magazine top

Armet Bis Sp. z o.o. już od ponad 25 lat oferuje nowoczesne meble i kompleksowe wyposażenie dla różnego typu obiektów. Wiodącym kierunkiem produkcji oraz rozwoju pomorskiego przedsiębiorstwa są realizacje wyposażenia wnętrz biznesowych i komercyjnych w meble powstające w oparciu o indywidualne projekty. Spółka współpracuje z klientem na każdym etapie procesu, od doradztwa, przez montaż mebli, aż po serwis posprzedażowy. Nowoczesne podejście do tematu projektowania oraz lata doświadczeń spowodowały, że meble sygnowane logo Armet Bis cechuje prostota, funkcjonalność konstrukcji, solidność i precyzja wykonania. W procesie produkcji firma korzysta z nowoczesnych technologii oraz innowacyjnych rozwiązań. Armet Bis współpracuje z kontrahentami z całej Europy i wciąż rozszerza zakres działalności.

O historii firmy, kluczowych aspektach działalności, planach na przyszłość opowiada Pan Robert Pstrągowski – Prezes Zarządu w Armet Bis Sp. z o.o.

Czy mógłby Pan przedstawić historię przedsiębiorstwa Armet Bis Sp. z o.o.? Jakie były początki działalności spółki?

Początki firmy sięgają 1996 roku, kiedy to zdecydowałem się założyć działalność gospodarczą pod nazwą Armet Bis Robert Pstrągowski. Przedsiębiorstwo od momentu powstania zajmowało się produkcją mebli. Firma miała własne katalogi produktów wyposażenia biur i hoteli. Meblowano również apteki, piekarnie, szkoły. W 2000 roku powstała spółka Armet Bis Sp. z o.o., która przejęła działalność oraz produkcję mebli. Firma zaczęła się rozwijać poprzez rozbudowy zakładu w Jeleńskiej Hucie, unowocześnianie parku maszynowego, powiększanie załogi. Zaczęliśmy wyjeżdżać na targi branżowe, gdzie pozyskaliśmy nowych, zagranicznych klientów. Około 2010 roku nasza wizja zaczęła się zmieniać, postanowiliśmy skupić się na zamówieniach realizowanych według projektu klienta. Stopniowo wyeliminowaliśmy własne produkty mebli biurowych i hotelowych. Obserwując potrzeby kontrahentów, dostosowaliśmy ofertę do ich potrzeb oraz chęci wyróżnienia się na tle konkurencji.

Armet Bis specjalizuje się w produkcji mebli według projektu klienta. Czy mógłby Pan omówić szczegółowo przedmiot działalności przedsiębiorstwa?

Branża meblarska w Polsce od wielu lat prężnie się rozwija, projektanci prześcigają się w tworzeniu nowych koncepcji, które wyróżnią ich projekty w przestrzeniach publicznych. Każdy chce stworzyć coś nowego, unikatowego. Naszym zadaniem jest dotrzymać kroku zmieniającym się trendom oraz wymaganiom naszych klientów. Wciąż się rozwijamy i tworzymy meble w połączeniu z nowymi materiałami. Kiedyś meble robiło się tylko z płyty meblowej z dodatkiem szkła lub metalu. Dzisiaj spotykamy już projekty, które łączą ze sobą nie tylko stal, szkło, ale również miedź, naturalny mech, wiklinę, niespotykane dotąd tkaniny, wszelkiego rodzaju tworzywa sztuczne. Wszystkie te elementy stawiają przed nami wyzwania, a my z chęcią je podejmujemy, wykorzystując swoje dotychczasowe doświadczenie.

Do jakich grup odbiorców kierują Państwo swoją ofertę? Kim są Państwa główni klienci?

Z powodzeniem kompleksowo realizujemy inwestycje dla wielu wymagających klientów z różnych branż. Oferta naszej firmy obejmuje przede wszystkim meble przeznaczone do hoteli, sklepów, stacji benzynowych czy restauracji. Mamy stałą, wieloletnią współpracę z wieloma firmami projektowymi i zajmującymi się Fit Outem oraz bezpośrednio z renomowanymi markami, jak: właściciele hoteli, grupa AmRest, sieć sklepów Smyk, Grupa HMY, Amic Energy. Kontakt z klientem na każdym etapie powstawania mebli sprawia, że produkty całkowicie spełniają ich oczekiwania.

Firma Armet Bis wyposażała w meble wiele obiektów w Polsce i na świecie. Czy mógłby Pan opowiedzieć o flagowych realizacjach?

Efekty naszej pracy można dziś podziwiać w wielu miejscach w kraju i na świecie. Dzięki twórczej pracy, zaangażowaniu oraz pomysłowości udało nam się odmienić wygląd wielu biur, przestrzeni handlowych, restauracji, hotelów i stacji benzynowych. Meble naszej produkcji to sprawdzony patent na sukces. Nie boimy się nowych wyzwań oraz nowatorskich rozwiązań, czego dowodem są unikatowe realizacje naszej firmy. W portfolio mamy wiele ciekawych projektów, są to m.in.:

 • Terminal Lotniskowy im. Lecha Wałęsy Gdańsk (2015 rok)
 • Galeria Metropolia w Gdańsku (2016 rok)
 • Osada Śnieżka w Łomnicy (2016 rok)
 • Galeria Sandecja w Nowym Sączu (2017 rok)
 • Galeria Forum w Gdańsku (2018 rok)
 • Hotel Radisson w Poznaniu (2018 rok)
 • Hotel Skipper w Rewie (2018 rok)
 • Hotel Villa Copenhagen (lata 2019–2020)
 • Hotel Radisson w Sopocie (2020 rok)
 • Przestrzenie biurowe w Warszawie (2020 rok)
 • Kilka luksusowych apartamentów w Stanach Zjednoczonych (2021 rok).

Armet Bis jest marką o ugruntowanej pozycji na rynku producentów mebli dla biznesu. Co wyróżnia spółkę Armet Bis spośród innych działających w tej samej branży? Co uważają Państwo za swój największy atut?

Naszym największym atutem jest elastyczność. Działając tyle lat na rynku, wiemy, że klient biznesowy potrzebuje indywidualnego podejścia. Prowadzimy swoje projekty na podstawie harmonogramu, który bardzo często zmienia się, ewoluuje. Nasza firma jest w stanie zmieniać się razem z nim.

Ile osób zatrudnia obecnie przedsiębiorstwo? Czy mógłby Pan opowiedzieć o kadrze specjalistów firmy Armet Bis?

Spółka od wielu lat utrzymuje zatrudnienie na poziomie 70–80 pracowników i osób współpracujących. Dział sprzedaży tworzy zespół technologiczno-handlowy, który wspólnie zarządza projektem od początku do końca. Koordynator montaży zarządza ekipami montażowymi w kooperacji z project managerem. Pozostali pracownicy to profesjonalna kadra zarządzająca, dział administracyjno-księgowy oraz logistyczny. W części produkcyjnej są zatrudnieni doświadczeni i wysoce wyspecjalizowani pracownicy w działach: maszynowni, okleiniarni, montażu, lakierni, tapicerni oraz magazynów.

Sprawna produkcja nie byłaby możliwa bez doświadczonej kadry, ale również bez odpowiedniego zaplecza produkcyjnego. Czy fabryka w Jeleńskiej Hucie wpisuje się w trend Przemysłu 4.0 i jest wyposażona w najnowocześniejsze technologie produkcji?

Armet Bis sukcesywnie modernizuje swój park maszynowy, aby wykorzystywać najnowocześniejsze technologie do produkcji mebli. Jako jedna z nielicznych firm na Pomorzu mamy 5-osiowe urządzenia CNC. Spółka od wielu lat pracuje na systemach informatycznych klasy ERP. Cała archiwizacja zamówień oraz obieg dokumentacji odbywa się elektronicznie. Zakład jest wyposażony w system monitoringu wizyjnego, przejścia pomiędzy pomieszczeniami odbywają się za pomocą imiennych kart magnetycznych. Korzystamy z dofinansowań pozwalających podążać w kierunku Przemysł 4.0, należy wciąż się rozwijać i umożliwić zatrudnionym pracę na najnowszych technologiach. W grudniu ubiegłego roku podpisaliśmy umowę na dofinansowanie rozbudowy hali magazynowo-kompletacyjnej, której budowa ruszy w tym roku. Co roku staramy się coś zmienić - inwestujemy w kolejne urządzenia i maszyny oraz flotę samochodową.

Jakość oferowanych produktów jest dla Państwa priorytetem, dlatego współpracujecie wyłącznie z renomowanymi dostawcami i podwykonawcami. Czy są wśród nich tacy, którzy zasługują na szczególne wyróżnienie jako najważniejsi partnerzy?

Do produkcji mebli wykorzystujemy komponenty wyłącznie renomowanych i sprawdzonych marek. Dodatkowo, aby zaspokoić wszystkie nietypowe potrzeby projektantów oraz klientów, mamy szeroką gamę partnerów w naszej bazie danych. Dzięki temu jesteśmy w stanie wyprodukować meble z każdego materiału i sprostać każdemu wyzwaniu.

Społeczna odpowiedzialność biznesu również jest bardzo ważnym elementem działalności gospodarczej. Czy angażują się Państwo lokalnie w działalność pozabranżową?

Oprócz podstawowej działalności firmy znajdujemy oczywiście czas na udzielanie się społecznie. W tym roku przekazaliśmy środki pieniężne na finał WOŚP, staramy się również wspomóc ośrodki dla uchodźców z Ukrainy poprzez zakup żywności czy przekazanie mebli do wyposażenia mieszkań. We wcześniejszych latach przekazaliśmy środki m.in. na zakup wozu strażackiego dla Straży Pożarnej w Szemudzie, wykonaliśmy krzyż na potrzeby kościoła, przekazaliśmy meble dla Yacht Club Rewa. Regularnie bierzemy udział w dniach otwartych szkół branżowych, zachęcając uczniów do branży meblarskiej, przyjmujemy też wycieczki szkolne w naszym zakładzie. Uczestniczymy również w targach pracy organizowanych przez urzędy pracy w celu zmniejszenia bezrobocia w naszym regionie.

Koronawirus odcisnął swoje piętno na wielu branżach. W jakim stopniu pandemia COVID-19 wpłynęła na działalność Państwa firmy?

Niepewność spowodowana pandemią cały czas nam towarzyszy. Branża hotelarska oraz retail już nigdy nie powróci do świetności sprzed 2020 roku, została zahamowana i nadal niepewnie stąpa. Zauważyliśmy znaczny spadek zamówień naszej głównej grupy docelowej. Staramy się skupić na pozostałych odbiorcach oraz szukać nowych kanałów dystrybucji.

Co stanowi obecnie największe wyzwanie dla Państwa przedsiębiorstwa?

Naszym największym wyzwaniem jest obecnie dostosowanie się do zmieniającej sytuacji w kraju i na świecie. Problemy inflacji, pandemii, zmian podatkowych, sytuacji wojennej na Ukrainie – stawiają przed nami wyzwania. Chcielibyśmy zachować dotychczasową jakoś obsługi naszych klientów oraz produktów.

Jak oceniają Państwo przyszłość branży, w której działa firma? Jakie są w związku z tym plany firmy na najbliższe miesiące, lata?

Branża meblarska jest jednym z najszybciej rozwijających się sektorów gospodarki w Polsce i wierzymy, że nadal tak będzie. Chcąc dotrzymać kroku naszej konkurencji, planujemy ciągły rozwój poprzez rozbudowy naszego zakładu, zakup maszyn, wdrażanie nowych technologii. W ostatnim czasie analizujemy jaką wartość przyniesie firmie uruchomienie produkcji galanterii z metali kolorowych jako uzupełnienie potrzeb do projektowania mebli i wnętrz. Ostatnie sytuacje geopolityczne i wcześniej pandemiczne wiele zmieniły w planowaniu i samej realizacji produktu. Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości powiększymy swój zespół produkcyjny i zaczniemy pracować na dwie zmiany?

fb button

grab my essay banner

logo jooble