EKMP_V_BANER_160x600_171026

BusinessPL Magazyn

 
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie 
Roboty przemysłowe stały się prawdziwym ratunkiem dla przedsiębiorców. Kiedy stanowisko jest niebezpieczne lub uciążliwe w obsłudze, warto zwrócić uwagę na technologię robotyzacji. Istnieje kilka możliwych zastosowań robotów przemysłowych.
 
W ostatnim czasie zanotowano wzrost cen mieszkań w największych miastach w całej Polsce – dotyczą one również nieruchomości w Lublinie. Co wywołało podwyżki i czy to dobry czas na transakcję kupna mieszkania?
 

Jakie konsekwencje dla wspólnego europejskiego rynku przyniosą zmiany zasad wysyłania pracowników za granicę? Na co muszą przygotować się przedsiębiorstwa - nie tylko te delegujące, ale także planujące zwykłe delegacje i wyjazdy wewnątrzkorporacyjne? Jak uniknąć wysokich kar? Jakie zmiany czekają pracowników? Na te pytania odpowiedzą eksperci V Europejskiego Kongresu Mobilności Pracy w dniach 20-21 listopada w Krakowie.
 
Odpowiednio prowadzona księgowość i obsługa prawna firm, choćby w przypadku konieczności dochodzenia należności bądź kwestii związanych z ochroną wartości intelektualnej, to kluczowe aspekty działania przedsiębiorstwa. Jakkolwiek wnikliwa znajomość zagadnień z tego zakresu nie jest wymagana do prowadzenia firmy, konieczne jest odpowiednie wsparcie.
 
Podstawowym celem działalności firmy Tioman z Ostaszewa jest przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa na polskich drogach. Dzięki współpracy z licznymi przedsiębiorstwami i zarządami drogowymi, w dużym stopniu udało się go osiągnąć. Do najbardziej przydatnych elementów wyposażenia drogowego oferowanego przez firmę Tioman należą barierki PCV.
 
Przez długi czas Polska była białą plamą na motoryzacyjnej mapie. Nie byliśmy w stanie stworzyć rozpoznawalnych na całym świecie marek samochodów czy motocykli. Od niedawna naszym znakiem rozpoznawczym stały się pojazdy komunikacji miejskiej i to one mogą być w niedalekiej przyszłości naszym biletem na motoryzacyjne salony.
 
Słowenia to nieco ponad dwumilionowy kraj położony nad Adriatykiem, w którym w ciągu sześciu dni mieliśmy zwiedzić ponad 9 kurortów narciarskich. Niemożliwe? Też tak myślałem. Okazuje się jednak, że każdy z ośrodków znajduje się około godziny drogi od siebie, a sam kraj – znajdując się naprawdę niedaleko Polski – jest niesamowicie atrakcyjnym kierunkiem zarówno na wypad turystyczny, jak i spotkanie biznesowe, także dla kontrahentów z całej Europy.
 
Polski rynek transportowy, podobnie jak ten międzynarodowy, ciągle będzie rosnąć. Zmieniać będą się technologie (co najbardziej widocznie zaobserwujemy na rynku drogowym), a liczba klientów nieustannie będzie się zwiększać. Sprawdźmy, jak — wg ekspertów — wyglądać będzie przyszłość rynku transportowego i jakie są plany na najbliższe lata.
 
/ins . Firma Fetzer Medical GmbH & Co. KG jako dostawca rynku OEM produkuje różne narzędzia chirurgiczne i elementy sprzętu medycznego według specyfikacji klientów, wykorzystując do tego „dopasowane idealnie”, a mimo to uniwersalne i elastyczne centra obróbcze Hermle
 
 
Automatyzacja marketingu oszczędza czas i pieniądze. Czynności, które do tej pory były wykonywane ręcznie, teraz mogą być wykonywane automatycznie - a zyskany dzięki temu czas, można wykorzystać na bardziej kreatywne czynności.
 
Nowe stanowisko do przeprowadzania testów na zewnątrz umożliwia bezpośrednie porównanie łożysk narażonych na działanie obciążeń.
 
Pod względem zatrudnienia w sektorze usług dla biznesu Polska jest liderem w Europie. Łącznie w Polsce działa blisko 1,1 tys. organizacji o profilu shared service center (SSC/BPO), które zatrudniają ponad 240 tys. osób. Ta liczba będzie dalej dynamicznie rosnąć, bo 90 proc. firm w tej branży zamierza zwiększać zatrudnienie. Pracowników do sektora przyciągają m.in. rosnące wynagrodzenia i możliwości rozwoju. To właśnie kadry – ich kompetencje i wykształcenie – często są dla firm decydujące przy wyborze Polski na siedzibę swojego centrum usług.
 
Rosnące zapotrzebowanie na systemy zasilane energią wymaga rozwiązań w zakresie e-prowadników umożliwiających bezpieczne prowadzenie przewodów
 
Największa impreza B2B branży informatycznej w Polsce ponownie!
 20 września 2017 na Stadionie PGE Narodowym!
 
 
Outsourcing Expo, to jedyny w Polsce event tej branży, dedykowany do właścicieli firm, osób zarządzających w przedsiębiorstwach, dyrektorów i managerów poszczególnych działów.
 
Obecnie postępujemy coraz szybciej postępującą cyfryzację niemal każdej sfery życia. Ten fakt odnosi się również do szeroko wspomnianego biznesu. W dzisiejszych czasach Internet oferuje szerokie spectrum możliwości, z których skorzystać może przedsiębiorca podczas prowadzenia własnej firmy.
 
Zapewnienie precyzyjnego transportu towarów oraz produktów spożywczych poprzez zastosowanie bezobsługowych rolek do przenośników taśmowych
 
Polski rynek pomp ciepła to obecnie jedna z szybciej rozwijających się gałęzi odnawialnych źródeł energii (OZE) w naszym kraju. Ten trend jest dostrzegalny nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Według najnowszych badań, rynek pomp ciepła w ciągu ostatnich sześciu lat wzrósł niemal trzykrotnie. Tylko w 2015 roku sprzedaż tego typu urządzeń wzrosła w Polsce o 20 procent.