magazine top

high-bay-408222 12801

Czy istnieją jakiekolwiek przepisy dotyczące wysyłania paczki z Polski na Ukrainę? Czy powinniśmy zapoznać się z informacjami dotyczącymi dodatkowych formalności czy też opłat? Jak wygląda nadawanie przesyłek w praktyce? Czy są rzeczy, których nie można przewozić? O tym możesz dzisiaj przeczytać!

Ukraina - nasz najbliższy sąsiad. Jak się okazuje, według statystyk, które udostępnił specjalnie dla nas serwis https://www.epaka.pl/wysylki-na-ukraine, jest to jeden z pięciu najpopularniejszych kierunków, do których Polacy nadają paczki i drobne listy. Skąd taka popularność? Czy to również oznacza, że zamówienie kuriera na Ukrainę jest zaskakująco proste? Wszystko to postanowiliśmy sprawdzić!

Paczka na Ukrainę: o czym musisz wiedzieć, formalności i przepisy

Wiele się mówi o przygotowywaniu dokumentacji dla wszelakich paczek, które nadajemy za granicę, a także ekstra opłat związanych z przejściem przez granicę. Czy w przypadku Ukrainy sytuacja będzie właśnie tak wyglądać? Czy wysyłka paczki jest skomplikowana i czasochłonna? Nic z tych rzeczy! Mimo, że ten kraj nie należy do Unii Europejskiej, nie oznacza to jednak, że nie może korzystać z licznych przywilejów, które są zarezerwowane dla 28 państw członkowskich. Dzieje się tak za sprawą porozumienia, a dokładniej umowy stowarzyszeniowej z 2014 roku pomiędzy Unią Europejską a Ukrainą. Zostały tam określone ramy współpracy, a także strefy wolnego handlu, a co za tym idzie - i nadawaniu przesyłek. To oznacza jedno - mało problemów i komplikacji.

Jednak nie wszystko jest takie proste, jakby się wydawało. Jeżeli chcemy nadawać standardowe produkty, umowy czy ubrania za pomocą paczki na Ukrainę, nie będzie żadnych problemów. Zaczną się dopiero, gdy do przesyłki będziemy wkładać zakazane produkty - broń, leki czy żywe zwierzęta. Ich przewóz wymaga specjalnej dokumentacji, pozwoleń, a także specjalnych warunków, które kurierzy mogą zapewnić, ale po wcześniejszych ustaleniach.

Cena nadania paczek na Ukrainę

Cena usługi kurierskiej na Ukrainę zależy od wielu czynników. Dla przykładu firma Epaka realizuje zlecenia już od 60 zł. Za granicą współpracuje z niezawodną firmą Meest, dzięki czemu możliwe jest ograniczenie formalności po stronie klienta do minimum. Pracownicy EPAKA.PL wypełniają wszystkie dokumenty i udzielają wszelkich informacji.

Ponadto, na stronie https://www.epaka.pl/wysylki-na-ukraine znajduje się kalkulator dzięki, któremu w prosty i przejrzysty sposób można obliczyć cenę przesyłki na Ukrainę. Warto pamiętać, że maksymalna długość paczki to 200 cm, a suma wymiarów nie może przekraczać 300 cm.

Czas dostarczenia przesyłki

Czas dostarczenia przesyłki przez firmę EPAKA na Ukrainę wynosi w niektórych przypadkach zaledwie 1 dzień roboczy. Oczywiście termin dostarczenia przesyłki uzależniony jest od adresu nadawcy i miejsca doręczenia. O szczegóły warto zapytać pracowników firmy kurierskiej.

Gdzie zamówić kuriera, aby nadać przesyłkę z Polski na Ukrainę?

Wydawać by się mogło, że wszystko wiemy o przesyłkach zagranicznych. Jednak pojawia się właściwie podstawowe pytanie dotyczące samego kuriera. Jak go zamówić? Gdzie szukać konkurencyjnych cen i szybkiego czasu realizacji zamówienia? Tutaj sprawdzą się brokerzy kurierscy, którzy są w stanie zaproponować zdecydowanie niższe ceny niż zamówienie tej samej usługi bez pośrednika. Dlaczego tak się dzieje? Broker dysponuje cenami dla dużych klientów, my - jako indywidualni, mamy w góry narzucony wyższy cennik, jak dla jednorazowych zamówień.

Poza tym, korzystanie z brokera daje duże możliwości - można porównać wszystkie dostępne oferty na jednej stronie, nie trzeba sprawdzać u każdego kuriera osobno! W dodatku pod cennikiem podany jest też czas realizacji zamówienia. To pozwala na podjęcie jedynej i słusznej decyzji, opierając się nie na najszybszym rozwiązaniu, ale tym najkorzystniejszym dla nas. Jak widać, korzystanie z serwisów takich jak epaka.pl ma wiele zalet, które odkryjesz jeszcze dzisiaj, gdy będziesz chciał nadać przesyłkę.

A czy jest to trudne? Nigdy w życiu! System na stronie prowadzi krok po kroku przez wszystkie formalności. Nawet się nie zorientujesz kiedy, a już będziesz drukować list przewozowy, a na mailu będzie czekać faktura i potwierdzenie przyjęcia zamówienia. Teraz tylko poprawnie zapakować paczkę i czekać na kuriera, który odbierze gotową przesyłkę.

fb button

grab my essay banner

logo jooble