BusinessPL Magazyn

 
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie 
PACK_AD_160x600_bpl

Szkolenia i konferencje to wydarzenia, które odgrywają ważną rolę w procesie rozwoju każdej firmy. Organizacja takich spotkań, szczególnie w lokalizacji poza miastem, to nie tylko okazja do zyskania nowych kompetencji, zdobycia nowych kontaktów, ale także integracji zespołu, która wpływa na efektywność pracy. Co dają szkolenia ikonferencje w atrakcyjnym krajobrazie Mazur?
 
Polacy to bardzo przedsiębiorczy naród. Coraz więcej osób decyduje się na otwarcie działalności gospodarczej. Bez względu na branżę każdy przyszły przedsiębiorca staje przed problem pozyskiwania pieniędzy na prowadzenie firmy. Istnieje kilka rozwiązań tego problemu. Wystarczy wybrać odpowiedni rodzaj pozyskiwania środków na prowadzenie firmy. Jakie są źródła finansowania działalności gospodarczej?
 
Działalność gospodarczą można prowadzić jednoosobowo bądź w postaci spółek. Można założyć spółkę cywilną, jawną, partnerską, komandytową, komandytowo–akcyjną, akcyjną lub najbardziej popularną spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Jak to zrobić i ile to kosztuje?
 
Obecnie inwestowanie w start-upy bardzo często jest niezwykle opłacalne i przynosi konkretne zyski pod warunkiem, że inwestor potrafi trafnie wybrać obszar działalności, który będzie wspierał. Przed podjęciem decyzji o przyznaniu wsparcia finansowego dla przedsięwzięcia, powinno się przeanalizować rynek w celu określenia poziomu potencjalnych korzyści oraz podejmowanego ryzyka.
 
Po pożyczkę możemy iść do banku, ale do dyspozycji mamy także szereg innych propozycji pozabankowych. Teraz mogą skorzystać z nich również firmy!
 
Co roku tysiące rolników biorą kredyty, które pomagają im kontynuować prowadzenie działalności rolnej. Niestety bez dopłat, programów dofinansowania z Unii Europejskiej czy właśnie bez kredytów wiele osób musiałoby zmienić branżę.
 
Praca metodą projektu jest stosowana przez wiele przedsiębiorstw – zarówno z branży IT, jak i wielu innych – z uwagi na wysoką skuteczność, przejrzystość i możliwość optymalizacji czasu oraz kosztów działania. Aby jednak zarządzanie projektami było skuteczne, konieczne jest wybranie odpowiedniej metody działania. Poznaj najpopularniejsze z nich.
 
Dokonywanie zakupów towarów niezbędnych w naszej firmie bywa nie lada wyzwaniem. Przygotowanie kosztorysu, znalezienie najtańszych ofert oraz sporządzenie spisu nieodzownych artykułów bywa czasochłonnym zajęciem, które czasem przerasta pracowników lub kierownictwo przedsiębiorstwa. W takich sytuacjach z pomocą przyjdzie nam jednak doradca zakupowy.
 
Początki rzadko bywają łatwe, zwłaszcza dla osób, które zakładają własny biznes. Nie dość, że trzeba zająć się wieloma organizacyjnymi kwestiami, to na dodatek budżet jest zwykle dość ograniczony. Szczególnie uciążliwe są sprawy związane z siedzibą firmy.
 
Właściciele firm zawsze starają by ich działalność była konkurencyjna, szybko się rozwijała a jednocześnie przynosiła zyski. Nie jest to proste zadanie. Często wiąże się dokładnymi analizami kosztów oraz możliwości ich zmniejszenia. Obecnie jedną z popularniejszych form oszczędności w firmie jest zlecanie niektórych zadań zewnętrznym podmiotom.
 
Chcesz pozyskać nowy pojazd do swojej firmy? Warto rozważyć dwa rozwiązania – leasing lub wynajem długoterminowy. Jaka forma okaże się dla Ciebie korzystniejsza? Sprawdź, komu poleca się poszczególne typy finansowania.
 
Sposób robienia zakupów zmienia się na przestrzeni ostatnich kilku lat diametralnie. Jego duża część przeniosła się do Internetu. W Internecie kupujemy ubrania, kosmetyki, meble, elektronikę, AGD itp. Również artykuły spożywcze kupujemy online. Co ciekawe jedna z sieci spożywczych w porozumieniu z firmą paczkomatową rozpoczyna testy paczkomatów, które będą lodówkami, i z których klienci będą odbierać kupione online sery, jabłka, wędliny itp.
 
Szkolenia dla pracowników działów zasobów ludzkich są potencjalnie jedną z najważniejszych inwestycji w pracowników, na jakie może zdecydować się firma. Odpowiedni pracownicy na odpowiednich stanowiskach to czynnik, który w sposób prosty i bezpośredni przekłada się na wyniki, jakie osiąga przedsiębiorstwa i możliwości jakie są w jego zasięgu. Za to właśnie odpowiadają działy kadr, a więc szkolenie pracowników powinno zacząć się właśnie tam.
 
Co zrobić, gdy znajdziemy się w finansowej potrzebie i myślimy o wzięciu szybkiej pożyczki? Gdzie powinniśmy szukać informacji na ten temat i tego, która oferta na rynku jest godna uwagi i polecenia? Rozwiązaniem tego problemu jest odnalezienie odpowiedniego portalu, który pomoże nam w podjęciu tak ważnej decyzji, jaką jest zaciągnięcie finansowego zobowiązania.
 
Negocjacje stanowią nieodłączny element załatwiania interesów. Warto pamiętać, że im skrupulatniej i staranniej przygotujemy się do ich prowadzenia, tym większe szanse powodzenia zyskamy. W trakcie prowadzenia negocjacji ogromne znaczenie ma siła charakteru osoby negocjującej oraz pozytywne nastawienie do tematu negocjacji. Ponadto niezwykle ważna jest umiejętność wykorzystywania posiadanych argumentów oraz intuicja i elastyczne podejście.
 
Otworzenie własnego biznesu skłania do dokładnego przemyślenia przedsięwzięcia. Przy otwieraniu biura jest dużo łatwiej niż w przypadku salonu fryzjerskiego. To drugie miejsce wymaga umiejętności logistycznych oraz wiedzy specjalistycznej pod względem potrzebnych sprzętów. Dlatego przychodzimy z pomocą i przedstawiamy poradnik, który pomoże Ci w przemyślanym planowaniu wnętrza salonu fryzjerskiego.
 
Inwestorzy będą sukcesywnie zmieniać kasy, aby na bieżąco informować skarbówce zapisywane na nich sprzedaże. Dostaną 700 zł refundacji. Wymiana kas fiskalnych ma być podzielona w czasie. Branże, jakie zdaniem Ministerstwa Finansów są szczególnie narażone na oszustwa, pójdą na pierwszy ogień.
 
Prowadzenie działalności gospodarczej w UK jest wyjątkowo proste. Sam ten fakt jest główną przyczyną, dla której tak wielu polskich przedsiębiorców decyduje się założyć firmę właśnie tutaj. Istnieje mnóstwo różnych opcji, dzięki którym będziemy w stanie założyć firmę dokładnie na takich warunkach, jakie nam odpowiadają.
 

Outplacement - co to takiego?

Osoby, które są zwalniane z pracy, często przez długi okres poszukują nowego, stabilnego zatrudnienia. Średni czas poszukiwania pracy w naszym kraju wynosi ponad 12 miesięcy. Jak wskazują badania, aż 97 procent spośród zwalnianych pracowników oczekuje, że pracodawca wesprze ich w poszukiwaniu kolejnej pracy w przypadku redukowania etatów w danym zakładzie.
 
Kiedy wyjeżdżamy na wymarzone zagraniczne wakacje, operacje kartą mogą okazać się dużym wyzwaniem, a to wszystko ze względu na wysokie prowizje naliczane w wyniku przewalutowania. Ostatecznie okazuje się, że kwoty widniejące na rachunku mogą diametralnie różnić się od tych, które skrupulatnie wyliczaliśmy przez cały wyjazd. Rozwiązaniem tego problemu może być założenie konta wielowalutowego, które umożliwi nam łatwiejsze rozliczenia w czasie zagranicznych zakupów.