600x160_pion_3

BusinessPL Magazyn

 
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie 

Generowanie leadów B2B

Generowanie leadów pozwala na oszczędzenie czasu i zasobów sprzedawcy. Dobrze przygotowana baza leadów to gwarancja efektywnego wykorzystania czasu i uniknięcie jałowych spotkań z niezainteresowanymi osobami. Akcję możesz zorganizować na własną rękę lub skorzystać z usług firmy zajmującej się pozyskiwaniem leadów dla swoich Klientów. Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie kilka ważnych informacji związanych z tą kwestią.
 
 
Nota księgowa to dokument występujący w obrocie gospodarczym, ale znacznie rzadziej niż faktura. Warto zatem bliżej przyjrzeć się temu, do czego właściwie ona służy i jak wygląda jej prawidłowe księgowanie. Oto najważniejsze kwestie związane z notą księgową, o których powinien wiedzieć przedsiębiorca.
 
Windykacja to bardzo stary termin, który swoje korzenie ma już w starożytnym Rzymie. W tamtych zamierzchłych czasach odnosił się on do procesu odzyskiwania należnych przedmiotów, które z jakiegoś powodu znalazły się w niepowołanych rękach. Dziś windykacja należności polega na czymś podobnym, aczkolwiek jest znacznie bardziej uregulowana przez państwo.
 
Pracodawca nosi się z zamiarem zmiany w regulaminie ZFŚS, skutkiem której emeryci i renciści – byli pracownicy zakładu pracy nie byliby już uprawnieni do otrzymywania dofinansowania z tytułu tzw. wczasów pod gruszą. Pojawia się jednak zarzut, że to dyskryminacja. Czy w jakiś sposób pracodawca mógłby uzasadnić taką zmianę, aby nie została ona uznana za niezgodną z przepisami?
 
Poczucie odpowiedzialności za siebie i najbliższych sprawia, że każdy z nas chce jak najlepiej zabezpieczyć się na wypadek wystąpienia różnych nieprzewidzianych zdarzeń. Dzięki szerokiej gamie dostępnych na rynku ubezpieczeń mamy taką możliwość. Dowiedz się więcej o najpopularniejszych rodzajach ubezpieczeń i parametrach, na które warto zwrócić uwagę przy ich wyborze.
 
Zmiany te od 1 stycznia 2019 r. wprowadza uchwalona już ustawa z 20 lipca 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w celu obniżenia składek na ubezpieczenia społeczne osób fizycznych wykonujących działalność́ gospodarczą na mniejszą skalę (Dz.U. 2918 r. poz. 1577).
 
 
Na początku warto wiedzieć, że kredyt gotówkowy nie jest zobowiązaniem celowym. Co to oznacza? Pozyskane w ten sposób środki można wydać w dowolny sposób. Mogą być one w wysokości od 500 zł do nawet 200 000 zł, choć im wyższa kwota zadłużenia, tym więcej warunków trzeba spełnić.
 
Aby porównać ze sobą oferty pożyczek pozabankowych, należy wziąć pod uwagę różne kryteria. Jednym z najważniejszych jest wysokość RRSO, a więc rzeczywistego kosztu kredytu.
 
Coraz więcej osób decyduje się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Dodatkowe pieniądze najczęściej wydajemy na nieprzewidziane wydatki, przyjemności oraz regulowanie zaległych opłat. Nie każdy chętny ma jednak szansę na uzyskanie pożyczki w banku – liczne formalności i długi czas oczekiwania na decyzję wielu z nas uniemożliwia bowiem skorzystanie z ich oferty. Czy w takiej sytuacji chwilówka jest jedynym, dobrym rozwiązaniem?
 
Każdy przedsiębiorca w Polsce ma obowiązek prowadzić księgowość. Zależnie od typu firmy oraz osiąganych przychodów, ma on narzucony pewien schemat działań księgowych.
 
Badania statystyczne z 2016 roku pokazują, że Polacy najchętniej pożyczają pieniądze od banku. Aż 60 procent osób zaciągających zobowiązania decyduje się na kredyt bankowy, około 25 procent osób pożycza gotówkę od rodziny, a 12 procent korzysta z usług firm pożyczkowych. Co ciekawe, ponad połowa osób, wśród których przeprowadzono badanie deklaruje, że byłaby gotowa pożyczyć pieniądze innym. To właśnie gotowość do pożyczania pieniędzy leży u podstaw produktu finansowego, który w ostatnim czasie w Polsce cieszy się rosnącą popularnością. Produktem tym są pożyczki prywatne, znane także pod nazwą social lending.
 
 
Autor: Justyna Jarosz, ekspert wFirma.pl
Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą muszą liczyć się z możliwością poddania kontroli podatkowej. Zwykle organy podatkowe informują o zamiarze wszczęcia kontroli, jednakże w określonych sytuacjach fiskus może rozpocząć czynności kontrolne bez wcześniejszej zapowiedzi.
 
Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wielkie możliwości daje nam internet. Coraz więcej przedsiębiorstw oraz sklepów przenosi swoją działalność do Internetu lub chociaż rozszerza działania stacjonarne. Transakcje internetowe stają się niemal tak popularne jak płatność kartą! Coraz więcej rzeczy można zrobić za pośrednictwem internetu – doskonałym tego rodzaju przykładem jest zakup biletów drogą internetową. Dlaczego warto wybrać właśnie tę drogę?
 
Oczywiście możliwości w tym aspekcie jest bardzo wiele, podobnie jak i produktów czy rozwiązań, warto jednak stawiać wyłącznie na te które rzeczywiście mają sens i są nam w stanie zagwarantować odpowiednie korzyści.Już od momentu kiedy dziecko przyszło na świat, warto rozpocząć odkładanie pieniędzy na jego przyszłość, pewnie iż mogą być one wykorzystane na adekwatny do tego cel, chociażby w aspekcie edukacji czy zakupu samochodu lub mieszkania dla naszej pociechy.
 
Ekspert finansowy pomoże Ci w wyborze najlepszego produktu bankowego
 

Inwestowanie prawie zawsze wiąże się z ryzykiem – wiedzą o tym zarówno właściciele średnich oraz dużych przedsiębiorstw, jak i inwestorzy na rynku. Podejmując ryzykowane decyzje finansowe w krótkim czasie można bardzo zwielokrotnić swoje zyski, można też jednak bardzo dużo stracić. Jest to jeden z głównych czynników, który przyczynia się do rosnącej popularności doradców biznesowych. Czy korzystanie z usług takiej osoby ma sens? Czym się kierować podczas wyboru doradcy biznesowego?
 

Wiele osób płaci bardzo wysokie rachunki za ogrzewanie i ciepłą wodę. Stanowi to duże obciążenie dla domowego budżetu. Szczególnie przyczyniają się do tego straty ciepła. Nieszczelne okna i drzwi zwiększają zużycie ogrzewania nawet o 30%. Negatywnie również wpływa brak izolacji cieplnej w budynku.
 
Procedura zaciągnięcia kredytu na samochód jest podobna do tej, jaka jest realizowana w przypadku wszystkich innych kredytów celowych. Kredytobiorca musi spełniać określone warunki, w tym musi wykazywać właściwą zdolność kredytową. Jeśli taką posiada, może wybrać dowolną formę podpisania umowy kredytowej. Dzisiaj oferty konstruowane są na podstawie indywidualnych potrzeb kredytobiorców. Sprawdź, jak łatwo weźmiesz kredyt, by już niedługo móc cieszyć się komfortowym podróżowaniem.
 
Pierwsza pożyczka to niewątpliwie trudny i stresujący moment dla pożyczkobiorcy. Na taki krok najczęściej decydują się osoby, które wpadły w nagłe kłopoty finansowe i potrzebują szybkiego i racjonalnego wyjścia na prostą.