BusinessPL Magazyn

 
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie 
PACK_AD_160x600_bpl

Praktycznie każda branża opierająca się na usługach wymaga swojego rodzaju centrum działalności – siedziby, na której będzie bazować. Warto jest jednak zaznaczyć, że w tym celu nie spisze się zwyczajny budynek. Wyspecjalizowany lokal usługowy znacznie różni się od typowego mieszkania, co należy wziąć pod uwagę podczas przeglądania poszczególnych ofert tego typu budynków.
 

Pracownicy biurowi, przedsiębiorcy, pracownicy hurtowni i magazynów – każdy z nich używa programu Microsoft Excel. Umiejętność obsługi tej przydatnej aplikacji jest również wymagana przez wielu pracodawców. Jeżeli nie wiesz, czy opłaca Ci się uczyć zarządzania Excelem, w poniższym tekście przytaczamy szereg konkretnych argumentów, które przemawiają za rozpoczęciem kursu z jego obsługi. 
 
Jeśli na co dzień zajmujesz się papierkową robotą, pracujesz w biurze, przygotowujesz umowy, rozliczenia czy raporty, to dobrze wiesz jak ważny się porządek w dokumentach. W miarę lat ważnych dokumentów przybywa i należ przechowywać je w taki sposób, aby mieć do nich łatwy dostęp.
 
Czas to pieniądz – tak zwykło się mówić. A może słowo to pieniądz? Wiemy, jaką wartość ma każde słowo: nie rzuca się słów na wiatr lub cytując Kazimierza Pawlaka z kultowego filmu Sami swoi „Ja człowiek rzetelny – u mnie słowo droższe od pieniędzy”. Jako Lingua Lab wiemy, że słowa są istotne. Zrozumienie i odpowiednie zinterpretowanie może zaowocować zyskiem. Dlatego uważamy, że tłumaczenia ekonomiczne to bardzo ważny obszar pracy każdego tłumacza. Odpowiednie przygotowanie i obszerna wiedza z zakresu nauk ekonomicznych jest kluczowa do dobrego tłumaczenia.
 
Chcesz się przekonać, czy zapłaciłeś za swoje ubezpieczenie OC dużo? A może szukasz informacji o cenach obowiązkowej polisy, by na ich podstawie przewidzieć koszt, z jakim będziesz się musiał liczyć podczas odnawiania ochrony? Jedno jest pewne: w dużych miastach za OC zapłacisz więcej. Przekonaj się, o jakich kosztach mowa.
 
Tłumaczenia prawne to niezwykle wymagająca i obszerna dziedzina. Stanowią one istotny segment tłumaczeń specjalistycznych. Język prawa jest bardzo specyficzny - charakteryzuje się specjalistyczną terminologią i wysokim stopniem sformalizowania. Jest on skomplikowany składniowo i wymaga ogromnej wiedzy branżowej.
 
Posiadanie własnych czterech kątów w tak pięknym kraju jakim jest Chorwacja może stanowić urzeczywistnienie marzeń oraz gwarancję zysku z wynajmu nieruchomości na długie lata. Wszakże to ów kraj jest głównym celem zagranicznych wojaży turystów złaknionych odpoczynku i kąpieli słonecznych. Jako obiekt spełnienia tych potrzeb wybierają oni wybrzeże dalmatyńskie, które wydaje się być wizytówką Chorwacji. To właśnie nad samym Adriatykiem powstają nowe nieruchomości przeznaczone do rozwoju przemysłu turystycznego.
 
Faktoring jest obecnie jedną z zyskujących popularność form finansowania bieżącej działalności firmy. Dzieje się tak, ponieważ prócz podstawowej funkcji, czyli poprawy płynności finansowej, faktoring wiąże się z dodatkowymi usługami, dzięki którym można znacznie usprawnić zarządzanie należnościami firmy. Ważny jest przy tym jednak wybór rodzaju faktoringu dopasowanego do faktycznych potrzeb przedsiębiorstwa. W niniejszym tekście przyjrzymy się różnicom między faktoringiem pełnym i niepełnym.
 
Kompletna konferencja, którą uczestnicy będą wspominać jeszcze długo, to marzenie każdego event managera. Nie wystarczy profesjonalna agenda. Zaproszeni goście muszą mieć poczucie, że firma organizująca dane wydarzenie należycie o nich zadba.
 
Emeryci często korzystają z pożyczek pozabankowych. Wysokość otrzymywanych dochodów nie zawsze jest wystarczająca na pokrycie opłat bieżących. Mimo posiadania źródła stabilnego dochodu, emeryci nie są atrakcyjnymi klientami dla firm pożyczkowych. Wiele instytucji finansowych ustala górną granicę wiekową z powodu niskich dochodów oraz wielkiego ryzyka śmierci pożyczkobiorcy. Z danych baz dłużników wynika, że osoby starsze w wieku 60+ zwykłe nie mają kłopotów ze spłatą swoich zobowiązań. Wystarczy tylko spełnić kilka prostych wymagań.
 
Outsourcing usług cieszy się coraz większą popularnością. Korzystają z niego różne branże, niezależnie od tego, jak długo są na rynku. Wynajęcie zewnętrznej firmy do obsługi księgowości jest najczęściej wybieraną usługą, ponieważ znacznie usprawnia funkcjonowanie przedsiębiorstwa.
 
W obecnych czasach działa coraz więcej małych firm. Niestety nie każda z nich może sobie pozwolić na wynajem pomieszczeń na urządzenie biura, ponieważ nie dysponuje odpowiednimi funduszami. Na szczęście na rynku pojawia się coraz więcej rozwiązań, które pomogą uporać się z tym problemem. Jednym z nich są biura serwisowane, ale nie każdy wie, czym one tak właściwie są. Co więc warto wiedzieć na ich temat?
 
Podczas rejestracji jednoosobowej działalności gospodarczej trzeba wskazać odpowiednią formę opodatkowania. Która z nich okaże się najlepsza dla Twojej firmy? Sprawdź, jaki sposób rozliczeń z fiskusem możesz wybrać.
 

Zakup czy też wynajem auta?

właścicieli samochodów jest nie tylko to, że ich auta każdego dnia tracą na wartości, ale również przez cały czas generują dodatkowe koszty Nawet w przypadku nieużywanego pojazdu jego właściciel musi liczyć się z niemałymi opłatami.
 
Coraz więcej spragnionych rozwoju swojej kariery zawodowych osób decyduje się na kursy językowe. Czy słusznie? Nie czekaj i sprawdź, czy nauka języków pomoże w znalezieniu dobrze płatnej pracy.
 
Prowadząc przedsiębiorstwo, każdy wie, że czas to pieniądz. Niestety wiele czasu niektórzy przedsiębiorcy muszą poświęcać na zadania, które nie przynoszą im żadnych korzyści finansowych i powodują przerwy w rozwoju, takie jak zajmowanie się logistyką, dostawami i wszelkimi sprawami związanymi z dokumentacją. Dlatego warto pomyśleć o takim rozwiązaniu jak outsourcing procesów biznesowych.
 
W obecnych czasach powstaje coraz więcej mniejszych firm. Wiele z nich na początku działa w lokalach mieszkalnych. W końcu jest to najwygodniejsze i najtańsze rozwiązanie, a zdalny kontakt z klientem na nie pozwala. Jednak w czasie działalności każdej firmy przychodzi taki moment, że warto wynająć biuro. Na co wtedy zwracać uwagę?
 
Istnieje wiele różnych sposobów na zarabianie pieniędzy. Jedni pracują na etacie, inni prowadzą swoją działalność gospodarczą, niektórzy żyją z wynajmu mieszkań. Jest także grupa ludzi, która utrzymuje się z inwestowania na giełdzie. Wszystkie wymienione wcześniej grupy osób łączy to, że muszą co roku rozliczać się z osiągniętych dochodów i płacić odpowiednio wysoki podatek dochodowy.
 
W dobie globalizacji ekonomia jest niezwykle złożoną dziedziną wiedzy, która rozwija się wraz z dynamicznie zmieniającym się światem. Jest ona ściśle związana z gospodarką rynkową stanowiąc skomplikowany fenomen, który jest przedmiotem studiów i analiz wielu ekspertów.