magazine top

dsc 0833

Kilka ulic dalej lub do innego miasta – każda przeprowadzka może być męcząca. Jeżeli szykujesz się do przenosin i chcesz, aby przebiegły bezboleśnie, zapraszamy do sprawdzenia naszych porad!

Każdy, kto kiedyś się przeprowadzał, na pewno zdaje sobie sprawę z tego, że to ciężki kawałek chleba. Chociaż na początku może wydawać się, że przeprowadzka nie zajmie dużo czasu i nie musimy spieszyć się z pakowaniem, to jednak w rzeczywistości zwykle na ostatni moment okazuje się, że pracy jest naprawdę sporo. Można jednak ułatwić sobie przeprowadzkę, aby przebiegała bez pośpiechu i stresu.

Zrób generalne porządki
Na kilka tygodni przed zaplanowanym terminem przeprowadzki wykonaj w swoim domu czy w pokoju generalne porządki. W ich trakcie przejrzyj wszystkie przedmioty i podziel na te, które chcesz zabrać do nowego lokum, i na te, których tak naprawdę nie potrzebujesz. Mogą być to na przykład stare gazety, nieużywane ubrania, wyszczerbiona porcelana, poplamione obrusy i ręczniki, książki, których już nie przeczytasz, wybrane meble i dekoracje.

Rzeczy, których nie potrzebujesz, nie musisz jednak wyrzucać, jeżeli są one jeszcze dobre. Również możesz je sprzedać przez serwisy ogłoszeniowe czy aukcyjne lub podarować innym osobom. Po takich porządkach, po których pozbędziesz się części niepotrzebnych już przedmiotów, będziesz mieć mniej do pakowania, a tym samym przeprowadzka będzie łatwiejsza i szybsza.

Zacznij pakować się wcześniej
Jak już wspomnieliśmy, to zwykle w trakcie przeprowadzki zdajemy sobie sprawę z tego, jak dużo mamy różnych rzeczy. Zatem nigdy nie zostawiaj ich spakowania na ostatni moment, ale już na dwa tygodnie przed terminem rozpocznij pakowanie, by bez problemu ze wszystkim zdążyć.

Jako pierwsze zapakuj te przedmioty, których nie będziesz potrzebować aż do czasu przeprowadzki. Mogą być to książki, ubrania sezonowe, z których nie będziemy korzystali o tej porze roku. Nie zapomnij o etykietowaniu pudełek lub worków, aby wiedzieć, co znajduje się w środku.

Skorzystaj z usług firm przeprowadzkowych
Jeżeli nie masz odpowiedniego samochodu oraz osób do pomocy z przenoszeniem mienia, dobrym pomysłem może być skorzystanie z usług firm przeprowadzkowych. Działają one w całym kraju, więc niezależnie od tego, skąd i dokąd chcesz się przeprowadzić, możesz liczyć na profesjonalną pomoc. Jeżeli interesują cię na przykład przeprowadzki w Katowicach, bez problemu znajdziesz firmy, które dysponują nowoczesnym zapleczem do organizacji przenosin.

W ramach usługi skorzystać można jednak nie tylko z samego przewozu powierzonego mienia, ale również innych czynności. Firmy przeprowadzkowe działają kompleksowo i pomagają swoim klientom w pakowaniu mienia, jego wynoszeniu i wnoszeniu do nowego lokalu, zajmują się również utylizacją niepotrzebnych przedmiotów czy magazynowaniem, gdy klient nie może przewieźć jeszcze całości do celu. Niektóre świadczą też usługi sprzątania po przeprowadzce.

Jeżeli szukasz dobrej firmy przeprowadzkowej w mieście Katowice i w okolicach, zapraszamy do zapoznania się z ofertą Przeprowadzki Samson pod adresem strony internetowej: www.przeprowadzki-samson.pl.

fb button

grab my essay banner

logo jooble