BusinessPL Magazyn

 
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie 
PACK_AD_160x600_bpl

Sposób robienia zakupów zmienia się na przestrzeni ostatnich kilku lat diametralnie. Jego duża część przeniosła się do Internetu. W Internecie kupujemy ubrania, kosmetyki, meble, elektronikę, AGD itp. Również artykuły spożywcze kupujemy online. Co ciekawe jedna z sieci spożywczych w porozumieniu z firmą paczkomatową rozpoczyna testy paczkomatów, które będą lodówkami, i z których klienci będą odbierać kupione online sery, jabłka, wędliny itp.
 
Szkolenia dla pracowników działów zasobów ludzkich są potencjalnie jedną z najważniejszych inwestycji w pracowników, na jakie może zdecydować się firma. Odpowiedni pracownicy na odpowiednich stanowiskach to czynnik, który w sposób prosty i bezpośredni przekłada się na wyniki, jakie osiąga przedsiębiorstwa i możliwości jakie są w jego zasięgu. Za to właśnie odpowiadają działy kadr, a więc szkolenie pracowników powinno zacząć się właśnie tam.
 
Co zrobić, gdy znajdziemy się w finansowej potrzebie i myślimy o wzięciu szybkiej pożyczki? Gdzie powinniśmy szukać informacji na ten temat i tego, która oferta na rynku jest godna uwagi i polecenia? Rozwiązaniem tego problemu jest odnalezienie odpowiedniego portalu, który pomoże nam w podjęciu tak ważnej decyzji, jaką jest zaciągnięcie finansowego zobowiązania.
 
Negocjacje stanowią nieodłączny element załatwiania interesów. Warto pamiętać, że im skrupulatniej i staranniej przygotujemy się do ich prowadzenia, tym większe szanse powodzenia zyskamy. W trakcie prowadzenia negocjacji ogromne znaczenie ma siła charakteru osoby negocjującej oraz pozytywne nastawienie do tematu negocjacji. Ponadto niezwykle ważna jest umiejętność wykorzystywania posiadanych argumentów oraz intuicja i elastyczne podejście.
 
Otworzenie własnego biznesu skłania do dokładnego przemyślenia przedsięwzięcia. Przy otwieraniu biura jest dużo łatwiej niż w przypadku salonu fryzjerskiego. To drugie miejsce wymaga umiejętności logistycznych oraz wiedzy specjalistycznej pod względem potrzebnych sprzętów. Dlatego przychodzimy z pomocą i przedstawiamy poradnik, który pomoże Ci w przemyślanym planowaniu wnętrza salonu fryzjerskiego.
 
Inwestorzy będą sukcesywnie zmieniać kasy, aby na bieżąco informować skarbówce zapisywane na nich sprzedaże. Dostaną 700 zł refundacji. Wymiana kas fiskalnych ma być podzielona w czasie. Branże, jakie zdaniem Ministerstwa Finansów są szczególnie narażone na oszustwa, pójdą na pierwszy ogień.
 
Prowadzenie działalności gospodarczej w UK jest wyjątkowo proste. Sam ten fakt jest główną przyczyną, dla której tak wielu polskich przedsiębiorców decyduje się założyć firmę właśnie tutaj. Istnieje mnóstwo różnych opcji, dzięki którym będziemy w stanie założyć firmę dokładnie na takich warunkach, jakie nam odpowiadają.
 

Outplacement - co to takiego?

Osoby, które są zwalniane z pracy, często przez długi okres poszukują nowego, stabilnego zatrudnienia. Średni czas poszukiwania pracy w naszym kraju wynosi ponad 12 miesięcy. Jak wskazują badania, aż 97 procent spośród zwalnianych pracowników oczekuje, że pracodawca wesprze ich w poszukiwaniu kolejnej pracy w przypadku redukowania etatów w danym zakładzie.
 
Kiedy wyjeżdżamy na wymarzone zagraniczne wakacje, operacje kartą mogą okazać się dużym wyzwaniem, a to wszystko ze względu na wysokie prowizje naliczane w wyniku przewalutowania. Ostatecznie okazuje się, że kwoty widniejące na rachunku mogą diametralnie różnić się od tych, które skrupulatnie wyliczaliśmy przez cały wyjazd. Rozwiązaniem tego problemu może być założenie konta wielowalutowego, które umożliwi nam łatwiejsze rozliczenia w czasie zagranicznych zakupów.
 
W Polsce pokutuje przekonanie, że kiedy chcemy kupić mieszkanie (zwłaszcza na rynku wtórnym), najlepiej zrobić to bezpośrednio od właściciela, bo to bezpieczniejsze. A jeśli sprzedajmy mieszkanie, warto rozmawiać wyłącznie z osobami zainteresowanymi - jeśli ktoś "nasyła" na nas agenta nieruchomości, pewnie chce coś ugrać: oszukać nas i zaniżyć cenę. Te przedziwne stereotypy wpisują się w naszą ogólną nieufność do ludzi, choć oczywiście z rzeczywistością nie mają nic wspólnego.
 
 
Pieczątka datownik to rodzaj stempla z datą ustawianą ręcznie. Jest bardzo dużą pomocą w pracach biurowych, gdyż przybijanie daty w sposób automatyczny pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu. Wszystkim dokumentom trzeba nadać odpowiedni numer i datę, aby zachować czytelność i sprawność w systemie obiegu korespondencji firmowej.
 
Dokumenty firmowe wymagają odpowiednich warunków przechowywania. Jak zapewnić im odpowiednią ochronę i utrzymać porządek?
 
Praktycznie każda branża opierająca się na usługach wymaga swojego rodzaju centrum działalności – siedziby, na której będzie bazować. Warto jest jednak zaznaczyć, że w tym celu nie spisze się zwyczajny budynek. Wyspecjalizowany lokal usługowy znacznie różni się od typowego mieszkania, co należy wziąć pod uwagę podczas przeglądania poszczególnych ofert tego typu budynków.
 

Pracownicy biurowi, przedsiębiorcy, pracownicy hurtowni i magazynów – każdy z nich używa programu Microsoft Excel. Umiejętność obsługi tej przydatnej aplikacji jest również wymagana przez wielu pracodawców. Jeżeli nie wiesz, czy opłaca Ci się uczyć zarządzania Excelem, w poniższym tekście przytaczamy szereg konkretnych argumentów, które przemawiają za rozpoczęciem kursu z jego obsługi. 
 
Jeśli na co dzień zajmujesz się papierkową robotą, pracujesz w biurze, przygotowujesz umowy, rozliczenia czy raporty, to dobrze wiesz jak ważny się porządek w dokumentach. W miarę lat ważnych dokumentów przybywa i należ przechowywać je w taki sposób, aby mieć do nich łatwy dostęp.
 
Czas to pieniądz – tak zwykło się mówić. A może słowo to pieniądz? Wiemy, jaką wartość ma każde słowo: nie rzuca się słów na wiatr lub cytując Kazimierza Pawlaka z kultowego filmu Sami swoi „Ja człowiek rzetelny – u mnie słowo droższe od pieniędzy”. Jako Lingua Lab wiemy, że słowa są istotne. Zrozumienie i odpowiednie zinterpretowanie może zaowocować zyskiem. Dlatego uważamy, że tłumaczenia ekonomiczne to bardzo ważny obszar pracy każdego tłumacza. Odpowiednie przygotowanie i obszerna wiedza z zakresu nauk ekonomicznych jest kluczowa do dobrego tłumaczenia.
 
Chcesz się przekonać, czy zapłaciłeś za swoje ubezpieczenie OC dużo? A może szukasz informacji o cenach obowiązkowej polisy, by na ich podstawie przewidzieć koszt, z jakim będziesz się musiał liczyć podczas odnawiania ochrony? Jedno jest pewne: w dużych miastach za OC zapłacisz więcej. Przekonaj się, o jakich kosztach mowa.
 
Tłumaczenia prawne to niezwykle wymagająca i obszerna dziedzina. Stanowią one istotny segment tłumaczeń specjalistycznych. Język prawa jest bardzo specyficzny - charakteryzuje się specjalistyczną terminologią i wysokim stopniem sformalizowania. Jest on skomplikowany składniowo i wymaga ogromnej wiedzy branżowej.
 
Posiadanie własnych czterech kątów w tak pięknym kraju jakim jest Chorwacja może stanowić urzeczywistnienie marzeń oraz gwarancję zysku z wynajmu nieruchomości na długie lata. Wszakże to ów kraj jest głównym celem zagranicznych wojaży turystów złaknionych odpoczynku i kąpieli słonecznych. Jako obiekt spełnienia tych potrzeb wybierają oni wybrzeże dalmatyńskie, które wydaje się być wizytówką Chorwacji. To właśnie nad samym Adriatykiem powstają nowe nieruchomości przeznaczone do rozwoju przemysłu turystycznego.
 
Faktoring jest obecnie jedną z zyskujących popularność form finansowania bieżącej działalności firmy. Dzieje się tak, ponieważ prócz podstawowej funkcji, czyli poprawy płynności finansowej, faktoring wiąże się z dodatkowymi usługami, dzięki którym można znacznie usprawnić zarządzanie należnościami firmy. Ważny jest przy tym jednak wybór rodzaju faktoringu dopasowanego do faktycznych potrzeb przedsiębiorstwa. W niniejszym tekście przyjrzymy się różnicom między faktoringiem pełnym i niepełnym.