magazine top

Buty skórzane nadal pozostają najczęstszym wyborem dla wymagających użytkowników. Pomimo ciągłego rozwoju technologii i wprowadzania nowych tworzyw sztucznych do produkcji, to jednak skóra naturalna wciąż jest stosowana do wytwarzania eleganckiego, wygodnego, trwałego i zdrowego obuwia. Modne i wygodne obuwie od „zawsze” było wizytówką osoby eleganckiej. Skóra naturalna jest elastycznym, miękkim, bezpiecznym, zapewniającym odpowiednią wentylację stopy materiałem niezastąpionym w produkcji obuwia.

Obuwie ze skóry naturalnej jest solidne, trwałe, odporne na kaprysy pogody, a odpowiednia pielęgnacja pozwala na zachowanie wysokich walorów użytkowych i estetycznych przez długi okres użytkowania. Elegancki wygląd, trwałość i wytrzymałość skóry wynikają z jej struktury i własności fizycznych tego  naturalnego surowca. Wysokiej jakości buty wykonane ze skóry naturalnej wymagają pielęgnacji, która zagwarantuje trwałość i odpowiedni wygląd obuwia podczas długiego użytkowania. Obuwie ze skór naturalnych należy regularnie czyścić po zabrudzeniu, kremować, pastować itp., preparatami przeznaczonymi do danego rodzaju skóry. Buty wykonane ze skóry naturalnej można poddać renowacji odpowiednimi preparatami przywracającymi pierwotny wygląd. Jest to ekologiczne rozwiązanie oszczędzające środowisko i pieniądze.

Jak zadbać o buty ze skóry naturalnej?

Buty wykonane ze skór naturalnych zachowają piękny wygląd przez wiele sezonów pod warunkiem odpowiedniej konserwacji. Szczególnie ważna jest impregnacja butów po zakupie, a następnie regularne jej powtarzanie.  Impregnacja, wykonana za pomocą środków odpowiednich do danego rodzaju skóry, zabezpiecza obuwie przed wchłanianiem wilgoci i podnosi odporność na działanie czynników szkodliwych. Odpowiedni impregnat chroni skórę również  przed nadmiernym wysychaniem skutkującym łuszczeniem i pękaniem materiału. Impregnację dokładnie wyczyszczonego obuwia należy regularnie powtarzać.

Aplikacja preparatów o określonych wartościach odżywczych zapewni odpowiednie natłuszczenie obuwia wzmocni kolor i naturalny odcień skóry. Obuwie jest produkowane z różnych rodzajów skór naturalnych najczęściej ze skóry licowej, skóry nubukowej, skóry zamszowej, dwoiny welurowej i innych. W zależności od rodzaju skóry należy wybrać preparat przeznaczony tylko do zamszu, do nubuku lub do skór licowych. Preparaty do czyszczenia i zabezpieczenia obuwia ze skór naturalnych najczęściej występują pod postacią past stałych i płynnych, kremów lub mleczka czyszczącego.

Produkty do czyszczenia i impregnacji obuwia są dostępne w formie past, kremów w puszkach, tubkach oraz w wygodnych w użyciu aplikatorach. Najstarszym i najefektywniejszym sposobem zabezpieczenia butów ze skór licowych przed zawilgoceniem, jak również przed przesuszeniem jest woskowanie. Sposoby aplikacji opisane są na etykietach.

Popularne środki do pielęgnacji obuwia

Uznanym, krajowym producentem preparatów do konserwacji i pielęgnacji obuwia skórzanego jest GRUPA INCO S.A. (https://www.inco.pl/). Firma zajmuję się produkcją i doskonaleniem preparatów do pielęgnacji obuwia nieprzerwanie od 1954 r. Dopracowane receptury produktów „BUWI” umożliwiają skuteczne czyszczenie pielęgnacje, renowacje, zabezpieczenie przed wilgocią i szkodliwym działaniem promieniowania UV.

W asortymencie marki Buwi Premiere  znajdują się pasty stałe i w płynie do pielęgnacji obuwia ze skór licowych, kremy do odświeżenia koloru oraz mleczka czyszczące, usuwające plamy i zabrudzenia.  Do czyszczenia skór nubukowych i zamszowych produkowane są mleczka wyrównujące kolor i odświeżające powierzchnię skóry. Impregnaty, środki czyszczące i pielęgnujące do wyrobów ze skór naturalnych dostępne są w opakowaniach ułatwiających aplikację. Pełna oferta produktów marki BUWI umożliwia utrzymanie obuwia skórzanego w dobrej kondycji i nienagannym wyglądzie zgodnie z zasadą „jak dbasz, tak masz”.

fb button

grab my essay banner

logo jooble