magazine top

faro

Faro Zieliński Spółka Jawna jest krakowską Firmą z branży tekstyliów, która istnieje na rynku od ponad 25 lat. Faro jest liderem w branży tekstyliów domowych. W kategorii pościeli dziecięcej Producent posiada wiele licencji popularnych marek. Jako renomowany Producent tekstyliów Faro oferuje ponad dwa tysiące profesjonalnych produktów tekstylnych.

W bogatej ofercie pościeli dziecięcej Firmy Faro znajdują się produkty najwyższej jakości, takie jak: pościel, koce, ręczniki, kołdry oraz poduszki. Firma produkuje także narzuty, ścierki i zestawy kuchenne. Od wielu lat Faro dystrybuuje swoje produkty do największych polskich hurtowni i sieci handlowych.

Rozwój Firmy na przestrzeni 25 lat
Firma Faro została założona 25 lat temu przez Stanisława Zielińskiego. Na początku była przedstawicielem polskich producentów tekstyliów. Następnie zaczęła kupować produkty w Portugalii, Turcji i Azji. W ramach konsekwentnego budowania marki Przedsiębiorstwo stopniowo zaczęło pojawiać się na różnych targach tekstylnych w kraju, a potem również za granicą. Najważniejszym momentem w rozwoju Firmy Faro było wprowadzenie do oferty produktów licencyjnych. Dzięki nim Przedsiębiorstwo bardzo szybko zaczęło podbijać rynek i stało się jednym z liderów w swojej branży. Warto podkreślić, że 25 lat doświadczenia pozwoliło Firmie wypracować kontakty biznesowe z producentami z całego świata. Dzięki temu Przedsiębiorstwo może obecnie produkować i sprowadzać towar w bardzo atrakcyjnych cenach. Faro to też Firma, która dba o swój rozwój. W tym momencie skupia się na poszerzaniu swojej oferty i pozyskiwaniu nowych rynków zagranicznych. Obecnie umożliwia Klientom detalicznym zakup tekstyliów w sklepie internetowym oraz w stacjonarnym sklepie firmowym. Trzeba dodać, że Faro dysponuje własnym działem graficznym, złożonym z kreatywnych grafików, którzy tworzą atrakcyjne projekty graficzne w specjalistycznych programach. Doskonale znają oni potrzeby Konsumentów i trendy rynkowe, dzięki czemu tekstylia Firmy Faro wyróżniają się bogatym i oryginalnym wzornictwem. Na początkowym etapie działalności siedziba Firmy znajdowała się w małej krakowskiej hali przy. ul. Kościuszki. Z biegiem czasu udało się wybudować duży budynek biurowy wraz wielką halą magazynową przy ul. Rydlówka. W ostatnich latach część biurowa została powiększona o dwa nowe piętra. Rozbudowa była największą inwestycją zrealizowaną przez Faro w ostatnich latach.

Budowanie marki
W bogatej ofercie Firmy Faro znajdują się ponad dwa tysiące różnorodnych produktów, z których każdy, nawet najbardziej wymagający Klient, wybierze coś odpowiedniego dla siebie. Przedsiębiorstwo ma liczne umowy licencyjne, a w branży tekstyliów licencyjnych stało się liderem. Tworzy nie tylko piękne, ale również bardzo trwałe i sprawdzone wyroby. Jako Firma z wieloletnim doświadczeniem Faro zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest dostosowanie się do zmieniających się w tej dziedzinie potrzeb. Z tego względu ceni także wyjątkowość swoich Klientów i projektuje również specjalne kolekcje na ich indywidualne życzenie. Warto podkreślić, że Firma Faro weszła ze swoimi produktami do większości supermarketów w Polsce i na rynki zagraniczne. Obecnie supermarkety i większe sieci handlowe są najważniejszymi Klientami Spółki Faro, a zarazem jej głównymi Partnerami. Przedsiębiorstwo zyskało zaufanie swoich Klientów dzięki wysokiej jakości produktów, oryginalnemu wzornictwu oraz szerokiej gamie wyrobów. Dodatkowo Faro stara się kreować swoją markę w konsekwentny i przemyślany sposób. Pojawia się na każdych znaczących targach tekstylnych zarówno w Polsce, jak i za granicą. Dysponuje całą gamą gadżetów reklamowych. Dba również o promocję marki w mediach społecznościowych: prowadzi fanpage na Facebooku, gdzie na bieżąco pokazuje swój asortyment i buduje relacje z Klientami. Na bieżąco również stara się przygotowywać katalogi i newslettery, w których jest przedstawiona aktualna oferta Firmy oraz wszystkie nowości.

Szczegóły oferty
Obecnie Firma odnotowuje największe zapotrzebowanie na pościel licencyjną (jest to pościel głównie dla dzieci). Oferowana przez Faro pościel licencyjna jest wykonana z najlepszych dostępnych obecnie surowców. Solidne uszycie oraz modny design sprawiają, iż prezentuje się ona niezwykle efektownie. Dodatkowo jest elegancko zapakowana, doskonale nadaje się na prezent i ucieszy nawet najbardziej kapryśnego malucha. Warto podkreślić, że to właśnie licencje są kluczem do sukcesu Firmy Faro. W Polsce Przedsiębiorstwo jest liderem na rynku licencyjnym w kategorii tekstyliów domowych oraz jednym z liderów w Europie. Posiada wiele różnych licencji, takich jak: Disney, Mattel, Marvel, Masha i niedźwiedź, PJ Masks, Sunny Bunnies, Strażak Sam, Thomas i przyjaciele czy Lucas. Są to najbardziej znane kreskówki dla dzieci. Dzięki licencjom Firma cały czas podbija nowe rynki zagraniczne i zyskuje coraz to lepszą pozycję na rynku europejskim. Tekstylia dziecięce Firmy Faro, inspirowane dziecięcą fantazją, spełniają najwyższe kryteria jakościowe – są pozbawione szkodliwych substancji, czego dowodem jest Certyfikat Oeko-Tex Standard 100. Gwarancje bezpieczeństwa i trwałości tekstyliów licencyjnych zapewnia też stały nadzór międzynarodowych koncernów, m.in. Firm Disney czy Marvel. Tekstylia oferowane przez Faro nadają charakter wnętrzom. Firma dba o to, by jej produkty współgrały z różnymi stylami, w jakich są one urządzone. Wysokie walory estetyczne, w połączeniu z certyfikowaną jakością materiałów, dają gwarancję trwałości tekstyliów Faro. W ofercie Faro, oprócz tekstyliów domowych, znajdują się także wyroby przeznaczone dla hoteli, pensjonatów czy instytucji publicznych. Firma wykonuje indywidualne znakowanie zgodnie z zamówieniem Klienta. Cała oferta Firmy Faro jest przygotowana kompleksowo z myślą o Klientach. Największą satysfakcją dla Przedsiębiorstwa jest uznanie na rynku, pozytywne opinie Klientów i miliony sprzedanych produktów.

Poszukiwanie nowych produktów i technologii
Firma Faro nie spoczywa na laurach, ale cały czas analizuje rynki w poszukiwaniu nowych produktów i technologii. Wprowadzając nowości do swojej oferty, Przedsiębiorstwo zawsze kieruje się światowymi trendami. W tym momencie Firma Faro skupia się głównie na pozyskiwaniu nowych licencji, które będzie mogła wykorzystywać w swoich produktach. Licencje, w przeciwieństwie do regularnych towarów, które każdy może wyprodukować, dają Przedsiębiorstwu znaczną przewagę konkurencyjną. Firma może się pochwalić ostatnim sukcesem: „Właśnie podpisaliśmy umowy licencyjne z PJ masks, Sunny Bunnies oraz Masza i niedźwiedź, które zapowiadają się być znaczące na rynku. W najbliższym czasie w naszej kolekcji pojawią się produkty ze wzorami z wymienionych licencji” – mówi Pan Tomasz Zieliński. W ramach poszukiwań nowych dróg rozwoju w październiku cztery osoby wyjechały na targi licencyjne do Londynu, gdzie trwały rozmowy o przyszłych trendach w Europie i pomysłach na nowe produkty. Z kolei w styczniu trzynaście osób wyjeżdża do Frankfurtu na Targi Haimtextile. To nie pierwszy raz, kiedy Firma Faro będzie obecna na tej imprezie. Udział w edycji 2017 r. Targów Haimtextile był dla Faro szczególnie udany. Firma włożyła wiele wysiłku w przygotowanie swojego stanowiska i asortymentu. Targi zaowocowały dużą liczbą odwiedzających, ogromną liczbą rozdanych wizytówek i zebranych nowych kontaktów. Firma Faro dba także o pozyskiwanie nowych technologii – w jej ofercie pojawiają się już ręczniki chłodzące i pościel zapachowa. Ręcznik chłodzący zalany wrzątkiem momentalnie staje się zimny i potem przez długi czas utrzymuje swoją niską temperaturę – wystarczy go jedynie od czasu do czasu wstrząsnąć. Jest to idealny produkt np. dla sportowców. Pościel zapachowa po rozpakowaniu przez długi czas wydziela konkretny zapach, np. pościel z kwiatami pachnie jak prawdziwe kwiaty.

Stan zatrudnienia
Firmę Faro tworzą ludzie, wspólnie pracujący na jej sukces. To zgrany zespół, którego nadrzędnym celem jest zadowolony Klient. Obecnie w Firmie Faro są zatrudnione 33 osoby na stanowiskach biurowych oraz 24 osoby pracujące w magazynie. Pracownicy są podzieleni na następujące działy: dział importu liczy trzy osoby, dział eksportu i dział graficzny – po cztery, za marketing odpowiada jedna osoba, w dziale handlowym jest zatrudnionych osiem osób, w dziale kontaktu z supermarketami – dwie, w księgowości – cztery, w dziale rozliczeń – jedna osoba i podobnie jest w dziale kadr, natomiast dział faktur tworzy trzech pracowników. Dodatkowo dwie osoby prowadzą sklep detaliczny.

Działalność charytatywna i sponsorowanie imprez
Firma Faro na bieżąco udziela się charytatywnie. Co jakiś czas wysyła paczki ze swoimi produktami do fundacji lub domów opieki i innych potrzebujących. W ostatnim czasie Przedsiębiorstwo pomogło Fundacji Wspólna Nadzieja oraz Fundacji Rozwoju Elektrokardiologii, a także Stowarzyszeniu Pomocy Bliźniemu „Mar-Kot”. Ponadto co jakiś czas Firma sponsoruje imprezy sportowe i kulturalne, m.in. przeznaczyła pieniądze na dużą imprezę wspinaczkową pod hasłem „Integrowanie przez wspinanie”. Wspiera także wydarzenia organizowane przez ośrodek sportowy „Kolna” w Krakowie.

Uzasadniona radość z sukcesu
Firma Faro ma wiele powodów do dumy. Przede wszystkim jest liderem na rynku licencyjnym w Polsce oraz jednym z liderów w Europie. Bogata oferta produktów dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz licencje popularnych marek trafiają w gusta Klientów. Sukces Przedsiębiorstwa to także nawiązanie owocnych kontaktów, wyjątkowa atrakcyjność oferty, która trafia do wszystkich supermarketów, a także dobre ceny negocjowane z Partnerami biznesowymi z całego świata. Miarą sukcesu Firmy jest zadowolenie Klientów, a także otrzymane nagrody, m.in. osiem Gazel Biznesu, Diamenty Forbesa czy dyplomy od licencjodawców. Firma Faro posiada także liczne certyfikaty potwierdzające jej rzetelność i wiarygodność biznesową. Wszystkie te czynniki pokazują, że jest to Przedsiębiorstwo, które nie tylko ma za sobą owocną przeszłość, ale optymistycznie może patrzeć także w przyszłość. 

Redakcja: Berenika Wilczyńska

fb button

grab my essay banner

logo jooble

Popularne