osg160x600
Belka_160
banner_160_nsc
600x160_pion_3

BusinessPL Magazyn

 
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie 

Oczywiście możliwości w tym aspekcie jest bardzo wiele, podobnie jak i produktów czy rozwiązań, warto jednak stawiać wyłącznie na te które rzeczywiście mają sens i są nam w stanie zagwarantować odpowiednie korzyści.Już od momentu kiedy dziecko przyszło na świat, warto rozpocząć odkładanie pieniędzy na jego przyszłość, pewnie iż mogą być one wykorzystane na adekwatny do tego cel, chociażby w aspekcie edukacji czy zakupu samochodu lub mieszkania dla naszej pociechy.
 
Ekspert finansowy pomoże Ci w wyborze najlepszego produktu bankowego
 

Inwestowanie prawie zawsze wiąże się z ryzykiem – wiedzą o tym zarówno właściciele średnich oraz dużych przedsiębiorstw, jak i inwestorzy na rynku. Podejmując ryzykowane decyzje finansowe w krótkim czasie można bardzo zwielokrotnić swoje zyski, można też jednak bardzo dużo stracić. Jest to jeden z głównych czynników, który przyczynia się do rosnącej popularności doradców biznesowych. Czy korzystanie z usług takiej osoby ma sens? Czym się kierować podczas wyboru doradcy biznesowego?
 

Wiele osób płaci bardzo wysokie rachunki za ogrzewanie i ciepłą wodę. Stanowi to duże obciążenie dla domowego budżetu. Szczególnie przyczyniają się do tego straty ciepła. Nieszczelne okna i drzwi zwiększają zużycie ogrzewania nawet o 30%. Negatywnie również wpływa brak izolacji cieplnej w budynku.
 
Procedura zaciągnięcia kredytu na samochód jest podobna do tej, jaka jest realizowana w przypadku wszystkich innych kredytów celowych. Kredytobiorca musi spełniać określone warunki, w tym musi wykazywać właściwą zdolność kredytową. Jeśli taką posiada, może wybrać dowolną formę podpisania umowy kredytowej. Dzisiaj oferty konstruowane są na podstawie indywidualnych potrzeb kredytobiorców. Sprawdź, jak łatwo weźmiesz kredyt, by już niedługo móc cieszyć się komfortowym podróżowaniem.
 
Pierwsza pożyczka to niewątpliwie trudny i stresujący moment dla pożyczkobiorcy. Na taki krok najczęściej decydują się osoby, które wpadły w nagłe kłopoty finansowe i potrzebują szybkiego i racjonalnego wyjścia na prostą.
 
Co roku pojawiają się programy oraz fundacje, które wspierają mikro i małym przedsiębiorców. Dowiedz się więcej m.in. na temat Programu Wsparcia Obrotu Bezgotówkowe i dostosuj się do wymogów rynkowych.
 
W 2018 roku wzrasta wysokość kwoty wolnej. Co to oznacza dla podatników? Osoby, które zarabiają do 8 tys. zł rocznie, w ogóle nie będą musiały rozliczać się z fiskusem. Korzystna zmiana jest spowodowana orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego z 2015 roku, który stwierdził, że obowiązująca wówczas kwota wolna w wysokości 3091 zł była zbyt niska i niezgodna z ustawą zasadniczą.
 
Termin rozliczenia pit 28 zbliża się w szybkim tempie - tylko do 31 stycznia 2018 roku osoby rozliczające się z podatku ryczałtowego mogą złożyć deklaracje w urzędach skarbowych. Dlaczego warto wybrać elektroniczną formę rozliczenia?
 

Jedną z najczęściej wybieranych form finansowania pojazdów w działalności gospodarczej jest umowa leasingu. W zależności od tego, czy jest to leasing operacyjny, czy leasing finansowy, sposób rozliczenia wydatków związanych z samochodem osobowym będzie wywoływał odmienne skutki podatkowe. Na czym polegają obie formy leasingu oraz w jaki sposób je rozliczyć?
 
Funduszem inwestycyjnym nazywamy formę inwestowania środków. Najczęściej lokuje się je w akcje i obligacje. Śmiało można więc powiedzieć, że jest to swego rodzaju narzędzie pozwalające na zwiększenie kapitału.
 
Wielu Polaków decyduje się na to, by zakupić ubezpieczenie na życie, ponieważ najważniejsze dla nich jest to, że dzięki temu produktowi będą mogli zabezpieczyć przyszłość swoją oraz swoich najbliższych. Oczywiście, nadal można spotkać się z pewnymi mitami na temat tego rodzaju ubezpieczeń, jednak jeśli ktoś dokładnie zgłębi temat to przekona się, że warto takie rozwiązanie wybrać.
 
Eksperci rynku finansowego wskazują, że najlepsze są inwestycje długoterminowe. Okazuje się jednak, że opłacalne mogą być także te instrumenty, w które inwestuje się w krótkim terminie. Wiele zależy od oczekiwań, ale również od możliwości inwestora. Poznaj sposoby na skuteczne pomnażanie pieniędzy w krótkim czasie.
 
Kupno mieszkania na kredyt hipoteczny to transakcja, w której warto szukać oszczędności na każdym kroku. Nawet na pozór niewielkie obniżenie marży banku może skutkować niższymi kwotami miesięcznych rat kredytu hipotecznego. Podpowiadamy, które z warunków kredytu można negocjować i co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na owocne zakończenie rozmów z bankiem.
 
Twój telefon może również stać się twoim portfelem. Obecnie coraz częściej korzystamy z metod płatności mobilnych, które pozwalają nam na realizowanie transakcji zarówno w sklepach internetowych, jak i w punktach stacjonarnych. Płatności przez telefon są bezpieczne, ponieważ są specjalnie szyfrowane, ale musimy pamiętać o kilku kluczowych zasadach, by nie narazić się na niebezpieczeństwo.
 
Nielegalne transakcje i pranie pieniędzy od lat kojarzy się bardziej z transakcjami gotówkowymi prowadzonymi przez mafię. I choć o samym problemie nie mówi się tak często i intensywnie jak w latach 90, to problem nie zniknął, a wręcz wraz z rozwojem nowych technologii nastąpiła jego eskalacja. Czy istnieje możliwość, by mu zapobiec?
 
Nawet 224 złote rocznie mogą zaoszczędzić na obowiązkowym ubezpieczeniu OC rodzice jednego dziecka. Przy dwójce dzieci oszczędności są jeszcze większe. W jakim stopniu posiadanie dzieci wpływa na ceny polis komunikacyjnych?
 
Na pożyczanie pieniędzy decyduje się coraz więcej osób. Głównie z tego powodu, że zwiększają się potrzeby konsumpcyjne, a środków nie przybywa. Obecnie mamy do wyboru, albo zaciągnięcie kredytu w banku, albo pozyskanie pożyczki gotówkowej. Czym różnią się od siebie te dwie formy finansowania?
 

Jak zacząć oszczędzać?

Oszczędzanie pieniędzy to nawyk, którego brakuje wielu Polakom. Jest on szczególnie trudny do wyrobienia w momencie, gdy jest się młodym, ponieważ emerytura to odległa perspektywa, a z kolei wiele rzeczy kusi, by wydać na nie pieniądze. Jak nie dać się pokusie i zacząć oszczędzać?
 
Chociaż spółki działające na giełdzie charakteryzują się dużą różnorodnością, można wyróżnić dwa główne ich typy, które wskazał już w 1949 roku Benjamin Graham w swej słynnej książce „Inteligentny inwestor”. Choć od czasu jej wydania minęło ponad 65 lat, podział ten nie stracił na aktualności, a inwestorzy wciąż zastanawiają się, czy lepszą metodą osiągania zysków jest inwestowanie w wartość czy też we wzrost.