magazine top

gotowka-przez-internet1

Choć kredyty i pożyczki istnieją na rynku finansowym już od wielu lat, to zaciąganie ich przez internet jest stosunkowo nowością. Gdyby ktoś jeszcze 20 lat temu powiedział ludziom, że coś takiego będzie istniało, raczej by nie uwierzyli. A jednak, dziś można wziąć pożyczkę w mgnieniu oka i nie wychodząc z domu.

Zaciąganie pożyczki przez internet – jak to wygląda?

Każda firma pożyczkowa ma swoją stronę internetową (przykładowo https://loanme.pl/)oraz prezentuje w internecie swoje oferty. Istnieje też wiele stron porównujących różne oferty. Po pierwsze więc internet bardzo pomaga w wybraniu jak najodpowiedniejszej dla nas oferty. Po drugie zaś umożliwia zaciągnięcie pożyczki w błyskawiczny sposób. To znaczy, umożliwiają to firmy pozabankowe korzystając z dobrodziejstwa sieci. Gotówka przez internet to już dzisiaj coś, co nie zaskakuje i nie dziwi nikogo. Żeby zaciągnąć pożyczkę przez internet, trzeba najpierw zarejestrować się na stronie wybranej firmy pożyczkowej. Następnie wybieramy ofertę i składamy przez stronę, po zalogowaniu wniosek o udzielenie zobowiązania. Następnie firma prosi nas o zalogowanie się przez aplikację mobilną na nasze konto bankowe. Dokonuje w ten sposób weryfikacji stanu naszego konta, przychodów, wydatków czy też listy przelewów. Odbywa się to błyskawicznie dzięki specjalnie stworzonym do tego systemom – Kontomatik lub Instantor. Do niedawna trzeba było weryfikować konto poprzez przelew weryfikacyjny na symboliczną kwotę. Wymagało to posiadania jakiejkolwiek gotówki na koncie, a także dużo więcej czasu, gdyż trzeba było czekać aż przelew dojdzie do adresata czyli firmy. Dziś nie jest to już konieczne, gdyż istnieją właśnie te dwa narzędzia umożliwiające sprawdzenie wszystkiego w kilka sekund. Oprócz konta, weryfikowane są także zapisy w rejestrach dłużników i po wszystkim klient otrzymuje potwierdzenie udzielenia pożyczki. Wszystko trwa zaledwie kilkanaście minut. Po tym czasie można już nawet mieć pieniądze na koncie.

Gotówka przez internet – szybkość i wygoda, chociaż nie dla każdego

Dzisiaj już nikt nie wyobraża sobie, żeby oczekiwanie na potwierdzenie wniosku i pieniądze trwało nawet godzinę. Przyzwyczailiśmy się do szybkości załatwiania spraw dzięki internetowi i każde spowolnienie powoduje frustrację. Ponadto pęd życia powoduje, że potrzebujemy wszystkiego szybko, a najszybciej zwykle potrzebujemy właśnie pieniędzy. Nagłe, nieprzewidziane wydatki wcale nie są rzadkością. Dzięki możliwości zaciągania pożyczek w internecie mamy gotówkę w kilkanaście minut na koncie bez wychodzenia z domu. Zresztą pożyczkę możemy wziąć niezależnie od miejsca, gdzie się znajdujemy. Nawet będąc poza domem nie musimy mieć czasu na wizyty w firmach pożyczkowych. Ogromną zaletą zaciągania przez internet zobowiązań jest brak konieczności składania pliku dokumentów. Jest to wręcz gigantyczna oszczędność czasowa, gdyż uzyskanie tych dokumentów od pracodawców czy z urzędów zwykle nie trwa krótko. Jednak niestety ta wygoda nie jest dla każdego. Wiele osób, zwłaszcza seniorów, nie korzysta z nowoczesnych urządzeń, a co za tym idzie z internetu. Starsi ludzie często nie posiadają nawet kont bankowych. Takim osobom pozostaje niestety załatwienie sprawy w tradycyjny sposób. Warto jednak przypominać takim osobom, że zawsze mogą skorzystać z pomocy dziecka czy wnuka, który dodatkowo ostrzeże ich przed oszustami i pomoże wybrać odpowiednią ofertę, przez którą nie wpadną w kłopoty, co najczęściej zdarza się właśnie takim osobom.

fb button

grab my essay banner

logo jooble