ban1
ban2

BusinessPL Magazyn

 
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie 
Polska jest jednym z największych Państw eksportujących produktu do krajów Europejskich. Jednym z głównych naszych odbiorców są Niemcy, ale eksportujemy również towary do Rosji, Belgi, Holandii czy Wielkiej Brytanii. Po dość ciężkim 2016 roku, eksperci upatrują wzrost przychodów w 2017 roku.
 
Oferta telefonów komórkowych jest tak bogata, że możemy swobodnie przebierać wśród niezliczonych modeli. Producenci oferują coraz bardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania, dzięki którym nasze codzienne życie jest łatwiejsze i przyjemniejsze. Wybranie idealnego telefonu staje się tym samym coraz trudniejszym zadaniem. Sprawdź, które smartfony spełniają twoje oczekiwania!
 
Niektórym może się wydawać, że do wakacji jeszcze dużo czasu, dlatego nie ma potrzeby spieszyć się z wyborem wycieczki. Jako, że mamy już maj to ten czas coraz szybciej nam się kurczy, dlatego warto już teraz przysiąść i wspólnie z partnerem lub innym towarzyszem naszej podróży przedyskutować termin ewentualnego wyjazdu i jego cel. Brakuje Wam pomysłów na to, gdzie spędzić swoje długo wyczekiwane wakacje? Specjalnie dla Was przygotowaliśmy listę 5 miejsc, które z całą pewnością spełnią nawet najbardziej wygórowane oczekiwania względem urlopu. Oto one:
 
W kwietniu br. REMIX S.A. zakończył instalację linii technologicznej opartej na bazie elektrycznych pieców komorowych do obróbki cieplnej odkuwek matrycowych. Inwestycja została zrealizowana dla francuskiego oddziału grupy ForgeX należącego do holdingu METCA. Znany na europejskim rynku producent odkuwek po raz kolejny wybrał sprawdzone, spełniające oczekiwania rozwiązanie technologiczne oraz jakość produktu na najwyższym poziomie. Pierwszy projekt dla grupy ForgeX został zrealizowany przez REMIX w 2014 roku, w rzeszowskim oddziale holdingu.
 
Wprowadzona w połowie 2016. roku nowelizacja ustawy “Prawo zamówień publicznych” wzbudziła wiele dyskusji wokół tematu podziału zamówień publicznych na części. Przyczyną jest nowy zapis, według którego zamawiający ma obowiązek odnotowania w protokole powodów niedokonania podziału.
 
/ins.Fermel znalazł się wśród firm nominowanych do nagrody Swedish Steel Prize 2017 za opracowanie lekkich pojazdów dostawczych Maverick przeznaczonych dla górnictwa, oferujących bezkonkurencyjne zalety w zakresie konserwacji, naprawy i cyklu życia produktów.
 
Urlop po sezonie może mieć bardzo dużo zalet. Jeżeli chcesz zdecydować się na tani wypoczynek z dala od tłumów oraz hałasu, zima może być dla ciebie strzałem w dziesiątkę!
 
Coraz więcej firm i osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą zastanawia się nad likwidacją telefonu stacjonarnego, bądź już tego dokonała. Czy warto jednak rezygnować z dobrodziejstw, których dostarcza posiadanie takiego numeru?
 
Nadawcy przesyłek mają do dyspozycji nowoczesne technologie i usługi, które ułatwiają skuteczne przekazanie paczek do odbiorcy. Ich przegląd przedstawiamy na podstawie firmy DHL Parcel.
 
W wielu przypadkach wynajem maszyn jest najkorzystniejszą opcją dla przedsiębiorcy. To oczywiste z kilku powodów. Jednym z nich jest oszczędność – wynajmujemy sprzęt jedynie na okres inwestycji, a następnie zwracamy go. Jednak kiedy maszyny są nam potrzebne praktycznie przez cały rok, a terminarz prac jest mocno napięty, wtedy warto zastanowić się nad zakupem.
 
W pierwotnym założeniu drukarki 3d służyć miały do „wydruku” (ściślej rzecz ujmując – wytworzenia) precyzyjnych modeli przestrzennych w celu oceniania projektu komputerowego pod kątem możliwości wprowadzenia go w przyszłości do seryjnej produkcji, co miało mieć miejsce już na wcześniejszej niż uprzednio fazie projektowania.
 
Sztabki złota o gramaturach mniejszych niż 250 gram, zabezpieczane są specjalnym plastikowym opakowaniem. W zależności od producenta, może się ono różnić kształtem, kolorem lub rozmiarem, jednak jego główne zastosowanie pozostaje niezmienne - ma ono pełnić funkcję ochronną dla sztabki, a jednocześnie pełni rolę certyfikatu autentyczności.
 
Paczkomaty to coraz popularniejszy sposób wysyłania przesyłek krajowych. W wielu miastach całkowicie zrewolucjonizowały rynek pocztowy. Bardzo dużo osób woli korzystać z usług paczkomatów niż z drogiego kuriera czy wcale nie tańszej i niewygodnej tradycyjnej poczty.
 
/INS. Konsekwentne instalowanie wysokowydajnych 5-osiowych centrów obróbczych CNC firmy Hermle pozwala działowi produkcji narzędzi i form w przedsiębiorstwie Hirschmann Automotive na wydajniejsze niż kiedykolwiek wcześniej przekształcanie innowacji technicznych w produkty mechatroniczne o wysokiej jakości.
 
Oszczędź nawet 80 procent czasu dzięki e-prowadnikom, które można przygotować szybciej, niż jakikolwiek inny prowadnik kablowy na świecie.
 
Samo szkolenie wstępne w dziedzinie BHP nie wystarczy. Koniczne jest również regularne uczestniczenie w szkoleniach okresowych, których głównym celem jest aktualizacja i ugruntowanie posiadanej już wiedzy o bezpieczeństwu higieny i pracy. Teraz z takich szkoleń można skorzystać również przez internet!
 
Jaki rodzaj hali stalowej wybrać? Jak dostosować jej konstrukcję do konkretnego przeznaczenia? Jakie zastosowanie mają nowoczesne hale stalowe? Jak wygląda jej przykładowa konstrukcja? Jakie inne rodzaje hal mają zastosowanie w budownictwie przemysłowym?
 
Wraz z postępującym rozwojem technologii, każdego roku powstają nowe, niekiedy ekstremalnie niebezpieczne zawody. Jednym z najtrudniejszych i, jednocześnie najbardziej ryzykownych, jest alpinizm przemysłowy. Prace wysokościowe wiążą się między innymi z trudnymi warunkami atmosferycznymi oraz obowiązkami, podczas pełnienia których pracownik nie może sobie pozwolić nawet na najmniejszy błąd.
 
Unikalna w skali globalnej koncepcja łączy w sobie zalety łodzi jedno i wielokadłubowych. Firma Futura Yacht Systems GmbH opracowała innowacyjne rozwiązanie umożliwiające regulację szerokości katamaranów pełnomorskich. Podczas dokowania w portach wystarczy tylko jedno miejsce postoju, zamiast, tak jak poprzednio - dwóch. Dzięki temu zyskuje się znaczną oszczędność kosztów. Umożliwiają to bezobsługowe i bezsmarowe e-prowadniki i prowadnice liniowe drylin firmy igus.
 
Nie każdy został przez naturę obdarzony niezwykłym lub ponadprzeciętnym talentem do nauki angielskiego. W Łodzi (podobnie jak w każdym innym, większym mieście) można łatwo i szybko przeskoczyć utrudnienia wynikające z mniejszych predyspozycji.