600x160_pion_3

BusinessPL Magazyn

 
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie 

 
Historia GoDan S.A. sięga 1991 roku. Od początku działalności oferta firmy była skupiona wokół tematu „Party”. Dziś GoDan to największy w Polsce producent balonów, przebrań i artykułów imprezowych - firma oferuje sprzedaż hurtową, detaliczną oraz franczyzę. O historii firmy, obecnych możliwościach i planach na przyszłość opowiada Pan Janusz Kraszek, właściciel i zarazem Prezes Zarządu GoDan S.A.
 
Dla niektórych są zupełnie normalnym wyposażeniem stanowiska pracy, dla innych budzą kontrowersje. Identyfikatory dla pracowników coraz częściej pojawiają się w zakładach pracy. Czy są one legalne? Jak wygląda ich status pod kątem ochrony danych osobowych? Jakie zadania może spełniać identyfikator dla pracowników?
 
Firma Efekt Plus to krajowy lider w produkcji folii stretch i jeden z czołowych producentów folii w Europie. Zakład Produkcji Folii Efekt Plus Sp. z o.o. zajmuje się produkcją wysoko rozciągliwych folii metodą wylewu Cast. Folia stretch jest najtańszym i najskuteczniejszym sposobem pakowania towarów. O firmie rozmawiamy z Dyrektorem firmy Efekt Plus – Panią Anną Radoń-Cholewą.
 
Teoretycznie zdjęcia powinny być bezpieczne na karcie pamięci. W praktyce zdarza się, że taki nośnik ulegnie uszkodzeniu fizycznemu lub pojawi się błąd w oprogramowaniu. Nie zawsze oznacza to, że zdjęcia zostały bezpowrotnie utracone.
 
Świat nieustannie pędzi naprzód, co w konsekwencji prowadzi do postępu technologicznego, a także szukania nowych sposobów na doskonalenie tego, co jest już znane – jak druk 3D.
 
Breloki reklamowe z logo firmy to niewielki, ale bardzo przydatny gadżet. Można ich używać na wiele sposobów: umieścić przy kluczach do siedziby, przy służbowych samochodach, dołączyć jako gratis do zamówienia lub po prostu rozdawać jako element promocji swojej firmy. Mówi się, że breloczków nigdy nie będzie za dużo, bo to skuteczna reklama, która kosztuje stosunkowo niewiele.
 
„Książnica Polska” Sp. z o.o. to sieć zrzeszająca ponad 40 księgarń na terenie całej Polski. O firmie rozmawiamy z Wiceprezesem Zarządu – panem Jerzym Okuniewskim.
 
Komputronik S.A. od 1996 roku dostarcza do polskich domów, przedsiębiorstw i instytucji publicznych najnowszy sprzęt komputerowy, oprogramowanie, akcesoria elektroniczne, produkty AGD i RTV, jak również świadczy szereg specjalistycznych usług. O historii firmy, obecnych możliwościach i planach na przyszłość opowiada Pan Sławomir Komiński - Dyrektor Sprzedaży Omnichannel Komputronik S.A.
 
Impreza plenerowa = impreza integracyjna?
 
 
Zarówno żaluzje, jak i rolety posiadają wiele użytecznych dla nas funkcji. Dlatego też wybranie pomiędzy nimi nie jest proste. Koniecznie zwróć uwagę na to, do czego chcesz wykorzystywać rolety, czy też żaluzje, a to pozwoli ci wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie.
 
Hotelowa pościel – jak radzić sobie z zanieczyszczeniami?
 

Dobry Początek 6 to idealny adres dla siedziby firmy, która rozpoczyna swoją działalność. Chociaż przedsiębiorstwo ABM S.A. i jego pracownicy swoje pierwsze kroki w biznesie stawiali dawno temu, to ta nazwa ulicy w Krakowie nie jest przypadkowa.
 
Duże powierzchnie biurowe są z reguły przejmowane przez firmy o dużych rozmiarach, które dysponują środkami, aby np. uruchomić w centrum miasta open space lub inną przestrzeń służącą do pracy.
 
Tłumaczenia techniczne to specyficzny rodzaj przekładów językowych, który najczęściej wykonuje się w formie pisemnej. Jest to jeden z najbardziej wymagających rodzajów tłumaczeń, który od tłumacza wymaga doskonałej znajomości branży oraz biegłego operowania specjalistyczną terminologią z nią związaną. Tłumaczenia techniczne oferują biura tłumaczeń współpracujące z profesjonalnymi tłumaczami z wieloletnim doświadczeniem.
 
Zanim podejmiemy decyzję o zakupie mebli do naszego biura, przeanalizujmy do czego będziemy wykorzystywać naszą przestrzeń biurową. Czy będzie ono służyć wyłącznie do pracy przy komputerze, czy będą odbywały się tam także spotkania z klientami. Inaczej umeblujemy gabinet lekarski, a inaczej biuro w firmie handlowej. Nawet jeśli klienci nie będą odwiedzać naszego biura, to i tak jego umeblowanie będzie stanowić istotną kwestię. Wygodne i funkcjonalne meble wpłyną pozytywnie na produktywną pracę w biurze.
 
 
Pamiętaj, że nadając coś klientowi czy osobie prywatnej, zawsze podstawą są dwie rzeczy. Jedna z nich to wybranie opakowania tak, by jego zawartość nie uległa żadnym uszkodzeniom, a druga to ułatwienie firmie przewozowej ją przetransportować. Nie sprawdzi się więc paczka o niecodziennych wymiarach, która ma dużo elementów wystających, mających pełnić funkcję dekoracyjną.
 

Dekoracja zależna od zawartości
 

Język angielski bez wątpienia jest w dzisiejszych czasach niezbędny. Niezależnie od tego czy uwielbiamy zagraniczne podróże, czy pracujemy w międzynarodowej firmie powinniśmy go znać. Dobrze jest także potwierdzić te wiedzę odpowiednimi certyfikatami.
 
Dubiel Vitrum sp.j. jest polskim producentem szkła i luster z siedzibą w Rabce-Zdroju. Oferuje swoim Klientom usługi z zakresu obróbki szkła, produkcji luster i szklanych elementów wyposażenia wnętrz oraz przetwarzania szkła płaskiego na potrzeby architektury i budownictwa (produkcji szkła bezpiecznego). Firma Dubiel Vitrum wielokrotnie otrzymała tytuł Lidera Rynku i zastała uznana za najlepsze Przedsiębiorstwo w Polsce w zakresie produkcji luster. Nie bez powodu – Dubiel Vitrum to Firma, która stawia na jakość. O jej działalności opowiada Leszek Dubiel, zastępca dyrektora zakładu i syn właściciela.
 
To firma, która w 2016 roku hucznie obchodziła swoje ćwierćwiecze, a na tym przecież nie koniec. MEBLE-OKMED Demko dalej dynamicznie rozwija swoje produkty meblowe i pokazuje, że prowadzenie biznesu, w którym tak samo ceni się klienta, jak i pracownika i swój region jest jak najbardziej możliwe.