magazine top

Kampanie SMS działają i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Mają wysoki współczynnik otwieralności oraz niebywale wysoką skuteczność. Wiadomości SMS traktujemy bardziej prywatnie i priorytetowo. Są jednak branże, w których wysyłka SMS sprawdzi się lepiej niż u pozostałych. Zobacz, w jakich sytuacjach i dla jakich firm cykliczne wysyłanie SMS będzie dobrym rozwiązaniem.

Powiadomienia w branży finansowej i księgowej

Przedsiębiorcy mają na głowie wiele obowiązków do wykonania i terminów do zapamiętania. Jeśli prowadzisz biuro rachunkowe, idealnym rozwiązaniem dla zwiększenia lojalności Twoich klientów będzie cykliczne wysyłanie im wiadomości SMS z przypomnieniami o płatnościach. Z pewnością takie informacje zostaną przychylniej odebrane niż standardowe wysyłanie takich danych mailem. Zostaną również szybciej przeczytane, a ryzyko ich przeoczenia będzie niewielkie, dzięki czemu klienci nigdy nie zapomną o zapłacie podatków.

Przypomnienia mogą dotyczyć:

  • zbliżających się terminów płatności faktur (zarówno tych zakupowych jak i sprzedażowych);
  • terminów zapłaty podatków lub składek ZUS;
  • wysyłki niezbędnych deklaracji przez system księgowy (w przypadku korzystania z programu do księgowości).

Branża e-commerce i sklepy stacjonarne

Tutaj pole do popisu jest ogromne. Cykliczne wysyłanie SMS można wykorzystać w każdym sklepie, niezależnie od rodzaju sprzedawanego towaru. Warto jednak pamiętać, aby nie spamować odbiorców zbyt częstymi wiadomościami.

SMS do klientów wysyłajmy, gdy:

  • chcemy poinformować o nowych produktach w sklepie;
  • oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów;
  • rozpoczynamy sezonową wyprzedaż produktów;
  • składając życzenia urodzinowe, oferujemy odbiorcy ciekawą promocję (w tym przypadku będziemy potrzebować bardziej szczegółowych danych).

Powyższe rozwiązanie sprawdzi się zarówno w przypadku sklepów działających w internecie, jak i tych, które prowadzą swoją działalność jedynie w fizycznych placówkach.

Branża motoryzacyjna

Do cyklicznej wysyłki SMS możesz wykorzystać zbliżające się terminy przeglądów samochodów lub wymiany opon. Dzięki temu zbudujesz profesjonalny wizerunek swojego warsztatu czy stacji kontroli pojazdów, a także utrzymasz starych i przyciągniesz nowych klientów do firmy. Wraz z przypomnieniem o wymianie opon czy oleju zaproponuj odbiorcy dodatkowy rabat na usługę.

Firmy usługowe

Również małe i średnie firmy usługowe mogą z powodzeniem skorzystać z cyklicznej wysyłki SMS. Taka forma promocji sprawdzi się najlepiej u firm z branży beauty oraz w biurach podróży. Istotne jest jednak odpowiednie targetowanie odbiorców i wysyłanie im ofert ściśle związanych z ich potrzebami i oczekiwaniami.

Gabinety kosmetyczne mogą informować klientki o rabatach na kolejne zabiegi utrwalające, a biura podróży informować odbiorców o nowo dostępnych wycieczkach w atrakcyjnych cenach na podstawie ich wcześniejszych wyborów.

Cykliczne wiadomości SMS sprawdzą się również w firmach windykacyjnych, aby na bieżąco informować klientów o zaległościach w płatnościach: ich wysokości oraz terminach spłaty zadłużenia.

fb button

grab my essay banner

logo jooble