BusinessPL Magazyn

 
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie 
PACK_AD_160x600_bpl
voestalpine High Performance Metals Polska Sp. z o.o. powstała w 1997 roku. Spółka reprezentuje w Polsce dywizję High Performance Metals Grupy voestalpine. Dywizja skupia się na produktach przeznaczonych wymagającym technologicznie aplikacjom i jest światowym liderem w produkcji stali narzędziowych, specjalnych oraz artykułów spawalniczych.
 
Siatki stalowe używane są w różnych branżach. Producenci dostarczają je w wielu wariantach do wyboru. Możemy podzielić je na dwie kategorie – siatki zgrzewane i plecione. Co warto kupić?
 
Zakład Handlowo-Usługowy Zygmunt Żarna został założony w 1988 roku. Siedziba firmy znajduje się w Olsztynie i zajmuje powierzchnię ok. 30 000 m². Obecnie Zakład zatrudnia około 400 wysoko wykwalifikowanych pracowników, jedną z głównych gałęzi działalności firmy jest produkcja agregatów prądotwórczych przeznaczonych na światowe, cywilne i wojskowe rynki zbytu. Specjalnie dla BusinessPL wywiadu udzielili:
 
POLTEKNIK Ltd. Sp. z o.o. powstała w 1990 roku i specjalizuje się w dostawach maszyn i urządzeń do obróbki plastycznej blachy. W ofercie Firmy znajdują się również maszyny do cięcia termicznego, obróbki skrawaniem, roboty oraz linie technologiczne, wyposażone w szereg rozwiązań z zakresu automatyzacji produkcji.
 
Fabryka Armatur „Swarzędz” sp. z o.o. jest firmą o ponad 70-letniej tradycji, wywodzącej się jeszcze z produkcji wyrobów armatury przemysłowej: zasuw, kurków, zaworów. Ostatnie dwie dekady działalności przedsiębiorstwa to jednak okres znacznej specjalizacji oraz inwestycji w produkcję elementów kutych i odkuwek matrycowych wykonywanych z metali kolorowych oraz stali. Specjalnie dla BusinessPL wywiadu udzielił Prezes Zarządu, Dyrektor – Pan Grzegorz Meller.
 
Usługa profesjonalnego cięcia blach i metali laserem może być niezwykle przydatna dla przedsiębiorców z praktycznie każdej dziedziny. Na co warto zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji o rozpoczęciu współpracy w tym zakresie?
 
Niestandardowe sytuacje wymagają niestandardowych rozwiązań. Tak naprawdę każdy projekt jest unikalny, dlatego do każdego zadania podchodzimy indywidualnie. Dopasowujemy się do wyzwań, żeby sprostać im kompleksowo, z korzyściami dla naszego Klienta.
 
Skup metali zwykle kojarzy się nam z dużymi złomowiskami starych aut i maszyn. Okazuje się jednak, że metale nietypowe, w tym metale szlachetne, takie jak, platyna czy metale szeroko używane w elektronice i w przetwórstwie chemicznym, przede wszystkim wolfram i pallad, także są często skupowane i odzyskiwane.
 
Albeco Sp. z o.o. od prawie 30 lat zapewnia dostawy łożysk tocznych, elementów techniki liniowej i produktów przeniesienia napędu na terenie kraju i poza jego granicami. Od początku działalności firma współpracuje z najbardziej cenionymi dostawcami z całego świata. O firmie rozmawiamy z Prezes Zarządu - panią Anną Konopką – Rozwadowską.
 
Za oficjalną datę rozpoczęcia działalności odlewniczej w Drawskim Młynie przyjmuje się rok 1854. Obecnie Odlewnia Żeliwa „DRAWSKI” S.A. jest spółką akcyjną, wyłącznie z polskim kapitałem i wykonuje odlewy z żeliwa szarego, sferoidalnego, żeliwa białego oraz żeliwa ciągliwego czarnego.
 
Firma MARGO Sp. z o.o. oferuje wyroby, które znajdują zastosowanie w budownictwie, przemyśle energetycznym i ciepłowniczym, w przemyśle maszynowym, wydobywczym, górniczym, chemicznym i samochodowym. Historię firmy opowiada Prezes Zarządu, Pan Arkadiusz Gołojuch.
 
SILUM Sp. z o.o. to innowacyjne Przedsiębiorstwo zajmujące się odlewnictwem ciśnieniowym stopów aluminium, z siedzibą w Opojowicach w województwie łódzkim. SILUM zajmuje ważne miejsce na wymagającym krajowym i zagranicznym rynku odlewów ciśnieniowych.
 
Expom S.A. to Firma z ponad 65-letnim doświadczeniem, działająca w pięciu wymagających branżach: okrętowej i offshore, maszynowej, gazowo-naftowej, energetycznej oraz energetyki odnawialnej. Expom S.A. jest Przedsiębiorstwem o globalnym zasięgu – jego produkty docierają na wszystkie kontynenty. Doskonali jakość swoich usług od 1952 r., dostarczając na rynek globalny rozwiązania spełniające rygorystyczne wymagania stawiane przez człowieka i naturę. O działalności Firmy rozmawiamy z Prezesem Zarządu Expom S.A., Rafałem Domżalskim.