magazine top

W świecie budownictwa, gdzie jakość i innowacja kształtują fundamenty trwałego sukcesu, firma Adamietz sp. z o.o. wyznacza standardy, które łączą najlepsze praktyki branżowe z wizjonerskim podejściem do przyszłości. Poczynając od 1994 roku, kiedy to Rajmund Adamietz, założyciel firmy, postawił pierwsze kroki w niemieckiej branży budowlanej, do dnia dzisiejszego, kiedy obrót i wyniki spółki plasują ją na 8. miejscu spółek budowlanych w Polsce, Adamietz nieprzerwanie ewoluuje, utrzymując swoją rodzinną atmosferę przy globalnym zasięgu działania.

Elastyczność jako droga do innowacji
Adamietz rozumie dynamiczną naturę sektora budowlanego i przemysłowego. W tym kontekście firma wyróżnia się umiejętnością dostosowania się do zmieniających się potrzeb rynku, jednocześnie pozostając niezachwiana w swoim zaangażowaniu na rzecz jakości.

Obszar działania przedsiębiorstwa to nie tylko generalne wykonawstwo obiektów kubaturowych i infrastruktury drogowej TRAKT, ale także szereg innowacyjnych produktów, takich jak płyty warstwowe ARPANEL, konstrukcje stalowe FORMOPEX, czy zaawansowane technologie profili zimnogiętych PROFILAR lub prefabrykaty żelbetowe PREFAR.

W ramach Grupy Adamietz produkowane są także wysokiej jakości urządzenia dźwignicowe RIALEX, zbiorniki i konstrukcje stalowe KS. W swojej ofercie posiada kompleksowe usługi z zakresu logistyki ABM Logistic oraz generalne wykonawstwo obiektów mieszkaniowych i użyteczności publicznej – OPEX, a najmłodsza ze spółek Adamietz Warszawa podbija stolicę sięgając jako GW po niezwykle zaszczytne i ważne dla kraju realizacje.

Zintegrowane rozwiązania „pod klucz”
W sercu strategii Adamietz leży podejście kompleksowe – „od A do Z”. Firma oferuje szerokie spektrum usług, poczynając od zaawansowanego projektowania, poprzez produkcję, aż po finalne realizacje budowlane jako generalny wykonawca. To holistyczne podejście nie tylko zapewnia niezakłócony dostęp do materiałów najwyższej jakości, ale także pozwala na ścisłą kontrolę nad każdym etapem realizacji projektu. Zaufanie, jakim obdarzyły firmę Adamietz branże: lotnicza, automotive czy FMCG stanowią dowód na globalny zasięg spółki i zdolność do sprostania najbardziej wymagającym wyzwaniom inżynieryjnym.

Prestiżowe realizacje i globalne ambicje
Adamietz może pochwalić się impresyjnym portfolio projektów zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. Niezależnie od tego, czy mowa o gigantach branżowych jak: Tesla, Ciech Salz Deutschland, HBC Cola, Porsche, Procter& Gamble, Audi, Ferrero, Aluprof, Toms, ifm ecolink, Eko-Okna, CEWE, Schiedl, TME, SEGRO, czy też o prestiżowych inwestycjach kulturalnych w Polsce jak: Teatr Letni w Szczecinie, Biblioteka Miejska w Lesznie, czy będące w fazie tworzenia: Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-19, Muzeum Getta Warszawskiego lub Sala Kongresowa w Warszawie, Adamietz konsekwentnie dowodzi swojej zdolności do realizacji najbardziej ambitnych wizji.

Człowiek jako najważniejszy zasób
Sukces firmy nie byłby możliwy bez ludzkiej pasji i determinacji. Rajmund Adamietz wraz z grupą blisko 1600 pracowników wypracował unikalną kulturę korporacyjną, opartą na wzajemnym szacunku, zaangażowaniu i ciągłym rozwoju, przyciągając do zespołu największe talenty branży. Wizjonerskie podejście założyciela, łączące wartości rodzinne z profesjonalizmem i innowacyjnością, pozwala firmie nieustannie poszerzać horyzonty.

Dziedzictwo i przyszłość
Adamietz zyskuje uznanie nie tylko dzięki swojej działalności komercyjnej, ale i szeroko zakrojonym działaniom społecznym. Firma aktywnie wspiera lokalne działania, poprzez zaangażowanie w projekty charytatywne i inicjatywy obywatelskie, udowadniając, że przedsiębiorczość może iść w parze z głęboką odpowiedzialnością społeczną.

Niezachwiana pasja do tworzenia i rozwoju przenosi się również na płaszczyznę wsparcia kultury, edukacji oraz sportu. Adamietz jest sponsorem klubów sportowych, a także mecenasem lokalnych placówek edukacyjnych, przyczyniając się do rozwoju młodych talentów i promowania zdrowego trybu życia.

Kluczowym obszarem zaangażowania firmy jest także pomoc w rekonstrukcji dóbr kultury sakralnej, widoczna choćby we wsparciu dla Fundacji „Sanktuarium Góry Świętej Anny”. Działalność ta podkreśla zobowiązanie Adamietz do ochrony polskiego dziedzictwa narodowego.

Rocznie, pracownicy firmy biorą udział w wielu akcjach charytatywno-sportowych, jak Poland Business Run czy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, demonstrując solidarność i wsparcie dla potrzebujących. W ten sposób Adamietz potwierdza, że sukces biznesowy można i należy łączyć z realnym wkładem w lepsze jutro dla społeczności, w której firma działa.

Taka postawa zyskuje uznanie nie tylko wśród klientów i partnerów biznesowych, ale również przynosi firmie prestiż oraz liczne nagrody i wyróżnienia. Za działalność w przeciągu ostatnich kilku lat firma otrzymała: w konkursie organizowanym przez branżowy miesięcznik Builder Polska dwukrotnie tytuł Budowlanej Firmy Roku w 2022 i 2023, a dla liderów spółki: prezesa Rajmunda Adamietz oraz Wiceprezesa Szczepana Kusibab tytuły Osobowości Branży. Do cenionych wyróżnień należy zaliczyć także: prestiżową Złotą Statuetką Lidera Polskiego Biznesu przyznawaną przez Business Centre Club i Diament Forbesa w kategorii „firmy z przychodem ze sprzedaży powyżej 250 mln PLN w województwie opolskim”. Jako wyraz uznania dla dokonań firmy, w szczególności w działaniach transgranicznych, w promocji polskich wyrobów i usług poza granicami kraju, podczas IV Kongresu Made in Poland, spółka Adamietz otrzymała nagrodę Made in Poland 2023.

Ścisła współpraca z lokalnymi instytucjami województwa opolskiego, zarówno w dziedzinie gospodarczej, jak i społecznej, owocuje natomiast wielokrotnymi nagrodami w różnych kategoriach Opolskiej Izby Gospodarczej oraz Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki.

Jeden z ostatnich raportów zespołu ekspertów SPECTIS pt. „Firmy budowlane w Polsce 2023-2028” wskazuje Adamietz Sp. z o.o. jako ósmą największą firmę budowlaną w Polsce.

Droga, którą przemierzył Adamietz od lokalnej firmy specjalistycznej do lidera w branży budowlanej, jest nie tylko dowodem na sukces biznesowy, ale też na to, jak firma może być siłą napędową zmiany, innowacji i rozwoju społecznego. W świecie, gdzie przyszłość buduje się każdego dnia, Adamietz pozostaje synonimem doskonałości, wyznaczając nowe ścieżki dla całej branży.

fb button

grab my essay banner

logo jooble