magazine top

W obecnych czasach zarówno mniejsza jak i większa firma produkcyjna lub handlowa ma potrzeby logistyczne. Jednak posiadanie stałego magazynu, nie dla wszystkich jest dobrym rozwiązaniem. W zależności od branży potrzeba składowania towaru lub sprzętu, może wynikać tylko z sezonowości branży lub konkretnych w danym momencie potrzeb.

I tutaj z pomocą przychodzi rozwiązanie, jakim są namioty magazynowe RAJT na wynajem krótko lub długoterminowy. Namioty magazynowe mają wiele zalet, a jedną z nich jest mobilność i możliwość ciągłego dostosowania do wymagań inwestora. Jest to cecha wyróżniająca je na tle klasycznych murowanych czy stalowych rozwiązań. Nie oznacza to jednocześnie, że namioty magazynowe są mniej bezpieczne.

Namiotowe hale magazynowe są świetnym rozwiązaniem do magazynowania towarów, sprzętu lub do wykorzystywane na cele produkcyjne, jako hale przemysłowe. Namioty magazynowe są całkowicie dostosowane do indywidualnych potrzeb oraz przeznaczenia. Mamy możliwość wyboru nie tylko jej rozmiaru, ale także poszycia i dodatkowych elementów wyposażenia. Warto tutaj zaznaczyć, że namioty magazynowe można dowolnie rozbudować, pomniejszyć lub przenieś w inne miejsce, jeżeli będzie taka potrzeba. Dużą zaletą oferty firmy RAJT jest to, że namiotowe hale magazynowe są dostępne w ofercie sprzedaży, ale także wynajmu krótkoterminowego, sezonowego lub długoterminowego — na dowolny okres czasu. Takie rozwiązanie jest bardzo korzystne pod kątem finansowym. Wypożyczamy na tak długo, jak tylko potrzebujemy, bez zbędnych kosztów!

Jakie zastosowanie mają namioty magazynowe? 

Namioty magazynowe mają nieograniczone możliwości. Mogą być całkowicie dostosowane do konkretnych potrzeb. Mogą służyć równie dobrze jako magazyn do przechowywania różnego rodzaju towaru (np. hurtowni lub sklepu), ale także jako miejsce do pakowania lub gromadzenia przesyłek, które będą wysyłane dalej do odbiorców. 

Namioty magazynowe mogą być także przystosowane na cele hali przemysłowej lub jako połączenie przestrzeni prezentacyjnej, magazynowej i handlowej. Tutaj świetnym przykładem będzie okres Bożonarodzeniowy, w którym np. kwiaciarnie lub sklepy z dekoracjami do domu, tworzą przestrzeń wystawienniczo-handlową ze świątecznymi dekoracjami. Taka przestrzeń służy wtedy jako magazyn (miejsce przechowywania ozdób), przestrzeń prezentacyjna — możemy w niej ładnie wyeksponować towar oraz przestrzeń handlowa — stworzyć punkt, w którym będzie znajdowała się kasa.

rajt halanamiotowa florapoint

Fot. Czarna hala namiotowa z podłogą dla firmy Flora Point / Źródło i realizacja: RAJT.PL

Co więcej, taka przestrzeń może być dodatkowo rozbudowana o miejsce chilloutu — przestrzeni, w której można zatrzymać się na ciepłą herbatę, kawę lub czekoladę.

rajt halanamiotowa florapoint christmas bar

Fot. Czarna hala namiotowa dla firmy Flora Point - strefa chillout / Źródło i realizacja: RAJT.PL 

Co możemy przechowywać w namiotowych halach magazynowych?

Asortyment, jaki można przechowywać w namiotowych halach magazynowych, jest praktycznie nieograniczony. Mogą być to różnego rodzaju produkty, paczki, sprzęt budowlany, narzędzia. Są także świetnym rozwiązaniem dla rolnictwa, do hodowli zwierząt, jako magazyn do przechowywania płodów rolnych, maszyn czy narzędzi.

Zalety namiotów magazynowych — podsumowanie

Oprócz wspomnianej już mobilności, modułowości oraz możliwości dostosowania do aktualnych potrzeb firmy, namioty magazynowe to świetne rozwiązanie dla tych przedsiębiorców, którzy nie potrzebują magazynu stałego (okresowe, sezonowe potrzeby magazynowania) lub dla nowych firm, które nie mają dużych nakładów finansowych na start oraz pewności, że nowy biznes będzie prosperował zgodnie z ich założeniami. Wtedy podpisywanie długoterminowych umów lub budowa magazynu stałego, byłaby zbędnym kosztem, obciążającym budżet firmy.

Artykuł powstał przy współpracy z Hale namiotowe RAJT specjalizujący się w produkcji innowacyjnych konstrukcji namiotowych dostosowanych do przeznaczenia i indywidualnych potrzeb Klienta.

fb button

grab my essay banner

logo jooble

Popularne