600x160_pion_3

BusinessPL Magazyn

 
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie 

Jeszcze do niedawna wszystko wrzucało się do jednego worka i nikt nie zastanawiał się nad tym, co potem dzieje się z takimi śmieciami. Wiele zmieniło się od momentu, kiedy zmienił się system gospodarowania odpadami i wiele rodzin podjęło się segregacji śmieci. W jaki sposób to robić i na jakie kategorie dzielić wyprodukowane odpady?
 
 
Zamierzasz podjąć współpracę z dostawcą paliw? Zachowaj czujność i zweryfikuj jego wiarygodność, a zaoszczędzisz sobie mnóstwa problemów. W tym artykule radzimy, na co zwracać uwagę, czego się wystrzegać i do jakich sytuacji nie dopuszczać, zawierając umowę z nowym kontrahentem.
 
Coraz więcej przedsiębiorców zauważa korzyści związane z budową hali stalowej zamiast murowanej. Konstrukcje stalowe mają wiele zalet. Niskie koszty budowy, możliwość rozbudowy czy wdrożenia nowoczesnych i oszczędnych rozwiązań. Zobaczmy, ile czasu zajmuje budowa hali stalowej.
 
Koncepcja Shopfloor Management (SFM) polega na usprawnianiu procesów produkcyjnych przedsiębiorstwa od podstaw. To nowoczesna metoda związana z Systemem Produkcyjnym Toyoty, która pozwala na weryfikowanie wyników produkcji dzięki zaangażowaniu wszystkich pracowników, m.in. liderów produkcji. Polega na sprawnym przepływie informacji pomiędzy wszystkimi jednostkami zaangażowanymi bezpośrednio lub pośrednio w działania związane z osiągnięciem założeń i wyników.
 
Entuzjaści cyberbezpieczeństwa i eksperci IT security mają okazję do spotkania się i wymiany doświadczeń! Już 31 stycznia 2019r. w Krakowie odbędzie się kolejna edycja Kongresu Bezpieczeństwa Sieci. Jak zwykle będzie to okazja do poszerzenia wiedzy, nawiązania nowych kontaktów i być może ciekawych inicjatyw :)
 
Konkurencyjność odzwierciedla potencjał firmy - zasoby, umiejętności i zdolności zapewniające przewagę nad innymi podmiotami działającymi w tym samym sektorze. W realiach współczesnej globalnej gospodarki konkurencyjność staje się jednym z ważniejszych wyznaczników i zarazem perspektyw oceny funkcjonowania przedsiębiorstwa na rynku, a także jest postrzegana jako determinanta rozwoju.
 
W dniach 18-19 października 2018 r. w Siedlcach odbyła się IV edycja Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2018, poświęcona filarom polskiej gospodarki przyszłości, którego głównym organizatorem jest Europejskie Centrum Biznesu.
 

VI edycja już za nami!
19 i 20 września odbyła się VI edycja dorocznego spotkania elity polskiego IT, poświęcona technologiom dla biznesu. Mieliśmy okazję dowiedzieć się, co napędza branżę IT. Poznaliśmy aktualne trendy w rozwoju technologii dla przedsiębiorstw. Podczas wydarzenia uczestnicy wymieniali się doświadczeniem, praktykami, a także pozyskiwali nowych Partnerów Biznesowych.
 

18-19 października 2018, Siedlce
"Państwo - Gospodarka - Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości" to temat przewodni tegorocznej edycji OSG 2018. Zakres tematyczny obejmuje:
 
Zapraszamy do udziału w bezpłatnej konferencji Data Center, która odbędzie się już 24.10 (środa) w Krakowie. Partnerzy wydarzenia: Corning, Netserve, Action, Supermicro, Signati, Komputronik Biznes, Q4Net, Cisco
 
Aby mailing reklamowy miał sens, musi trafiać do takich odbiorców, którzy rzeczywiście mogą być zainteresowani oferowanymi przez Ciebie produktami lub usługami – podkreślają eksperci z makesend.pl.
 
W trakcie opracowywania strategii sprzedaży terenowej bardzo istotne jest geokodowanie. Jest to proces automatyczny, jednak dla jego właściwego przebiegu bardzo duże znaczenie ma prawidłowe opracowanie plików importowych klientów i pracowników. Powinny one zawierać dane w pełni zgodne ze stanem faktycznym.
 
 
Wiele kobiet dopada w końcu problem pojawiającego się cellulitu. Często stosują one kremy i balsamy, które mają zwalczać widoczne zmiany w skórze. Okazuje się jednak, że proponowane kosmetyki, nie są tak skuteczne, jak reklamują je producenci. Najlepszym sposobem na walkę z cellulitem jest zabieg endermologii, który efektywnie zwalcza nienaturalnie rozrośnięte komórki tłuszczowe.
 

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji bezpłatnej konferencji Bezpieczeństwo i Niezawodność Systemów Informatycznych. Spotkanie odbędzie się 13 września (czwartek) w Warszawie (hotel Courtyard by Marriott).
 


Zadaniem odzieży służbowej jest ochrona pracownika i jego prywatnego odzienia przed czynnikami szkodliwymi występującymi w jego miejscu pracy. Do czynników tych zaliczyć można ryzyko uszkodzenia mechanicznego, zabrudzenia, ekspozycję na wysoką lub niską temperaturę. Aby odzież mogła jednak pełnić swą rolę, powinna być uszyta z odpowiednich materiałów. Jakich?
 
Namiot całoroczny jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy pragną zwiększyć przestrzeń załadunkową w swoich domach. Dziś z powodzeniem możemy zakupić estetycznie prezentujący się namiot, który sprawdzi się w wielu miejscach i nie będzie odstręczał swoim wyglądem stałych użytkowników, jak i gości.
 
Outsourcing Expo to biznesowe spotkanie polskich przedsiębiorców i kadry zarządzającej. 12 branż, 2000 przedsiębiorców, 18 prelegentów na dwóch scenach, Business Speed Dating i strefa networkingu. To wszystko już 27 września (czwartek) na PGE Narodowym.
 
Zakup własnego mieszkania to niezwykle poważna decyzja oraz bardzo kosztowne przedsięwzięcie. Doskonale zdają sobie z tego sprawę szczególnie mieszkańcy stolicy, mieszkania na sprzedaż w Warszawie należą bowiem do najdroższych w całej Polsce. Na koszt...