magazine top

magazynowanie-palet1

Magazynowanie towarów jest dziś procesem silnie ustrukturyzowanym, wykonywanym w oparciu o jasne zasady. Najlepsze firmy magazynowe działają w podobny sposób, a także wyposażenie ich hal jest dosyć podobne. Niezbędne w niemal wszystkich magazynach są dziś palety. Dlaczego palety tak dobrze sprawdzają się w magazynach? Wydaje się, że decyduje o tym co najmniej kilka czynników.

Wytrzymałe i uniwersalne

Przede wszystkim palety są niezwykle wytrzymałymi konstrukcjami, przez co zapewniają bezpieczeństwo przechowywanym na nich towarom. Nie ma zagrożenia, iż paleta ulegnie złamaniu czy pęknięciu, nawet pod bardzo dużym naciskiem. Palety są zwykle wykonywane z jakościowego drewna, które odpowiada za tę doskonałą wytrzymałość. Należy jednak zauważyć, że na rynku dostępne są również palety plastikowe. Magazynowanie palet plastikowych pod niektórymi względami jest prostsze, choćby ze względu na ich mniejszą wagę, jednak nie można w tym przypadku mówić o zbyt dużej wytrzymałości. Możliwości palet plastikowych są bardzo mocno ograniczone wagą towaru.
 
Między innymi ze względu na swoją wytrzymałość, palety stanowią niezwykle wszechstronne rozwiązanie. Można na nich przechowywać w zasadzie wszelkiego rodzaju towary, niezależnie od wagi, rozmiaru czy przeznaczenia. Ponadto, magazynowanie palet to przechowywanie zarówno towarów o ograniczonej ważności, jak i takich, które się nie psują. Na paletach przechowuje się towary wrażliwe, jak i wytrzymałe. Odpowiednie zapakowanie towaru umożliwia również przechowywanie na paletach towarów o różnej konsystencji, choć przeważnie są to jednak produkty o konsystencji stałej.
 

Prosty i wygodny transport palet

Z pewnością nie bez znaczenia dla popularności magazynowania palet jest ich prosty transport. Oczywiście załadowane palety są niezwykle ciężkie, więc wymagają wykorzystania specjalnego sprzętu, niemniej jednak wystarczający okazuje się zazwyczaj wózek widłowy. Chwycenie palety za pomocą wideł wózka odbywa się bardzo szybko, podobnie jak przewiezienie palety nawet na drugi koniec magazynu. Również transport palet poza magazyn należy uznać za bardzo wygodny, a także niezwykle opłacalny. Z pewnością przewóz przesyłek paletowych ułatwiają standaryzowane rozmiary palet. Ponadto, dzięki paletom możliwe jest jednorazowe przetransportowanie większej ilości towaru. Spakowane na paletę paczki zajmują najmniejszą możliwą przestrzeń, co gwarantuje oszczędność miejsca i pieniędzy. Z pewnością wygoda transportu palet przekłada się również na to, iż magazynowanie palet jest dziś tak powszechne. Recz w tym, iż aby przetransportować towar nie trzeba go przekładać do ciężarówki paczka po paczce, lecz wystarczy wózkiem widłowym przewieźć palety do strefy załadunku i umieścić je na pace samochodu ciężarowego.
 
magazynowanie-palet2
Bez wątpienia magazynowanie palet to wygodny sposób przechowywania towarów różnego rodzaju. Palety cechuje wytrzymałość i uniwersalność, ponadto doskonale nadają się one również do wewnętrznego jak i zewnętrznego transportu towarów. To wszystko sprawia, że obecnie nie sposób znaleźć równowartościowe zastępstwo palet, jeśli chodzi o magazynowanie. Więcej o sposobach magazynowanie i logistyce w DeltaTrans przeczytasz pod linkiem: https://www.deltatrans.pl/7,Magazynowanie-i-logistyka

fb button

grab my essay banner

logo jooble