magazine top

businessman-2108029 960 720

Przeprowadzka to proces, któremu zwykle towarzyszy duży pośpiech i wiążący się z nim stres. A w takich warunkach łatwo o wpadkę. Upuszczone pudło z cenną porcelaną, uszkodzone i poobijane meble, zbyt mały samochód wynajęty do transportu sprzętów - to wszystko naprawdę może się zdarzyć, jeśli nieprawidłowo przygotujecie się do przeprowadzki. Jak więc powinien wyglądać transport mebli?

Nie zostawiaj wszystkiego na ostatnią chwilę
Do przeprowadzki należy się solidnie przygotować. Oznacza to, iż powinieneś wcześniej opracować plan obejmujący wszystkie etapy przeprowadzki: od pakowania, poprzez znoszenie do samochodu sprzętów, aż na ich rozpakowaniu pod nowym adresem kończąc.

A jeśli dysponujesz niewielką ilością czasu, lepiej zostaw przeprowadzkę firmie oferującej przewóz mebli. Warszawa to miasto, w którym znajdziesz ogromną ilość ofert firm przeprowadzkowych. A jak wybrać tą najlepszą? Tę, która nie tylko przewiezie Twoje meble, ale także realnie zadba o ich bezpieczeństwo? Tę, która zorganizuje przeprowadzkę sprawnie i bez zbędnego zamieszania?

armchair-2446595 960 720

Idealna firma przeprowadzkowa
Zaczynamy więc poszukiwania idealnej firmy. W pierwszej kolejności warto sprawdzić cennik. Okazuje się bowiem, że cena tej samej usługi w różnych firmach może się znacznie różnić. Nie zawsze warto wybierać najtańszą, ale najdroższa też nie gwarantuje usługi na najwyższym poziomie. Cena nie może więc być jedynym kryterium wyboru.

Kolejna sprawa to godziny, w jakich możliwy jest przewóz mebli. Dobra firma to taka, która jest otwarta na potrzeby i oczekiwania swoich klientów. Jeśli więc potrzebujesz transportu w godzinach późnowieczornych lub wczesnoporannych, powinieneś mieć taką możliwość. Podobnie jest z weekendami i dniami wolnymi od pracy. Nie zawsze przecież na czas przeprowadzki masz możliwość wzięcia urlopu. W takich sytuacjach możesz wykorzystać tylko jeden z dni ustawowo wolnych od pracy.

Na co zwrócić uwagę?

  • Sprawdź opinie internautów na temat współpracy z firmą, którą się interesujesz. Upewnij się, że zlecenie zostanie wykonane na najwyższym poziomie zaangażowania i precyzji.
  • Sprawdź cennik i pamiętaj, że nie zawsze drogo oznacza dobrze.
  • Zobacz czy jest możliwość spotkania w miejscu docelowym przed rozpoczęciem przewozu, wówczas będziesz mógł ustalić wszelkie szczegóły.
  • Na stronie internetowej firm przeprowadzkowych z pewnością znajdziesz galerię zdjęć, gdzie będziesz mógł podglądnąć jak został realizowany transport mebli.

Narzędzia konieczne do przetransportowania mebli
Przewóz rzeczy wymaga zastosowania konkretnych rozwiązań, narzędzi i, rzecz jasna, odpowiedniego pojazdu.

Pierwszym, co będzie Ci potrzebne, są kartony, do których zapakujesz swoje filiżanki, talerze, pamiątki rodzinne i elektronikę. Tylko skąd je wziąć? Ich zdobycie może Cię kosztować sporo wysiłku i czasu. Można oczywiście kupić odpowiednią ilość nowych pudeł, lecz jest to jednorazowy i niepotrzebny wydatek. Dobra firma przeprowadzkowa zagwarantuje Ci ilość kartonów stosowną do Twoich potrzeb. Podobnie jest z kocami czy folią streczową, które będą potrzebne do zabezpieczenia na czas transportu mebli, lodówki, pralki czy pianina.

pallet-1665471 960 720

Ostatnią kwestią jest samochód. Powinien być pakowny, aby do przewiezienia wszystkich sprzętów była potrzebna jak najmniejsza ilość kursów. Ogromnym atutem samochodu jest także winda, dzięki której pakowanie gabarytów na samochód, i późniejszy ich rozładunek, jest proste i bezpieczne. Jeśli masz zaledwie kilka pudeł do przewiezienia, prawdopodobnie wystarczy Ci jedynie taxi bagażowe.

Zakres usług
Występują znaczące różnice co do zakresu usług wchodzących w skład oferty firmy realizującej zlecenie. Usługi transportowe obecnie zostały rozszerzone i obejmują także profesjonalne pakowanie sprzętów oraz demontaż mebli. Okazuje się więc, że Twoim jedynym zadaniem w czasie przeprowadzki może być po prostu otwarcie drzwi ekipie przeprowadzkowej. Resztę załatwią już pracownicy zatrudnionej przez Ciebie firmy. To ogromna wygoda i oszczędność czasu.

Realizacja przewozu gabarytów takich jak meble nie jest prostym zadaniem i najlepiej skorzystać z pomocy specjalistów. Szukając odpowiedniej firmy zwracaj uwagę na to, by było tanio i solidnie, profesjonalnie i sprawnie. Zapytaj o samochód i jego wyposażenie, o to czy ma on zainstalowaną windę. I koniecznie dowiedz się, czy firma transportuje także meble wielkogabarytowe, jeśli takowe posiadasz. I oczywiście wybieraj firmę, która świadczy usługi kompleksowo - dostarcza kartony i pakuje sprzęty.

fb button

grab my essay banner

logo jooble