magazine top

MCM Project Sp. z o.o., z siedzibą w Łodzi, wyznacza standardy w branży budownictwa hal przemysłowych jako Generalny Wykonawca. Zatrudniając najlepszych specjalistów w swojej dziedzinie, firma ta skutecznie łączy nowoczesne rozwiązania projektowe z praktycznym doświadczeniem, realizując kompleksowo różnorodne projekty na terenie całej Polski. MCM Project, mając na swoim koncie setki zrealizowanych inwestycji, od niewielkich hal po imponujące kompleksy przemysłowe, nieustannie poszukuje nowych rozwiązań, by jak najlepiej sprostać dynamicznie zmieniającym się wymaganiom rynku.

W dzisiejszym świecie budownictwa, gdzie innowacja i adaptacja są kluczami do sukcesu, firma MCM Project Sp. z o.o. wyznacza nowe standardy w branży. Z ogromną przyjemnością przedstawiamy ekskluzywny wywiad z Panem Marcinem Walczykiem, Prezesem Zarządu MCM Project, który z pasją i zaangażowaniem opowiada o drodze firmy do statusu Generalnego Wykonawcy w dziedzinie budownictwa hal przemysłowych. W rozmowie Pan Walczyk dzieli się wizją firmy, omawia kluczowe momenty w jej rozwoju, a także zdradza, jakie wyzwania i cele stawia przed sobą i swoim zespołem w nadchodzących latach. Ten wywiad to nie tylko okazja do poznania historii i strategii MCM Project, ale także inspiracja dla wszystkich, którzy dążą do osiągania wyznaczonych celów z niezachwianą determinacją.

Czy mógłby Pan opowiedzieć o początkach firmy? Jakie wydarzenia uważacie za przełomowe w historii jej rozwoju?

Początki MCM Project to historia determinacji, pasji do budownictwa i gotowości do sprostania wyzwaniom. Inspiracją do założenia firmy było nasze doświadczenie w branży budowlanej i zauważenie pewnych luk na rynku. Widzieliśmy, że istnieje zapotrzebowanie na firmę, która nie tylko dostarcza wysokiej jakości usługi budowlane, ale również angażuje się w projekty od samego początku, oferując Inwestorom kompleksowe rozwiązania. Przełomowym wydarzeniem w historii firmy był oczywiście pierwszy podpisany kontrakt na roboty budowlane. Udało nam się przekonać Inwestora, że firma, która dopiero co powstała i nie posiada jeszcze swoich referencji może z sukcesem zrealizować jego inwestycję. To właśnie ten pierwszy kontrakt wprowadził MCM Project na rynek budowlany, gdzie od 14 lat odnosimy coraz większe sukcesy.

Jakie są główne obszary działalności MCM Project? W jakich typach konstrukcji budowlanych specjalizuje się firma?

Jako Generalny Wykonawca kompleksowo realizujemy inwestycje dla polskich i zagranicznych Inwestorów na terenie całego kraju. Dzięki własnej pracowni projektowej uczestniczymy już na początkowym etapie planowania budowy. Zespół architektów, konstruktorów oraz branżystów doświadczonych w projektowaniu hal produkcyjnych i magazynowych pomaga w wyborze terenu pod inwestycje oraz tworzy wstępne koncepcje wraz z wizualizacjami i budżetem potrzebnym na jej realizacje. W naszym portfolio mamy zrealizowanych już ponad 160 inwestycji zarówno w konstrukcji stalowej, żelbetowej jak i hybrydowej. Żaden typ budowy nie jest nam obcy.

Tak jak Pan wspomniał, MCM Project znane jest z realizacji różnorodnych obiektów przemysłowych na terenie Polski. Kim są Państwa najważniejsi klienci?

Najważniejszymi klientami dla naszej firmy są ci, którzy nie tylko szukają wykonawcy, ale partnera, gotowego angażować się w każdym etapie projektu budowlanego. Naszymi priorytetowymi klientami są Inwestorzy, którzy cenią profesjonalizm, solidność oraz innowacyjne podejście do realizacji projektów. W naszym przekonaniu, najważniejsi klienci to ci, którzy doceniają wysoką jakość usług, a jednocześnie chcą nawiązać długotrwałą współpracę opartą na zaufaniu. Są to Inwestorzy, którzy rozumieją, że budowa to nie tylko kwestia wznoszenia konstrukcji, ale także kompleksowy proces, wymagający współpracy, zrozumienia potrzeb klienta i dostosowania się do specyfiki danego projektu.

Czym charakteryzują się inwestycje realizowane przez firmę? Jakie innowacyjne rozwiązania projektowe i technologiczne wprowadza MCM Project w swoich budowlach?

MCM Project kładzie duży nacisk na innowacje projektowe i technologiczne, aby dostarczać naszym klientom rozwiązania zgodne z najnowszymi standardami branżowymi. W naszych projektach często wykorzystujemy źródła energii odnawialnej. Poza tym, wychodząc na potrzeby rynku kilka lat temu powołaliśmy do życia spółkę MCM Fotowoltaika, która instaluje na obiektach przemysłowych panele fotowoltaiczne. Dzięki temu nasza firma dokłada swoją „cegiełkę” do korzystnego oddziaływania na ekosystem.

Przez lata firma zrealizowała wiele ambitnych projektów. Który z nich jest dla Państwa szczególnie ważny i dlaczego?

Ciężko jest wymienić ten jeden, bo każdy z naszym projektów jest dla nas bardzo ważny. Wszystkie są dla firmy jak dynamiczna podróż ku sukcesowi. To nie tylko kształtowanie nowych struktur, ale przede wszystkim budowanie solidnych fundamentów dla rozwoju. Z każdym nowym projektem stajemy się bardziej doświadczeni, elastyczni i gotowi na nowe wyzwania. To proces, który sprawia, że nasza firma nieustannie rozwija się, kierując się ku przyszłości z determinacją i pasją.

Siła firmy tkwi w ludziach. Za każdym sukcesem stoi zdolny i pracowity zespół. Ilu specjalistów obecnie zatrudnia MCM Project i jakie kwalifikacje oraz doświadczenie posiadają?

Sukces MCM Project w dużej mierze zawdzięczamy naszemu zespołowi. Nasza kadra liczy obecnie ok 50 osób. Specjaliści z działu: sprzedaży, realizacji, projektowego i finansów dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu na rynku polskim oraz zagranicznym stanowią nasz najistotniejszy kapitał. Dzięki wysokim kompetencjom oraz kreatywności proponujemy rozwiązania na miarę potrzeb, zgodnie ze światowymi trendami. Doskonała współpraca między naszymi działami pozwala zapewnić kompleksową obsługę naszych Inwestorów, służąc im rzetelnym wsparciem podczas całego procesu inwestycyjnego.

Jakie kryteria decydują o wyborze dostawców i podwykonawców przez MCM Project? Czy mógłby Pan wymienić przykłady długoterminowych współprac z konkretnymi firmami, które uważacie za szczególnie udane?

W dzisiejszym dynamicznym świecie wybór odpowiednich dostawców i podwykonawców jest kluczowym elementem sukcesu firmy. W procesie selekcji kierujemy się kilkoma kluczowymi kryteriami. Pierwszym z nich jest doświadczenie. Szukamy partnerów, którzy posiadają solidne doświadczenie w branży budowlanej i mogą pochwalić się udanymi projektami. Kolejnym kluczowym aspektem jest jakość wykonania prac. Dostawcy i podwykonawcy, których wybieramy, muszą cechować się wysoką jakością świadczonych usług. Terminowość i elastyczność są kolejnymi kluczowymi kryteriami. W branży budowlanej terminy są często ściśle określone, dlatego oczekujemy, że nasi partnerzy będą w stanie dostosować się do napiętych harmonogramów. Jednocześnie, doceniamy elastyczność i gotowość do reagowania na zmienne warunki na placu budowy. Kolejnym elementem jest konkurencyjność cenowa. Staramy się osiągnąć równowagę pomiędzy tym kryterium a jakością usług, aby zapewnić naszym klientom optymalne wartości. Takim przykładem dostawcy, z którym często współpracujemy a który oferuje najwyższą jakość oferowanych produktów przy zachowaniu terminowości, elastyczności i optymalnej ceny jest firma Balex Metal.

W jaki sposób MCM Project angażuje się w działalność pozabiznesową i CSR?

W MCM Project uważamy, że rozwój biznesu idzie w parze z pozytywnym wpływem na społeczność i otaczający nas świat. Nasze zaangażowanie w działalność pozabiznesową oraz społeczną odpowiedzialność to integralna część naszej firmy, kształtująca naszą misję i wpływająca na sposób, w jaki prowadzimy naszą działalność. Jednym z kluczowych obszarów naszego zaangażowania pozabiznesowego jest wsparcie lokalnych inicjatyw społecznych. Jeden z naszych Prezesów w 2006 roku założył fundację Dream Givers, która wspiera utalentowane dzieci i młodzież, kładąc szczególny nacisk na edukację, rozwój pasji oraz wyrównywanie szans rozwoju i startu życiowego..

Jakie są największe wyzwania, przed którymi stoi obecnie MCM Project?

W dzisiejszych czasach firmy budowlane stoją przed wieloma istotnymi wyzwaniami, które wymagają uwagi, elastyczności i strategicznego podejścia. Jednym z głównych jest trudność w pozyskiwaniu wykwalifikowanej kadry. Brak doświadczonych fachowców budowlanych, inżynierów i pracowników związanych z branżą sprawia, że rekrutacja wartościowych pracowników stają się priorytetem. Kolejnym wyzwaniem dla firm budowlanych są także fluktuacje cen materiałów budowlanych, takich jak stal czy beton, które znacząco wpływają na koszty realizacji projektów. Niezwykle ważnym aspektem jest zapewnienie na placu budowy bezpieczeństwa pracowników, zgodność z przepisami dotyczącymi BHP oraz minimalizacja wypadków. Rozwiązanie tych wyzwań wymaga systemowego podejścia, elastyczności w adaptacji do zmieniającego się otoczenia oraz stałego monitorowania trendów branżowych. Firmy budowlane, które skutecznie odpowiadają na te wyzwania, mają szansę nie tylko przetrwać, lecz także odnieść sukces w dynamicznym otoczeniu budowlanym.

Jakie stawiacie przed sobą cele do osiągniecia w nadchodzących latach?

Dziś, po latach działalności, patrząc na nasze osiągnięcia i zrealizowane projekty, jesteśmy dumni z tego, co już do tej pory udało nam się osiągnąć. Jednak zawsze patrzymy w przód z gotowością na nowe wyzwania i zapałem do tworzenia jeszcze lepszych i bardziej imponujących budowli. To dopiero początek naszej fascynującej drogi w świecie budownictwa.

fb button

grab my essay banner

logo jooble