BusinessPL Magazyn

 
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie 
PACK_AD_160x600_bpl

Sklepy, w których sprzedana jest odzież używana, mają spore rzesze stałych klientów. Powodem tego jest możliwość zakupu bardzo okazyjnych cenowo ubrań, a także znalezienia oryginalnych elementów garderoby, których nie da się kupić nigdzie indziej.
Wyraz merchandising wychodzi od angielskiego słowa merchandise, więc dóbr dedykowanych na sprzedaż (towaru). Wyraz tenże nie ma w języku polskim własnego substytutu, więc dla potrzeb rynkowych zostało dostosowane słówko angielskie.
 
Bokaro to czołowy polski dostawca płytek ceramicznych, gresów i chemii budowlanej. Obecnie Bokaro to 19 salonów sprzedaży detalicznej o łącznej powierzchni ekspozycyjnej ponad 10.000 m2. W salonach, w formie boksów ekspozycyjnych, prezentowane są najnowsze wzory czołowych polskich producentów płytek. Ofertę uzupełnia bogaty wybór ceramiki i armatury sanitarnej. O firmie opowiada Pan Jerzy Szeligowski – właściciel firmy Bokaro.
 
Dla większości znaczek kojarzy się raczej z opłatą, jaką ponosimy przy wysyłaniu listu. Jednak są tacy, dla których jest on synonimem najcenniejszego dzieła sztuki. To także forma alternatywnego lokowania kapitału. Czy wiesz w jaki sposób kolekcjonować znaczki i czy to hobby może być dla Ciebie opłacalne?
 
Oryginalne pudełka dla e-commerce to doskonały sposób na wyróżnienie swoich produktów na rynku. Nietypowe pudełko może zachęcić klienta do zakupu, jest także pomocne w budowaniu relacji z konsumentem. Jak stworzyć je tak, by wpłynąć na decyzje zakupowe klientów?
 
Mikomax Smart Office od prawie 30 lat dba o biura na całym świecie. Firma specjalizuje się w tworzeniu nowoczesnych biur, łączących fachową wiedzę o produkcji mebli z autorską koncepcją jej zastosowania we współczesnym miejscu pracy. O firmie rozmawiamy z Panią Zuzanną Mikołajczyk, Członek Zarządu Mikomax Smart Office.
 
W dzisiejszych czasach większość dzieci oraz nastolatków spędza dużą część dnia w pozycji siedzącej. Najpierw wynika to z kilkugodzinnego siedzenia na lekcjach, a następnie na odrabianiu lekcji oraz nauce. W dodatku swój wolny czas młodzież coraz częściej poświęca na graniu w gry komputerowe oraz surfowaniu w Internecie, co również odbywa się pozycji siedzącej lub półleżącej. Jak widać, alarmujący stan kręgosłupów młodych osób nie jest wcale przesadzony. Dlatego oprócz zachęcania ich do większej aktywności, warto zakupić profesjonalne obrotowe krzesła.
 
Celofanowe woreczki sprawdzają się zarówno do pakowania żywności, jak i prezentów czy biżuterii, zabezpieczając oraz podnosząc atrakcyjność wizualną produktów. To świetna opcja dla małych i dużych sklepów, firm cukierniczych, drogerii, kwiaciarni i wszystkich innych podmiotów, dla których liczy się dobre opakowanie sprzedawanego towaru.
 
Utrzymanie klienta nigdy nie jest prostym zadaniem. Jednak tylko w ten sposób możemy osiągnąć sukces w swojej branży i wyprzedzić konkurencję. Jednym ze skutecznych sposobów na zwrócenie uwagi klientów i nagrodzenie ich za częste dokonywanie zakupów lub korzystanie z usług jest zainwestowanie w gadżety reklamowe. Sprawdź, które produkty będą najlepiej przyjęte przez konsumentów i dzięki którym utrzymasz ich sympatię.
 
Wyposażenie restauracji składa się nie tylko z garnków i naczyń, ale też z praktycznych akcesoriów, pozwalających wzbogacać smak potraw albo urozmaicać ich prezentację. Poznaj funkcjonalne przedmioty, które powinny znaleźć się w Twoim lokalu.
 
Nadchodząca wiosna rozpoczyna sezon na przyjęcia, imprezy integracyjne, pikniki, imprezy okolicznościowe. Szukając odpowiedniego miejsca na takie wydarzenia, bierzemy pod uwagę ciekawą lokalizację, oferowane atrakcje oraz atrakcyjną kuchnię.
 
Większość kobiet pragnie aby ich ciała były zadbane i piękne jak najdłużej. Pomocną dłoń wyciągają do nas salony kosmetyczne, które oferują różnego rodzaju zabiegi wpływające na wygląd naszej skóry, rzęs czy paznokci.
 
Każdy, kto pragnie zająć się rękodziełem, czy to w celach zarobkowych, czy też po to, aby zawsze mieć pod ręką przyjazne zdrowie i ładne przedmioty domowego użytku, musi zakupić na początek podstawowy zestaw do wyrobu tych artykułów. Nie inaczej jest w przypadku świec wyrabianych ręcznie. Co więc powinieneś kupić na dobry start? Jakie akcesoria będą Ci potrzebne, a które będą zbędnym wydatkiem? Oto praktyczny poradnik na ten temat.
 

Niezawodność i technologia
Zmywarki Winterhalter to sprzęt najwyższej jakości, który od dziesięcioleci z powodzeniem funkcjonuje w profesjonalnych lokalach gastronomicznych na całym świecie.
 
Stella Pack S.A. to właściciel marki premium Stella oraz brandów Anna Zaradna, Lula, Fixi. Spółka, funkcjonująca pod nazwą Stella Pack od 2000 r., zajmuje się całością spraw związanych z administracją, handlem i marketingiem spółek - córek wchodzących w skład grupy Stella Pack S.A., czyli oddziałów na Ukrainie oraz w Rumunii. O firmie rozmawiamy z Łukaszem Bułdinem
 
Wśród wszystkich modeli komputerów poleasingowych wyróżniamy jednostki mniej i bardziej wydajne. Te najwydajniejsze komputery poleasingowe cechują się doskonałymi parametrami i pozwalają bardzo szybko wykonać nawet najbardziej zaawansowane działania.
 
 
Zachodzisz w głowę, dlaczego raz płacisz za OC mało, rok później więcej, a w kolejnym znów mniej? Cena OC zależy od wielu składników, także danych dotyczących Ciebie i Twoich wyborów życiowych. Za jedne elementy możesz otrzymać zniżki, za inne zwyżki. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, z czego wynika cena OC ora z czym związane są wahania wysokości składek. Zadbaj o to, by mieć jak najwięcej zniżek.
 
 
Historia GoDan S.A. sięga 1991 roku. Od początku działalności oferta firmy była skupiona wokół tematu „Party”. Dziś GoDan to największy w Polsce producent balonów, przebrań i artykułów imprezowych - firma oferuje sprzedaż hurtową, detaliczną oraz franczyzę. O historii firmy, obecnych możliwościach i planach na przyszłość opowiada Pan Janusz Kraszek, właściciel i zarazem Prezes Zarządu GoDan S.A.
 
 
Dla niektórych są zupełnie normalnym wyposażeniem stanowiska pracy, dla innych budzą kontrowersje. Identyfikatory dla pracowników coraz częściej pojawiają się w zakładach pracy. Czy są one legalne? Jak wygląda ich status pod kątem ochrony danych osobowych? Jakie zadania może spełniać identyfikator dla pracowników?
 
Firma Efekt Plus to krajowy lider w produkcji folii stretch i jeden z czołowych producentów folii w Europie. Zakład Produkcji Folii Efekt Plus Sp. z o.o. zajmuje się produkcją wysoko rozciągliwych folii metodą wylewu Cast. Folia stretch jest najtańszym i najskuteczniejszym sposobem pakowania towarów. O firmie rozmawiamy z Dyrektorem firmy Efekt Plus – Panią Anną Radoń-Cholewą.