magazine top

nordsped

Nordsped Sp. z o. o. Sp. k. jest wiodącą polską firmą spedycyjną, działającą na rynku krajowym i międzynarodowym. Założona w 2004 roku firma, rozwija się wciąż dynamicznie i dziś ma 5 oddziałów zatrudniając ponad 50 osób. Dodatkowo firma poszerzyła ofertę usług poprzez stworzenie firmy Nordsped Transport, odpowiedzialnej za transport materiałów sypkich w ruchu krajowym i międzynarodowym. O firmie rozmawiamy z Panią Kamilą Lipień - Dyrektorem Spedycji Międzynarodowej Nordsped.

Proszę powiedzieć, jakie były początki firmy Nordsped i jakie momenty były najważniejsze w historii jej rozwoju?

Firma powstała w roku 2004 w Szczecinie z inicjatywy i pomysłu jej założycieli, czyli Panów Prezesów Marka Grabińskiego i Cezarego Wiącka, będąc odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na usługi spedycyjno-transportowe ładunków masowych. Początkowo docelowym obszarem działalności miała być organizacja transportu zbóż na terenie Polski, z ukierunkowaniem na niemieckich zleceniodawców, ale ze względu na znaczący popyt na usługi spedycyjne właściciele zdecydowali się poszerzyć działalność i zaoferować swoje usługi poza granicami kraju. Rozwój dotyczył również obsługiwanego asortymentu ładunków – poza zbożami firma zaczęła obsługiwać między innymi wszelkiego rodzaju pasze, płody rolne, artykuły chemiczne, kruszywa, czy też węgiel. Decyzjami kluczowymi w historii firmy były:

  • decyzje o zakładaniu oddziałów w innych miastach w Polsce: w Gdyni, Wrocławiu, Olsztynie, Lublinie;
  • decyzja o założeniu działu międzynarodowego dedykowanego ściśle do obsługi klientów zagranicznych na trasach międzynarodowych;
  • decyzja o zakupie własnych pojazdów i rozpoczęcie działalności transportowej.

Podstawą działalnością Nordsped jest organizacja transportu ładunków przewożonych luzem pojazdami samowyładowczymi na rynku krajowym jak i zagranicznym. Czy mogą Państwo opowiedzieć nam szerzej o możliwościach transportowych oraz spedycyjnych Nordsped?

Firma specjalizuje się w organizacji transportu drogowego, rocznie obsługując około 1,5 miliona ton, w głównej mierze ładunków masowych, dostarczając je zarówno do odbiorców indywidualnych, jak i dużych zakładów produkcyjnych na terenie całej Europy. Dziennie na drogach krajowych i europejskich znajduje się około 150 pojazdów realizujących transport na nasze zlecenie, a korzystamy z usług nie tylko naszych rodaków, lecz partnerów biznesowych z innych krajów Unii Europejskiej. Zaznaczę, że do naszych atutów należy również zaliczyć możliwości spełniania potrzeb klientów w krajach spoza Unii Europejskiej. Posiadamy również dział specjalnie dedykowany do obsługi branży budowlanej w Polsce, zapewniając organizację dostaw materiałów na tereny budów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku poświęciliśmy się także obsłudze klientów o wyjątkowych wymaganiach poprzez dostawy pasz oraz materiałów spożywczych bio i ekologicznych do odbiorców indywidualnych. Nie jest dla nas również problemem rozładowanie statku na samochody ciężarowe w polskich portach w relacji bezpośredniej – mówię o ilości 3000 ton ładunku lub pośredniej. W swojej ofercie posiadamy również rozładunek składów pociągów z bocznic kolejowych w relacji bezpośredniej na samochód ciężarowy.

Nordsped obsługuje największe firmy z branży rolnej, chemicznej, budowlanej, przemysłu ciężkiego, przemysłu energii odnawialnej. Proszę powiedzieć co sprawiło, iż Państwa firma odniosła tak duży sukces i zyskała zaufanie swoich klientów?

Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim wysoki poziom jakości świadczonych usług, szeroko pojęty serwis oraz elastyczność i łatwość dopasowania się do potrzeb klientów. Należy zaznaczyć, że serwis o jakim mówię jest realizowany przez zespół wykwalifikowanych pracowników - profesjonalistów, którzy są sercem firmy i mają ogromny wpływ na jej postrzeganie przez partnerów biznesowych. Również rozbudowana sieć podwykonawców, profesjonalistów w swojej dziedzinie (także tych spoza granic Polski), z którymi nawiązujemy wieloletnie relacje, dysponujących zróżnicowanym taborem, legitymujących się niezbędnymi certyfikatami i znających realia również na rynkach zagranicznych stanowią odpowiedź na pytanie o źródło sukcesu firmy.

Firma posiada pięć krajowych oddziałów w Szczecinie, Gdyni, Wrocławiu, Olsztynie oraz Lublinie i przewozi około 1,5 miliona ton ładunków w ciągu roku. Proszę powiedzieć, co jest najważniejsze w Państwa działalności? Co jest strategicznym potencjałem Państwa firmy i kluczem do sukcesu?

Firma wyspecjalizowała się we wspomnianej wcześniej przeze mnie obsłudze ładunków masowych i ta specjalizacja wymusza stwierdzenie, iż wszystkie ogniwa w organizacji stanowią klucz do ostatecznego powodzenia – końcowego sukcesu. Firma działa jako jeden organizm, w którym każdy element stanowi strategiczny potencjał i pozwala na to, że firma jest właśnie taka, jaką jest.

Misją firmy jest solidność, odpowiedzialność za powierzony towar oraz efektywność. Wszystko, to poparte jest wiedzą i zaangażowaniem pracowników Nordsped. Czy mogą nam Państwo opowiedzieć o kadrze specjalistów, którzy na co dzień budują markę i sukces firmy?

Odnosząc się do kadry zarządzającej, zespół stanowią pracownicy, którzy budują firmę od lat i którzy dzięki swojej wiedzy oraz nabytemu w praktyce doświadczeniu stanowią trzon organizacji. Jeśli chodzi o kadrę operacyjną, są to pełni energii i pasji handlowcy, stanowiący o sukcesie komercyjnym firmy.

Jakość to dla Państwa priorytet. Doskonale wiecie, że w usługach transportu nie ma miejsca na kompromisy, dlatego obracacie się wyłącznie wśród najlepszych kontrahentów. Czy chcieliby Państwo szczególnie wyróżnić któreś firmy – Państwa najważniejszych partnerów?

Z całą pewnością nasi zleceniodawcy to liderzy w branżach spożywczej, rolnej, chemicznej i budowlanej. Możemy się również pochwalić szerokim wachlarzem profesjonalnych dostawców usług transportowych – czyli firm transportowych, a z szerokiej bazy naszych wieloletnich partnerów mogę wyróżnić firmy z Polski, dzięki którym odnosimy od lat sukcesy.

Jak oceniają Państwo przyszłość branży, w której działa firma, jakie są w związku z tym plany firmy na najbliższe lata?

Ze względu na obserwowany ciągły wzrost popytu na usługi transportowe - rozwój upatrujemy w poszerzeniu portfela klientów, jak również ze względu na ożywiony handel między podmiotami z różnych krajów UE potencjał upatrujemy również w organizacji transportu międzynarodowego.

Jakimi certyfikatami, nagrodami, tytułami i wyróżnieniami mogą się Państwo pochwalić?

Z uwagi na specyfikę działalności firmy dysponujemy certyfikatem GMP + B4, wydaną przez organizację transportu pasz. Poza tym nasza firma została zakwalifikowana do grona najbardziej dynamicznych polskich przedsiębiorstw rankingu Pulsu Biznesu i otrzymała tytuł „Gazeli Biznesu” w latach 2009, 2010 oraz 2017.

Firma od momentu swojego powstania, dynamicznie się rozwija i ciągle poszesza grono zadowolonych Klientów. Z czego są Państwo najbardziej dumni?

Prawdziwym powodem do dumy są na pewno wykwalifikowani pracownicy oraz szeroki wachlarz klientów w kraju i zagranicą, dla których mamy zaszczyt organizować transport, doprowadzając do finalizacji ich transakcji handlowych. W związku z tym odczuwamy niemałą dumę oraz satysfakcję przy spotkaniach biznesowych lub na targach, kiedy firma rozpoznawana jest na rynku jako solidna i rzetelna, a nasze usługi są polecane przez naszych zadowolonych kontrahentów innym przedsiębiorcom.

fb button

grab my essay banner

logo jooble