Firmami rodzinnymi zarządzają wspólnie dwa pokolenia.
Nestorzy wspólnie ze swoimi sukcesorami budują wielopokoleniowe strategie rozwoju: nie bojąc się wyzwań w pełni wykorzystują potencjał swoich przedsiębiorczych rodzin. O doświadczeniach oraz marzeniach opowiedzą dwie generacje podczas IV Międzynarodowego Kongresu Firm Rodzinnych „Dwa pokolenie – dwa światy. Kompetencje przyszłości w rodzinie i biznesie” w dniach 3-4 kwietnia w Poznaniu.
W rozwijanej przez trzech braci firmę Ochnik coraz częściej angażuje się młode pokolenie, między innymi Anita i Damian Ochnik. Eryk oraz Jakub, synowie Ryszarda i Iwony Wtorkowskich z firmy LUG, mają już za sobą duże sukcesy: Eryk rozwinął oddział w Brazylii, Jakub odpowiada za controlling w przedsiębiorstwie. Podczas Kongresu rodzina uroczyście podpisze swoją konstytucję. Fabryka Ceramiki Budowlanej sukcesję ma za sobą: dziś za dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa odpowiada Adam Kostrzewski. Głowa rodziny, Jacek Kostrzewski, przewodniczy Radzie Rodziny dbając o zachowanie dobrych relacji rodzinnych. Hexeline to dziś biznes, w których doskonale widać wzajemne uzupełnianie się matki i córki – Haliny i Katarzyny Zawadzkich. Te i inne pary nestorów i sukcesorów podczas Kongresu opowiedzą o swojej wspólnej pracy. W programie Kongresu także przedstawiciele m.in. Polska Press, J.A. Baczewski, YES Biżuteria czy Trefl.
Podczas eventu nie zabraknie również polskich i zagranicznych ekspertów: dr Adrianny Lewandowskiej, Prezesa Instytutu Biznesu Rodzinnego, Jacka Santorskiego, coacha i psychologa biznesu, dr Marty Widz z IMD w Szwajcarii czy dr inż. Ewy Więcek – Janki oraz panele dyskusyjne, kreatywne warsztatów i uroczysta Gala Wieczorna Kongresu.
Jak wykorzystać potencjał młodego pokolenia? Jak budować przyszłość w szacunku dla przeszłości? Jak zarządzać dwupokoleniowymi organizacjami? Stań się częścią jednego z największych wydarzeń dla firm rodzinnych na świecie!
Zgłoś się na www.KongresFirmRodzinnych.pl!
Organizator: Instytut Biznesu Rodzinnego (www.ibrpolska.pl)
Instytut Biznesu Rodzinnego jest think tankiem zajmującym się pozyskiwaniem i upowszechnianiem wiedzy o firmach rodzinnych w Polsce. Powstał z inicjatywy dr Adrianny Lewandowskiej, zaangażowanej od wielu lat w tematykę przedsiębiorczości rodzinnej. Celem działania Instytutu jest profesjonalizacja polskich firm rodzinnych poprzez szerzenie wiedzy, dobrych praktyk, realizację badań naukowych oraz wymianę doświadczeń.
Do inicjatyw Instytutu należą także magazyn „FAMILY BUSINESS. Zarządzanie firmą rodzinną” (www.familybusiness.pl) oraz „Kongres Next Generation. Siła drugiego pokolenia” (www.nextg.pl).