BusinessPL Magazyn

 
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie 
PACK_AD_160x600_bpl
Firma Hirschvogel Components Poland Sp. z o. o. powstała w 2009 roku i jest jednym z dziewięciu zakładów produkcyjnych międzynarodowej korporacji Hirschvogel Automotive Group GmbH. Hirschvogel Automotive Group jest jednym z największych na świecie dostawców dla przemysłu motoryzacyjnego, specjalizującym się w pełni zautomatyzowanym kuciu i obróbce stali oraz aluminium. O firmie opowiada Pan Rafał Wolany, Prezes Zarządu/General Manager Hirschvogel Components Poland Sp. z o. o.
 
Wiele osób zdecydowanie woli sięgnąć po samochód z drugiej ręki, niż ten prosto z salonu. Przyczyn może być wiele. Najczęściej chodzi o aspekt finansowy, ale nie zawsze. Są również osoby, które zdecydowanie wolą używany pojazd, ponieważ zdążył on już sprawdzić się na drodze. Poza tym – samochód prosto z salonu najszybciej traci na wartości. W tej sytuacji leasing używanego samochodu – wydaje się być świetnym wyborem.
 
Ruch samochodowy wzrasta, a to niestety prowadzi do coraz większej ilości stłuczek i kolizji. Stąd warsztaty blacharskie maja pełne ręce roboty, a terminy sięgają nawet kilka miesięcy naprzód. Dziś przyglądamy się pracy w takim zakładzie i sprawdzamy bez jakich narzędzi i urządzeń pracownicy współcześnie się nie obejdą.
 
Przy okazji wypożyczania samochodu, wiele osób patrzy najpierw na cenę. Wybiera najlepszą i najkorzystniejszą dla niego opcję. Jednak nie zawsze cena usługi idzie z jej jakością. Na wynajem samochodów decydujemy się z różnych powodów, dlatego warto wybrać model, który najlepiej spełni nasze oczekiwania, a niekoniecznie ten, za który zapłacimy najmniej.
 
Korczyk Sp. z o.o. Sp. k. to rodzinna firma, która od ponad 35 lat ewoluuje podążając za wyzwaniami rynku. Dziś Grupa Korczyk to m.in. autoryzowany Dealer ŠKODA i KIA Motors Polska. O sukcesie firmy opowiada Dorota Korczyk, Wiceprezes Zarządu KORCZYK Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.
 
SITECH Sp. z o.o. jest wiodącym producentem siedzisk samochodowych. Firma została założona w 1998 roku w Polkowicach przez spółki Volkswagen AG oraz KWD GmbH. Spółkę tworzą trzy zakłady produkcyjne – w Polkowicach, Głogowie oraz od 2016 roku we Wrześni, a także Biura Badań i Rozwoju w Polkowicach i we Wrocławiu. O firmie opowiada Adam Holewa – Dyrektor zarządzający ds. technicznych/ Dyrektor zakładu/ Prokurent.
 
Cooper Standard Polska jest wiodącym na rynku motoryzacyjnym dostawcą rozwiązań w zakresie produkcji uszczelnień do karoserii samochodowych.
 
  Automet Group to firma wyspecjalizowana w produkcji i dystrybucji tworzyw sztucznych na rynek motoryzacyjny. Firma należy do światowej czołówki dostarczającej linie montażowe do produkcji foteli samochodowych.
 
Czasami jedynym sposobem na uzyskanie taniego OC jest zmiana ubezpieczyciela. Przekonaj się, jak tego dokonać. Poznaj zasady, terminy, prawa, obowiązki i ograniczenia związane z wypowiedzeniem umowy OC. Sprawdź też, jakie dokumenty będziesz musiał wypełnić. Znalazłeś już nowe ubezpieczenie komunikacyjne? Jeśli nie, podpowiemy Ci, jak to zrobić z największą korzyścią dla Ciebie.
 
Nigdy nie miałeś problemów z nawiązywaniem kontaktów a znajomi z przyjemnością przebywają w Twoim towarzystwie, zasłuchując się w ciekawych opowieściach? Być może jedną z Twoich pasji jest motoryzacja i z nieukrywaną radością sięgasz po specjalistyczne artykuły a maska samochodu nie skrywa przed Tobą większych tajemnic? Jeśli w najbliższym otoczeniu pojawia się problem związany z naprawą samochodu lub ktoś po prostu szuka porady eksperta, to najczęściej wybierany numer telefonu- to właśnie Twój numer?
 
Polmo Łomianki S.A. jest długoletnim dostawcą części i podzespołów dla przemysłu motoryzacyjnego. Firma sięga swoimi tradycjami roku 1938. Spółka w 1996 zmieniła nazwę na obecną – Polmo Łomianki S.A.
 
1 na 3 pojazdy na całym świecie ma wmontowane systemy lub technologię autorstwa firmy Faurecia. Taki globalny zasięg produkcyjny jest udziałem Grupy Faurecia, potentata na rynku motoryzacyjnym w zakresie wyposażenia aut, który swoje oddziały ma w 34 krajach świata, zatrudniając ponad 100 000 osób w 330 zakładach produkcyjnych i 30 ośrodkach badawczo-rozwojowych.
 
W dzisiejszych czasach, posiadanie samochodu, nie jest już luksusem, ale pewnego rodzaju niezbędnikiem, bez którego ani rusz. Dobre auto nadal sporo kosztuje i nie zawsze możemy sobie pozwolić na jego natychmiastową zmianę, kiedy zajdzie taka potrzeba. Dlatego warto dbać o samochód, aby służył przez długie lata. Jak to zrobić? Poniżej kilka kroków, które pomogą przedłużyć żywotność naszych czterech kółek.
 
 
Do Polski każdego roku sprowadzanych jest mnóstwo samochodów używanych z zagranicy. Do sprzedaży trafiają również auta eksploatowane już w kraju. Chociaż jest w czym przebierać, wielu klientów narzeka na problemy ze znalezieniem odpowiedniego modelu samochodu z drugiej ręki.
 

Początki Firmy ENiS Sp. z o.o. Sp.k. – zarządzającej marką Sklepopon.com – sięgają końca lat 80., kiedy to Przedsiębiorstwo zaczęło stawiać swoje pierwsze kroki w branży motoryzacyjnej. Pod koniec 2006 r. otwarto sklep internetowy pod adresem www.sklepopon.pl. Od 2016 r. sprzedaż internetowa jest prowadzona przez Firmę ENiS Sp. z o.o. Sp.k. Obecnie Spółka jest drugim w Polsce sklepem internetowym z oponami, felgami i akcesoriami samochodowymi prowadzącym handel B2C. Firma ma swoją siedzibę w Krakowie.
 

Frauenthal Automotive Toruń Sp. z o.o. został założony jako Pol-Necks w 1993 roku z całkowitym zatrudnieniem polskim i kapitałem szwedzkim. Na rynku funkcjonuje nieprzerwanie od 25 lat. O sukcesie firmy rozmawiamy z Prezesem Zarządu, Panem Grzegorzem Klechą oraz Dyrektorem Sprzedaży, Panem Robertem Borowiczem.
 
Anwim Spółka Akcyjna powstała w 1992 roku. Dziś jest jedną z największych niezależnych firm sektora paliwowego w Polsce. O firmie rozmawiamy z Prezesem Zarządu firmy Anwim S.A., panem Rafałem Pietrasina.
 
Na rodzinną uroczystość, małą imprezę, spotkanie biznesowe – wynajmujemy limuzyny z różnych powodów. Niedrogi koszt wynajmu, komfort i bezpieczeństwo podróży, a przede wszystkim luksus. Dlaczego warto rozważyć wynajem limuzyny?
 
Odlewnie Polskie S.A. to Spółka zajmująca się produkcją odlewów głównie z żeliwa sferoidalnego z obróbką mechaniczną (tzw. komponentów odlewniczych). Odlewnie Polskie S.A. prowadzą nie tylko działalność produkcyjną (w obiektach fabrycznych w Starachowicach), ale także handlową (kupno i sprzedaż odlewów obcych) oraz usługową (w odlewniach niemieckich). W tym roku Firma będzie obchodzić 25-lecie swojej działalności. Historia Przedsiębiorstwa to lata prężnego rozwoju, które doprowadziły je do obecnej pozycji na rynku.
 
Melex to jeden z najdłużej działających producentów pojazdów elektrycznych na świecie. Jego historia rozpoczęła się w 1971 roku w fabryce samolotów WSK PZL Mielec. Efektem ponad 40- letniej działalności firmy Melex jest bogata oferta pojazdów elektrycznych podzielonych na trzy główne kategorie: pojazdy pasażerskie, bagażowe i specjalne. O firmie rozmawiamy z Członkiem Zarządu, Panem Dyrektorem Dariuszem Gujda.