BusinessPL Magazyn

 
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie 
Firm, które zamiast szukania pracownika na etat decydują się na zlecenie usług podwykonawcom jest coraz więcej. Czym kierować się przy wyborze ofert i na co zwrócić uwagę na początku współpracy?
 
Sprzedaż nieruchomości bywa trudnym i wymagającym niemało czasu zadaniem. O powodzeniu decyduje szereg czynników, wśród których wymienić można dobrze skomponowane ogłoszenie wraz z profesjonalnymi zdjęciami, a także przygotowanie samego mieszkania. Z trudnościami borykają się często również osoby poszukujące mieszkania. Zarówno sprzedający, jak i nabywcy nieruchomości mogą skorzystać z pomocy profesjonalistów. Planujesz zatrudnić biuro nieruchomości? Sprawdź na co zwrócić uwagę.
 
Firmy Monier Braas i Icopal należące obecnie do BMI Group oferują pełen zakres rozwiązań dostępnych na rynku pokryć dachowych.
 
Założenie swojego własnego sklepu internetowego może być dużym wyzwaniem dla początkującego e-przedsiębiorcy. Jednak na rynku dostępnych jest wiele metod, które mogą ułatwić stawianie swoich pierwszych kroków w biznesie sieciowym. Jedną z takich jest bez wątpienia sklep internetowy na abonament, który będzie zwalniał właścicieli z obowiązku zapoznania się z dużą ilością zagadnień technicznych związanych z założeniem i prowadzeniem sklepu w internecie, a także w znacznym stopniu ograniczy koszty wejściowe inwestycji.
 
Mieszkania do wynajęcia we Wrocławiu są jednymi z najdroższych w Polsce. Ustępują jedynie Warszawie. To cena, jaką trzeba zapłacić za tytuł najszybciej rozwijającego się miasta w Polsce. Ale nie tylko. To także duża liczba studentów oraz coraz większy napływ imigrantów ze Wschodu, szczególnie z Ukrainy. Gdzie we Wrocławiu znajdziemy tanie mieszkania i na co powinniśmy koniecznie zwrócić uwagę podczas poszukiwań idealnego lokum na wynajem?
 
Spółka pragnie poinformować otoczenie biznesowe o obecnej sytuacji, w której to na jej wniosek otwarto postępowanie restrukturyzacyjne, mające na celu ochronę interesów firmy oraz wierzycieli i kontrahentów. Powodem złożenia wniosku była decyzja zabezpieczająca Urzędu Skarbowego, który w opinii spółki bezpodstawnie zajął część jej należności.
 
DIAGNOSTYKA powstała w Krakowie w 1998 roku. Obecnie posiada ponad 140 laboratoriów medycznych zlokalizowanych w każdym z województw
w Polsce i jest liderem w swojej branży. DIAGNOSTYKA oferuje najbogatszy wybór badań laboratoryjnych. Specjalizuje się w realizacji profesjonalnych usług od pobrania i transportu materiału biologicznego, poprzez wykonanie badania, aż do dostarczenia wyniku analiz medycznych. O kluczu do sukcesu Firmy rozmawiamy z Wiceprezes Zarządu panią Barbarą Kopeć.
 
Marketing treści, czyli content marketing jest obecnie jedną z chętniej wybieranych metod promocji w internecie polegającą na wykorzystaniu wartościowych, przydatnych treści. Przemawiają za nim przede wszystkim wysoka skuteczność oraz przystępne ceny. Czy jednak content marketing to tylko artykuły?
 
Fot. Zainstalowany w określonych punktach kotwiczenia, dozownik e-prowadników umożliwia bezpieczne zasilanie energią statków zacumowanych w portach, dzięki możliwym do przedłużenia prowadnikom oraz bardzo elastycznym przewodom. (Źródło: igus GmbH).
 
 
Szósta edycja konkursu o nagrody vector
 
ZM Henryk Kania znalazły się w gronie wyróżnionych polskich firm (tzw. lista „Ones to watch”), w prestiżowym międzynarodowym konkursie European Busness Awards. Firma zawalczy o tytuł krajowego zwycięzcy.
 
Żaden fotel biurowy nie pozostanie wiecznie zdatny do użycia, nawet gdy powstanie z najbardziej wartościowych i wyszukanych surowców. Firmy muszą w regularnych interwałach czasowych podejmować decyzję o ponownej wymianie mebli, gdyż technologie biurowe cały czas są unowocześniane, a dawne konstrukcje po pewnym okresie przestają być skuteczne. Jak wyczuć najtrafniejszy moment na zakup nowych mebli dla podwładnych?
 
Kwestia szkoleń BHP jest priorytetem dla każdej firmy zatrudniającej pracowników. Pracodawca w świetle prawa nie może dopuścić do pracy osoby, która nie została przeszkolona z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, dlatego najczęściej zatrudniane są osoby kompetentne i zajmujące się tą konkretną kwestią, bądź zleca się to firmie zewnętrznej.
 
Tłumaczenia techniczne to rodzaj tłumaczeń, z którymi nie poradzi sobie każdy. Ze względu na wysoki poziom skomplikowania wymaga od tłumacza biegłej znajomości określonego języka oraz specjalnej wiedzy z danej dziedziny. Jeśli więc potrzebujesz tłumaczenia dokumentacji, instrukcji obsługi, specyfikacji technicznej czy pomocy przy stworzeniu prezentacji, zwróć się po pomoc do specjalisty. Podpowiadamy Ci, na co zwrócić uwagę.
 
Kompaktowy system e-prowadników 3D do stosowania w suwnicach halowych oraz platformach roboczych.
 
19 grudnia 2017 r., odbyło się uroczyste otwarcie, jednej z najważniejszych na polskim rynku energetyki,inwestycji zrealizowanejpod klucz przez Polimex-Mostostal - nowego bloku węglowego na parametry nadkrytyczne o mocy 1075 MW w należącej do Enei,Elektrowni Kozienice. Jest to największy i najnowocześniejszy obiekt tego typu w Europie.
 
Obecnie inwestorzy najczęściej decydują się na budowę lekkich hal stalowych magazynowych. Czy ich budowa jest droga i od czego zależy końcowy koszt?
 

(Pruszków, 19.12.2017) - Grupa Mainfreight, nowozelandzki operator logistyczny, jeden z największych na świecie, działający w 10 krajach Europy, także w Polsce, otworzył na jesieni tego roku kolejne centrum logistyczne – w Gandawie w Belgii.
 
Meble ze stali, umieszczane głównie w sklepach i magazynach, powinny być solidne i wysokiej jakości, ale też precyzyjnie wykonane. To ostatnie umożliwia wycinanie laserowe w metalu. Ta metoda cięcia termicznego pozwala w sposób bardzo dokładny nadawać elementom metalowym pożądany kształt w krótkim czasie.
 
Obie fabryki tektury – w Iggesund, w Szwecji, a także w Workington, w Anglii – należące do Iggesund Paperboard otrzymały najwyższą ocenę w kategorii zrównoważonego rozwoju w ramach oceny przeprowadzanej przez firmę analityczną EcoVadis. Spółka EcoVadis zajmuje się oceną dostawców światowych przedsiębiorstw i poddała ewaluacji już ponad 25 tys. podmiotów. Z rozwiązań EcoVadis korzystają między innymi Coca-Cola, Johnson & Johnson, Nestlé, L’Oréal i Heineken.
 
    Jedyna w Polsce taka pożyczka bez formalności i całkowicie online, Pożyczka bez zabezpieczeń i żyrantów na dowód