magazine top

Czy pielęgnacja samochodów może być źródłem pasywnego dochodu na przyzwoitym poziomie? Z jaką kwotą na start musi liczyć się inwestor w tej branży? Ile można zarobić na myjni samoobsługowej? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź opłacalność inwestycji!

Czy myjnia samochodowa to dobry biznes?

Profesjonalna samoobsługowa myjnia jako pomysł na biznes to idealny sposób na ulokowanie swoich oszczędności. To także świetne rozwiązanie dla inwestorów, chcących częściowo kredytować swoje przedsięwzięcie. Jedną z głównych zalet budowy myjni samochodowej jest wysoki zwrot z inwestycji. Po spłacie ewentualnych zobowiązań przedsiębiorca może zarobić od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie.

Kolejnym pozytywnym aspektem, jaki niesie za sobą myjnia samoobsługowa jako własny biznes, jest możliwość poświęcania małej ilości czasu na przedsięwzięcie. W praktyce inwestor może uruchomić kilka myjni samochodowych, do których obsługi oddeleguje 2-3 pracowników. Dodatkowo warto mieć na uwadze, że współpracując z zaufanym partnerem, takim jak Ehrle, nie musimy martwić się serwisem. Zajmą się nim profesjonaliści.

Inwestycja w budowę myjni bezdotykowej potrafi przynieść inwestorowi od 30 do 40 groszy dochodu z każdej złotówki wydanej przez kierowcę. Ostateczna opłacalność biznesu jest uzależniona od wielu aspektów. Mają na nią wpływ atrakcyjność lokalizacji, rozmiary myjni samochodowej, różnorodność oferty oraz sposób finansowania inwestycji. Nie ulega wątpliwości, że samoobsługowa myjnia do samochodów to dobry pomysł na biznes.

Sprawdź jak wygląda proces budowy myjni samochodowej krok po kroku: https://ehrle.pl/budowa-myjni/

Ile najpierw należy zainwestować?

Zasadnicze pytanie zadawane przez inwestorów brzmi, ile najpierw należy zainwestować, by wybudować bezdotykową myjnię dla pojazdów osobowych i ciężarowych. Budowa obiektu jednostanowiskowego wiąże się z inwestycją na poziomie 200 tysięcy złotych. Cztery stanowiska do mycia samochodów to już koszt oscylujący w zakresie 600-700 tysięcy złotych. Warto zauważyć, że większa liczba stanowisk obniża jednostkowy koszt uruchomienia miejsca na mycie.

Następnym kosztem, jaki należy uwzględnić na etapie budżetowania inwestycji, jest zakup albo dzierżawa terenu pod budowę myjni samoobsługowej. W przypadku kupna działki budowlanej na własność, wspieranego kredytem, musimy pamiętać o jego kosztach – odsetkach oraz prowizji. Zyskujemy jednak prawo do wyłącznego dysponowania terenem, co jest bardziej komfortowe niż ograniczona czasowo umowa dzierżawy działki.

W zależności od atrakcyjności lokalizacji i poziomu konkurencyjności na lokalnym rynku warto też pamiętać o kosztach marketingowych. Reklama w formie banerów reklamowych czy kampania w mediach społecznościowych przyniesie realny wzrost świadomości marki wśród mieszkańców. Stopniowa budowa dobrego wizerunku myjni samochodowej przełoży się na większe zainteresowanie punktem, a co za tym idzie, wyższym przychodem.

budowa myjni ehrle2

Na jakie dochody można liczyć?

Każdy inwestor, nim wybuduje własną myjnię samochodową, zastanawia się, na jakie dochody można liczyć. Poziom zysków jest zróżnicowane i zależy między innymi od pory roku. Latem z każdej wydanej przez kierowcę złotówki możemy zarobić 40 groszy. W okresie zimowym, gdy temperatury spadają i ogrzewanie wody wymaga więcej energii, koszty eksploatacyjne wzrastają. W efekcie zimą inwestor zarobi około 30 groszy z każdej złotówki.

Aspektem, który zdecydowanie wpływa na sumaryczne dochody, jest liczba stanowisk myjni bezdotykowej oraz ich faktyczne wykorzystanie. Właśnie dlatego warto zadbać o atrakcyjność lokalizacji. Czterostanowiskowa myjnia w słabo zurbanizowanym terenie przyniesie niższy dochód, niż mniejsza inwestycja, ale ulokowana w sąsiedztwie osiedla czy dużej galerii handlowej. Warto też uwzględnić sąsiedztwo warsztatów samochodowych czy wulkanizacyjnych.

Istnieje szereg sposobów, dzięki którym można zwiększyć dochody z prowadzenia bezobsługowej myjni samochodowej. Poza kampaniami reklamowymi w mediach społecznościowych warto zadbać o rozszerzenie oferty. Program do mycia felg czy uporczywych zabrudzeń może okazać się strzałem w dziesiątkę. Dobrym pomysłem jest też wybudowanie dużego parkingu dla klientów z odkurzaczami oraz koszami na śmieci.

Sprawdź również: https://ehrle.pl/ile-mozna-zarobic-na-myjni-bezdotykowej/

Jak znaleźć partnera w budowie własnej myjni?

Częstym pytaniem, jakie zadają inwestorzy, jest: „Jak znaleźć zaufanego partnera biznesowego w budowie własnej myjni bezdotykowej?”. Zadanie nie jest łatwe, ale warto sprawdzić doświadczenie dostawcy wyposażenia. Jednym z dobrych przykładów jest firma Ehrle. Przedsiębiorstwo jest kompleksowym dostawcą i producentem sprzętu do budowy oraz wyposażenia samoobsługowych myjni dla pojazdów osobowych i ciężarowych.

Sprawdź dlaczego własna myjnia to dobry pomysł na biznes: https://pomyslynabiznes.org.pl/czy-myjnia-bezdotykowa-to-dobry-pomysl-na-biznes/

Własna myjnia jako dochodowy pomysł na biznes wymaga znalezienia dobrego partnera biznesowego. Wspomniana już wcześniej firma Ehrle to zaufany kontrahent, który pomaga inwestorowi już na etapie poszukiwania atrakcyjnej działki. Doświadczeni handlowcy z przyjemnością pomogą w pozyskaniu najlepszego terenu pod budowę. Warto się z nimi skontaktować, jeżeli planujesz założenie własnej myjni samoobsługowej.

Artykuł przygotowany z producentem myjni bezdotykowych Ehrle.

fb button

grab my essay banner

logo jooble