magazine top

DAJAR Sp. z o.o. jest jedną z największych w Polsce i w rejonie Europy Środkowej firmą zajmującą się dystrybucją szerokiej gamy artykułów dla domu i ogrodu. Zapleczem dla tak imponującej oferty są kontakty handlowe ze znaczącymi producentami światowymi w branży AGD oraz dwa własne zakłady produkcyjne. DAJAR jako producent wyspecjalizował się w produkcji mebli kempingowych, huśtawek, mebli ogrodowych, poduszek na meble kempingowe i ogrodowe oraz desek do prasowania i suszarek do bielizny.

O kluczowych aspektach działalności firmy DAJAR Sp. z o.o. opowiada Pani Sylwia Czapiewska, Członek Zarządu.

Proszę powiedzieć, jakie momenty były najważniejsze w historii rozwoju Państwa firmy?

Takich momentów było wiele w naszej już ponad 30 letniej historii. Nie sposób wymienić wszystkich, ale do najistotniejszych należy m.in. współpraca z francuską firmą ARC, która zaowocowała wyłącznością w dystrybucji produktów marki Luminarc na Polskę, otwarcie własnych fabryk gdzie produkujemy meble ogrodowe pod marką Patio jak również inwestycja w marki własne, m.in. Ambition (najwyższej jakości naczynia i akcesoria kuchenne), Patio, Domotti, Velkea, Jotta i inne oraz otwarcie biura handlowo-sourcingowego w Chinach i rozbudowanie kanału hurtowego w Polsce. Istotne było otwarcie sklepów własnych Home&Garden jak i utworzenie sklepu internetowego, w czasie, gdy ten kanał stawiał dopiero pierwsze kroki w Polsce, a także budowa nowego kanału dystrybucji dla asortymentu z kategorii horeca. Ważnych momentów było zdecydowanie więcej i każdy odcisnął swój ślad na obecnym kształcie i ścieżce rozwoju naszej firmy.

Co sprawiło, iż Państwa firma odniosła tak duży sukces i zyskała zaufanie swoich klientów?

Praca i zaangażowanie pracowników oraz właścicieli firmy, a także otwartość na rozwój, innowacje i pomysły. Spełnianie oczekiwań klientów, kreowanie atrakcyjnych rozwiązań, trendów, szeroka dostępność produktów i zachowanie przystępnych cen pozwalają na ciągłe rozszerzanie zasięgu działania i docierania do kolejnych grup odbiorców. Dbałość o kontakty z klientem i pomoc posprzedażowa - to również buduje bardzo dobry wizerunek w oczach indywidualnych odbiorców.

Która kategoria produktów Państwa zdaniem, jest obecnie najważniejsza i dlaczego?

Staramy się dbać o kompletną ofertę naszej firmy przykładając równą uwagę do wielu bardzo zróżnicowanych kategorii produktów. Jednak marka Ambition, z całą pewnością jest wyznacznikiem rozwoju naszej firmy. Naszą ambicją jest, by produkty tego brandu były najwyższej jakości i powstawały w duchu nowoczesności. Poza tym również asortyment mebli ogrodowych pochodzących z naszych zakładów produkcyjnych, szczególnie huśtawka Venezia, która otrzymała certyfikat Jakość Roku. Własna produkcja to niezwykła możliwość wpływania na proces technologiczny oraz kreację nowych pomysłów.

Czy mogłaby Pani opowiedzieć nam o rozbudowanym zapleczu technologiczno-produkcyjnym firmy?

Rzeczywiście nasze zaplecze technologiczne jest bardzo rozbudowane. Na całość składają się nowoczesne maszyny i urządzenia, ale przede wszystkim to sztab specjalistów, którzy kreują, projektują i realizują produkcję DAJAR. Potwierdzeniem są certyfikaty TUV GS, które mają nasze produkty oraz system zarządzania jakością wg normy ISO 9001: 2015, bezpieczeństwem wg ISO 45001: 2018 i środowiskiem wg ISO 14001: 2015 gwarantujący produkty wygodne, bezpieczne, trwałe i przyjazne środowisku.

Czy na przestrzeni ostatnich kilku lat były realizowane jakieś inwestycje?

Ponad 30 lat naszej działalności to ciągły rozwój i liczne inwestycje w park maszynowy i budynki. Najnowszym przykładem jest nasz kolejny magazyn wysokiego składowania zlokalizowany we Wrocławiu, którego otwarcie skromnie świętowaliśmy w czasie pandemii.

Czy mają Państwo w planach nowe inwestycje?

Ciągły rozwój daje pewność, że każdy kolejny rok będzie przynosił kolejne inwestycje, które są odpowiedzią na rosnące potrzeby nasze i naszych odbiorców.

Proszę powiedzieć, co jest najważniejsze w Państwa działalności? Co jest strategicznym potencjałem Państwa firmy i kluczem do sukcesu?

Ludzie – pracownicy oraz właściciele wizjonerzy. Kapitał, którego nie jesteśmy w stanie wycenić, a który jest ogniwem napędzającym całą firmę. DAJAR daje w zamian poczucie stabilności leżącej na solidnych fundamentach.

Proszę powiedzieć, ile osób pracuje w tym momencie nad coraz większym sukcesem, który odnosi firma?

Zaczynaliśmy od niewielkiego zespołu kilku, kilkunastu osób. Z czasem zasoby ludzkie przedsiębiorstwa rosły aż do obecnego poziomu ponad 1000 osób.

Którzy z państwa klientów są najważniejsi i dlaczego?

Angażujemy się w najwyższym stopniu w obsługę każdego naszego Klienta. Bez względu na skalę działania. Spełniamy oczekiwania i dostosowujemy się do potrzeb każdego segmentu odbiorców z największym możliwym profesjonalizmem niezależnie czy jest to indywidualny konsument końcowy, czy duży odbiorca korporacyjny.

Jakie nowe produkty i nowe technologie w przyszłości pojawią się w Państwa ofercie?

Wykorzystując posiadaną wiedzę i śledząc ogólnoświatowe trendy możemy proponować i kreować nowe produkty, kolorystykę, ale także zupełnie nowe dla nas kategorie. Nowością, z której jesteśmy dumni i wprowadzamy właśnie na rynek, jest linia Ultimo marki Ambition, najbardziej zaawansowana technologicznie kolekcja patelni i garnków, posiadająca dno z pełną indukcją, wskaźnik temperatury na rączce, zapewniająca oszczędność czasu i energii, czyli produkt na miarę naszych czasów.

Z czego są Państwo najbardziej dumni?

Od początku naszej firmy do dziś jesteśmy niezależni. Na nasz sukces wciąż składa się 100% polskiego kapitału. Co roku znajdujemy się w rankingu Rzeczpospolitej 500 najlepszych firm w Polsce.

Czy angażują się Państwo w działalność pozabranżową, jak na przykład akcje charytatywne, imprezy sportowe i kulturalne?

To bardzo miłe, gdy w naszych progach pojawia się możliwość realizowania dodatkowej misji społecznej. Nasza działalność jest na tym polu również rozbudowana. Angażujemy się zarówno w pomoc charytatywną jak i szeroko wspieramy inicjatywy oddolne, tworzone przez wiele organizacji pozarządowych. Jesteśmy dumni, że nasze dotychczasowe działania w zakresie Corporate Social Responsibility, szeroko rozumianej aktywności społecznej, zostały docenione przez Federację Banków Żywności i marka Ambition uzyskała status oficjalnego partnera banków Żywności. Angażujemy się również bardzo mocno w inicjatywę zero waste, co można śledzić na naszych profilach w social mediach.

Jakimi nagrodami, tytułami i wyróżnieniami mogą i chcą się Państwo pochwalić?

Warto wymienić m. in.:

  • e-Gazele Biznesu przyznawane przez Puls Biznesu w rankingu najbardziej dynamicznie rozwijających się firm
    e-commerce;
  • Diament miesięcznika Forbes - wyróżnienie wśród firm o przychodach powyżej 250 mln złotych;
  • Obecność na liście 500 największych Polskich Przedsiębiorstw wg rankingu Rzeczpospolitej;
  • Liczne wyróżnienia za działalność charytatywną.

fb button

grab my essay banner

logo jooble