magazine top

główne Zrzut ekranu 2020-02-11 o 09.50

Osoby podróżujące w celach zawodowych wymagają od miejsca na nocleg warunków, których nie może zaoferować hotel nastawiony na turystów. Z myślą o ich potrzebach powstają hotele biznesowe. To odpowiednie obiekty na wyjazd służbowy, organizację szkolenia lub konferencji. Jakich udogodnień można się w nich spodziewać?

Atrakcyjna lokalizacja
Gośćmi hoteli biznesowych bywają przedsiębiorcy z różnych zakątków Polski i świata, którzy często nie znają dobrze celu swojej podróży. Obiekty te wyróżniają się zatem lokalizacją w centrum miasta, gdzie bez trudu można dotrzeć własnym samochodem lub środkami komunikacji miejskiej z portu lotniczego, dworca kolejowego i autobusowego. 

Zaletą takiego położenia jest również atrakcyjne turystycznie otoczenie. Sąsiedztwo zabytków, restauracji i barów umożliwia łatwą organizację czasu wolnego w trakcie pobytu służbowego. Dla przykładu, hotel biznesowy w Gdańsku, który rozumie potrzeby swoich gości, będzie zlokalizowany na Starym Mieście, skąd niedaleko jest na stację PKP, przystanek autobusowy i do najważniejszych atrakcji turystycznych: muzeów, teatrów, galerii sztuki. 

Pokój z miejscem do pracy
Na komfort podczas pobytu służbowego w największej mierze wpływają jednak udogodnienia w samym hotelu. Jako że gość biznesowy łączy na wyjeździe wypoczynek z pracą, pokoje są urządzone tak, aby można było się w nich zrelaksować i przygotować do spotkania przy wygodnym biurku. Czasem dostępny jest również sejf do przechowania ważnych dokumentów i sprzętu elektronicznego.  
Ponadto w hotelowym pokoju nie brakuje wyposażenia, które umożliwia ograniczenie bagażu do minimum. Podstawą jest zestaw kosmetyków, ręczniki i suszarka do włosów. W obiektach o wyższym standardzie może pojawić się dodatkowo szlafrok czy ekspres do kawy. 

Centrum konferencyjne 
Nieodłączną częścią hotelu biznesowego jest centrum konferencyjne przystosowane do organizacji różnego rodzaju eventów: szkoleń, konferencji branżowych lub spotkań z klientem. Od wiosny 2020 r. przeprowadzenie któregoś z takich wydarzeń będzie możliwe w hotelu Grano. Na jego nowoczesne zaplecze biznesowe składają się elegancko zaaranżowane sale konferencyjne w centrum Gdańska, które sprawdzą się w przypadku dużej imprezy do 100 osób, a także kameralnego spotkania w gronie kontrahentów.  

Zaplecze gastronomiczne
Wydarzenie biznesowe często wieńczy mniej oficjalna rozmowa przy stole lub elegancki bankiet. Z tego powodu obiekt biznesowy, nawet jeśli ma w swoim otoczeniu duży wybór barów, kawiarni i restauracji, jak na przykład hotel konferencyjny w Gdańsku na Starym Mieście, sam również musi posiadać zaplecze gastronomiczne. Niezbędnym udogodnieniem jest możliwość zjedzenia na terenie hotelu wykwintnego obiadu, zaserwowania gościom konferencji posiłku lub zorganizowania uroczystego przyjęcia.  

Strefa Spa
Hotele konferencyjne często zapewniają także dodatkowe usługi, podnoszące komfort pobytu służbowego. Właściciele takich obiektów dobrze wiedzą, jak dużym stresem okupiony jest intensywny wyjazd, podczas którego ważą się losy kariery czy przyszłość firmy. Z tego powodu decydują się na wyposażenie hotelu w strefę Spa. Nic tak nie odrywa bowiem myśli od obowiązków służbowych jak relaksujący masaż, kąpiel w jacuzzi czy sesja w saunie. 

Nowoczesny hotel biznesowy rozumie potrzeby gości podróżujących w interesach i stara się na nie odpowiadać wysokiej klasy udogodnieniami. Dzięki nim twój pobyt służbowy okaże się nie tylko komfortowy, ale co ważniejsze – efektywny. 
 

fb button

grab my essay banner

logo jooble