magazine top

road-3095845 640

Co jakiś czas w mediach możemy spotkać się z sygnałami o oszustwach związanych z przewozami osób. W jaki sposób możemy rozpoznać, że mamy do czynienia z nieuczciwym kierowcą?

Kilkaset złotych za przejazd zaledwie paru kilometrów? To możliwe, jeśli nie sprawdzimy dokładnie, do jakiego pojazdu wchodzimy. Niestety, Warszawa pod tym względem jest miastem dość nieprzyjaznym dla turystów z innych krajów i dla tych, którzy nie będą mieli się na baczności. Jeśli nie chcesz stracić pieniędzy, sprawdź nasze porady!

Czy na pewno masz do czynienia z taksówką?
Główne problemy wynikają z tego, że nie każdy samochód na postoju przed dworcem czy w centrum to taksówka. Osoby świadczące usługi przewozowe, które jednak nie są taksówkarzami, najczęściej oszukują swoich pasażerów.

Jak rozpoznać, że mamy do czynienia z prawdziwą taxi Warszawa, a nie z osobą, która podszywa się pod taksówkarza? Sprawdźmy przede wszystkim oznakowanie taksówki. Na pojeździe muszą znaleźć się między innymi numery boczne pojazdu, także z hologramem, oznaczenie taryfy, napis TAXI, a także cennik. W taksówce z kolei powinny znajdować się identyfikator ze zdjęciem kierowcy na desce rozdzielczej, a także taksometr.

Oprócz tego musimy pamiętać o kilku kluczowych sprawach, które prezentujemy poniżej. Dzięki przestrzeganiu tych prostych zasad możemy oszczędzić sobie sporo pieniędzy i nerwów.

Porady dla podróżujących:

  • Najlepiej zamawiać taksówkę telefonicznie albo przez internet w znanej korporacji taksówkarskiej.
  • Uważajmy na samochody na postojach – nie wszystkie z nich to taksówki.
  • Jeśli nie jesteśmy pewni kwoty, jaką zapłacimy, zapytajmy o przed rozpoczęciem trasy.
  • Jeśli nie widzimy w pojeździe taksometru, zapytajmy, czy kierowca go posiada.
  • Po zakończeniu trasy poprośmy o przekazanie rachunku.

Jeśli jednak naraziliśmy się na niebezpieczeństwo, mamy możliwość złożenia reklamacji lub też skierowania sprawy do właściwego organu. Możemy również wezwać policję po zakończeniu kursu – funkcjonariusz sporządzi wtedy notatkę.

fb button

grab my essay banner

logo jooble