magazine top

Jeśli posiadasz swoją stronę lub sklep internetowy, z pewnością spotkałeś się z terminem pozycjonowania w Google. Zwiększenie widoczności w sieci może wydawać się procesem wymagającym dużego nakładu czasu oraz pracy. Zwłaszcza jeśli całą swoją uwagę poświęcasz tworzeniu angażujących treści w Twojej witrynie lub dostarczaniu produktów do Twoich klientów.

Warto jednak zainteresować się SEO z kilku powodów:

1. Google jest monopolistą

Ponad 90% polskich internautów korzysta codziennie z Google. Daje to zawrotną sumę ponad 10 milionów użytkowników na dzień. Polacy korzystają z wyszukiwarki z Mountain View najczęściej w Europie. Wśród nich może być nawet tysiące osób zainteresowanych Twoim biznesem. Algorytmy Google nie są w pełni znane, ale możliwy jest szereg działań, które poprawią Twoją widoczność w sieci. Warto być na szczycie wyszukiwań najpopularniejszej wyszukiwarki na świecie.

2. Przygotuj się na nowych gości na stronie www

Skuteczne pozycjonowanie w Google to większa liczba wizyt w witrynie. O Twojej stronie będą miały okazję dowiedzieć się nowe osoby, które do tej pory nie miały styczności z Twoim biznesem. To dobra okazja do rozszerzenia biznesu i wypłynięcia na nowe rynki.

3. Dynamizuj zyski

Zwiększając liczbę odwiedzin w swojej witrynie masz również szansę na powiększenie zysków. Zarówno ze sprzedaży produktów lub usług, jak i z reklam, czy artykułów sponsorowanych zamieszczanych wewnątrz Twojej strony internetowej.

4. Wyniki organiczne są lepsze niż sponsorowane

Przeciążenie poznawcze związane z atakującymi nas z każdej strony reklamami sprawia, że potencjalni klienci wierzą bardziej wynikom, które postrzegają jako organiczne. Działania SEO nastawione są w sporym stopniu właśnie na takie wyniki.

5. Właściwi odbiorcy we właściwym miejscu

Oprócz dotarcia do szerokiego grona odbiorców, ważne jest również, aby osoby które znajdą się w Twojej witrynie, były zainteresowane oferowanymi przez Twój biznes usługami. Odpowiednie targetowanie na frazy kluczowe, to w działaniach SEO podstawa. Jeśli na Twojej stronie znajdą się wysokiej jakości, angażujące teksty, zawierające odpowiednie słowa kluczowe, masz szansę znaleźć się wysoko w wynikach ich wyszukiwania.

6. Świadomość marki i oddani klienci

Dzięki przemyślanej kampanii SEO, masz możliwość utrwalić się w świadomości potencjalnych klientów. Widząc Twoją stronę wysoko w wynikach wyszukiwania, będą ją postrzegali jako godną zaufania, a w ogólnym rozrachunku wartą ponownych odwiedzin.

7. Twórz relacje biznesowe

Pozyskiwanie linków to jedno z kluczowych działań w obrębie SEO. Dzięki niemu masz szansę na nawiązanie współpracy z innymi stronami, które w swoich artykułach będą oznaczały Twoją witrynę. Współpraca z zaufanymi i wysoko ocenianymi w rankingach Google stronami, buduje zaufanie również wobec Twojej marki.

8. Długoterminowa inwestycja, która procentuje

Znacznej poprawy wyników nie osiągnie się co prawda z dnia na dzień, ale ustrukturyzowana praca z planem popartym badaniami rynku, daje zauważalne wyniki z czasem i na dłuższą metę.

9. Poprawisz jakość swojej strony

Z działaniami SEO wiąże się optymalizacja witryny internetowej. Do czytelnej, płynnie działającej, estetycznie wyglądającej i zapełnionej angażującymi treściami strony, chętniej będą powracać internauci. Przyjazność użytkownikowi to ważny element działań związanych z pozycjonowaniem w Google.

10. Twoja konkurencja już korzysta z SEO

Po ponad 20 latach istnienia wyszukiwarki Google, znalezienie się na szczycie jej wyników staje się coraz trudniejsze. Jest to jednak wysiłek, który warto podjąć. Coraz więcej biznesów decyduje się na działania w obrębie SEO. Nie tylko poprawia to ich wyniki w rankingu wyszukiwarki, ale podnosi również jakość witryny, tworzy krąg lojalnych klientów, a w rezultacie prowadzi do wzrostu zysków.

Szukasz wiedzy na temat pozycjonowania? Sprawdź artykuł https://www.intellect.pl/blog/pozycjonowanie-stron-google-seo-kompendium-wiedzy/

fb button

grab my essay banner

logo jooble