BusinessPL Magazyn

 
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie 
PACK_AD_160x600_bpl

Znalezienie idealnego prezentu dla mężczyzny może być nie lada wyzwaniem. Kolejny zestaw perfum, kolorowe bokserki czy setna para skarpetek okaże się nudnym pomysłem, który zapewne nie trafi w gust mężczyzny a jedynie do kosza. Bez względu na okazję, warto postarać się i znaleźć podarunek oryginalny, który wywoła uśmiech na twarzy i okrzyk zachwytu.
 
Jeszcze kilka lat temu sejfy stanowiły niezwykły luksus dla wybranych. Bogaci biznesmeni, gwiazdy filmowe czy światowa elita mieli je w swoich domach. Natomiast pozostali mogli jedynie o nich pomarzyć lub uważali, że nie ma sensu ich kupować. Obecnie wszystko się zmieniło i dobre sejfy można znaleźć w wielu domach. Coraz więcej osób rozważa ich zakup, aby móc przechowywać najcenniejsze rzeczy w bezpiecznym miejscu. Jednak co warto brać pod uwagę przy wyborze idealnego sejfu?
 

Idziemy do apteki

Każdemu zdarza się zachorować. Nie zawsze chce nam się wówczas – co zrozumiałe – wychodzić z domu. Człowiek z temperaturą, pociągający nosem lub kaszlący na cały regulator często woli pozostać w domu, owinięty w ciepły koc, z ulubionym serialem na ekranie telewizora. Żyjemy na szczęście w czasach, gdy niektóre potrzebne nam lekarstwa, witaminy czy inne suplementy diety możemy zamówić nie ruszając się z miejsca – bez względu na nasz stan zdrowia. 
 
Luźny miejscu styl casualowy staje się coraz popularniejszy. Niektóre części takiej garderoby, jak trampki czy dresy wdzierają się śmiało do stylu bardziej formalnego, stając siec częścią bardzo ciekawych kreacji. Nie można więc mówić, że zjawiskowe bluzy i koszulki z krótkim rękawem nie są modne, bo mogą stać się wyjątkową bazą dla stworzenia osobliwych stylowych strojów, nie tylko w wersji sportowej.
 
Zakłady Ceramiczne „BOLESŁAWIEC” Sp. z o.o. są jednym z największych producentów ceramiki stołowej. Tradycja Zakładów sięga do działającej w XIX fabryki Hermanna Hoffmanna. O firmie opowiada Pan Wiesław Ogrodnik – Prezes Zarządu Zakładów Ceramicznych „BOLESŁAWIEC”.
 

Troska o dotychczasowych klientów i starania dotyczące aktywnego pozyskiwania nowych są bardzo istotnymi elementami każdego biznesu. W końcu bez klientów firma nie ma racji bytu. Kiedy i po jakie gadżety reklamowe sięgają najczęściej polscy właściciele firm?
 
Smart Design Expo Sp. z o.o. projektuje i buduje stoiska targowe na największych targach w Polsce i za granicą. Firmę wyróżnia kompleksowe podejście, gwarantujące najwyższą jakość i estetykę na każdym etapie powstawania stoiska targowego, począwszy od pomysłu, przez projekt, dobór materiałów, aż po jego wykonanie. O firmie rozmawiamy z Julią Królak ze Smart Design Expo Sp. z o.o.
 
Minimalistyczny wystrój w domu to coraz częściej wybierana w naszych czasach stylistyka. Celuje się w jak najmniejszą ilość mebli, przy jednoczesnym jak największym zwiększaniu ich funkcjonalności. Dzięki takiemu myśleniu uzyskuje się eleganckie i bardzo funkcjonalne przestrzenie, które nie zawierają zbyt wielu elementów. Minimalizm jest dziś coraz bardziej popularnym nurtem. Jego istotą jest ograniczenie wyposażenia domu do niezbędnego w każdym zakresie minimum. Krzesła doskonale wpisujące się w takie założenia można znaleźć na stronie sklepu Edinos.pl.
 
Wyszukiwarka Vendoria pozwala na odnalezienie najlepszych ofert w całej sieci. Zaawansowany system umożliwia porównywanie setek produktów sklepów internetowych, m.in. takich jak Allegro czy AliExpress, jednocześnie wyróżniając się prostą i intuicyjną obsługą.
 
Chociaż na terenie Unii Europejskiej i kilku innych państw obowiązuje karta EKUZ, wielu Polaków zdaje sobie sprawę z ograniczeń i decyduje się na dodatkowe ubezpieczenie turystyczne. Podróżując poza wspólnotę nie mamy zresztą innego wyjścia. Niekiedy nasze podróże trwają nawet wiele miesięcy. Na jaki okres można wykupić ubezpieczenie turystyczne, by uniknąć stresu podczas całego wyjazdu? Gdzie szukać odpowiedniej oferty?
 
Sklepy, w których sprzedana jest odzież używana, mają spore rzesze stałych klientów. Powodem tego jest możliwość zakupu bardzo okazyjnych cenowo ubrań, a także znalezienia oryginalnych elementów garderoby, których nie da się kupić nigdzie indziej.
 
Wyraz merchandising wychodzi od angielskiego słowa merchandise, więc dóbr dedykowanych na sprzedaż (towaru). Wyraz tenże nie ma w języku polskim własnego substytutu, więc dla potrzeb rynkowych zostało dostosowane słówko angielskie.
 
Bokaro to czołowy polski dostawca płytek ceramicznych, gresów i chemii budowlanej. Obecnie Bokaro to 19 salonów sprzedaży detalicznej o łącznej powierzchni ekspozycyjnej ponad 10.000 m2. W salonach, w formie boksów ekspozycyjnych, prezentowane są najnowsze wzory czołowych polskich producentów płytek. Ofertę uzupełnia bogaty wybór ceramiki i armatury sanitarnej. O firmie opowiada Pan Jerzy Szeligowski – właściciel firmy Bokaro.
 
Dla większości znaczek kojarzy się raczej z opłatą, jaką ponosimy przy wysyłaniu listu. Jednak są tacy, dla których jest on synonimem najcenniejszego dzieła sztuki. To także forma alternatywnego lokowania kapitału. Czy wiesz w jaki sposób kolekcjonować znaczki i czy to hobby może być dla Ciebie opłacalne?
 
Oryginalne pudełka dla e-commerce to doskonały sposób na wyróżnienie swoich produktów na rynku. Nietypowe pudełko może zachęcić klienta do zakupu, jest także pomocne w budowaniu relacji z konsumentem. Jak stworzyć je tak, by wpłynąć na decyzje zakupowe klientów?
 
Mikomax Smart Office od prawie 30 lat dba o biura na całym świecie. Firma specjalizuje się w tworzeniu nowoczesnych biur, łączących fachową wiedzę o produkcji mebli z autorską koncepcją jej zastosowania we współczesnym miejscu pracy. O firmie rozmawiamy z Panią Zuzanną Mikołajczyk, Członek Zarządu Mikomax Smart Office.
 
W dzisiejszych czasach większość dzieci oraz nastolatków spędza dużą część dnia w pozycji siedzącej. Najpierw wynika to z kilkugodzinnego siedzenia na lekcjach, a następnie na odrabianiu lekcji oraz nauce. W dodatku swój wolny czas młodzież coraz częściej poświęca na graniu w gry komputerowe oraz surfowaniu w Internecie, co również odbywa się pozycji siedzącej lub półleżącej. Jak widać, alarmujący stan kręgosłupów młodych osób nie jest wcale przesadzony. Dlatego oprócz zachęcania ich do większej aktywności, warto zakupić profesjonalne obrotowe krzesła.
 
Celofanowe woreczki sprawdzają się zarówno do pakowania żywności, jak i prezentów czy biżuterii, zabezpieczając oraz podnosząc atrakcyjność wizualną produktów. To świetna opcja dla małych i dużych sklepów, firm cukierniczych, drogerii, kwiaciarni i wszystkich innych podmiotów, dla których liczy się dobre opakowanie sprzedawanego towaru.
 
Utrzymanie klienta nigdy nie jest prostym zadaniem. Jednak tylko w ten sposób możemy osiągnąć sukces w swojej branży i wyprzedzić konkurencję. Jednym ze skutecznych sposobów na zwrócenie uwagi klientów i nagrodzenie ich za częste dokonywanie zakupów lub korzystanie z usług jest zainwestowanie w gadżety reklamowe. Sprawdź, które produkty będą najlepiej przyjęte przez konsumentów i dzięki którym utrzymasz ich sympatię.
 
Wyposażenie restauracji składa się nie tylko z garnków i naczyń, ale też z praktycznych akcesoriów, pozwalających wzbogacać smak potraw albo urozmaicać ich prezentację. Poznaj funkcjonalne przedmioty, które powinny znaleźć się w Twoim lokalu.