magazine top

Taśma klejąca z własnym nadrukiem może stać się doskonałym narzędziem marketingowym. Skuteczność promowania marki za pomocą oznakowanej taśmy zależy jednak od tego, jaki nadruk zostanie na niej umieszczony. Pomysłów na znakowanie może być mnóstwo, a wszystko zależy od tego, jaki cel chce osiągnąć swoim działaniem firma. Wybór rodzaju nadruku będzie determinować również rodzaj taśmy pakowej oraz technologia znakowania.

Popularyzowanie wizerunku marki

W sytuacji, kiedy firmie zależy w dużej mierze na zwiększeniu popularności marki, najlepszym rozwiązaniem będzie umieszczenie na taśmie klejącej logotypu. Taka strategia marketingowa sprawdza się przede wszystkim w przypadku firm prowadzących sprzedaż wysyłkową. Sprzedawane produkty, aby dotrzeć do odbiorcy, muszą przejechać sporo kilometrów. W trakcie podróży przesyłka jest obsługiwana przez wiele osób. Jeśli opakowanie rzuca się w oczy, z pewnością zapadnie w pamięć wszystkim, którzy mieli styczność z taką przesyłką.

Budowanie relacji z klientem

Za najważniejszy cel w biznesie uznaje się nie tylko zdobycie jak największej liczby klientów, ale przede wszystkim utrzymanie z nimi dobrych relacji. Zadowolenie klienta przekłada się zazwyczaj na kolejne zamówienia. Aby pokazać konsumentowi, że jest dla danego podmiotu kimś ważnym, warto wysłać mu przesyłkę ze spersonalizowanym komunikatem. Taśmy klejące z własnym nadrukiem dysponują odpowiednią ilością miejsca, na którym można zawrzeć konkretną wiadomość.

Troska o bezpieczeństwo przesyłki

Taśmy klejące z własnym nadrukiem mogą pełnić także funkcję ostrzegawczą, która informuje o delikatnej zawartości opakowania. Z takiej opcji korzystają przede wszystkim sklepy sprzedające sprzęt elektroniczny, towary szklane czy ceramiczne. Dzięki zastosowaniu taśmy z nadrukiem ostrzegawczym wszystkie osoby, które mają kontakt z taką przesyłką, będą ostrożnie się z nią obchodzić. Taśma klejąca z własnym nadrukiem może zatem stanowić alternatywę dla kosztownego znakowania kartonów, zabezpieczyć zawartość przesyłki przed niekorzystnymi warunkami w transporcie i przyspieszyć znacznie proces pakowania.

Jak stworzyć projekt?

Przesyłka, oklejona taśmą z nadrukiem firmowym, całkowicie zmienia odbiór kupującego. Warto korzystać z takiego rozwiązania, tym bardziej, że projekt nadruku można przygotować w oparciu o indywidualne potrzeby. Przygotowanie grafiki pod nadruk na taśmie pakowej będzie uzależnione od dwóch kwestii. Pierwszą z nich jest rodzaj nadruku, a drugą - jego metoda. Przygotowanie nadruku najlepiej zlecić doświadczonemu grafikowi. Przed zamówieniem produktu, warto również sprawdzić wymagania dostawcy. Wielu z nich na swoich stronach internetowych zamieszcza informacje o tym, w jakim formacie przygotować plik pod nadruk. Niektórzy producenci taśm klejących z własnym nadrukiem, np. firma TCM Service, udostępniają swoim klientom kreator nadruków, który znacznie ułatwia kupującemu przebrnięcie przez cały proces zamówienia. Klient ma możliwość wyboru każdego parametru taśmy klejącej, w tym rozmiaru, rodzaju nośnika i kleju oraz sposobu znakowania.

fb button

grab my essay banner

logo jooble