magazine top

Fagum-Stomil Sp. z o.o. to renomowany producent obuwia zawodowego i ochronnego z imponującą historią sięgającą końca XIX wieku. Założona w 1899 roku, firma ma na swoim koncie 125 lat nieustannego rozwoju i innowacji. Specjalizuje się w produkcji obuwia z gumy, tworzyw TRC, PVC, PU oraz innych tworzyw sztucznych, z wykorzystaniem nowoczesnych materiałów takich jak EVA. Fagum-Stomil jest znana z wysokiej jakości swoich produktów, które spełniają wymagania klientów zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym. Firma dba o środowisko, stosując zaawansowane technologie recyklingu i jest laureatem wielu prestiżowych nagród branżowych. Z nowoczesnym zakładem produkcyjnym w Łukowie, Fagum-Stomil kontynuuje tradycję doskonałości i innowacji, oferując produkty dostosowane do zmieniających się potrzeb i gustów klientów.

Przedstawiamy wywiad z przedstawicielkami firmy Fagum-Stomil Sp. z o.o., Natalią Matejek oraz Agnieszką Łaskarzewską, które dzielą się z Nami wiedzą na temat kluczowych aspektów działalności ich firmy, osiągnięć oraz planów na przyszłość. Dzięki ich bogatemu doświadczeniu mamy okazję bliżej poznać strategię jednego z liderów polskiej branży obuwniczej.

Firma Fagum-Stomil to 125 lat tradycji w polskiej branży obuwniczej. Czy mogliby Państwo pokrótce opisać historię i kamienie milowe w drodze do sukcesu marki?

Historia Fagum-Stomil wiąże się z działalnością dwóch przedwojennych fabryk w Łodzi. Pierwsza z nich, należąca do Towarzystwa Akcyjnego Wyrobów Wełnianych i Gumowych, rozpoczęła rozwój przemysłu gumowego w 1899 roku. Druga fabryka powstała 26 lat później i należała do spółki Gentleman, będącej wspólnym przedsięwzięciem angielsko-szwedzko-polskim. Po wojnie, w 1948 roku, obie te firmy zostały połączone w jedno przedsiębiorstwo, które działało w dwóch zakładach. Jednak dopiero pod koniec lat 60. powstała nowoczesna fabryka, która aż do 2015 roku pełniła funkcję siedziby firmy Fagum-Stomil. Rok 2015 przyniósł kolejne znaczące zmiany. Działalność firmy została wtedy przeniesiona do ultranowoczesnego zakładu w Łukowie.Kluczowym elementem rozwoju naszej firmy była ekspansja na rynki zagraniczne. Eksportujemy nasze produkty do wielu krajów, a zdobycie uznania na arenie międzynarodowej było dla nas bardzo ważnym elementem w rozwoju firmy. Oprócz tego stały rozwój, wprowadzenie nowych technologii i maszyn były kluczem do sukcesu, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić produkt o najwyższej jakości.

Fagum-Stomil jest krajowym liderem w produkcji obuwia w kilku kategoriach. Czy mogliby Państwo omówić aktualny katalog oferowanych produktów? Które z nich cieszą się obecnie największą popularnością i są liderami w sprzedaży?

Nasz katalog oferuje szeroki wybór produktów, w tym kalosze, trzewiki oraz półbuty, które spełniają wszystkie normy i posiadają odpowiednie certyfikaty. W naszej ofercie znajdą Państwo obuwie damskie, męskie, a także dziecięce. Oprócz standardowego obuwia ochronnego, posiadamy również obuwie hobbystyczne, idealne dla wędkarzy i myśliwych. Nasza nowa kolekcja FS7 cieszy się wyjątkową popularnością. Obejmuje ona półbuty i trzewiki, które nie tylko spełniają wszystkie wymogi, ale również zachwycają nowoczesnym wyglądem i są wykonane z materiałów najwyższej jakości.

Co wyróżnia firmę Fagum-Stomil spośród innych działających w tej samej branży?

Nasze wieloletnie doświadczenie i ugruntowana pozycja zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym, są naszymi największymi atutami. Zdobyliśmy u klientów zaufanie dzięki naszej wiarygodności. Produkowane przez nas obuwie jest wysokiej jakości, zarówno jeśli chodzi o materiały, jak i różnorodne rozwiązania technologiczne. Dzięki temu produkt przez nas stworzony spełnia wszystkie normy, a przede wszystkim jest trwały i przoduje w dziedzinach bezpieczeństwa i ochrony. Nieustannie staramy się udoskonalać nasze produkty i procesy sprzedaży, by sprostać potrzebom rynku i klienta.

Jak przedstawia się obecnie eksport firmy? Które kraje są największymi odbiorcami obuwia produkowanego przez Fagum-Stomil?

Dzięki temu, że nasze obuwie spełnia międzynarodowe normy bezpieczeństwa, jesteśmy w stanie eksportować nasz towar na wiele zagranicznych rynków, m.in. do Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, a nawet do Kamerunu i Gwadelupy. Zdobywamy zaufanie wielu klientów na całym świecie dzięki wysokiej jakości naszych produktów. Dążymy do ciągłego doskonalenia produktów, aby sprostać wymaganiom nawet najbardziej wymagających rynków. Nasza strategia eksportowa obejmuje nie tylko utrzymanie wysokich standardów jakości, ale również aktywne poszukiwanie nowych partnerów biznesowych oraz rynków zbytu. Dzięki temu nasze produkty są obecnie dostępne w wielu krajach na różnych kontynentach, co świadczy o ich uniwersalności i wszechstronności.

Implementowanie autorskich technologii i rozwiązań to istotne źródło przewagi konkurencyjnej firmy. Czy mogliby państwo opowiedzieć o zapleczu badawczo-rozwojowym firmy oraz najważniejszych patentach?

Nasza firma dysponuje nowoczesnym zapleczem badawczo-rozwojowym, które umożliwia ciągłe doskonalenie produktów oraz opracowywanie innowacyjnych rozwiązań. Pracujemy nad nowymi rozwiązaniami, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa i komfortu użytkowania naszych produktów. Posiadamy sprzęt do symulacji różnych warunków pracy, co pozwala na wszechstronne testowanie prototypów obuwia. Dzięki temu nasze obuwie jest nie tylko funkcjonalne, ale również spełnia najwyższe standardy jakości. Część naszych produktów powstaje w innowacyjnej technologii Light Tech. Oznacza to, że zostały wykonane z nowego materiału – TRC (Thermo Rubber Compound), który łączy w sobie super lekkość materiału EVA i wytrzymałość gumy.

Do listy sprzedawanych produktów wciąż dołączają kolejne, będące odpowiedzią na aktualne potrzeby rynku. Jakie premiery oczekują w kolejce w kolejnych miesiącach?

Nasze plany na najbliższe miesiące obejmują wprowadzenie szeregu innowacyjnych produktów, które odpowiadają na aktualne potrzeby rynku. Skupiamy się na bezpieczeństwie, komforcie oraz zrównoważonym rozwoju, aby sprostać oczekiwaniom naszych klientów i utrzymać naszą pozycję lidera w branży obuwia ochronnego i zawodowego. Bądźcie Państwo na bieżąco z naszymi nowościami, które wkrótce trafią na rynek!

Jak przedstawiają się obecne możliwości produkcyjne przedsiębiorstwa i inwestycje w najnowsze technologie. Czy zakład w Łukowie wpisuje się w trend Przemysłu 4.0 i jest wyposażony w innowacyjny park maszynowy?

Nasze przedsiębiorstwo nieustannie inwestuje w rozwój technologiczny i modernizację swoich zakładów, aby sprostać rosnącym wymaganiom rynku oraz utrzymać najwyższe standardy jakości. Nasze możliwości produkcyjne obejmują dużą skalę produkcji obuwia ochronnego i zawodowego, co pozwala nam na efektywne zaopatrywanie zarówno rynku krajowego, jak i zagranicznego. Stale rozwijamy swoje możliwości produkcyjne i inwestujemy w najnowsze technologie, aby sprostać wymaganiom rynku. Zakład w Łukowie jest wyposażony w zaawansowane systemy automatyzacji, które obejmują linie produkcyjne zintegrowane z robotami przemysłowymi. Automatyzacja procesów produkcyjnych pozwala na zwiększenie efektywności, redukcję błędów oraz poprawę jakości końcowych produktów.

Ile osób zatrudnia obecnie firma? Czy mogliby państwo opowiedzieć o kadrze specjalistów Fagum-Stomil?

Sukces w biznesie nie byłby możliwy bez odpowiedniego zarządzania oraz wykwalifikowanego personelu. Obecnie firma Fagum-Stomil zatrudnia ponad 200 pracowników, w tym zespół specjalistów odpowiedzialnych za różne obszary działalności firmy. Kadra składa się z wykwalifikowanych technologów oraz pracowników produkcyjnych, którzy dzięki swojemu doświadczeniu i zaangażowaniu przyczyniają się do utrzymania wysokiej jakości oferowanych produktów.

W jaki sposób współpraca z dostawcami wpływa na Państwa działalność?

Jakość oferowanych produktów jest dla nas priorytetem, dlatego współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi dostawcami surowców i komponentów. Dzięki tym partnerstwom możemy zapewniać naszym klientom najwyższej jakości produkty, które spełniają międzynarodowe normy bezpieczeństwa i wygody. Nasze relacje z dostawcami są oparte na długoterminowej współpracy i wspólnym dążeniu do doskonałości, co przekłada się na zaufanie i satysfakcję naszych klientów na całym świecie.

Jakie działania podejmuje firma Fagum-Stomil w ramach zrównoważonego rozwoju i troski o ekologię?

Prowadzimy szereg działań w ramach zrównoważonego rozwoju i troski o ekologię. Kładziemy duży nacisk na minimalizowanie negatywnego wpływu swojej działalności na środowisko poprzez implementację nowoczesnych technologii produkcji oraz efektywne zarządzanie zasobami. Dzięki recyklingowi prowadzonemu przez naszą firmę przyczyniamy się do poprawy stanu środowiska naturalnego, jednocześnie tworząc produkty wysokiej jakości. Nasza technologia ACLT (Active Cross Linking Technology) wykorzystuje surowce wtórne PVC z wielu branż, jak również z samych kaloszy poużytkowych. Opracowujemy i stale modyfikujemy schemat obiegu zamkniętego dla naszych klientów – tak, żeby zużyte kalosze wykonane z PVC mogły być zwrócone do nas.

Wobec rozmaitych czynników zewnętrznych wpływających negatywnie na prowadzenie biznesu, czy rozwój przedsiębiorstwa jest obecnie możliwy? Jak przedstawiają się plany firmy na najbliższe miesiące i lata?

Rozwój naszej firmy Fagum-Stomil jest możliwy dzięki elastyczności, innowacyjności i strategicznemu planowaniu. Planujemy inwestować w nowoczesne technologie produkcyjne, automatyzację oraz zastosowanie materiałów przyjaznych środowisku. Te działania mają na celu poprawę efektywności, jakości i konkurencyjności naszych produktów. Zamierzamy poszerzać naszą działalność na rynki zagraniczne, szczególnie w regionach, gdzie zapotrzebowanie na obuwie ochronne rośnie. W tym celu będziemy intensyfikować działania marketingowe i nawiązywać strategiczne partnerstwa. Planujemy modernizację naszych zakładów produkcyjnych oraz inwestowanie w nowe technologie produkcyjne, które zwiększą wydajność i jakość produktów. Nasz zakład w Łukowie będzie kluczowym centrum produkcji, które będziemy rozwijać.

W tym roku Fagum-Stomil obchodzi 125-lecie swojej działalności. Ten wyjątkowy jubileusz skłania do refleksji, podsumowań i analizy wieloletniej pracy. Z jakich dotychczasowych osiągnięć przedsiębiorstwa są Państwo najbardziej dumni?

Przez lata konsekwentnie inwestowaliśmy w nowe technologie i innowacyjne rozwiązania produkcyjne. Nasza nowoczesna fabryka w Łukowie, do której przenieśliśmy działalność w 2015 roku, jest świadectwem naszego zaangażowania w rozwój technologiczny i dążenie do doskonałości. Jesteśmy dumni z naszych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Stale wdrażamy ekologiczne praktyki produkcyjne, co pozwala nam minimalizować wpływ na środowisko naturalne. Wykorzystanie ekologicznych materiałów i redukcja emisji oraz odpadów produkcyjnych są priorytetami w naszej działalności. Nasze obuwie ochronne jest cenione za jakość wykonania, trwałość i niezawodność. Wprowadziliśmy na rynek wiele innowacyjnych modeli, które spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa i komfortu.

fb button

grab my essay banner

logo jooble