600x160_pion_3

BusinessPL Magazyn

 
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie 

Podczas rejestracji jednoosobowej działalności gospodarczej trzeba wskazać odpowiednią formę opodatkowania. Która z nich okaże się najlepsza dla Twojej firmy? Sprawdź, jaki sposób rozliczeń z fiskusem możesz wybrać.
 

Zakup czy też wynajem auta?

właścicieli samochodów jest nie tylko to, że ich auta każdego dnia tracą na wartości, ale również przez cały czas generują dodatkowe koszty Nawet w przypadku nieużywanego pojazdu jego właściciel musi liczyć się z niemałymi opłatami.
 
Coraz więcej spragnionych rozwoju swojej kariery zawodowych osób decyduje się na kursy językowe. Czy słusznie? Nie czekaj i sprawdź, czy nauka języków pomoże w znalezieniu dobrze płatnej pracy.
 
Prowadząc przedsiębiorstwo, każdy wie, że czas to pieniądz. Niestety wiele czasu niektórzy przedsiębiorcy muszą poświęcać na zadania, które nie przynoszą im żadnych korzyści finansowych i powodują przerwy w rozwoju, takie jak zajmowanie się logistyką, dostawami i wszelkimi sprawami związanymi z dokumentacją. Dlatego warto pomyśleć o takim rozwiązaniu jak outsourcing procesów biznesowych.
 
W obecnych czasach powstaje coraz więcej mniejszych firm. Wiele z nich na początku działa w lokalach mieszkalnych. W końcu jest to najwygodniejsze i najtańsze rozwiązanie, a zdalny kontakt z klientem na nie pozwala. Jednak w czasie działalności każdej firmy przychodzi taki moment, że warto wynająć biuro. Na co wtedy zwracać uwagę?
 
Istnieje wiele różnych sposobów na zarabianie pieniędzy. Jedni pracują na etacie, inni prowadzą swoją działalność gospodarczą, niektórzy żyją z wynajmu mieszkań. Jest także grupa ludzi, która utrzymuje się z inwestowania na giełdzie. Wszystkie wymienione wcześniej grupy osób łączy to, że muszą co roku rozliczać się z osiągniętych dochodów i płacić odpowiednio wysoki podatek dochodowy.
 
W dobie globalizacji ekonomia jest niezwykle złożoną dziedziną wiedzy, która rozwija się wraz z dynamicznie zmieniającym się światem. Jest ona ściśle związana z gospodarką rynkową stanowiąc skomplikowany fenomen, który jest przedmiotem studiów i analiz wielu ekspertów.
 
Prawo to popularny kierunek studiów jednak zdecydowanie nie dla wszystkich. Wszystko przez to, że studenci prawa zobowiązani są do przyswajania bardzo dużej ilości materiału. W tym celu kupują sporą ilość publikacji książek, tablic, czy po prostu podręczników akademickich. Poznaj kilka pozycji, które koniecznie powinny się znaleźć w domowej biblioteczce każdego studenta prawa.
 

Autorski komentarz dotyczący zmiany wysokości składki ubezpieczeniowej i konsekwencji dla przedsiębiorców przygotowany przez Karolinę Serwańską - dyrektor zarządzającą w agencji pośrednictwa pracy Polski HR
 

Generowanie leadów B2B

Generowanie leadów pozwala na oszczędzenie czasu i zasobów sprzedawcy. Dobrze przygotowana baza leadów to gwarancja efektywnego wykorzystania czasu i uniknięcie jałowych spotkań z niezainteresowanymi osobami. Akcję możesz zorganizować na własną rękę lub skorzystać z usług firmy zajmującej się pozyskiwaniem leadów dla swoich Klientów. Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie kilka ważnych informacji związanych z tą kwestią.
 
 
Nota księgowa to dokument występujący w obrocie gospodarczym, ale znacznie rzadziej niż faktura. Warto zatem bliżej przyjrzeć się temu, do czego właściwie ona służy i jak wygląda jej prawidłowe księgowanie. Oto najważniejsze kwestie związane z notą księgową, o których powinien wiedzieć przedsiębiorca.
 
Windykacja to bardzo stary termin, który swoje korzenie ma już w starożytnym Rzymie. W tamtych zamierzchłych czasach odnosił się on do procesu odzyskiwania należnych przedmiotów, które z jakiegoś powodu znalazły się w niepowołanych rękach. Dziś windykacja należności polega na czymś podobnym, aczkolwiek jest znacznie bardziej uregulowana przez państwo.
 
Pracodawca nosi się z zamiarem zmiany w regulaminie ZFŚS, skutkiem której emeryci i renciści – byli pracownicy zakładu pracy nie byliby już uprawnieni do otrzymywania dofinansowania z tytułu tzw. wczasów pod gruszą. Pojawia się jednak zarzut, że to dyskryminacja. Czy w jakiś sposób pracodawca mógłby uzasadnić taką zmianę, aby nie została ona uznana za niezgodną z przepisami?
 
Poczucie odpowiedzialności za siebie i najbliższych sprawia, że każdy z nas chce jak najlepiej zabezpieczyć się na wypadek wystąpienia różnych nieprzewidzianych zdarzeń. Dzięki szerokiej gamie dostępnych na rynku ubezpieczeń mamy taką możliwość. Dowiedz się więcej o najpopularniejszych rodzajach ubezpieczeń i parametrach, na które warto zwrócić uwagę przy ich wyborze.
 
Zmiany te od 1 stycznia 2019 r. wprowadza uchwalona już ustawa z 20 lipca 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w celu obniżenia składek na ubezpieczenia społeczne osób fizycznych wykonujących działalność́ gospodarczą na mniejszą skalę (Dz.U. 2918 r. poz. 1577).
 
 
Na początku warto wiedzieć, że kredyt gotówkowy nie jest zobowiązaniem celowym. Co to oznacza? Pozyskane w ten sposób środki można wydać w dowolny sposób. Mogą być one w wysokości od 500 zł do nawet 200 000 zł, choć im wyższa kwota zadłużenia, tym więcej warunków trzeba spełnić.
 
Aby porównać ze sobą oferty pożyczek pozabankowych, należy wziąć pod uwagę różne kryteria. Jednym z najważniejszych jest wysokość RRSO, a więc rzeczywistego kosztu kredytu.
 
Coraz więcej osób decyduje się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Dodatkowe pieniądze najczęściej wydajemy na nieprzewidziane wydatki, przyjemności oraz regulowanie zaległych opłat. Nie każdy chętny ma jednak szansę na uzyskanie pożyczki w banku – liczne formalności i długi czas oczekiwania na decyzję wielu z nas uniemożliwia bowiem skorzystanie z ich oferty. Czy w takiej sytuacji chwilówka jest jedynym, dobrym rozwiązaniem?
 
Każdy przedsiębiorca w Polsce ma obowiązek prowadzić księgowość. Zależnie od typu firmy oraz osiąganych przychodów, ma on narzucony pewien schemat działań księgowych.