magazine top

Zastanawiasz się nad kupnem mieszkania we Wrocławiu? Pomyśl o Muchoborze Wielkim. Liczba deweloperów inwestujących w tej części miasta wzrasta z roku na rok, a co za tym idzie - wzrasta liczba mieszkańców osiedla. Nic dziwnego. Zakup mieszkania na Muchoborze Wielkim to bardzo dobra decyzja. Dlaczego? Osiedle jest ładne, otoczone zielenią, a infrastruktura osiedla - bardzo prężnie się rozwijająca - zaspokoi potrzeby najbardziej wymagających mieszkańców.

Osiedle Muchobór Wielki

Jeszcze kilka lat temu niemal nie zagospodarowany Muchobór Wielki dziś rozrasta się i rozkwita w bardzo szybkim tempie. Powstają tu coraz to nowe sklepy, restauracje i inne inwestycje.

Zakupy na Muchoborze Wielkim

Na Muchoborze Wielkim mają swoje placówki duże sieci handlowe - Carrefour, Lidl, Żabka (jest ich tutaj kilka), Biedronka (dwa sklepy) oraz otwarta niedawno Stokrotka. Ale to nie wszystko - na osiedlu powstają liczne mniejsze sklepy osiedlowe. Mieszkańców najbardziej cieszą powstałe tu sklepy ze zdrową żywnością oraz warzywniak z warzywami i owocami dostarczanymi wprost od lokalnych rolników. Potrzebę dużych, kompleksowych zakupów zapewnią dwa centra handlowe - Futura Park przy ul. Granicznej (a przy nim Castorama, Empik, Deichmann i inne) oraz Centrum Handlowe Mińska 58.

Na Muchoborze Wielkim powstają też coraz to nowe restauracje, pizzerie i kawiarnie. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Na osiedlu znajdziemy sporo przedszkoli (publicznych i prywatnych), szkołę podstawową, kilka salonów kosmetycznych, ośrodki medyczne, liczne apteki, pocztę oraz kościół oraz wiele punktów usługowych. Mieszkańcy w zasadzie nie muszą wybierać się do centrum miasta - wszystko co niezbędne znajdą na miejscu.

Mieszkanie na Muchoborze Wielkim - komunikacja

Jeśli jednak potrzebujemy wybrać się nieco dalej, w dojazdach pomogą nam dwie linie autobusowe oraz dworzec kolejowy Wrocław Zachodni. Bliskość Obwodnicy Autostradowej Wrocławia sprzyja komunikacji z oddalonymi rejonami miasta. Łatwo i szybko dotrzemy też stąd na Wrocławskie Bielany.

Muchobór Wielki - kultura

Na osiedlu powstają nie tylko nowe sklepy i restauracje. Prężnie funkcjonują tu centra kulturalne. Najbardziej znanym jest WKF - Wrocławski Klub Formaty, który zapewnia mieszkańcom Muchoboru Wielkiego szeroki wybór atrakcji. Zainteresowani mogą skorzystać z licznych pracowni artystycznych, wziąć udział w warsztatach tematycznych, koncertach i wernisażach. Klub Formaty organizuje też dwa znane wrocławskie festiwale (Festiwal Ambientalny oraz Nowobrzmienia) oraz liczne imprezy plenerowe i festyny. W ramach klubu funkcjonuje też, bardzo lubiane przez Muchoborzan, Kino Osiedlowe. W czasie wolnym od szkoły (wakacje i ferie zimowe) klub organizuje półkolonie dla dzieci i młodzieży.

Z myślą o młodych mieszkańcach osiedla powstał też inny ośrodek kulturalny - Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży Muchobór Wielki.

Mieszkańcy osiedla

Mieszkańcy Muchoboru Wielkiego chętnie spędzają wspólnie czas. Integracji mieszkańców osiedla sprzyja bliskość świeżo wyremontowanego, bardzo dużego boiska (1,6 tys. mkw.) przy ul. Trawowej. To właśnie tu, gdy pogoda dopisuje, mieszkańcy spotykają się całymi rodzinami. Przy boisku działa znany wrocławski klub sportowy Sporting Wrocław. Aktualnie wiodącą dyscypliną klubu jest piłka nożna dla dzieci i młodzieży, jednak, ze względu na dużą popularność klubu, przewidziane jest rozszerzenie jego działalności również o inne dyscypliny sportowe.

Mieszkańcy Muchoboru Wielkiego są również zaangażowani społecznie. Na osiedlu odbywają się liczne akcje społeczne np. Lodówka Społeczna Muchobór i Stowarzyszenie Żółty Parasol. Organizowane są też inne akcje dobroczynne i charytatywne.

Zielone Miasto Hossanova

Nowe mieszkania na Muchoborze Wielkim w ostatnich latach należą do najbardziej pożądanych. Z uwagi na atrakcyjność położenia i szeroko rozwiniętą infrastrukturę osiedla, deweloperzy chętnie kupują tu działki pod nowe inwestycje.

Jedną z ciekawszych propozycji będzie z pewnością Zielone Miasto Hossanova, którego budowa wkrótce się rozpocznie. Deweloperem odpowiedzialnym za budowę Zielonego Miasta jest firma Projekty Deweloperskie Hossanova.

Nie da się ukryć, że deweloper wybrał pod budowę osiedla bardzo atrakcyjne położenie. Zielone Miasto powstanie blisko zalesionych terenów i małego jeziorka. Samo w sobie również zapewni mieszkańcom dużo zieleni - na osiedlu przewidziano powstanie specjalnych tematycznych ogrodów. Innymi plusami mieszkania w Zielonym Mieście będzie zaplanowany tu plac zabaw dla dzieci oraz ścieżka do biegania dla aktywnych lokatorów.

fb button

grab my essay banner

logo jooble