magazine top

Alfa Laval – światowy lider w branży wymiany ciepła, separacji oraz obsługi cieczy – otwiera najnowsze centrum innowacji i aplikacji w Kolding w Danii. Centrum wzmocni dominację firmy Alfa Laval w zakresie technologii w branży obsługi cieczy higienicznych oraz w kontekście innowacyjnych produktów i optymalizacji procesów.

Inwestycja w nowe centrum innowacji i aplikacji o powierzchni 1600 metrów kwadratowych wspiera strategię Alfa Laval obejmującą przyspieszenie wdrażania innowacyjnych produktów oraz zwiększenie poziomu satysfakcji klienta w zakresie pomp, zaworów i sprzętu do mieszania i mycia – rozwiązań używanych w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym.

„Naszym celem jest dostarczenie naszym klientom najnowocześniejszych rozwiązań”, mówi Mikkel Nordkvist, wiceprezes ds. obsługi cieczy higienicznych oraz dyrektor ds. zarządzania w przemyśle. „Klienci mogą teraz zobaczyć – osobiście lub poprzez połączenie online na żywo – jak sprzęt Alfa Laval działa w rzeczywistych warunkach operacyjnych. Przeprowadzanie testów z ekspertami z Alfa Laval zapewnia weryfikację lepszej wydajności, poprawionej higieny i zrównoważonej redukcji kosztów poprzez oszczędność energii, wody i środków czyszczących. Jest to doskonała szansa na potwierdzenie ogólnej wydajności”.

„Centrum zapewnia unikatowe środowisko do rozwoju przyszłych technologii i urządzeń do obsługi cieczy. Wiele stacji testowych z zaawansowanym sprzętem i oprogramowaniem pomaga w projektowaniu innowacji poprzez przeprowadzanie rygorystycznych eksperymentów w celu weryfikacji koncepcji na nowych urządzeniach w branży spożywczej i farmaceutycznej, dla wielu punktów pracy i w warunkach bardzo zbliżonych do rzeczywistych”, mówi Rikke Kau Breinholt, wiceprezes ds. obsługi cieczy higienicznych oraz dyrektor ds. badań i rozwoju w Alfa Laval. "Ponadto, na podstawie wyników prób przeprowadzonych przez klientów, możemy jeszcze bardziej udoskonalić nasz sprzęt. Możemy też znacznie szybciej wprowadzać na rynek nowe produkty i usprawnienia ukierunkowane na potrzeby klientów”.

Czy wiesz, że… firma Alfa Laval ma kilka globalnych centrów kompetencji i testowania, w tym cztery w Danii: w Soborg (dekantery do zastosowań związanych z żywnością i wodą), w Aalborg (zastosowania morskie), w Nakskov (zastosowania związane z filtracją membranową) i teraz w Kolding (obsługa cieczy).

fb button

grab my essay banner

logo jooble

Popularne