magazine top

groupe-cat

Trudno znaleźć firmę, która oferuje tak wiele zróżnicowanych usług transportowych i logistycznych na tak szeroką skalę, jak to ma w swoim katalogu firma CAT LC Polska sp. z o.o. Pierwsze zlecenia na terenie naszego kraju zostały przyjęte w 1994 roku, a obecnie CAT LC Polska to uznany i ceniony za doświadczenie operator logistyczny należący do międzynarodowego koncernu Groupe CAT z  siedzibą we Francji w skład, której wchodzą dwie dywizje: Cargo Logistics – LC (logistyka ładunków) i Vehicle Logistics – LV (logistyka pojazdów nowych i używanych).

Wysoka pozycja w branży jest związaną z kompleksową obsługą każdego klienta. CAT Cargo Logistics przygotowuje rozwiązania optymalizujące łańcuch dostaw, co przekłada się na lepsze efekty oraz zwiększenie konkurencyjności rynkowej zleceniodawców i ich końcowych klientów.

Uznane usługi na polskim gruncie
Groupe CAT jest znana na całym świecie, gdyż posiada 200 biur lokalnych w 27 krajach na świecie. Wszystkie terminale i magazyny są usytuowane w dogodnych lokalizacjach, aby jak najefektywniej przeprowadzić proces dystrybucji towarów, niwelując koszty i czas dostaw. Polski oddział koncernu ma już za sobą 25 lat działalności. W tym czasie powstała sieć 14 platform logistycznych i magazynów, w których pracuje ponad 400 osób. Główna siedziba znajduje się w miejscowości Duchnice niedaleko Warszawy w woj. mazowieckim. Ostatnią inwestycją firmy jest nowoczesny magazyn w Parzniewie k. Pruszkowa oferujący możliwości najmu powierzchni wraz z obsługą w obiekcie klasy A, na korzystnych cenowo warunkach. CAT LC Polska w 2018 roku osiągnął obrót w wysokości 327 mln złotych. Ten dynamiczny rozwój w naszym kraju oraz 60 letnie doświadczenie firmy w samym sercu rynku motoryzacji, umożliwiły uzyskanie pozycji lidera logistyki dla branży motoryzacyjnej i przemysłowej. Osiągnięte sukcesy pozwalają wykorzystywać zdobyte umiejętności do kooperacji z przedstawicielami innych branż i segmentów rynku. Pracownicy firmy są doświadczonymi specjalistami, którzy na co dzień przestrzegają obowiązujących przepisów prawa, regulacji i obowiązków dotyczących powierzonych im zadań zawodowych. Tworzą zgraną kadrę i jeden z najważniejszych filarów firmy. CAT LC Polska to uznany operator logistyczny, który oferuje kompleksowy pakiet usług. Proponowane rozwiązania są dopasowane do indywidualnych potrzeb klientów. CAT LC Polska oprócz działalności na międzynarodowych rynkach dysponuje sprawdzonymi rozwiązaniami idealnymi na rynek lokalny, znając uwarunkowania swych dostawców i klientów. Przedstawiciele firmy mogą się również pochwalić wysokimi wskaźnikami jakościowymi, które oscylują na poziomie liderów branży TSL. Ponadto przez lata funkcjonowania zostały wdrożone istotne certyfikaty jakościowe tj.: ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001. Ich omówieniem zajmiemy się w dalszej części artykułu. Na uwagę zasługują także inwestycje (ok. 2 mln €) na poziomie europejskich struktur CAT Cargo Logistics jakie zostały poczynione na dalszy rozwój nowoczesnych technologii IT, nowych skanerów oraz systemów dla klientów firmy. Zresztą od lat firma systematycznie buduje, doskonali i wdraża strategię dalszego jej rozwoju, koncentrując się na pięciu głównych obszarach. Są to polityki rynkowo-produktowa, doskonałości operacyjnej, zarządzania dostawcami, rozwoju technologii i systemów IT oraz wiedzy i uczenia się. Dzięki ukierunkowanym działaniom w tym zakresie CAT LC Polska z powodzeniem rozwija swoje usługi, pozyskuje nowych klientów oferując im rozwiązania szyte na miarę ich potrzeb.

„Do usług”
Terminowość dostaw, gwarancja bezpieczeństwa towarów oraz fachowe podejście do oferowanych usług mają ogromne znaczenie w pozyskiwaniu nowych odbiorców. Taka polityka firmy i wywiązywanie się z tych zobowiązań „dało solidne owoce”, jakimi są stały rozwój z obecnymi klientami jak również pozyskiwanie nowych klientów z kluczowych branż m.in. motoryzacji, przemysłu oraz sektorów rynku takich jak wózki widłowe, maszyny rolnicze i budowlane, oleje i środki smarne, opony i koła, szyby samochodowe, jednoślady, sprzęt medyczny oraz części zamiennych (dostawy do serwisantów). Portfolio usług CAT LC Polska jest naprawdę imponujące i zawiera szereg specjalistycznych propozycji z zakresu logistyki. Zleceniodawcy mogą zgłosić się do firmy zamawiając dystrybucję krajową ze sztandarową usługą ekspresowych dostaw nocnych do godziny 8 rano lub dziennych w kilku systemach doręczeń do godziny 12, do 17 oraz dostawy specjalne. Ponadto oferują spedycję krajową i międzynarodową (przewozy całopojazdowe, częściowe), transport międzynarodowy również przesyłek drobnicowych tj.: paczki, towary na paletach, inbound (tzn. logistykę komponentów do produkcji bezpośrednio na linie produkcyjne), usługę TopCAT – czyli dostawy najwyższego priorytetu wraz z przedstawieniem rozwiązania w ciągu 30 minut od otrzymania zapytania ofertowego. Pod nazwą BikeCAT kryje się transport motocykli, quadów, skuterów, także tych śnieżnych i wodnych dla producentów, importerów i dealerów jednośladów. CAT LC Polska jest liderem w dystrybucji części zamiennych na terenie naszego kraju. Dzięki doskonałej wiedzy z zakresu wymogów formalnych w sektorze motoryzacyjnym, zatrudnieni w polskich filiach organizują, regularne dostawy do sieci serwisowych zarówno w dzień, jak i w nocy. Z szeroką ofertą powinni się również zapoznać przedstawiciele branży rolniczej, ponieważ CAT LC zapewnia pełną obsługę logistyczną dla producentów, importerów i dystrybutorów maszyn, części i akcesoriów rolniczych. Pakiet świadczeń jest bardzo konkurencyjny. Przedsiębiorstwo nie ogranicza się tylko do transportu drogowego, gdyż w pakiecie oferowanych zleceń jest także transport morski i lotniczy.

Certyfikacja w kluczowych obszarach
Ciągły proces doskonalenia i rozwoju sposobu gospodarowania personelem i posiadanym mieniem przyniósł szereg udogodnień oraz pozwolił uzyskać kluczowe certyfikaty Zintegrowanego Systemu Zarządzania zgodnego z wymaganiami norm: ISO 9001:2015 (System Zarządzania Jakością), ISO 14001:2015 (System Zarządzania Środowiskowego), OHSAS 18001:2007 (Systemy Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy). Warto podkreślić, że pierwsza certyfikacja miała miejsce już w sierpniu 2004 roku. Ponadto firma uzyskała certyfikat AEO w obszarze bezpieczeństwa i ochrony, co potwierdza bycie wiarygodnym partnerem biznesowym. W związku z tym, wszyscy kontrahenci mają gwarancję wysokiej ochrony w kluczowych obszarach funkcjonowania. Takie zabezpieczenie wzmacnia cały łańcuch dostaw i poprawnie wpływa na wzrost bezpieczeństwa obiektów, osób i ich danych. Certyfikat uzyskany po raz pierwszy w listopadzie 2013 roku. Dodatkowo w firmie zapewnione są odpowiednie warunki pracy, zgodne z zasadami i przepisami bezpieczeństwa oraz higieny pracy. Wdrożenie, utrzymywanie i doskonalenie Zintegrowanego Systemu Zarządzania pozwoliło na ograniczenie ryzyka wystąpienia wypadków przy pracy, chorób zawodowych i niweluje niepotrzebne koszty wynikające np. z przestojów w pracy. Zgodnie z normą OHSAS 18001 firma zobowiązana jest do zapewnienia bezpieczeństwa i satysfakcjonujących warunków pracy przez respektowanie prawa i realizację wewnętrznych celów BHP. Wśród tych najnowszych uzyskanych uregulowań warto wspomnieć certyfikat TCF (Trans.eu Certified Forwarder) i Certyfikat Wiarygodności Biznesowej. Pierwszy z wymienionych jest w posiadaniu firmy od 2014 roku i stanowi o wiarygodności i rzetelności spedytora na rynku europejskim. Natomiast, drugi z przywołanych został wystawiony w 2015 roku przez Bisnode Polska – renomowaną wywiadownię gospodarczą i potwierdza stabilność przedsiębiorstwa na rynku gospodarczym.

Ekologia przez duże „e”
CAT LC Polska może imponować jeszcze w jednym obszarze, jakim jest podejście do spraw środowiskowych. Zarządzający firmą przejawiają postawę proekologiczną stwierdzając wprost, że zakres ich działalności wpływa na środowisko naturalne przez emisję spalin, wytwarzanie hałasu, produkcję odpadów. Jednak chcą oddać naturze, to co jej zabrali przez wdrożenie, m.in.: opakowań wielokrotnego użytku i opakowań zbiorczych, edukację pracowników z zakresu ochrony środowiska oraz współpracę z organizacjami odzysku. Ponadto załoga CAT LC Polska stale monitoruje stan techniczny floty podwykonawców i podejmuje działania prewencyjne, by przeciwdziałać awariom mogącym negatywnie oddziaływać na faunę i florę naszej planety. W proekologicznych działaniach nie mogło zabraknąć również wprowadzenia odpowiednych samochodów z mniejszą emisją CO2, tzn. pojazdów spełniających wymagania EURO5 oraz EURO6. Nic więc dziwnego, że rozwój firmy został zauważony przez gremia eksperckie, które w lutym 2019 roku przyznały laur „Diamenty Miesięcznika Forbes 2019” za najszybszy wzrost wartości w przeciągu ostatnich trzech lat.

fb button

grab my essay banner

logo jooble