BusinessPL Magazyn

 
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie 
ZM Henryk Kania znalazły się w gronie wyróżnionych polskich firm (tzw. lista „Ones to watch”), w prestiżowym międzynarodowym konkursie European Busness Awards. Firma zawalczy o tytuł krajowego zwycięzcy.
 
Żaden fotel biurowy nie pozostanie wiecznie zdatny do użycia, nawet gdy powstanie z najbardziej wartościowych i wyszukanych surowców. Firmy muszą w regularnych interwałach czasowych podejmować decyzję o ponownej wymianie mebli, gdyż technologie biurowe cały czas są unowocześniane, a dawne konstrukcje po pewnym okresie przestają być skuteczne. Jak wyczuć najtrafniejszy moment na zakup nowych mebli dla podwładnych?
 
Kwestia szkoleń BHP jest priorytetem dla każdej firmy zatrudniającej pracowników. Pracodawca w świetle prawa nie może dopuścić do pracy osoby, która nie została przeszkolona z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, dlatego najczęściej zatrudniane są osoby kompetentne i zajmujące się tą konkretną kwestią, bądź zleca się to firmie zewnętrznej.
 
Tłumaczenia techniczne to rodzaj tłumaczeń, z którymi nie poradzi sobie każdy. Ze względu na wysoki poziom skomplikowania wymaga od tłumacza biegłej znajomości określonego języka oraz specjalnej wiedzy z danej dziedziny. Jeśli więc potrzebujesz tłumaczenia dokumentacji, instrukcji obsługi, specyfikacji technicznej czy pomocy przy stworzeniu prezentacji, zwróć się po pomoc do specjalisty. Podpowiadamy Ci, na co zwrócić uwagę.
 
Kompaktowy system e-prowadników 3D do stosowania w suwnicach halowych oraz platformach roboczych.
 
19 grudnia 2017 r., odbyło się uroczyste otwarcie, jednej z najważniejszych na polskim rynku energetyki,inwestycji zrealizowanejpod klucz przez Polimex-Mostostal - nowego bloku węglowego na parametry nadkrytyczne o mocy 1075 MW w należącej do Enei,Elektrowni Kozienice. Jest to największy i najnowocześniejszy obiekt tego typu w Europie.
 
Obecnie inwestorzy najczęściej decydują się na budowę lekkich hal stalowych magazynowych. Czy ich budowa jest droga i od czego zależy końcowy koszt?
 

(Pruszków, 19.12.2017) - Grupa Mainfreight, nowozelandzki operator logistyczny, jeden z największych na świecie, działający w 10 krajach Europy, także w Polsce, otworzył na jesieni tego roku kolejne centrum logistyczne – w Gandawie w Belgii.
 
Meble ze stali, umieszczane głównie w sklepach i magazynach, powinny być solidne i wysokiej jakości, ale też precyzyjnie wykonane. To ostatnie umożliwia wycinanie laserowe w metalu. Ta metoda cięcia termicznego pozwala w sposób bardzo dokładny nadawać elementom metalowym pożądany kształt w krótkim czasie.
 
Obie fabryki tektury – w Iggesund, w Szwecji, a także w Workington, w Anglii – należące do Iggesund Paperboard otrzymały najwyższą ocenę w kategorii zrównoważonego rozwoju w ramach oceny przeprowadzanej przez firmę analityczną EcoVadis. Spółka EcoVadis zajmuje się oceną dostawców światowych przedsiębiorstw i poddała ewaluacji już ponad 25 tys. podmiotów. Z rozwiązań EcoVadis korzystają między innymi Coca-Cola, Johnson & Johnson, Nestlé, L’Oréal i Heineken.
 
Sprawdzony dostawca to taki, do którego mamy zaufanie odnośnie terminu dostawy oraz tego, że zamówiony towar dotrze do nas w nienaruszonym stanie. Dlatego ważnymelementem w firmach, które zajmują się transportem dostaw do klientów, jest własna flota pojazdów. Musi ona spełniać specjalne wymogi, dzięki którym zachowany zostaje standard przewozu materiałów.
 
Łożyska ślizgowe wykonane z wysokogatunkowych tworzyw sztucznych, określane również jako łożyska polimerowe, są coraz częściej wykorzystywane w zastosowaniach ruchomych na całym świecie. Wynika to z faktu, że projektanci na całym świecie postrzegają bezsmarowne i bezobsługowe łożyska ślizgowe wykonane z tworzyw sztucznych jako trwałą i ekonomiczną alternatywę dla łożysk metalowych – stosuje się je w rowerach, drukarkach jak również w urządzeniach do napełniania oraz maszynach rolniczych i budowlanych.
 
Od kilku lat rośnie niezadowolenie z działania spółdzielni mieszkaniowych. Głównymi zarzutami wysuwanymi wobec tego typu instytucji są wciąż rosnące koszty związane z utrzymaniem budynków oraz opieszałość w działaniu. Alternatywą dla spółdzielni mieszkaniowych są pojawiające się coraz częściej wspólnoty mieszkaniowe, w których to właściciele lokali decydują o zarządzaniu nieruchomością.
 
Chcesz pojechać na lotnisko Kraków – Balice własnym samochodem? W takim przypadku warto wcześniej sprawdzić dostępne parkingi i ich ceny. Z jakimi kosztami będziemy musieli się liczyć?
 
Roboty przemysłowe stały się prawdziwym ratunkiem dla przedsiębiorców. Kiedy stanowisko jest niebezpieczne lub uciążliwe w obsłudze, warto zwrócić uwagę na technologię robotyzacji. Istnieje kilka możliwych zastosowań robotów przemysłowych.
 
W ostatnim czasie zanotowano wzrost cen mieszkań w największych miastach w całej Polsce – dotyczą one również nieruchomości w Lublinie. Co wywołało podwyżki i czy to dobry czas na transakcję kupna mieszkania?
 

Jakie konsekwencje dla wspólnego europejskiego rynku przyniosą zmiany zasad wysyłania pracowników za granicę? Na co muszą przygotować się przedsiębiorstwa - nie tylko te delegujące, ale także planujące zwykłe delegacje i wyjazdy wewnątrzkorporacyjne? Jak uniknąć wysokich kar? Jakie zmiany czekają pracowników? Na te pytania odpowiedzą eksperci V Europejskiego Kongresu Mobilności Pracy w dniach 20-21 listopada w Krakowie.
 
Odpowiednio prowadzona księgowość i obsługa prawna firm, choćby w przypadku konieczności dochodzenia należności bądź kwestii związanych z ochroną wartości intelektualnej, to kluczowe aspekty działania przedsiębiorstwa. Jakkolwiek wnikliwa znajomość zagadnień z tego zakresu nie jest wymagana do prowadzenia firmy, konieczne jest odpowiednie wsparcie.