magazine top

Często z pozoru najłatwiejsze czynności mogą się okazać nie lada wyzwaniem. Żyjemy w czasach, gdzie przepływ towarów, usług i zasobów ludzkich jest na masową, globalną skalę. Codziennie setki milionów różnego rodzaju paczek jest przygotowywanych do wysyłki i transportu. W tym ogromny procent stanowią całe kontenery palet z przeróżnymi towarami począwszy od tych spożywczych po artykuły AGD, RTV, budowlane czy przemysłowe.

Paleta stanowi pewnego rodzaju przenośną platformę, która służy do składowania a raczej układanie drobniejszych partii towaru a następnie przetransponowania go z określoną ilością danego produktu z jednego punktu do drugiego. Nieraz tych punktów, które musi pokonać paleta jest kilka i dlatego tak ważnym jest, by była ona odpowiednio dobrze przygotowana do swojej drogi. Takim podstawowym elementem wyjściowym do transportu jest to, by na palecie towar został odpowiednio równo ułożony a następnie w dokładny sposób zafoliowany. 

Do takich najpowszechniej używanych typów palet należą tzw. europalety o wymiarach 1200 × 800 × 144 mm i obciążeniu 1500 kg. Są oczywiście palety specjalnie przystosowane do kontenerów – 1135 × 1133 mm oraz palety CP dedykowane pod przemysł chemiczny. Tych rodzajów i ich odmian jest kilka, ale bez względu na to z jaką paletą mamy do czynienia, każda z tych palet powinna być odpowiednio dobrze zabezpieczona i przygotowana do transportu. 

Jednym z takich podstawowych urządzeń, które będą wstanie nam taką paletę dobrze przygotować do transportu jest owijarka palet. Takich owijarek na rynku mamy wiele rodzajów, a producenci konkurują ze sobą prześcigają się w rywalizacji o zdobycie klienta. Ważne jest za tym to, by dokonać najtrafniejszego wyboru tego urządzenia. Przede wszystkim musimy sprecyzować jakiego rodzaju owijarki potrzebujemy oraz to w jakim segmencie cenowym będziemy koncentrować nasze poszukiwania. I tu należy uważać, by nie koncentrować się na pozornych oszczędnościach, bo często takim bardzo kuszącym czynnikiem jakim próbują niektórzy producenci zdobyć klienta jest niewygórowana cena. Jednak pamiętajmy, że szczególnie przy tak specjalistycznych urządzeniach jakimi są owijarki należy zwracać przede wszystkim uwagę na jakość użytych materiałów do ich budowy oraz zastosowanej technologii.  To ma bardzo duże zasadnicze znaczenie na późniejszą jakość działania takiego urządzenia oraz ponoszonymi z tego tytułu kosztami eksploatacyjnymi. Niestety nie ma możliwości zakupu urządzenia w niskiej cenie, które będzie charakteryzowało się najwyższą dokładnością działania, niskimi kosztami eksploatacyjnymi i bezawaryjnością. Jak w większości tego rodzaju urządzeń odpowiednio wysokiej klasy sprzęt profesjonalny musi swoje kosztować. Jednak dzięki odpowiedniej inwestycji w dobrej klasy sprzęt możemy być pewni, że nasze urządzenie będzie zarówno wydajne jak i bezawaryjne. To będzie nam gwarantowało ciągłość pracy i stałe dochody. Nowoczesne owijarki są również bardzo ciche i oszczędne, a to przekłada się na komfort pracy naszych pracowników i niskie koszty utrzymania urządzenia.

Do czołowych producentów najwyższej klasy profesjonalnych owijarek paletowych należą takie marki jak EvoPac, Siat, Noxon. Fabryki tych marek znajdują się na terenie Włoch i San Marino. Bardzo wysokie standardy produkcji oraz zastosowanie najnowszych technologii sprawiają, że urządzenia te cieszą się ogromnym uznaniem na całym świecie. Przede wszystkim owijarki te gwarantują bardzo wysoką wydajność, dokładność i bezawaryjność. Jednym minusem tych urządzeń może być to, że nie należą do najtańszych, ale jak już powyżej napisaliśmy jakość i gwarancja długiego bezawaryjnego użytkowania musi odpowiednio kosztować. 

Zakup takiego urządzenia pozwoli przedsiębiorstwu na dokładne przygotowanie dużych ilości palet do transportu w wyjątkowo krótkim czasie. Urządzenia te są też bardzo intuicyjne w obsłudze a to sprawia, że każdy pracownik po krótkim przeszkolenie będzie wstanie prawidłowo obsługiwać urządzenie. Wszystkie urządzenia można w odpowiedni sposób konfigurować i przystosowywać do owijania różnych typów palet. 

Przedsiębiorców zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z pełną specyfikacją tych urządzeń, która znajduje się na stronie oficjalnego dystrybutora marek EvoPac, Siat, Noxon na Polskę https://pakowarka.pl/. Znajdą tam też Państwo inne pomocne urządzenia pakujące, które usprawnią pracę każdego profesjonalnego magazynu.

fb button

grab my essay banner

logo jooble