BusinessPL Magazyn

 
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie 
PACK_AD_160x600_bpl
VBW Engineering sp. z o.o. działa w branży obróbki powietrza, będąc najważniejszym polskim producentem urządzeń do klimatyzacji i wentylacji pomieszczeń według indywidualnych potrzeb Klienta. VBW Engineering posiada biura Techniczno – Handlowe rozmieszczone w wielu krajach Europy i Azji. O firmie rozmawiamy z Panem Mariuszem Szczęsnym - Dyrektorem ds. kluczowych projektów VBW Engineering.
 
W nowoczesnym budownictwie królują otwarte przestrzenie i wiele wskazuje na to, że w najbliższych latach trendy te nie ulegną zmianie. Salon otwarty na kuchnię i jadalnię idealnie sprawdza się podczas rozmaitych imprez, ale stwarza też pewne wyzwania. Jednym z nich jest wybór oczyszczacza powietrza, który poradzi sobie z dużą powierzchnią.
 
Montaż klimatyzacji w mieszkaniu, domu czy biurze, niesie za sobą bardzo wiele zalet. W dzisiejszych czasach urządzenia tego typu służą nie tylko do chłodzenia wnętrza w czasie nieznośnych upałów. Wiele modeli wyposażonych jest w funkcję ciepłego nawiewu, co pozwala na dogrzanie pomieszczenia w chłodniejszy dzień. Montaż klimatyzacji umożliwia także zachowanie czystości powietrza i wyeliminowanie alergenów. Urządzenie zyskuje tę właściwość dzięki zastosowaniu różnego rodzaju filtrów. Z tej funkcji ucieszą się głównie alergicy.
 
Koncern GEA to jeden z trzech największych na świecie producentów przemysłowych sprężarek tłokowych i śrubowych, agregatów sprężarkowych, agregatów do schładzania cieczy (chillerów) i pomp ciepła znanych od wielu lat pod marką Grasso. Należąca do koncernu GEA - GEA Refrigeration Poland jest jednym z największych w Polsce wykonawców przemysłowych instalacji chłodniczych. O firmie opowiada Pan Grzegorz Michalski, Członek Zarządu GEA Refrigeration Poland Sp. z o.o.
 
Powietrze w wielu biurach nie należy do najlepszych jakościowo, szczególnie wtedy, gdy mowa o niezwykle popularnych open space, w których obok siebie pracuje wiele osób. Gdy doda się do tego klimatyzację, często konieczną w upalne lato, powstaje mieszanka, która zdecydowanie nie sprzyja naszemu zdrowiu – szczególnie, gdy o jakość powietrza w biurze nie dba się należycie.
 
Schiessl Polska Sp. z o. o. to liczący się na rynku systemów HVACR podmiot z dwudziestoletnim doświadczeniem, mający w swoim portfolio szeroką gamę produktów z segmentu chłodnictwa, klimatyzacji, czynników chłodniczych i pomp ciepła.
 
Jedną z najważniejszych przyczyn konieczności dbania o dobrą wentylację pomieszczenia, w którym przebywamy, są oczywiście względy zdrowotne. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że długotrwałe przebywanie w pomieszczeniach bez dostępu świeżego powietrza może w skrajnych przypadkach skończyć się nawet śmiercią. Najlżejsze objawy, które mogą wystąpić podczas przebywania w takim pomieszczeniu, to bóle głowy, rozkojarzenie oraz poczucie otumanienia. Poważniejsze stany to oczywiście omdlenia oraz wymioty.
 
Historia firmy Eko-Vimar Orlański jest znana wszystkim jej pracownikom. Początki przedsiębiorstwa sięgają wczesnych lat dziewięćdziesiątych,
 
KOSPEL to jeden z większych producentów i dystrybutorów urządzeń grzewczych w Polsce, z siedzibą w Koszalinie, położonym w odległości