magazine top

hegelmann

Firma Hegelmann Transporte została założona w 1998 roku przez trzech braci Hegelmann w Niemczech, gdzie rozpoczęła stawiać swoje pierwsze kroki. W kolejnych latach były otwierane następne oddziały firmy. W 2011 roku powstał pierwszy oddział w Polsce z główną siedzibą w Częstochowie.

Elastyczność i terminowość, która przyświeca firmie od pierwszego rozpoczętego kursu doprowadziła firmę w obecne miejsce – do otworzenia oddziałów w jedenastu krajach Europy i Azji, które łączą się razem w mocny zespół Hegelmann Group, do setek nowoczesnych pojazdów, naczep we flocie oraz w końcu – co najważniejsze – do tysięcy zadowolonych klientów!

Założona w Częstochowie spółka Hegelmann Transporte Sp. z o.o. to przedsiębiorstwo specjalizujące się w praktycznie każdej dziedzinie transportu. Od początku działalności firma kieruje się wartościami, co do których przywiązanie manifestuje na każdym kroku. „Zawsze dla Państwa”, o tym motcie musi pamiętać każdy pracownik i to właśnie dla klienta załoga spółki dostępna jest przez 365 dni w roku o każdej porze dnia i nocy. Zarówno zarząd, jak i pracownicy Hegelmanna wiedzą, jak dbanie o współpracę – zarówno z klientami wieloletnimi, jak tymi nowymi – jest ważne, dlatego też cały personel stale podnosi swoje kwalifikacje – czy to związane z obsługą klienta, znajomością języka, czy najnowszymi i najbardziej restrykcyjnymi przepisami dotyczącymi przewozu towarów. To właśnie dbałość o jakość oferowanego transportu sprawia, że częstochowskie przedsiębiorstwo jest tak chętnie wybierane jako kluczowy partner w zakresie spedycji. Ten ogrom zadowolonych klientów nie istniałby bez stałego analizowania rynku i elastyczności względem popytu na nim, a to da się uzyskać jedynie dzięki zaangażowaniu w działanie firmy wszystkich jej pracowników, stałej współpracy zespołowej i wzajemnej motywacji. Ta kooperacja pozwala także na dbałość o każdy, nawet najmniejszy detal prowadzonej usługi, tak, by klient był zadowolony w stu procentach, a towar – w myśl firmy – znalazł się u odbiorcy „Just in time”. Szybką i ukierunkowaną na dany rynek usługę zapewnią natomiast oddziały w aż 11 krajach - w Niemczech, Litwie, Kazachstanie, Hiszpanii, Rumunii, Estonii, Łotwie, Czechach, Ukrainie, Francji jedenastym jest oczywiście Polska.

Flota skrojona na miarę
Głównym elementem sukcesu firmy Hegelmann jest posiadanie nowoczesnej floty. Każdy ciągnik odpowiada normom Euro 5 oraz Euro 6, a średni wiek pojazdów nie przekracza 3 lat. Pojazdy są regularnie serwisowane, a załoga – szkolona, co wydatnie przekłada się na bezpieczeństwo przewożonego towaru. Każdy samochód i naczepa wyposażone są w system telemonitoringu, a parametry uzyskane z poszczególnych urządzeń są na bieżąco analizowane przez grono specjalistów, tak, by spedycja była jeszcze lepsza, wydajniejsza i punktualniejsza, wszystko w myśl przyświecającej firmie zasady „Just In Time”. Szerokiego zakresu oferowanych usług nie byłoby bez szerokiej gamy posiadanych naczep. Te sprawdzą się w każdym przypadku. Personel zaproponuje klientowi indywidualnie dopasowane rozwiązanie do ewentualnego transportu przy użyciu: naczepy z plandeką dla której jest bez znaczenia czy ładowanie odbędzie się klasycznie od tyłu, od boku czy za pomocą dźwigu od góry, naczepy typu MEGA dla ładunków o ponadprzeciętnych wymiarach, naczepy chłodni które wyposażone w systemy telematyczne Frigo zapewniając tym samym odpowiednie warunki zarówno owocom, warzywom, jak i lekom, podczas gdy temperatura panująca wokół nich będzie stale monitorowana przez nowoczesne systemy, naczepie typu Coil, która przygotowana jest specjalnie pod kątem przewozu artykułów takich jak rolki czy rury metalowe. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnych zagłębień w podłodze, które dają stabilność ładunkowi. Odpowiedzialność za przewożony towar przekłada się także na odpowiedzialność za środowisko. Flota pojazdów jest nowoczesna, a oddziały firmy starają się korzystać z odnawialnych źródeł energii, instalując stacje ładowania samochodów elektrycznych obok biura. I w tym właśnie objawia się to przywiązanie do detali – firma skupiając się na swojej działalności pozostaje wrażliwa także na to, co dzieje się poza prowadzeniem biznesu. Nic więc dziwnego, że Hegelmann Group, która przykłada taką uwagę do każdego elementu osiąga taki sukces i zawsze – podobnie jak przewożone przez niego towary – osiąga założony cel. By zapewnić usługi kompleksowe, firma dysponuje także znajdującym się w Niemczech magazynem. Magazynowanie, dystrybucja, przeładunek – dla Hegelmanna to nic trudnego, a by zapewnić jeszcze szerszą gamę usług, w Kownie rozpoczęta jest budowa drugiego takiego obiektu wymiar której będzie stanowić 21 000m2. na terenie Litwy.

Firma pracująca, która żadnej pracy się nie boi
Długoletnie doświadczenie firmy pozwala rozwiązać każdy problem logistyczny, ponieważ dla firmy nie istnieje pojęcia „niemożliwe”. Hegelmann działa w trybie Non-Stop Express, który umożliwia natychmiastową dostawę w całej Europie. Klient może być w 100% pewien, że otrzyma usługę o wysokiej jakości, począwszy od przyjęcia zamówienia, aż do dostarczenia ładunku. Kierowcy przeszkoleni w temacie przewozów towarów niebezpiecznych (ADR), które umożliwiają bezpieczny transport towarów niebezpiecznych. Ważną częścią każdej firmy jest personel. Personel przechodzi systematyczne szkolenia zgodnie z wytycznymi ISO, co pozwala na podniesienie poziomu motywacji oraz kwalifikacji pracownika. W związku z tym klient może być spokojny od momentu przekazania towaru do jego dostawy, ponieważ personel rozwiąże wszystkie zadania na czas. Ani minuty przestoju! Ciągniki są ciągle w ruchu, co umożliwia, natychmiast po otrzymaniu zamówienia, odbiór ładunku w celu dalszego transportu.

Pełne skupienie – nie tylko na pracy!
Pomimo pracy 24 godziny na dobę, przez cały rok, firma znajduje czas na angażowanie się w działalność poza branżową. Hegelmann chętnie wspiera różne inicjatywy społeczne – w Polsce firma występuję sponsorem w różnych wydarzeniach sportowych, od wspierania Nordic Walking do Międzynarodowych zawodów rowerowych oraz jest wieloletnim sponsorem Paraolimpiady dla przedszkoli integrujących dzieci sprawne z niepełnosprawnymi w Częstochowie. Co roku dla pracowników firmy organizowane są imprezy integracyjne zarówno letnie i zimowe. Dział w Niemczech wspiera lokalne przedszkola oraz straż pożarną. Litewska spółka natomiast pomogła finansowo przy renowacji ZOO, organizuje szkolenia dla dzieci w temacie zachowania bezpieczeństwa na drogach, zorganizowała pierwszy turniej piłkarski pomiędzy szkołami w Kownie, jest sponsorem zawodów UIM F2 World Championship, MMA - King of the Cage. To właśnie przy litewskim oddziale działa także drużyna piłki nożnej „Hegelmann Litauen FC” założona przez pracowników firmy, ba! Z tego firmowego zespołu szybko powstała profesjonalna ekipa, która gra w tamtejszej II LFF lidze i warto wspomnieć, że radzi sobie bardzo dobrze. Niedawno temu dołączyła do niej drużyna złożona z pasjonatów koszykówki i niewykluczone, że pójdzie śladem swojej starszej siostry. 

fb button

grab my essay banner

logo jooble

Popularne