magazine top

uni-logistics

Firma Uni-logistics Sp. z o.o. jest firmą z branży logistyczno-transportowej świadczącą kompleksowe usługi w zakresie spedycji morskiej, lotniczej i drogowej. Oferują Państwo przewozy morskie, lotnicze, intermodalne, transport specjalny (Project Cargo) oraz obsługę celną. Oferta posiada również sprzedaż i wynajem kontenerów oraz kompleksową obsługę magazynową. Zapewniają Państwo transport różnorodnych ładunków w relacjach krajowych i międzynarodowych. O firmie rozmawiamy z Panem Rafałem Drągiem - Prezesem Zarządu.

Proszę powiedzieć, jakie momenty były najważniejsze w rozwoju Państwa firmy?

Najważniejszy moment w historii firmy to duży kontrakt na kompleksową obsługę logistyczną dla jednego z największych koncernów w branży automotive. To było zwieńczenie naszych starań, aby rynek uznał markę Uni-logistics jako profesjonalnego usługodawcę w zakresie szeroko pojętej logistyki. Po tym kontrakcie otworzyło się dla nas wiele drzwi uznanych koncernów z różnych branż.

Co sprawiło, iż Państwa firma odniosła tak duży sukces i zyskała zaufanie swoich klientów?

Podstawową kwestią, aby zdobyć zaufanie klientów jest jakość świadczonych usług oraz kompleksowość obsługi. Klient chce mieć czas na rozwój swojej organizacji i chce, aby profesjonalista zajął się organizacją jego logistyki od A do Z. To charakteryzuje naszą firmę. Obsługujemy kompleksowo naszych klientów i jesteśmy w stanie zaaranżować dostawę w każde miejsce na świecie od drzwi klienta do drzwi jego odbiorcy.

W tym roku firma obchodzi 10-lecie działalności, czy jest to dla Państwa jakaś szczególna data?

Oczywiście, tak, okrągła rocznica jest dla nas powodem do wielkiej dumy z tego, że marka Uni-logistics jest rozpoznawana na całym świecie. Jeszcze większą dumą jest fakt, że w 10 lat zbudowaliśmy grupę ludzi będących filarem naszej firmy, którzy wyróżniają się ogromnym profesjonalizmem i doświadczeniem, co pozwala skutecznie realizować cele naszego przedsięwzięcia.

Które z usług Państwa zdaniem, są obecnie najważniejsze i dlaczego?

Wszystkie nasze usługi są równie ważne. W każdym segmencie naszej działalności stawiamy na profesjonalizm i jakość. Korzystamy z doświadczeń naszego niezawodnego zespołu i każdy z naszych segmentów rozwijamy w równym stopniu. Stoi za nami duża rzesza zadowolonych klientów, z wieloma są to już długoletnie relacje, to dla nas jest najważniejsze bo to jest najlepszym dowodem , że to co robimy jest dobre.

Proszę powiedzieć, co jest najważniejsze w Państwa działalności? Co jest strategicznym potencjałem Państwa firmy i kluczem do sukcesu?

Kluczem do sukcesu jak wielokrotnie podkreślaliśmy w naszej wypowiedzi jest zespół. Bez tych osób nie bylibyśmy w tym miejscu. Niewątpliwie bardzo ważnym są też relacje od lat budowane z klientami na bazie bardzo dobrych doświadczeń biznesowych. Nieocenionym są także wiele lat budowane relacje z agentami na całym świecie.

Proszę powiedzieć, ile osób pracuje w tym momencie nad coraz większym sukcesem, który odnosi firma?

W Spółce Uni-logistics zatrudniamy aktualnie 100 osób, natomiast w całej Grupie Kapitałowej około 150. Wiele osób jest z nami od początku istnienia firmy. Wszystkie zatrudnione osoby to wysokiej klasy profesjonaliści z dużym doświadczeniem. Jest to zespół oddanych pracowników na bazie czego można budować stabilną strategię dalszego rozwoju przedsiębiorstwa.

Jakie mają Państwo w planach nowe produkty, usługi, inwestycje?

Niebawem pojawimy się z nowymi magazynami w nowych lokalizacjach. Jesteśmy też zainteresowani ekspansjami zagranicznymi i mamy już pierwsze plany w tym zakresie. Przykładamy też wielką wagę do nowoczesnych rozwiązań IT. Cały czas obserwujemy rynek i jego potrzeby w tym potrzeby klientów. Mamy kilka pomysłów, które chcielibyśmy wdrożyć w niedalekiej przyszłości. Wszystko po to aby zwiększać swój zakres i zasięg działania.

Jakie na przestrzeni ostatnich kilku lat były realizowane inwestycje?

W ostatnich latach skupiliśmy się na inwestycjach w otwarcie nowych oddziałów i magazynów. Mamy na dziś 5 oddziałów oraz 4 magazyny w Polsce. Siedziba firmy znajduje się w Gdyni, oddziały w Gdańsku, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Tychach. Inwestujemy w nowoczesną technologię co pozwala na jeszcze bardziej skuteczną obsługę naszych klientów i szybszą z nimi komunikację.

Z czego są Państwo najbardziej dumni?

Jesteśmy dumni, że lokalna firma, zbudowana na polskim kapitale jest dziś rozpoznawaną na świecie marką, a także, że skutecznie konkurujemy z największymi graczami rynkowymi.

Którzy z Państwa klientów są najważniejsi i dlaczego?

Obsługujemy wielu klientów zarówno duże znane koncerny, jak i mniejsze firmy. Każdy z naszych klientów jest dla nas bardzo ważny, każdy musi zostać dobrze obsłużony, a standard obsługi i jakość serwisu dla wszystkich jest taka sama. Usługi owszem mogą różnić się wymaganiami klientów, jednak nasz główny cel to stała jakość dla wszystkich.

Czy angażują się Państwo w działalność poza branżową, jak na przykład akcje charytatywne, imprezy sportowe i kulturalne?

Oczywiście w naszym działaniu uwzględniamy również interesy społeczne i ochronę środowiska, a także relacje z różnymi grupami interesariuszy. Wspólnie z Uniwersytetem Gdańskim prowadzimy Pomarańczową Akademię wspierając tym samym kształcenie przyszłych kadr dla branży TSL. Dajemy tym samym możliwość młodym ludziom praktycznego zaznajomienia się z branżą poprzez udział w wykładach profesjonalistów w tej branży, wizyt w miejscach związanych z branżą logistyczną. Prowadzimy zajęcia praktyczne, ale zaznajamiamy studentów również z prawodawstwem i dokumentami. Udzielamy także wsparcia podczas rozmów studentów z firmami zawodowo zajmującymi planowaniem kariery młodych ludzi. Poza tym wspieramy aktywności sportowe, mając świadomość jak ważne jest promowanie aktywnego trybu życia. Jesteśmy sponsorem klubu piłkarskiego Arka Gdynia, Klubu Tenisowego Arka, gdzie wspieramy najmłodszych, jak również drużyny futbolu amerykańskiego Seahawks Gdynia. W przeszłości wspieraliśmy Gdyńskie Piłkarki Ręczne oraz Koszykarki.

Jakimi nagrodami, tytułami i wyróżnieniami mogą i chcą się Państwo pochwalić?

W tym roku po raz kolejny, nasza firma dołączyła do grona laureatów nagrody Gazeli Biznesu, przyznawanej dla najdynamiczniej rozwijających się firm. Kilkakrotnie znaleźliśmy się także w prestiżowym gronie „Diamentów Forbesa”. W roku 2017 spośród 190 firm najdynamiczniej zwiększających swoją wartość w województwie pomorskim Uni-logistics znalazła się na 8 miejscu listy regionalnej w kategorii przychodów od 50 do 250 mln złotych. W roku 2011 Spółka Uni-logistics Sp. z o.o. otrzymała nominację od organizacji Containerisation International Awards w Londynie za Inicjatywę organizacji Pomarańczowej Akademii Uni-logistics jako CSR roku. Spółka posiada również wiele wyróżnień i została doceniona jako przedsiębiorca Rzetelnego Biznesu, natomiast za lokalną pomoc otrzymała wielokrotnie podziękowania od Prezydenta Miasta Gdyni.

fb button

grab my essay banner

logo jooble