FSS_V_160
osg160x600
Belka_160
600x160_pion_3

BusinessPL Magazyn

 
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie 

Nigdy nie miałeś problemów z nawiązywaniem kontaktów a znajomi z przyjemnością przebywają w Twoim towarzystwie, zasłuchując się w ciekawych opowieściach? Być może jedną z Twoich pasji jest motoryzacja i z nieukrywaną radością sięgasz po specjalistyczne artykuły a maska samochodu nie skrywa przed Tobą większych tajemnic? Jeśli w najbliższym otoczeniu pojawia się problem związany z naprawą samochodu lub ktoś po prostu szuka porady eksperta, to najczęściej wybierany numer telefonu- to właśnie Twój numer?
 
Polmo Łomianki S.A. jest długoletnim dostawcą części i podzespołów dla przemysłu motoryzacyjnego. Firma sięga swoimi tradycjami roku 1938. Spółka w 1996 zmieniła nazwę na obecną – Polmo Łomianki S.A.
 
1 na 3 pojazdy na całym świecie ma wmontowane systemy lub technologię autorstwa firmy Faurecia. Taki globalny zasięg produkcyjny jest udziałem Grupy Faurecia, potentata na rynku motoryzacyjnym w zakresie wyposażenia aut, który swoje oddziały ma w 34 krajach świata, zatrudniając ponad 100 000 osób w 330 zakładach produkcyjnych i 30 ośrodkach badawczo-rozwojowych.
 
W dzisiejszych czasach, posiadanie samochodu, nie jest już luksusem, ale pewnego rodzaju niezbędnikiem, bez którego ani rusz. Dobre auto nadal sporo kosztuje i nie zawsze możemy sobie pozwolić na jego natychmiastową zmianę, kiedy zajdzie taka potrzeba. Dlatego warto dbać o samochód, aby służył przez długie lata. Jak to zrobić? Poniżej kilka kroków, które pomogą przedłużyć żywotność naszych czterech kółek.
 
 
Do Polski każdego roku sprowadzanych jest mnóstwo samochodów używanych z zagranicy. Do sprzedaży trafiają również auta eksploatowane już w kraju. Chociaż jest w czym przebierać, wielu klientów narzeka na problemy ze znalezieniem odpowiedniego modelu samochodu z drugiej ręki.
 

Początki Firmy ENiS Sp. z o.o. Sp.k. – zarządzającej marką Sklepopon.com – sięgają końca lat 80., kiedy to Przedsiębiorstwo zaczęło stawiać swoje pierwsze kroki w branży motoryzacyjnej. Pod koniec 2006 r. otwarto sklep internetowy pod adresem www.sklepopon.pl. Od 2016 r. sprzedaż internetowa jest prowadzona przez Firmę ENiS Sp. z o.o. Sp.k. Obecnie Spółka jest drugim w Polsce sklepem internetowym z oponami, felgami i akcesoriami samochodowymi prowadzącym handel B2C. Firma ma swoją siedzibę w Krakowie.
 

Frauenthal Automotive Toruń Sp. z o.o. został założony jako Pol-Necks w 1993 roku z całkowitym zatrudnieniem polskim i kapitałem szwedzkim. Na rynku funkcjonuje nieprzerwanie od 25 lat. O sukcesie firmy rozmawiamy z Prezesem Zarządu, Panem Grzegorzem Klechą oraz Dyrektorem Sprzedaży, Panem Robertem Borowiczem.
 
Anwim Spółka Akcyjna powstała w 1992 roku. Dziś jest jedną z największych niezależnych firm sektora paliwowego w Polsce. O firmie rozmawiamy z Prezesem Zarządu firmy Anwim S.A., panem Rafałem Pietrasina.
 
Na rodzinną uroczystość, małą imprezę, spotkanie biznesowe – wynajmujemy limuzyny z różnych powodów. Niedrogi koszt wynajmu, komfort i bezpieczeństwo podróży, a przede wszystkim luksus. Dlaczego warto rozważyć wynajem limuzyny?
 
Odlewnie Polskie S.A. to Spółka zajmująca się produkcją odlewów głównie z żeliwa sferoidalnego z obróbką mechaniczną (tzw. komponentów odlewniczych). Odlewnie Polskie S.A. prowadzą nie tylko działalność produkcyjną (w obiektach fabrycznych w Starachowicach), ale także handlową (kupno i sprzedaż odlewów obcych) oraz usługową (w odlewniach niemieckich). W tym roku Firma będzie obchodzić 25-lecie swojej działalności. Historia Przedsiębiorstwa to lata prężnego rozwoju, które doprowadziły je do obecnej pozycji na rynku.
 
Melex to jeden z najdłużej działających producentów pojazdów elektrycznych na świecie. Jego historia rozpoczęła się w 1971 roku w fabryce samolotów WSK PZL Mielec. Efektem ponad 40- letniej działalności firmy Melex jest bogata oferta pojazdów elektrycznych podzielonych na trzy główne kategorie: pojazdy pasażerskie, bagażowe i specjalne. O firmie rozmawiamy z Członkiem Zarządu, Panem Dyrektorem Dariuszem Gujda.
 
Wpływ na wysokość odszkodowania z OC sprawcy ma przede wszystkim typ poniesionej szkody, a także przybliżone koszty jej naprawy. Elementy te oceniane są przez rzeczoznawcę na podstawie zdjęć lub oględzin uszkodzonego pojazdu po zgłoszeniu szkody. Warto pamiętać, że osoba poszkodowania ma prawo zarówno do rekompensaty finansowej, jak i do bezgotówkowego rozliczenia szkody z OC.
 
Rozwój przemysłu motoryzacyjnego nie byłby możliwy, gdyby nie specjalistyczne urządzenia. To one produkują części oraz podzespoły. Poznaj kilka urządzeń wykorzystywanych w branży motoryzacyjnej.
 
Jak wybrać ubezpieczenie auta, które porusza się na krótkich trasach i jest narażone m.in. na stanie w dużych korkach, wąskie parkingi, stłuczki czy zadrapania? Oto kilka najważniejszych elementów, które powinna posiadać polisa na taki samochód.
 
Dopiero odebrałeś prawo jazdy i przymierzasz się do zakupu samochodu? Poznaj rodzaje ubezpieczeń komunikacyjnych dostępnych w ofercie ubezpieczycieli i sprawdź, w jakich przypadkach mogą okazać się niezbędne.
 
Właściciele zarejestrowanych samochodów zobligowani są do opłacania składek na ubezpieczenie OC. Uchylanie się do tego obowiązku może skutkować poważnymi konsekwencjami. Czym grozi przerwanie ciągłości ubezpieczeniowej?
 
Każdy właściciel pojazdu musi opłacać składkę na ubezpieczenie komunikacyjne. Jest to polisa obowiązkowa, która nasuwa wiele pytań. Poznaj odpowiedzi na 6 najważniejszych i rozwiej swoje wątpliwości.
 
Koło zamachowe to jeden z najstarszych i jednocześnie najprostszych akumulatorów mechanicznych znanych ludzkości. Pierwsze ślady świadczące o jego stosowaniu pochodzą jeszcze z czasów neolitu, pierwszy naukowy opis jego działania został sporządzony w XI wieku naszej ery. Koło zamachowe nieustannie towarzyszy rozwojowi mechaniki, było elementem pierwszych silników parowych i nadal jest wykorzystywane w nowoczesnych silnikach czterosuwowych. Pełni w nich kilka niezwykle ważnych funkcji.
 
Tylko spaliny z silników Diesla zawierają ponad 100 szkodliwych substancji dla ludzkiego zdrowia. Jeżeli dojdzie do ich wymieszania w powietrzu, otrzymamy aż 10 000 toksycznych mieszanin, które mogą wywoływać choroby przewlekłe, a nawet prowadzić do choroby nowotworowej. Do odprowadzania spalin wykorzystuje się specjalne odsysacze usuwające z pomieszczeń trujące opary.
 
Każdy pojazd poruszający się po polskiej drodze musi posiadać aktualną polisę OC. Jest ona ważna przez rok, a po tym okresie trzeba ją odnowić. Wielu właścicieli pojazdu zwykle w tym okresie szuka oszczędności i chcę znaleźć jak najlepszą dla siebie opcję. Kalkulator ubezpieczenia OC to bezpłatne narzędzie dostępne w internecie, które pomaga obliczyć bieżącą wysokość składki.