magazine top

Tablice suchościeralne cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ są proste w obsłudze, nie zajmują dużo miejsca, można łatwo je przechowywać i korzystać z nich bez konieczności brudzenia dłoni kredą. To wielofunkcyjne narzędzie sprawdza się w pracy, ale również w szeroko rozumianej edukacji — także przez zabawę. W jaki sposób warto zastosować to akcesorium w domowym zaciszu podczas nauki?

Rozwiązanie zadań z przedmiotów ścisłych

Zarówno dzieci w szkole podstawowej, młodzież w szkole średniej, jak i studenci będą w pełni usatysfakcjonowani z możliwości wykorzystania tablicy suchościeralnej podczas rozwiązywania zadań matematycznych, z fizyki, chemii i wielu innych dziedzin z obszaru przedmiotów ścisłych. 

Na takiej tablicy zapiszą wszystkie równania, mogą na bieżąco poprawiać i aktualizować zapisy, doszukiwać się znajdujących się w nich błędów — bez konieczności zużywania dużej ilości papieru i przepisywania zadań, czy równań na nowe arkusze.

Miejsce na dodatkowe i zaktualizowane notatki

Kolejny sposób na zastosowanie narzędzia pracy, jakim jest tablica suchościeralna, to wykorzystanie całej jej powierzchni na robienie notatek w trakcie czytanej lektury, czy analizowanego materiału z wybranego przedmiotu. Zdarza się, iż w trakcie nauki pojawiają się nowe istotne fakty, które po czasie trudno dopisać w wersji papierowej w konkretnym miejscu w zeszycie. Na tablicy jest to jak najbardziej możliwe, by przygotować cały materiał, a następnie np. zrobić sobie notatkę w formie zdjęcia.

Mind map — diagramy przedstawione w uporządkowany sposób!

Rozrysowywanie mind map, czyli graficznych diagramów związanych z konkretnym tematem jest najprostsze właśnie na tablicy suchościeralnej. Wybierz temat, a następnie stwórz siatkę tematów pobocznych i detali związanych z poruszanym problemem — od ogółu do szczegółu. Zastosowanie kolorowych flamastrów dodatkowo zwiększy czytelność całej mapy i ułatwi przyswojenie znajdujących się na niej informacji.

Quizy i nauka przez zabawę

Również najmłodsi mogą wykorzystać tablicę suchościeralną do nauki w formie zabawy. Wspólnie z dzieckiem warto rysować wszelkiego rodzaju quizy, zagadki, łamigłówki, rozbudzać kreatywność, pobudzać wyobraźnię przez krzyżówki, kółko i krzyżyk, odgadywanie słów prezentowanych w formie graficznej.

To tylko kilka przykładów zastosowania tablicy suchościeralnej w edukacji domowej, które udowadniają, że taki gadżet jest jak najbardziej przydatny i pomaga w nauce dzieciom, młodzieży i dorosłym.

fb button

grab my essay banner

logo jooble