magazine top

COBI to polski producent klocków konstrukcyjnych, wyłączny importer i dystrybutor zabawek licencyjnych znanych na całym świecie marek takich jak: Treasure X, Little Live Pets, Super Wings, PJ Masks, Miraculous, Wubble,  Teksta, a także wyłączny polski dystrybutor firmy Revell, producenta modeli do sklejania.

Wysoka jakość i różnorodność wzorów
Klocki COBI są znane i cenione na całym świecie za wysoką jakość i różnorodność wzorów. Produkowane są w całości Polsce, w zakładzie produkcyjnym w Mielcu na Podkarpaciu. W Polsce powstają projekty nie tylko nowych wzorów czy opakowań ale również narzędzia do produkcji, w zakładzie narzędziowym w Mielcu powstaje ponad 100 nowych form wtryskowych rocznie, z tych form Spółka wytwarza coraz lepsze i bardziej ciekawe zestawy klocków. W ofercie dostępne są m.in. takie serie jak: Kolekcja Historyczna dla dużych i małych kolekcjonerów modeli militarnych z okresu I i II wojny światowej, Mała Armia dla pasjonatów współczesnych pojazdów wojskowych, World of Tanks i World of Warships, czyli czołgi i okręty wydane na licencji popularnych gier online, Pirates dla najmłodszych wilków morskich, czy wreszcie Action Town obejmującej modele: pojazdów budowlanych, straży pożarnej, policji i innych służb miejskich. W 2019 roku COBI swój już i tak obszerny katalog powiększa o kolejną kolekcję klockowych modeli samochodów w skali 1:35 na licencji takich marek motoryzacyjnych jak: Maserati, Skoda i Jeep. W minionym roku pojawiły się w sprzedaży w kolekcji Youngtimer marki: Polonez, Fiat, Syrena, Warszawa, Trabant i Wartburg. Nowością jest także kolekcja klockowych modeli dla dzieci w wieku 4+ oparta na licencji szalenie popularnego serialu “Super Wings”.

Najważniejsze etapy w historii Firmy
Firma została założona w kwietniu 1987 roku, rozpoczynając swą działalność od produkcji puzzli i gier planszowych i od samego początku, aż do dziś zarządza nią Robert Podleś. W 1991 powstał w Warszawie dział produkcji plastikowych klocków konstrukcyjnych COBI. W tym samym roku została powołana Spółka z ograniczona odpowiedzialnością Cobert, wytwarzająca formy wtryskowe do produkcji klocków. Duży popyt na klocki COBI spowodował dynamiczny rozwój produkcji i w efekcie, w 1996 roku powstał zakład produkcyjny Plastic Factory COBI S.A w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Mielcu, który rozpoczął sprzedaż w 1997 roku. W 2001 roku otworzono biura sprzedaży na Węgrzech, w Czechach i na Słowacji. W kolejnych latach powstały kolejne w tym m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech i w USA.

Nagrody i certyfikaty potwierdzeniem najwyższej jakości
W zakładzie produkcyjnym COBI Factory w mieleckiej specjalnej strefie ekonomicznej, maszyny pracują w zasadzie cały czas. Cały proces jest mocno zautomatyzowany, a nowoczesne urządzenia i wysokie wymagania dotyczące przemysłu zabawkowego w Unii Europejskiej sprawiają, że klocki COBI mają najwyższą jakość. Potwierdzają to nie tylko liczne nagrody konsumenckie, ale przede wszystkim atesty i certyfikaty, które pozwalają na eksport polskich klocków zarówno wewnątrz Wspólnoty Europejskiej, jak i na cały świat.

Wachlarz produktów
Klocki COBI są w pełni kompatybilne z innymi tego typu zabawkami znanych marek, można je więc dowolnie łączyć, ale nasze rodzime klocki mają jedną ogromną zaletę w stosunku do konkurencji. Jest nią słynna Kolekcja Historyczna. COBI skupiło się na projektowaniu i produkcji klockowych modeli pojazdów z okresu II wojny światowej, w tym: okrętów, czołgów i samolotów. W bogatej ofercie obejmującej już przeszło 300 różnych zestawów można znaleźć także czołgi i samoloty z czasów Wielkiej Wojny, w tym płatowiec Czerwony Baron pilotowany przez asa niemieckiego lotnictwa, brytyjski czołg Mark I czy samolot Fokker, na którym prekursor polskiego lotnictwa, pilot Porucznik Stefan Stec namalował pierwszy raz biało-czerwoną szachownicę. Rok 2019 obfituje w wiele ważnych w Polsce i na świecie rocznic. W związku z 75 rocznicą Operacji Overlord i lądowania wojsk Alianckich w Normandii (D-Day) w sprzedaży pojawią się między innymi modele: amerykańska barka desantowa LCVP - Higgins Boat (Landing Craft, Vehicle and Personnel), czołg Sherman Firefly, samolot transportowy Douglas C-47 Dakota (Skytrain) i wiele innych. Oprócz zwykłych modeli z klocków konstrukcyjnych COBI w skali zbliżonej do 1:35, które nadają się zarówno do ekspozycji dla miłośników militariów, jak i do świetnej zabawy najmłodszych fanów klocków, na rynku w ramach Kolekcji Historycznej oraz licencjonowanej serii World of Warships pojawią się także potężne klockowe pancerniki. Ogromne modele okrętów wojennych w skali 1:300 składają się z blisko 2000 klocków i są dedykowane doświadczonym kolekcjonerom. W serii ukazały się m.in.: niemieckie okręty Bismarck i Tirpitz, a także prawdziwa chluba Royal Navy, brytyjski pancernik HMS Warspite. Jeszcze przed wakacjami w sprzedaży pojawią się istne klockowe kolosy w tym m.in. amerykańskie pancerniki USS Iowa i USS Missouri (aż 90 cm długości) a także japońskie, pancerne giganty Yamato i Musashi (każdy to prawie 2500 klocków).

Ciągły rozwój i ekspansja
Niewątpliwie każdy kolejny miesiąc wyraźnie pokazuje, że firma COBI nie zatrzymuje się w swoim rozwoju. Udział w kolejnych targach zabawek w Hong Kongu, Londynie, Nowym Jorku, Norymberdze czy wreszcie Kielcach pomógł zdobyć kolejne rynki i partnerów biznesowych. Aktualnie zdecydowana większość sprzedaży to eksport, który według ostrożnych planów firmy ma w 2019 przekroczyć 70% produkcji. Klocki COBI, które w 100% zostały wyprodukowane w Polsce, można teraz kupić w zasadzie na całym świecie, na wszystkich kontynentach.

 

fb button

grab my essay banner

logo jooble