magazine top

szubryt

Zakłady Mięsne „SZUBRYT” sp. z o.o. prowadzą działalność od ponad 20 lat. Siedziba firmy znajduje się w Chełmcu koło Nowego Sącza. Przedsiębiorstwo posiada trzy zakłady produkcyjne oraz sieć sklepów firmowych na terenie województw: małopolskiego, podkarpackiego i śląskiego. W jej asortymencie są m.in.: wędliny, kiełbasy, dania gotowe, konserwy oraz produkty na grilla. O firmie rozmawiamy z Panem Pawłem Hanulą, Dyrektorem Marketingu Zakłady Mięsne „SZUBRYT” sp. z o.o.

Proszę powiedzieć, jakie były początki przedsiębiorstwa „SZUBRYT” i jakie momenty były najważniejsze w historii jego rozwoju?

Przygodę z przetwórstwem mięsnym Zbigniew Szubryt rozpoczął w roku 1996, kiedy to otworzył swój pierwszy „przydomowy” zakład masarski, w którym pracowali, oprócz jego osoby, również najbliższa rodzina i zaufani znajomi. Była to niewielka manufaktura, która stała się doskonałym warsztatem, kopalnią bezcennej wiedzy, tak w zakresie sztuki masarskiej, jak i w aspektach biznesowych. Ważnym punktem w historii Firmy był zakup, jeszcze w tym samym roku, budynku po masarni w Chełmcu, k. Nowego Sącza, które w tym czasie wystawiła na sprzedaż Gminna Spółdzielnia. Dzięki tej inwestycji Firma mogła zaznaczyć swą obecność na lokalnym rynku Sądecczyzny. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że od samego początku główną dewizą jaka przyświecała Firmie była produkcja wędlin tradycyjnych w sposób rzetelny i uczciwy, opierając się na sprawdzonych recepturach, ale i tworząc nowe standardy produktowe. Znajdowało to odzwierciedlenie w doskonałym smaku, najwyższej jakości wyrobów, a wieści o tym rozchodziły się jak „ciepłe bułeczki”. Aby sprostać dynamicznie rosnącemu popytowi na wyroby Firmy, Zbigniew Szubryt postanowił wypłynąć na szersze wody i podjął decyzję o budowie, również w Chełmcu, kompleksowego zakładu mięsnego. Nowoczesne rozwiązania nie mogły jednak wyprzeć przywiązania do tradycji, dlatego jedną z kluczowych kwestii w projekcie nowego zakładu była wędzarnia tradycyjna, która została wykonana zgodnie ze sztuką stworzoną przez naszych dziadków. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie sektora handlu nowoczesnego, uruchomiliśmy zmodernizowany Dział plasterkowania i pakowania wędlin, co pozwoliło zaistnieć w ogólnopolskich sieciach handlowych i na zagranicznych rynkach. Z dumą chciałbym tu zaznaczyć że jesteśmy pionierami w produkcji plasterkowanych i zapakowanych wędlin tradycyjnych. Wciąż rosnącą popularnością cieszą się wyroby w innowacyjnych opakowaniach typu skin. W 2010 roku, Zbigniew Szubryt podjął decyzję o zakupie Zakładów mięsnych w Nowym Sączu, przy ul. Tarnowskiej, gdzie cała produkcja skoncentrowana jest na daniach gotowych, konserwach i smarowidłach. W parze z dynamicznym wzrostem mocy produkcyjnych, szedł rozwój i unowocześnianie sieci własnych sklepów firmowych, w formacie convenience, obecnie jest ich setka, w których Firma zatrudnia ponad 600 pracowników.

Przedsiębiorstwo posiada trzy zakłady, w których wytwarzane są produkty z zachowaniem najwyższych, europejskich standardów jakościowych. Czy mogą Państwo opowiedzieć nam szerzej o oferowanych produktach, technologiach produkcji i zapleczu produkcyjnym firmy?

Firma jest w posiadaniu rozbudowanej linii rozbioru mięs czerwonych, oraz drobiu. Dział produkcji to zarówno nowoczesny park maszynowy, jak i sekcja do tradycyjnego wyrobu wędlin. Jednak całe to otoczenie nic by nie znaczyło, bez doświadczonej i zaangażowanej w swoje zadania kadry wykwalifikowanych pracowników. Niejednokrotnie pracują u nas całe rodziny, wielopokoleniowo.

Loża Ekspertów programu promocyjnego „Doceń polskie” oceniająca produkty spożywcze przyznała wyrobom marki „SZUBRYT” wysokie noty za smak, wygląd oraz stosunek jakości do ceny. W czym tkwi tajemnica wysokiej jakości wyrobów wędliniarskich „SZUBRYT”?

Na wspomnianą tajemnicę wysokiej jakości naszych wyrobów wpływa wiele czynników. Surowiec mięsny i przyprawy selekcjonujemy bezkompromisowo, nie kierując się w pierwszej kolejności kwestią ceny. Stawiamy na jakość, która potem procentuje. Kolejną kwestią jest skrupulatnie zaplanowana i uczciwie wykonana produkcja, co ma przeniesienie na najwyższą, powtarzalną jakość i doskonały smak naszych wyrobów. Nie bez znaczenia, w szczególności na współczesnym, bardzo konkurencyjnym rynku, jest profesjonalna obsługa handlowa i marketingowa.

Wszystkie zakłady produkcyjne „SZUBRYT” są nowoczesne oraz spełniają najbardziej rygorystyczne przepisy krajowe i unijne dotyczące prawa oraz bezpieczeństwa żywności. Proszę powiedzieć, co jest najważniejsze w Państwa działalności? Co jest strategicznym potencjałem Państwa firmy i kluczem do jej sukcesu?

Przysłowiowym „oczkiem w głowie” naszej działalności jest, wyrób wędlin tradycyjnych, zgodnie z recepturami naszych dziadków i rozsławianie ich walorów na rynku ogólnopolskim i ogólnoświatowym. Są to wędliny jedyne w swoim rodzaju, smakują nie tylko Polakom. Osobiście widziałem, jak mieszkańcy krajów Europy zachodniej delektowali się i zachwalali naszą kiełbasę, szynkę, karczek czy boczek. Rynek na przestrzeni ostatnich lat ewoluował w kierunku wędlin wysoko wydajnych, „dosmaczanych” rozmaitymi mieszankami E-składników. Trwanie przy tradycji procentuje nie tylko w wymiarze biznesowym, ale daje dodatkową satysfakcję, jako że kultywujemy spuściznę naszych ojców. Z dumą chciałbym tu zaznaczyć, że nasze starania zostały docenione przez Ministerstwo Rolnictwa, które nagrodziło dziesięć naszych sztandarowych wyrobów tradycyjnych, wpisem na „Listę Produktów Tradycyjnych”.

Sukces firmy nie byłby możliwy bez odpowiedniej kadry. Czy mogą nam Państwo opowiedzieć o kadrze specjalistów, którzy na co dzień budują markę i sukces firmy?

Sukces naszej Firmy nie byłby możliwy by bez zaangażowania i sumiennego wykonywania swoich zadań przez pracowników na każdym szczeblu struktury organizacyjnej, ich odpowiedniej komunikacji i korelacji działań. Takie postawy są przez nas dodatkowo doceniane dlatego, że po pierwsze maksymalizują efektywność i wydajność pracy, ale też budują atmosferę zespołowości, co pozwala realizować nawet najbardziej ambitne cele.

Jakość to dla Państwa priorytet. Doskonale wiecie, że w przemyśle mięsnym nie ma miejsca na kompromisy, dlatego obracacie się wyłącznie wśród najlepszych dostawców i partnerów biznesowych.

Rynek z roku na rok jest coraz bardziej wymagający i konkurencyjny, mamy więc świadomość, że nie możemy sobie pozwolić na najmniejszy nawet błąd w kwestii dostaw surowców i materiałów. Praca nad doskonaleniem jakości jest procesem ciągłym, którego nieodzownym komponentem jest kontroling na każdym etapie produkcyjnym, w tym dostaw. Na przestrzeni lat wybraliśmy sprawdzonych partnerów i wypracowaliśmy optymalne schematy działań, w których prowadzimy obustronną wymianę informacji, pozwalającą elastycznie reagować na zmiany zachodzące w rynku. Wychodzimy z założenia że razem tworzymy zespół.

Jak oceniają Państwo przyszłość branży, w której działa firma, jakie są w związku z tym plany firmy na najbliższe lata?

W naszym przekonaniu, w najbliższych latach prym będą wiodły wędliny najwyższe jakości. Świadomość konsumencka ciągle wzrasta, Klienci czytają składy produktów i coraz większą wagę przywiązują do tzw. „czystej etykiety”. Kolejną grupą asortymentową, która dynamicznie wzrasta, są dania gotowe. Naszym najnowszym projektem jest linia dań na tackach z serii „Dania Mikołaja”, ambasadorem której jest Mikołaj Rey, znany z programów „Master Chef” i „Dzień dobry TVN” kucharz, który komponuje przepisy i nadzoruje ich produkcję.

Czy angażują się Państwo w działalność pozabranżową, jak na przykład akcje charytatywne, imprezy sportowe i kulturalne?

Oczywiście, przykładów jest wiele, wspomnę chociażby o organizowanej w tym roku przez Fundację Sądecką Akcji charytatywnej „Serce-sercu”, której jesteśmy partnerem. Od lat byliśmy sponsorem strategicznym klubu piłkarskiego „Sandecja”, która w tym czasie grała między innymi w Ekstraklasie.

Potwierdzeniem wysokiej jakości waszych produktów są otrzymane certyfikaty i nagrody. Jakimi certyfikatami, nagrodami, tytułami i wyróżnieniami mogą się Państwo pochwalić?

Potwierdzeniem naszych działań są liczne nagrody, wyróżnienia i certyfikaty. Wszystkich nie sposób wymienić w tym artykule, zaznaczyć mogę jedynie te najbardziej cenne. Jest nim niewątpliwie wspomniane już wpisanie przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi naszych dziesięciu wyrobów tradycyjnych na „Listę Produktów Tradycyjnych”, oraz przyznanie Godła promocyjnego „Teraz Polska”.

fb button

grab my essay banner

logo jooble