magazine top

Starmeat Daniel Katowicz, Henryk Ignatowicz Sp. z o.o., jedna z największym firm produkujących mielone mięso drobiowe w Europie, inwestuje w nowy zakład produkcyjny. Hala o łącznej powierzchni 3,5 tys. mkw. powstaje w Koluszkach, a za jej realizację odpowiedzialny jest generalny wykonawca Commercecon. Budowa nowego obiektu jest wynikiem dynamicznego rozwoju przedsiębiorstwa i rozpoczyna kilkuetapową inwestycję wartą 80 milionów złotych.


Firma Starmeat rozpoczęła swoją działalność (pierwotnie jako Techno-Food) w 2010 r., specjalizując się w produkcji dodatków funkcjonalnych dla przemysłu spożywczego. Po trzech latach funkcjonowania skoncentrowała się na produkcji mechanicznie oddzielonego drobiu. Inwestycje w nowoczesną technologię w tym obszarze oraz utrzymanie wysokich standardów jakościowych przyspieszyły rozwój przedsiębiorstwa, które dziś zalicza się do największych producentów mielonego mięsa drobiowego na naszym kontynencie.

Dynamiczny rozwój firmy zawsze wiąże się z zapotrzebowaniem na nową przestrzeń produkcyjną, techniczną czy magazynową, zatem decyzja o inwestycji w nowy zakład była dla Daniela Katowicza, Prezesa Zarządu Starmeat, jedynie formalnością.

- Ostatnie lata to bardzo dynamiczny rozwój naszej działalności, a zdobywanie nowych, odległych rynków zbytu wymaga nie tylko zwiększenia mocy produkcyjnych, ale także dalszych inwestycji w specjalistyczne chłodnie oraz w przestrzeń do składowania gotowych produktów w optymalnych warunkach. Szybkiej rozbudowy wymaga również nasza dotychczasowa powierzchnia biurowa. Cieszę się, że nasz nowy zakład buduje Commercecon – to generalny wykonawca z bogatym doświadczeniem w realizacji wymagających technologicznie obiektów dla branży spożywczej – podkreśla Daniel Katowicz.

Nowa hala powstaje w Koluszkach, obok działającego tu zakładu Starmeat. Na powierzchni 3,5 tys. mkw. znajdować się będzie część technologiczna, dwukondygnacyjne biuro oraz maszynownia. Na szczególną uwagę zasługuje hala mroźni wysokiego składowania, do której technologię dostarczy wiodący światowy dostawca przemysłowych rozwiązań chłodniczych Johnson Controls.

- Budowa tego obiektu stanowi dla nas wyzwanie z technologicznego punktu widzenia. Dzieje się tak za sprawą wspomnianej hali mroźni oraz technologii, jaka będzie w niej zaimplementowana. Z uwagi na konieczność utrzymania rygoru temperaturowego musimy zastosować materiały i elementy budowlane, które cechuje nie tylko odpowiednia izolacyjność termiczna, ale także możliwość kontaktu z żywnością. Podczas takich realizacji kluczowe jest zapewnienie najwyższej jakości wykonania przegród budowlanych, pozbawionych mostków termicznych oraz zapewniających utrzymanie odpowiednich parametrów cieplno-wilgotnościowych – wyjaśnia Marcin Wojcieszek, Dyrektor ds. realizacji w firmie Commercecon.

Inwestycja właśnie wystartowała, a jej ukończenie planowane jest na III kwartał 2024 r.

fb button

grab my essay banner

logo jooble