BusinessPL Magazyn

 
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie 
Na rodzinną uroczystość, małą imprezę, spotkanie biznesowe – wynajmujemy limuzyny z różnych powodów. Niedrogi koszt wynajmu, komfort i bezpieczeństwo podróży, a przede wszystkim luksus. Dlaczego warto rozważyć wynajem limuzyny?
 
Odlewnie Polskie S.A. to Spółka zajmująca się produkcją odlewów głównie z żeliwa sferoidalnego z obróbką mechaniczną (tzw. komponentów odlewniczych). Odlewnie Polskie S.A. prowadzą nie tylko działalność produkcyjną (w obiektach fabrycznych w Starachowicach), ale także handlową (kupno i sprzedaż odlewów obcych) oraz usługową (w odlewniach niemieckich). W tym roku Firma będzie obchodzić 25-lecie swojej działalności. Historia Przedsiębiorstwa to lata prężnego rozwoju, które doprowadziły je do obecnej pozycji na rynku.
 
Melex to jeden z najdłużej działających producentów pojazdów elektrycznych na świecie. Jego historia rozpoczęła się w 1971 roku w fabryce samolotów WSK PZL Mielec. Efektem ponad 40- letniej działalności firmy Melex jest bogata oferta pojazdów elektrycznych podzielonych na trzy główne kategorie: pojazdy pasażerskie, bagażowe i specjalne. O firmie rozmawiamy z Członkiem Zarządu, Panem Dyrektorem Dariuszem Gujda.
 
Wpływ na wysokość odszkodowania z OC sprawcy ma przede wszystkim typ poniesionej szkody, a także przybliżone koszty jej naprawy. Elementy te oceniane są przez rzeczoznawcę na podstawie zdjęć lub oględzin uszkodzonego pojazdu po zgłoszeniu szkody. Warto pamiętać, że osoba poszkodowania ma prawo zarówno do rekompensaty finansowej, jak i do bezgotówkowego rozliczenia szkody z OC.
 
Rozwój przemysłu motoryzacyjnego nie byłby możliwy, gdyby nie specjalistyczne urządzenia. To one produkują części oraz podzespoły. Poznaj kilka urządzeń wykorzystywanych w branży motoryzacyjnej.
 
Jak wybrać ubezpieczenie auta, które porusza się na krótkich trasach i jest narażone m.in. na stanie w dużych korkach, wąskie parkingi, stłuczki czy zadrapania? Oto kilka najważniejszych elementów, które powinna posiadać polisa na taki samochód.
 
Dopiero odebrałeś prawo jazdy i przymierzasz się do zakupu samochodu? Poznaj rodzaje ubezpieczeń komunikacyjnych dostępnych w ofercie ubezpieczycieli i sprawdź, w jakich przypadkach mogą okazać się niezbędne.
 
Właściciele zarejestrowanych samochodów zobligowani są do opłacania składek na ubezpieczenie OC. Uchylanie się do tego obowiązku może skutkować poważnymi konsekwencjami. Czym grozi przerwanie ciągłości ubezpieczeniowej?
 
Każdy właściciel pojazdu musi opłacać składkę na ubezpieczenie komunikacyjne. Jest to polisa obowiązkowa, która nasuwa wiele pytań. Poznaj odpowiedzi na 6 najważniejszych i rozwiej swoje wątpliwości.
 
Koło zamachowe to jeden z najstarszych i jednocześnie najprostszych akumulatorów mechanicznych znanych ludzkości. Pierwsze ślady świadczące o jego stosowaniu pochodzą jeszcze z czasów neolitu, pierwszy naukowy opis jego działania został sporządzony w XI wieku naszej ery. Koło zamachowe nieustannie towarzyszy rozwojowi mechaniki, było elementem pierwszych silników parowych i nadal jest wykorzystywane w nowoczesnych silnikach czterosuwowych. Pełni w nich kilka niezwykle ważnych funkcji.
 
Tylko spaliny z silników Diesla zawierają ponad 100 szkodliwych substancji dla ludzkiego zdrowia. Jeżeli dojdzie do ich wymieszania w powietrzu, otrzymamy aż 10 000 toksycznych mieszanin, które mogą wywoływać choroby przewlekłe, a nawet prowadzić do choroby nowotworowej. Do odprowadzania spalin wykorzystuje się specjalne odsysacze usuwające z pomieszczeń trujące opary.
 
Każdy pojazd poruszający się po polskiej drodze musi posiadać aktualną polisę OC. Jest ona ważna przez rok, a po tym okresie trzeba ją odnowić. Wielu właścicieli pojazdu zwykle w tym okresie szuka oszczędności i chcę znaleźć jak najlepszą dla siebie opcję. Kalkulator ubezpieczenia OC to bezpłatne narzędzie dostępne w internecie, które pomaga obliczyć bieżącą wysokość składki.
 
Kupując samochód lub motocykl należy liczyć się z koniecznością wykupienia dla niego obowiązkowej polisy OC. Niestety, kierowcy uchylają się od tego zobowiązania, nie wiedząc często, na jakie ryzyko się narażają.
 
Ubezpieczenie OC, czyli polisa odpowiedzialności cywilnej, jest obowiązkowe dla wszystkich pojazdów, które są zarejestrowane w naszym kraju. Każde Towarzystwo Ubezpieczeniowe może zaproponować nam właściwie taką samą ofertę OC, ponieważ jest ona regulowana stosowną ustawą. Różnice pojawiają się jedynie w cenie oraz zakresie usług dodatkowych. Bardzo ważne jest zatem dokładne porównanie ubezpieczeń OC dostępnych aktualnie na rynku pod kątem właśnie tych dwóch aspektów.
 
Wymiana opon to koszt, który regularnie ponoszą wszyscy posiadacze samochodów. Opony nieustannie się zużywają, więc to wydatek nieunikniony, jednak istnieją sposoby na to, aby zwiększyć ich żywotność, a tym samym opóźnić w czasie dodatkowe koszty. Zapraszamy do zapoznania się z prostymi i skutecznymi metodami przedłużania trwałości opon.
 
Nowe samochody kupowane są w Polsce z reguły przez przedsiębiorstwa decydujące się na zakup auta służbowego dla swoich pracowników, lub też przez firmy leasingowe. Jedynie niewielką część rynku stanowią auta kupowane przez osoby prywatne. Jednak równie często (choć już nie tak często jak osoby prywatne) auta używane kupują przedsiębiorstwa. I tu pojawia się problem: jak ubezpieczyć samochód firmowy?
 
 
Branża motoryzacyjna od wielu lat odgrywa istotną rolę w polskiej gospodarce, zarówno pod względem udziału w wartości dodanej brutto, inwestycjach, jak i dochodach pracowników sektora – powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński podczas prezentacji raportu „Stan branży motoryzacyjnej oraz jej rola w polskiej gospodarce”. Spotkanie odbyło się 28 października 2013 r. w MG.
 
Idealna firma to firma efektywna gospodarczo, przyjazna dla środowiska, z doskonałymi produktami i przede wszystkim z wysoko wykwalifikowaną i zadowoloną załogą. Taka firma to cel każdego przedsiębiorcy. Na ile możliwy w praktyce? - Przeczytaj historię zakładu Volkswagen Motor Polska z Polkowic. Jego menedżerowie wiedzą, jak pogodzić skuteczność i efektywność gospodarczą z myśleniem proekologicznym, dbając przy tym wzorowo o własnych pracowników.
 
Diabeł tkwi w szczegółach. Nikt nie rozumie tego popularnego powiedzenia lepiej, aniżeli menedżerowie zatrudnieni w największych, globalnie
 
trio lampy
tym osobom polecamy przejrzeć kategorię w której znajdują się lampy trio lifestyle jest to ekskluzywna linia opraw znakiem rozpoznawczym
lampytrio.pl