Notowana na GPW spółka Green Eco Technology SA (dawna ANTI SA) poinformowała, iż postępowanie sądowe dotyczące rozpatrzenia dwóch wniosków wierzycieli o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej podmiotu zostało umorzone. Jednocześnie zarząd GET SA podał, iż podpisane zostały pierwsze umowy związane z wykupem niespłaconych obligacji.
W I kwartale spółka dokonała spłaty obligacji serii A na kwotę 312.275,06 zł.
W czerwcu do wrocławskiego sądu rejonowego wpłynęły wnioski o upadłość likwidacyjną ANTI SA, złożone przez wierzycieli, którzy domagali się wykupu obligacji oraz innej wierzytelności o wartości łącznie ponad 100 tys. złotych. Podczas rozprawy, która odbyła się 18 lipca, postępowanie zostało umorzone.
GET SA przechodzi obecnie gruntowną restrukturyzację, w ramach której Zarząd przygotowuje plan spłacenia zobowiązań spółki, w tym również z tytułu obligacji. - Warunki wykupu będą ustalane z każdym z wierzycieli. W grę wchodzi zamiana obligacji na akcje GET SA. Zainteresowani otrzymają papiery o równowartości wierzytelności z dyskontem. Pierwsze umowy dotyczące konwersji obligacji na akcje zostały już podpisane przez firmę Veyron, z którą GET zawarła w tym tygodniu umowę na obsługę restrukturyzacji swojego zadłużenia, ich wartość z odsetkami to 83 tys. zł– komentuje Artur Staykov, prezes Zarządu GET SA (dawnej ANTI SA). –Veyron sukcesywnie prowadzi rozmowy z kolejnymi obligatariuszami oraz wierzycielami ANTI, z którymi ustala warunki spłaty obligacji oraz zobowiązań handlowych. Chcemy, aby wierzyciele Anti byli beneficjentami przyszłej wartości GET i jesteśmy przekonani, że proponowana przez nas forma rozliczenia zadłużenia przyniesie korzyści finansowe obecnym posiadaczom wierzytelności– dodaje Staykov.
Umorzenie postępowania sądowego dotyczącego upadłości likwidacyjnej GET SA jest kolejnym istotnym wydarzeniem dotyczącym Spółki. W ciągu ostatniego miesiąca do akcjonariatu GET SA dołączyli szejk Nasser bin Abdulrahman Al-Thani, Maciej Zientara oraz Roman Karkosik. Największy pakiet akcji spółki, stanowiący 32,99 proc. ogólnej liczby głosów na WZA, nabył natomiast fundusz inwestycyjny z Bułgarii – Devolution. Zarząd zapowiada jednak, iż nie jest to koniec ważnych przekształceń w Spółce.