magazine top

pionex

P.H.U. PIONEX Piotr Gabryś z siedzibą w Bielsku-Białej to firma prywatna założona w 1992 roku. Przedsiębiorstwo zajmuje się dystrybucją wysokiej klasy chemii budowlanej na terenie Polski południowej oraz Słowacji.

Prócz centr dystrybucyjnych i sklepów chemii budowlanej (Bielsko-Biała, Katowice, Rzeszów, Lublin, Międzyrzec Podlaski, Zamość, Krasnystaw), w skład Grupy PIONEX wchodzą: Hurtownia Materiałów Budowlanych i Farb – PIONEX PROFI PSB (powstała we współpracy i pod patronatem Grupy PSB), market budowlany CHEMIA BIELSKO oraz własne marki chemii budowlanej MAX i TECHNA. O firmie rozmawiamy z Panem Piotrem Gabrysiem, właścicielem Grupy PIONEX.

Proszę powiedzieć, jakie były początki Państwa firmy i jakie momenty były najważniejsze historii w jej rozwoju?

Inspiracją do założenia firmy stała się 2 letnia praca na budowie w Szwajcarii wiele lat temu. Miałem okazję zobaczyć jakie materiały wówczas wykorzystywano i stąd zrodził się pomysł, aby podobne profesjonalne rozwiązania dostarczyć polskim wykonawcom. Odpowiednie materiały pozwalają na budowie wykonywać pracę sprawniej, dokładniej i bezpieczniej. Firma cały czas się rozwija i cytując Marka Grechutę: „Ważne są te dni, których jeszcze nie znamy.”

Firma „PIONEX” należy do branży technicznej i specjalizuje się w dystrybucji chemii budowlanej. Głównymi Klientami firmy są składy, hurtownie oraz sklepy budowlane jak również firmy wykonawcze i wykończeniowe. Czy mogą Państwo opowiedzieć nam o szerzej oferowanych produktach i sieci dystrybucji?

Nasza sieć dystrybucji obejmuję Polskę południowo- wschodnią od Międzyrzeca Podlaskiego, przez Lublin, Rzeszów, aż do Opola. Cały czas planujemy i pracujemy nad dalszym rozwojem sieci dystrybucji i terenu jaki obsługujemy. Jeżeli chodzi o oferowane produkty to staramy się być pionierami w proponowanych rozwiązaniach dla budownictwa, które pozwalają firmom wykonawczym budować zgodnie z najnowszymi osiągnięciami techniki budowlanej. Prowadzimy szkolenia dla wykonawców i staramy się być o jeden krok przed konkurencją. Posiadamy 20 przedstawicieli pracujących w terenie , którzy docierają z naszą ofertą, zapewniając doradztwo i odpowiedni serwis.

Niemal 100% waszych kontrahentów to stali Klienci, którzy współpracują z wami od wielu lat. Podstawowym celem PIONEX jest zapewnienie kompleksowej obsługi połączonej z profesjonalnym doradztwem techniczno-handlowym. Co sprawiło, iż Państwa firma odniosła tak duży sukces i zyskała zaufanie swoich Klientów?

Sukces oparty jest na rzetelnej kadrze pracowników, którym przyświeca długofalowa wizja rozwoju firmy oparta na solidności oraz oferowanych produktach, dzięki którym firmy współpracujące z nami również odnoszą sukces.

Działając zgodnie z mottem przewodnim: Najlepsza chemia budowlana, najlepsza dystrybucja, P.H.U. Pionex oferuje nie tylko najwyższej jakości towary, spełniające wymogi polskich oraz międzynarodowych norm technicznych i budowlanych, ale również sprawdzony, stale udoskonalany model dystrybucji. Proszę powiedzieć, co jest najważniejsze w Państwa działalności? Co jest strategicznym potencjałem Państwa firmy i kluczem do jej sukcesu?

Strategicznym potencjałem i kluczem do sukcesu są niezmiennie ludzie - nasz rzetelny zespół. Doskonale rozumiemy jak istotna jest jakość obsługi klienta na całym etapie tego procesu. Staramy się rozwijać i polepszać świadczone przez nas usługi oraz wprowadzać innowacyjne produkty, które pozwalają naszym klientom wyróżniać się na rynku.

Fundamentem waszej firmy są jej kompetentni pracownicy. Czy mogą nam Państwo opowiedzieć o kadrze specjalistów, którzy na co dzień budują sukces firmy?

Kluczem sukcesu naszej firmy jest stała kadra pracowników, którzy jak powiedziałem wcześniej starają się dostarczyć serwis na najwyższym poziomie i pozostają do dyspozycji naszych klientów.

Jakość to dla Państwa priorytet. Współpracujecie ze sprawdzonymi dostawcami oraz podwykonawcami. Czy chcieliby Państwo szczególnie wyróżnić któreś firmy – Państwa głównych partnerów?

Mamy wielu sprawdzonych dostawców, którzy wytwarzają produkty najwyższej jakości, stosując nowoczesne rozwiązania. Z kolei nasi odbiorcy to w większości stała grupa kontrahentów, która współpracuje z nami od lat. Niezmiennie traktujemy wszystkich dostawców i klientów priorytetowo. Staramy się, aby klienci byli cały czas zadowoleni ze współpracy z nami.

Jakie najważniejsze inwestycje związane z rozwojem firmy były realizowane na przestrzeni ostatnich kilku lat?

Ostatnie 3 lata to był czas intensywnego rozwoju firmy. Jednym z najważniejszych sukcesów tego okresu było wykupienie Chemii Lublin, gdzie po długich negocjacjach udało się nabyć firmę od amerykańskiego koncernu PPG. Aktualnie cały czas pracujemy nad dalszym rozwojem i planujemy kolejne inwestycje.

Jak oceniają Państwo przyszłość branży w której działa firma, jakie są w związku z tym plany firmy na najbliższe lata?

Przyszłość branży, w której działamy oceniamy bardzo dobrze. Potrzeby Polaków są coraz większe w zakresie budowy domów, mieszkań i również remontów. Taka sytuacja na rynku gwarantuje nam wiele lat pracy i możliwości dalszego rozwoju.

Z czego są Państwo najbardziej dumni?

Najbardziej dumni jesteśmy z naszej kadry pracowników, która związała swoje życie zawodowe z naszą firmą i ma tutaj możliwości rozwoju oraz z naszych klientów, którzy nam zaufali i od lat wspólnie rozwijamy nasze przedsiębiorstwa.

Czy angażują się Państwo w działalność pozabranżową, jak na przykład akcje charytatywne, imprezy sportowe i kulturalne?

Nasza firma angażuje się w wsparcie lokalnych instytucji kulturalnych i sportowych. Czynnie wspomagamy różnego rodzaju biegi charytatywne, które pozwalają pomoc osobom w trudnej sytuacji życiowej. Jesteśmy sponsorem inicjatyw sportowych dla młodzieży, która rozwija swoje pasje i bierze udział w różnych zawodach w Polsce i na Świecie. Od lat sponsorujemy również najlepszą drużynę piłkarską na Podbeskidziu.

Jakimi certyfikatami, nagrodami, tytułami i wyróżnieniami mogą i chcą się Państwo pochwalić?

Najważniejszą dla nas nagrodą jest zaufanie klientów i fakt, że mimo ogromnej konkurencji na rynku są nadal z nami. Wychodzimy z złożenia, że jest to najlepszy dowód na to, że to co robimy robimy dobrze.

fb button

grab my essay banner

logo jooble