magazine top

Niedługo czeka Cię biznesowa podróż za granicę i zastanawiasz się, co warto ze sobą zabrać? Wyjazd coraz bliżej, a Tobie wydaje się, że zapomnisz połowy rzeczy? Spokojnie, pomożemy Ci się spakować! Zapoznaj się z naszymi poradami i upewnij się, że nie zabraknie Ci niczego ważnego!

Komputer i telefon – bez nich ani rusz!

Na podróży służbowej z pewnością czeka Cię wiele obowiązków. Dlatego będziesz potrzebować dostępu do osobistych plików biznesowych, aplikacji i oprogramowania do prezentacji. Własny laptop i SD karta na niezbędne pliki pozwolą na wydajną pracę podczas podróży w dowolne miejsce na świecie.

Warto zainwestować w plecak, teczkę lub torbę ze specjalną kieszenią na laptopa, która zabezpieczy go w podróży. Jeśli zabierasz tylko jedną torbę, wybierz bagaż z przegrodą na laptopa.

Masz telefon służbowy? Pamiętaj o spakowaniu go razem z prywatnym telefonem komórkowym. Spakuj kable ładujące do wszystkich urządzeń elektronicznych, w tym wtyczki ścienne, jeśli to konieczne. Lepiej uniknąć problemu z rozładowaną baterią – szczególnie podczas spotkań biznesowych czy seminariów.

Jeśli Twój telefon ma tendencję do szybkiego rozładowywania się, rozważ zakup przenośnej ładowarki lub power banku, który pozwoli Ci szybko naładować urządzenie, gdy jesteś w drodze. Brakuje Ci pamięci? Karta micro SD 256 GB w sklepie Komputronik powinna w zupełności wystarczyć na najważniejsze pliki.

Odzież na każdą okazję

Wyjazd biznesowy nie obejdzie się bez odzieży służbowej, w tym garniturów, spodni lub spódnic i eleganckich koszul. Jeśli nie wybierasz się na dłuższy wyjazd, zazwyczaj wystarczy jeden lub dwa garnitury z kilkoma koszulami na zmianę. Jakie jeszcze ubrania warto ze sobą zabrać?

Strój wizytowy

Jeśli wybierasz się na oficjalną imprezę, powinieneś spakować odpowiednią sukienkę, garnitur lub spodnie. Jednak wiele zależy tu od typu samego eventu. Na wystawnych bankietach często obowiązuje dress code black tie – najwyższy poziom stroju formalnego. Z kolei przyjęcia koktajlowe nie wymagają od Ciebie aż tak wyrafinowanej stylizacji. Jeśli nie masz pewności co do ubioru, zapytaj o sugestię współpracownika lub przełożonego.

Buty wyjściowe

Spakowanie jednej pary dobrze dopasowanych butów wyjściowych prawdopodobnie wystarczy na kilkudniowy wyjazd. Zanim włożysz je do torby, upewnij się, że są czyste i w dobrym stanie.

Kurtka lub sweter

Nawet jeśli podróżujesz do ciepłych krajów, w hotelach i centrach konferencyjnych może być chłodno. Dlatego warto spakować lekki sweter lub kurtkę, którą z łatwością schowasz do torby. W ten sposób unikniesz nieprzyjemnych niespodzianek.

Stroje codzienne

Być może uda Ci się wygospodarować nieco czasu na relaks i zwiedzanie lokalnych atrakcji. Dlatego zabierz ze sobą wygodne ubranie na czas wolny od pracy. Możesz nawet spakować kostium kąpielowy na wypadek wizyty na hotelowym basenie lub wannie z hydromasażem.

Kapelusz, okulary przeciwsłoneczne, parasolka

Trzymaj te niezbędne akcesoria podróżne pod ręką, aby chronić się przed deszczem i słońcem. Przechowuj okulary przeciwsłoneczne w etui i weź parasol podróżny, który zmieści się w Twoim bagażu podręcznym.

Możesz wkładać kapelusz na nieformalne wyjścia, aby chronić się przed słońcem lub po prostu traktować go jako modny dodatek.

Dokumenty podróżne

Jeśli wyjeżdżasz za granicę, zabierz ze sobą dowód osobisty. Cel Twojej podróży leży poza granicami Unii Europejskiej? Prawdopodobnie będziesz potrzebował także paszportu.

Możesz wydrukować rezerwacje linii lotniczych, potwierdzenia hoteli i dane wypożyczonego samochodu i przechowywać je w jednej teczce. Wolisz trzymać te dokumenty w elektronicznych wersjach? Możesz także uporządkować je na swoim smartfonie – oznaczyć je gwiazdką w skrzynce odbiorczej lub dodać do aplikacji do zarządzania plikami, aby mieć do nich szybki dostęp.

W takiej sytuacji przyda Ci się karta micro SD w Komputronik, która zapewnia dodatkowe miejsce na niezbędne pliki. Podróż służbowa to świetna okazja do rozwoju zawodowego, ale też spore wyzwanie logistyczne. Dobrze zaplanuj swój wyjazd i zabierz wszystko, co może Ci się przydać!

''Artykuł sponsorowany''

fb button

grab my essay banner

logo jooble