magazine top

Prototypowanie PCB (czyli obwodów drukowanych) odgrywa niezwykle istotną rolę w produkcji elektroniki, m.in. pozwala projektantom na testowanie i optymalizację różnych aspektów urządzenia jeszcze przed przystąpieniem do wypuszczenia go na rynek. Jakie jeszcze korzyści daje prototypowanie PCB w tym procesie?

Weryfikacja założeń projektowych

Najważniejszym zadaniem serii prototypowej jest weryfikacja założeń projektu obwodu drukowanego. Eksperymentowanie z różnymi koncepcjami technicznymi na wczesnym etapie pozwala ocenić, które rozwiązania są właściwie, a które obniżają jakość finalnego wyrobu czy negatywnie wpływają na jego funkcjonalność. Prototypowanie obwodów drukowanych umożliwia jednocześnie testowanie niskim kosztem różnych funkcji, parametrów oraz wydajności urządzenia elektronicznego, którego sercem jest płytka PCB.

Identyfikacja błędów

Zamówienie prototypu płytki PCB pozwala zidentyfikować błędy projektowe lub konstrukcyjne. Testowanie prototypów w rzeczywistych warunkach umożliwia projektantom wykrycie i naprawę ewentualnych problemów, zanim produkt trafi na rynek. Dzięki temu można uniknąć kosztownych i czasochłonnych poprawek w późniejszych fazach procesu produkcji.

Minimalizacja ryzyka biznesowego

Producenci elektroniki doskonale rozumieją, jak wielkie koszty oznacza sprzedaż klientom lub kontrahentom urządzenia, które nie funkcjonuje prawidłowo lub ma skrócony cykl życia. W niektórych branżach jakość urządzenia to nie tylko kwestia biznesowa, ale również mająca wpływ na zdrowie i bezpieczeństwo użytkowników. Z tego powodu prototypowanie obwodów drukowanych usprawnia proces wprowadzania elektroniki na rynek i umożliwia znaczące obniżenie ryzyka biznesowego.

Seria prototypowa TSka w Techno-Service S.A. TS PCB

Biorąc pod uwagę powyższe, w Techno-Service S.A. TS PCB zdecydowaliśmy się  zaoferować naszym klientom serię prototypową TSka. W jej wypadku proponujemy laminat bazowy FR4 o grubości 1 mm lub 1,55 mm. Stosuje się go w produkcji układów pracujących z częstotliwościami do 0,5 GHz - oznacza to, że jest bardzo uniwersalny. Poza tym charakteryzuje się także dobrym stosunkiem wytrzymałości do masy i niską ceną.

Jednak aby prototypowanie PCB mogło spełnić swoją funkcję, bardzo ważny jest krótki czas realizacji. W Techno-Service S.A. TS PCB dysponujemy nowoczesnym parkiem maszynowym i doświadczonym zespołem, dzięki czemu w przypadku obwodów jednostronnych i dwustronnych proponujemy czterodniowe lub siedmiodniowe terminy realizacji, a gdy mowa o obwodach wielowarstwowych - pięciodniowe lub dziewięciodniowe (mowa o dniach roboczych). Jednocześnie nasi klienci mogą liczyć na pełne wsparcie techniczne ze strony zespołu Techno-Service S.A. TS PCB.

Krótka realizacja kolejnych etapów

W Techno-Service S.A. TS PCB szybkie terminy realizacji dotyczą nie tylko serii prototypowych, ale również produkcji seryjnej. Proponujemy naszym klientom terminy dopasowane do różnorodnych potrzeb. Realizujemy projekty już w 24 godziny, co jest ekspresową, dodatkowo płatną ofertą. Standardowo realizujemy zamówienia do 10 dni roboczych od momentu zaakceptowania projektu.

Prototypowanie PCB jest niezbędnym krokiem w procesie tworzenia produktów elektronicznych. Pozwala ono na testowanie koncepcji i identyfikację błędów, a także obniżenie ostatecznego ryzyka wprowadzenia urządzenia na rynek. Dlatego też warto inwestować w prototypowanie obwodów drukowanych w Techno-Service S.A. TS PCB na wczesnych etapach procesu, aby zapewnić sukces i konkurencyjność produktu finalnego.

fb button

grab my essay banner

logo jooble