magazine top

Ubezpieczenie OC (odpowiedzialności cywilnej) to obowiązkowa polisa ubezpieczeniowa. Jak wykupić ją bez przepłacania?

Polisa OC na samochód ma na celu ochronę właściciela pojazdu w sytuacji, gdy będzie on sprawcą zdarzenia drogowego. Ubezpieczyciel wypłaca wtedy odszkodowanie poszkodowanemu lub poszkodowanym w kolizji, wypadku.

Zgodnie z polskim prawem, każdy właściciel samochodu musi posiadać ważne ubezpieczenie OC. W przypadku jego braku naraża się on na wysoką karę nakładaną przez UFG – Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Może ona wynosić nawet ponad 5 tysięcy złotych.

Jak kupić polisę OC w niskiej cenie?

Ceny polis OC mogą wynosić od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Jako że polisa OC tak naprawdę nie służy do naprawy samochodu właściciela polisy, głównym czynnikiem, który brany jest pod uwagę przy wyborze, jest niska cena.

Na część czynników, które warunkują koszty ubezpieczenia OC, kupujący polisę nie ma wpływu. Kluczowe jest zatem sprawdzenie ofert ubezpieczeń OC u wielu ubezpieczycieli, co pozwala na porównanie ich kosztów i wyselekcjonowanie polisy, która będzie kosztowała najmniej.

Czym są porównywarki ubezpieczeń OC online?

Porównanie ofert ubezpieczeń samochodowych nie jest dzisiaj skomplikowane – można skorzystać ze specjalnych porównywarek ubezpieczeniowych, w tym tej stworzonej przez multiagencję CUK.

Porównywarka OC CUK, która dostępna jest na stronie https://cuk.pl/ubezpieczenia/samochod/oc, pozwala na wyliczenie kosztów ubezpieczeń w wielu towarzystwach jednocześnie. To zarówno sposób na porównanie cen, jak również duża oszczędność czasu przy wyszukaniu najtańszej oferty.

Za pośrednictwem porównywarek ubezpieczeniowych można również wykupić polisę online – to wygodny sposób na ubezpieczenie samochodu bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy tylko parę minut, by wybrać dobrą polisę i potem błyskawicznie zawrzeć umowę z ubezpieczycielem.

Zatem ubezpieczenie samochodowe nie musi być drogie – dzięki porównywarkom ofert wielu ubezpieczycieli można od razu dowiedzieć się, którzy oferują tanie OC.

fb button

grab my essay banner

logo jooble