magazine top

Inwestowanie we własną fotowoltaikę dla małych i średnich przedsiębiorstw to sposób na uniezależnienie się od zakładów energetycznych i związanych z tym podwyżek cen energii. Wielu przedsiębiorców rozważa zainwestowanie pieniędzy we własną fotowoltaikę, aby zyskać większą niezależność i odczuć oszczędność w portfelach, a także pozyskiwać prąd w ekologiczny sposób.

  • Dlaczego warto zainwestować we własną instalację fotowoltaiczną?
  • Czy właściciele firm mogą skorzystać z Systemu Opustów i odbierać nadwyżki energetyczne? 
  • O jakich przepisach warto pamiętać przed zakupem instalacji?

Fotowoltaika dla firm – jakie są korzyści dla przedsiębiorców?

Fotowoltaika dla firm pozwala znacząco obniżyć stałe koszty za użytkowanie energii i produkować własną na potrzeby prowadzonej działalności. Jakie korzyści wiążą się z inwestowaniem w firmową fotowoltaikę i kiedy ma ona sens? 

  • Niezależność energetyczna 

Główną korzyścią wynikającą z firmowej fotowoltaiki jest możliwość uniezależnia się od zakładu energetycznego. Energia ze słońca jest niewyczerpalna i umożliwia zaspokojenie dowolnego zapotrzebowania.

  • Magazynowanie energii i możliwość sprzedaży nadwyżek energetycznych 

Każdy właściciel małego lub średniego przedsiębiorstwa mający zainstalowane panele fotowoltaiczne, może korzystać – zgodnie z aktualizacją Ustawy o alternatywnych źródłach energii – z Systemu Opustów. Co to oznacza w praktyce? Jako prokurent może sprzedawać Operatorowi Systemu Energetycznemu nadwyżki wyprodukowanej energii i je odbierać zgodnie z Systemem Opustów. 

W praktyce oznacza to, że np. jeśli jako właściciel potrzebujesz mocy do naładowania sprzętu, a ilość pobranej energii jest niewystarczająca w danym momencie np. w pochmurny dzień, to możesz pobrać ją ze zmagazynowanych wcześniej zasobów. To rozwiązanie sprawdzi się również w sytuacji, gdy instalacja wygeneruje mniejszy uzysk w stosunku do zapotrzebowania na energię.

  • Realne oszczędności – skuteczne obniżenie rachunków za użytkowanie energii

Chcesz w skuteczny sposób obniżyć rachunki za prąd w swojej firmie? Firmowa fotowoltaika to sposób na oszczędność w formie niższych i stałych opłat. Doskonałe rozwiązanie wtedy, gdy chcesz odczuć realne oszczędności w swojej firmie, a pieniądze przeznaczyć na inny cel. 

  • Wzmocniony wizerunek firmy 

Fotowoltaika dla przedsiębiorcy to również sposób na zwrócenie uwagi klientów dzięki proekologicznym działaniom. Wiele firm wykorzystuje taki sposób, aby pozyskiwać więcej klientów, a zarazem optymalizować koszty i chronić środowisko naturalne. Jeśli dbanie o ekologię jest ważne dla Twojej firmy, to inwestycja we własny system fotowoltaiczny wzmocni korzystnie jej wizerunek w oczach potencjalnych klientów. Przede wszystkim istotne jest to, że Twoja firma zyska dostęp do niewyczerpalnego źródła energii i w zależności od mocy instalacji będzie mogła korzystać z niej na wiele sposobów. 

  • Inwestycja, która zwróci się w przyszłości

Fotowoltaika dla firm to łatwe rozliczenie i inwestycja, która zwraca się już po kilku latach i jest świetną okazją do ulokowania kapitału firmowego. Ponadto liczne dotacje w ramach programów wspierających rozwój OZE ułatwiają obniżenie kosztów firmowych na zakup fotowoltaiki. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do kontaktu z ekspertami z firmy N Energia , którzy pomogą Ci uzyskać dofinansowanie na fotowoltaikę dla firmy. 

  • Dotacje na fotowoltaikę 

Jeśli jesteś małym lub średnim przedsiębiorcą – możesz skorzystać z dotacji na zakup systemu fotowoltaicznego w ramach programów wspierających OZE. Istnieją również lokalne inicjatywy w ramach których można otrzymać wsparcie np. w ramach programu warszawskiego można otrzymać nawet 1500 zł za 1 kW wyprodukowanej energii! Jeśli decydujesz się na taki system, pamiętaj o tym by sprawdzić jakie przepisy muszą być spełnione, aby instalacja fotowoltaiczna w firmie mogła powstać!

fb button

grab my essay banner

logo jooble

Popularne