BusinessPL Magazyn

 
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie 

25 maja to dzień wejścia w życie rozporządzenia w sprawie ochrony danych osobowych - RODO. Unijne przepisy dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa danych osobowych od tej daty dotyczą wszystkich firm. Nie ma zatem znaczenia, czy jest to jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka cywilna czy spółka z o.o. - każde z tych podmiotów obowiązuje ochrona danych osobowych. Bez znaczenia jest również liczba zatrudnianych pracowników.
 
 
Google Adwords to narzędzie, które pomaga zwiększyć sprzedaż, przyciągając na stronę internetową potencjalnych klientów. Reklamować można się lokalnie i globalnie. Google umożliwia dotarcie do grupy docelowej na różne sposoby, oferuje reklamy tekstowe w wyszukiwarce, reklamy graficzne, reklamy wideo w YouTube oraz mobilne w aplikacjach. Obsługa AdWords nie wydaje się skomplikowana, jednak profesjonalne kampanie AdWords, które przynoszą zamierzone efekty tworzone są przez specjalistów. Dowiedz się czym charakteryzują się skuteczne kampanie AdWords i jak je tworzyć.
 
Znamy już termin IV Edycji Międzynarodowych Targów Techniki Pakowania i Opakowań - Warsaw Pack 2019 , odbędą się 5-7marca na terenie Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie k/Warszawy.
 

Od pliku komputerowego po precyzyjny wyrób
 
Dynamiczny rozwój firmy to podstawa. Niestety na rynku pracy bardzo trudno jest znaleźć osoby kompetentne i uczciwe. Większość z nich pragnie zarabiać krocie, niczego z siebie nie dając. Do tego dochodzą jeszcze plany i postanowienia na przyszłość każdej z zatrudnionych osób, a często zdarza się tak, że to pracodawca dostosowuje się do pracownika, a nie odwrotnie. Coraz popularniejszy staje się tak zwany leasing pracowników, czyli zatrudnianie osób tymczasowo. Jakie zalety ma takie posunięcie? Czy jest to opłacalne?
 
Już po raz piąty, firmy technologiczne przystąpią do wielkiej rywalizacji o miano Lidera IT. Kolejna edycja Konkursu, będzie podsumowaniem dokonań całej branży informatycznej w bieżącym roku.
 

Wybuch, podpalenie, ulatnianie się – to tylko niektóre z zagrożeń, jakie czyhają na nas, gdy magazynujemy lub używamy gazów technicznych. Na szczęście istnieją zasady, których trzeba się trzymać, a które zagwarantują nam bezpieczeństwo w miejscu pracy. Co trzeba, a czego kategorycznie nie można?
 
Funkcjonalny system CRM pozwala na zarządzanie relacjami z klientami i budowanie relacji.
 
Ubiegły rok Grupa VELUX i spółki siostrzane zaliczą do bardzo udanych. Firma zwiększyła zatrudnienie w naszym kraju o 500 osób, zanotowała wzrost przychodów o ponad 10 proc. utrzymując pozycję lidera w polskim eksporcie okien. W 2018 roku Grupa planuje dalej inwestować w zakłady produkcyjne i tym samym umacniać swoją pozycję wśród producentów i eksporterów okien w Polsce.
 
Firm, które zamiast szukania pracownika na etat decydują się na zlecenie usług podwykonawcom jest coraz więcej. Czym kierować się przy wyborze ofert i na co zwrócić uwagę na początku współpracy?
 
Sprzedaż nieruchomości bywa trudnym i wymagającym niemało czasu zadaniem. O powodzeniu decyduje szereg czynników, wśród których wymienić można dobrze skomponowane ogłoszenie wraz z profesjonalnymi zdjęciami, a także przygotowanie samego mieszkania. Z trudnościami borykają się często również osoby poszukujące mieszkania. Zarówno sprzedający, jak i nabywcy nieruchomości mogą skorzystać z pomocy profesjonalistów. Planujesz zatrudnić biuro nieruchomości? Sprawdź na co zwrócić uwagę.
 
Firmy Monier Braas i Icopal należące obecnie do BMI Group oferują pełen zakres rozwiązań dostępnych na rynku pokryć dachowych.
 
Założenie swojego własnego sklepu internetowego może być dużym wyzwaniem dla początkującego e-przedsiębiorcy. Jednak na rynku dostępnych jest wiele metod, które mogą ułatwić stawianie swoich pierwszych kroków w biznesie sieciowym. Jedną z takich jest bez wątpienia sklep internetowy na abonament, który będzie zwalniał właścicieli z obowiązku zapoznania się z dużą ilością zagadnień technicznych związanych z założeniem i prowadzeniem sklepu w internecie, a także w znacznym stopniu ograniczy koszty wejściowe inwestycji.
 
Mieszkania do wynajęcia we Wrocławiu są jednymi z najdroższych w Polsce. Ustępują jedynie Warszawie. To cena, jaką trzeba zapłacić za tytuł najszybciej rozwijającego się miasta w Polsce. Ale nie tylko. To także duża liczba studentów oraz coraz większy napływ imigrantów ze Wschodu, szczególnie z Ukrainy. Gdzie we Wrocławiu znajdziemy tanie mieszkania i na co powinniśmy koniecznie zwrócić uwagę podczas poszukiwań idealnego lokum na wynajem?
 
Spółka pragnie poinformować otoczenie biznesowe o obecnej sytuacji, w której to na jej wniosek otwarto postępowanie restrukturyzacyjne, mające na celu ochronę interesów firmy oraz wierzycieli i kontrahentów. Powodem złożenia wniosku była decyzja zabezpieczająca Urzędu Skarbowego, który w opinii spółki bezpodstawnie zajął część jej należności.
 
DIAGNOSTYKA powstała w Krakowie w 1998 roku. Obecnie posiada ponad 140 laboratoriów medycznych zlokalizowanych w każdym z województw
w Polsce i jest liderem w swojej branży. DIAGNOSTYKA oferuje najbogatszy wybór badań laboratoryjnych. Specjalizuje się w realizacji profesjonalnych usług od pobrania i transportu materiału biologicznego, poprzez wykonanie badania, aż do dostarczenia wyniku analiz medycznych. O kluczu do sukcesu Firmy rozmawiamy z Wiceprezes Zarządu panią Barbarą Kopeć.
 
Marketing treści, czyli content marketing jest obecnie jedną z chętniej wybieranych metod promocji w internecie polegającą na wykorzystaniu wartościowych, przydatnych treści. Przemawiają za nim przede wszystkim wysoka skuteczność oraz przystępne ceny. Czy jednak content marketing to tylko artykuły?
 
Fot. Zainstalowany w określonych punktach kotwiczenia, dozownik e-prowadników umożliwia bezpieczne zasilanie energią statków zacumowanych w portach, dzięki możliwym do przedłużenia prowadnikom oraz bardzo elastycznym przewodom. (Źródło: igus GmbH).
 
 
Szósta edycja konkursu o nagrody vector
 
ZM Henryk Kania znalazły się w gronie wyróżnionych polskich firm (tzw. lista „Ones to watch”), w prestiżowym międzynarodowym konkursie European Busness Awards. Firma zawalczy o tytuł krajowego zwycięzcy.
 
    Jedyna w Polsce taka pożyczka bez formalności i całkowicie online, Pożyczka bez zabezpieczeń i żyrantów na dowód