magazine top

block-chain-3972330 19201

Terminale ręczne to coś z czym można spotkać się na co dzień, chociażby w sklepie spożywczym. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, jak szerokie jest wykorzystanie tego małego, niepozornego urządzenia. Umożliwia on stały dostęp do informacji w czasie rzeczywistym, przez co maksymalnie usprawnia i przyspiesza wszystkie procesy zachodzące w przedsiębiorstwie.

Co można zrobić za pomocą terminala ręcznego?

Głównym zadaniem terminali ręcznych jest sczytywanie i późniejsze przetwarzanie danych zawartych w kodach kreskowych. Umożliwia im to zintegrowanie z czytnikiem kodów lub anteną RFID. W kilka sekund czytnik jest w stanie zdobyć wszystkie niezbędne informacje o produkcie zawarte w kodzie kreskowym. Co ważne, specjalistyczne skanery odczytują również informacje nieczytelne, nieco starte czy zniszczone oraz te na wyświetlaczach innych urządzeń elektronicznych.

Terminale ręczne – charakterystyka

Ze względu na to, że jak sama nazwa wskazuje są to „terminale ręczne” powinny być one poręczne i lekkie. Dodatkowe uchwyty i akcesoria umożliwiają dostosowanie urządzenia do konkretnego typu pracy. I tak na przykład istnieje uchwyt na biodro, który nadaje się do prac, w których pracownik musi mieć wolne ręce. Podobne zastosowanie znajdzie uchwyt na przedramię czy tradycyjny pasek na rękę. Ma to również chronić urządzenie przed wyślizgnięciem się w ręki. Niezależnie od tego urządzenia przeznaczone do pracy w logistyce muszą być odporne na upadki, również te z dużych wysokości. Solidna i mega trwała obudowa ma chronić wewnętrzne części przez uszkodzeniem, na jakie jest ono narażone w tego typu pracach. Ponadto terminale ręczne powinny być wyposażone w duży, wyraźny wyświetlacz. Najlepiej, aby obsługa urządzenia była dodatkowo bardzo intuicyjna. Dzięki temu oszczędzi się pracownikom nerwów i wielu godzin „uczenia się”. Ciekawym rozwiązaniem w tym wypadku jest bazowanie na oprogramowaniach dobrze już wszystkim znanych. Windows czy Android to systemy, z którymi wszyscy bez problemu powinni sobie intuicyjnie poradzić.

Gdzie kupić tani terminal ręczny?

No dobrze. Skoro już wszystkie cechy idealnego terminala zostały wymienione pozostaje pytanie – gdzie go kupić. Przecież urządzenie zawierające tyle cech będzie kosztowało dużo. Nie do końca tak jest. Grunt to wybrać świadomie. Najlepiej poszperać w Internecie – sklepy online nie rzadko oferują dużo lepsze ceny niż sklepy stacjonarne. Np. sklep z urządzeniami dla logistyki Ganeo – oferuje ogromny wybór sprzętów i akcesoriów dla logistyki w dobrej cenie.

fb button

grab my essay banner

logo jooble