pasażerów ubezpieczonego pojazdu. Gwarantuje ono dodatkowe świadczenia finansowe na wypadek trwałego uszczerbku na zdrowiu. Z ubezpieczeniem tym związane są 4 ważne kwestie – poznaj je!

Tylko ubezpieczenie NNW zabezpiecza sprawcę

Jeśli sprawca wypadku, będący kierowcą, dozna uszczerbku na zdrowiu, to nie uzyska świadczenia z tytułu swojego ubezpieczenia OC posiadacza pojazdu. Może je dostać jedynie z osobno wykupionego ubezpieczenia NNW.

Ubezpieczenie NNW chroni kierowcę i pasażerów

Ubezpieczenie NNW chroni nie tylko kierowcę, ale i pasażerów pojazdu. Pieniądze wypłacane z polisy pomagają poszkodowanym w wypadku komunikacyjnym m.in. pokryć koszty leczenia czy rehabilitacji. To ważne, bo pasażer może uzyskać świadczenie lub odszkodowanie z OC sprawy zdarzenia tylko w granicach jego odpowiedzialności. Natomiast zakres czy suma ubezpieczenia NNW mogą znacznie przekraczać to, co poszkodowany otrzymałby z tytułu OC sprawcy. To nie wszystko – osoba objęta ubezpieczeniem NNW może zgłosić roszczenie do swojego towarzystwa ubezpieczeniowego nawet wtedy, gdy otrzymała odszkodowanie z tytułu umowy OC innego uczestnika ruchu!

Pamiętaj też, że wybrana przez Ciebie suma ubezpieczenia dotyczy każdego pasażera z osobna. Przykładowo, jeżeli wynosi ona 15 tys. zł to każdy podróżujący z Tobą jest ubezpieczony właśnie na tę kwotę.

Ubezpieczenie NNW – ochrona także za granicą!

Wyjeżdżasz za granicę samochodem? Prywatnie lub służbowo? Podczas każdej takiej podróży zarówno Ty, jak i Twoi pasażerowie są pod ochroną ubezpieczenia NNW.

Ochrona przed zdarzeniami związanymi z użytkowaniem pojazdu

Warto wiedzieć, że ubezpieczeniem NNW – poza skutkami wypadku lub kolizji – objęte są też efekty zdarzeń mających miejsce podczas użytkowania pojazdu, np. wsiadania i wysiadania z niego, zmiany koła na poboczu czy tankowania paliwa.

Szukasz dodatkowych argumentów na zakup polisy NNW? Wypłata świadczenia nie wpływa na szkodowość, więc nie tracisz żadnych zniżek! Już dziś wejdź na stronę www.mtu24.pl i wybierz ubezpieczenie NNW dostosowane do Twoich potrzeb!

fb button

grab my essay banner

logo jooble