FSS_V_160
osg160x600
Belka_160
600x160_pion_3

BusinessPL Magazyn

 
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie 


Dobry Początek 6 to idealny adres dla siedziby firmy, która rozpoczyna swoją działalność. Chociaż przedsiębiorstwo ABM S.A. i jego pracownicy swoje pierwsze kroki w biznesie stawiali dawno temu, to ta nazwa ulicy w Krakowie nie jest przypadkowa.
Duże powierzchnie biurowe są z reguły przejmowane przez firmy o dużych rozmiarach, które dysponują środkami, aby np. uruchomić w centrum miasta open space lub inną przestrzeń służącą do pracy.
 
Tłumaczenia techniczne to specyficzny rodzaj przekładów językowych, który najczęściej wykonuje się w formie pisemnej. Jest to jeden z najbardziej wymagających rodzajów tłumaczeń, który od tłumacza wymaga doskonałej znajomości branży oraz biegłego operowania specjalistyczną terminologią z nią związaną. Tłumaczenia techniczne oferują biura tłumaczeń współpracujące z profesjonalnymi tłumaczami z wieloletnim doświadczeniem.
 
Zanim podejmiemy decyzję o zakupie mebli do naszego biura, przeanalizujmy do czego będziemy wykorzystywać naszą przestrzeń biurową. Czy będzie ono służyć wyłącznie do pracy przy komputerze, czy będą odbywały się tam także spotkania z klientami. Inaczej umeblujemy gabinet lekarski, a inaczej biuro w firmie handlowej. Nawet jeśli klienci nie będą odwiedzać naszego biura, to i tak jego umeblowanie będzie stanowić istotną kwestię. Wygodne i funkcjonalne meble wpłyną pozytywnie na produktywną pracę w biurze.
 
 
Pamiętaj, że nadając coś klientowi czy osobie prywatnej, zawsze podstawą są dwie rzeczy. Jedna z nich to wybranie opakowania tak, by jego zawartość nie uległa żadnym uszkodzeniom, a druga to ułatwienie firmie przewozowej ją przetransportować. Nie sprawdzi się więc paczka o niecodziennych wymiarach, która ma dużo elementów wystających, mających pełnić funkcję dekoracyjną.
 

Dekoracja zależna od zawartości
 

Język angielski bez wątpienia jest w dzisiejszych czasach niezbędny. Niezależnie od tego czy uwielbiamy zagraniczne podróże, czy pracujemy w międzynarodowej firmie powinniśmy go znać. Dobrze jest także potwierdzić te wiedzę odpowiednimi certyfikatami.
 
Dubiel Vitrum sp.j. jest polskim producentem szkła i luster z siedzibą w Rabce-Zdroju. Oferuje swoim Klientom usługi z zakresu obróbki szkła, produkcji luster i szklanych elementów wyposażenia wnętrz oraz przetwarzania szkła płaskiego na potrzeby architektury i budownictwa (produkcji szkła bezpiecznego). Firma Dubiel Vitrum wielokrotnie otrzymała tytuł Lidera Rynku i zastała uznana za najlepsze Przedsiębiorstwo w Polsce w zakresie produkcji luster. Nie bez powodu – Dubiel Vitrum to Firma, która stawia na jakość. O jej działalności opowiada Leszek Dubiel, zastępca dyrektora zakładu i syn właściciela.
 
To firma, która w 2016 roku hucznie obchodziła swoje ćwierćwiecze, a na tym przecież nie koniec. MEBLE-OKMED Demko dalej dynamicznie rozwija swoje produkty meblowe i pokazuje, że prowadzenie biznesu, w którym tak samo ceni się klienta, jak i pracownika i swój region jest jak najbardziej możliwe.
 
Coccodrillo to producent ubrań dziecięcych i niemowlęcych oraz prestiżowa marka na światowym rynku. Jej oferta obejmuje ubranka dla dzieci w kolekcji sportowej, eleganckiej oraz na co dzień. O firmie rozmawiamy z współwłaścicielem- Panem Markiem Dworczak
 
Zakład A.Z. Iwaniccy sp.j. Meble Tapicerowane to rodzinna Firma o długich tradycjach, mająca siedzibę w województwie lubuskim. Rozpoczęła swoją działalność w 1989 r., kiedy to dwaj z braci Iwanickich założyli zakład stolarski. Jej głównym polem działalności była stolarka budowlana typu okna i drzwi. Pierwotnie Przedsiębiorstwo funkcjonowało pod nazwą: Zakład Stolarsko-Ślusarsko-Spawalniczy A & Z „IWANICCY” s.c., a więc na początku swojego istnienia Firma była spółką cywilną. W związku ze zmianą 01.01.2002 r. przepisów prawnych spółka została przekształcona w spółkę jawną, podlegającą przepisom Kodeksu Spółek Handlowych, i w takiej formie prawnej funkcjonuje do dziś. Obecnie zatrudnia prawie 800 osób.
 
DAJAR Sp. z o.o. jest jedną z największych w Polsce i w rejonie Europy Środkowej firmą zajmującą się dystrybucją szerokiej gamy artykułów dla domu i ogrodu. Zapleczem dla tak imponującej oferty są kontakty handlowe ze znaczącymi producentami światowymi w branży AGD oraz dwa własne zakłady produkcyjne.
 


Obowiązkiem każdego pracodawcy, wynikającym z Kodeksu Pracy, jest zapewnienie pracownikom bezpiecznych i higienicznych warunków pracy. Jak jednak w praktyce pracodawca ma wypełniać takie zobowiązania?
 
Meble ogrodowe są integralnym elementem wyposażenia każdego tarasu, altany oraz wszystkich innych miejsc, w których w okresie letnim spożywamy posiłki, pijemy kawę czy po prostu oddajemy się błogiemu lenistwu. Dlatego też przy ich wyborze powinniśmy kierować się przede wszystkich wygodą płynącą z ich użytkowania, jak również ich estetyką, wpisującą się w krajobraz i stylistykę ogrodu.
 
W trakcie ponad 20 lat działalności przedsiębiorstwu RODEX Sp. z o.o. z Białegostoku udało się uzyskać mocną pozycję na polskim rynku, szczególnie w północno-wschodnim rejonie kraju, jak i zaznaczyć swą obecność we wszystkich podstawowych segmentach branży budowlanej. Więcej na temat oferty, rozwoju oraz parku maszynowego firmy w artykule Manufacturing Journal napisanym przez Aleksandrę Strojek.
 
 Excellent Usługi Sp. z o. o. z Krakowa już od ponad 13 lat działa na rynku stolarki budowlanej. — Marka zobowiązuje — podkreśla Prezes spółki, Pan Edward Ziębicki. Dlatego też firma nie unika trudnych wyzwań, w tym także renowacji obiektów zabytkowych Jej szefowie postawili na jakość i elegancję – nie oszczędza się tam na materiałach, a okna z logo Excellent robione są wyłącznie z drewna.
 
Współczesne, szybkie tempo życia powoduje, że w wolnej chwili każdy z nas szuka spokoju i wytchnienia. Z tego właśnie powodu marzeniem większości ludzi jest dom z ogrodem
 
Dla tych czytelników, którzy nie słyszeli jeszcze o grupie NG2 (New Gate Group) S.A. z Polkowic, przypomnijmy, że to biznes, którego wizytówką jest znana na całą Polskę sieć sklepów obuwniczych CCC.
 
Pełna wygoda – nie bez kozery takim właśnie sloganem hiszpańska marka Fluchos skusiła europejski i światowy rynek. Sukcesu tego nie byłoby, gdyby nie unikalna mieszanka