magazine top

Hale namiotowe to ciekawa alternatywa dla klasycznych technik budowlanych, które pochłaniają sporo czasu oraz nakładów finansowych przy realizacji. Sprawdź, jakie konstrukcje namiotowe używane są przez profesjonalistów i na jaki ich rodzaj powinieneś się zdecydować. Konstrukcje stalowe namiotowe? Może jednak aluminium? Sprawdź, który wariant lepiej odpowie na Twoje potrzeby!

Konstrukcje namiotowe - rodzaje

Hale namiotowe mogą zostać wykorzystane na wiele sposobów. Niektórym kojarzą się one z imprezą plenerową (na przykład weselem na świeżym powietrzu). Inni szukają ich zastosowania przy tworzeniu hal garażowych, magazynowych i przemysłowych. Od tego, jakie będzie przeznaczenie obiektu, zależy między innymi materiał, z którego stworzona zostanie jego konstrukcja. Wyróżniamy następujące konstrukcje namiotowe:

  • Stalowe hale namiotowe - konstrukcje stalowe są bardziej wytrzymałe od aluminiowych. Z tej przyczyny stosuje się je z reguły przy obiektach całorocznych i długookresowych. Zapewniają one większe bezpieczeństwo użytkowania także zimą, gdy hala musi być odporna nie tylko na wiatr, ale również obciążenie śniegiem. Konstrukcje stalowe namiotowe najczęściej cynkowane są ogniowo lub malowane, co zapewnia im ochronę przed korozją.

  • Hale aluminiowe - stosowane głównie przy tymczasowych halach magazynowych na wynajem oraz przy tworzeniu namiotów imprezowych, wykorzystywanych sezonowo. Ich dużą zaletą jest lekka konstrukcja oraz bardzo szybki czas realizacji. Wpływ na to ma między innymi brak konieczności stawiania hali na fundamentach. Hala aluminiowa jest odporna na czynniki atmosferyczne (ekspozycję na słońce, wiatr i deszcz) oraz korozję.

Firmy specjalizujące się w projektowaniu oraz wykonywaniu hal namiotowych posiadają w swojej ofercie zarówno konstrukcje stalowe namiotowe, jak i te tworzone na bazie aluminium. Szczegóły oferty jednej z nich znajdziecie na stronie https://www.fourtech.pl/pl/hale-namiotowe-stalowe/hale-namiotowe/.

Konstrukcje stalowe namiotowe - mocne strony

Konstrukcje stalowe namiotowe sprawdzą się przy obiektach całorocznych. Zapewnią im solidny szkielet, którego elementy wykonane zostają z najwyższej jakości wzbogaconej stali. Ta jest cięższa od konstrukcji aluminiowej, a przez to bardziej wytrzymała na obciążenia (na przykład przez śnieg). Jej parametry i charakterystyka sprawia, że konstrukcje namiotowe ze stali mogą śmiało konkurować z obiektami murowanymi. Dodatkowo wyprzedzają je w:

  • Szybkości realizacji inwestycji.

  • Kosztach - konstrukcje namiotowe są tańsze od klasycznych obiektów murowanych.

  • Odporności na korozję.

  • Możliwości łatwego demontażu i przeniesienia w inną lokalizację.

Konstrukcje stalowe przy namiotach o zastosowaniu całorocznym pozwalają dodatkowo na montaż podgrzewanego dachu, co znacząco podnosi komfort cieplny wewnątrz hali. Takie rozwiązania stosuje się między innymi w obiektach sportowych, na kortach tenisowych i w hangarach wojskowych, funkcjonujących również zimą.

Konstrukcje namiotowe - podsumowanie

Zastosowanie hal namiotowych jest bardzo szerokie. Jeśli rozważamy ich wykorzystanie przy tworzeniu budynków całorocznych, stanowiących komfortowe obiekty przemysłowe lub handlowe, warto zdecydować się na konstrukcję stalową. Ta jest odporniejsza niż aluminium i umożliwia zastosowanie dodatkowych rozwiązań, wpływających na dogrzanie hali w okresie zimowym.

Jeśli hala namiotowa znajdująca się w kręgu naszych zainteresowań ma pełnić rolę obiektu sezonowego, zainwestujmy w lżejszą konstrukcję aluminiową. Ta sprawdzi się na przykład przy namiotach wykorzystywanych podczas imprez plenerowych. Demontaż i montaż w innej lokalizacji będzie bardziej komfortowy, a poniesione koszty jeszcze niższe!

fb button

grab my essay banner

logo jooble

Popularne