BusinessPL Magazyn

 
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie 

Jedną z najczęściej wybieranych form finansowania pojazdów w działalności gospodarczej jest umowa leasingu. W zależności od tego, czy jest to leasing operacyjny, czy leasing finansowy, sposób rozliczenia wydatków związanych z samochodem osobowym będzie wywoływał odmienne skutki podatkowe. Na czym polegają obie formy leasingu oraz w jaki sposób je rozliczyć?
 
Funduszem inwestycyjnym nazywamy formę inwestowania środków. Najczęściej lokuje się je w akcje i obligacje. Śmiało można więc powiedzieć, że jest to swego rodzaju narzędzie pozwalające na zwiększenie kapitału.
 
Wielu Polaków decyduje się na to, by zakupić ubezpieczenie na życie, ponieważ najważniejsze dla nich jest to, że dzięki temu produktowi będą mogli zabezpieczyć przyszłość swoją oraz swoich najbliższych. Oczywiście, nadal można spotkać się z pewnymi mitami na temat tego rodzaju ubezpieczeń, jednak jeśli ktoś dokładnie zgłębi temat to przekona się, że warto takie rozwiązanie wybrać.
 
Eksperci rynku finansowego wskazują, że najlepsze są inwestycje długoterminowe. Okazuje się jednak, że opłacalne mogą być także te instrumenty, w które inwestuje się w krótkim terminie. Wiele zależy od oczekiwań, ale również od możliwości inwestora. Poznaj sposoby na skuteczne pomnażanie pieniędzy w krótkim czasie.
 
Kupno mieszkania na kredyt hipoteczny to transakcja, w której warto szukać oszczędności na każdym kroku. Nawet na pozór niewielkie obniżenie marży banku może skutkować niższymi kwotami miesięcznych rat kredytu hipotecznego. Podpowiadamy, które z warunków kredytu można negocjować i co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na owocne zakończenie rozmów z bankiem.
 
Twój telefon może również stać się twoim portfelem. Obecnie coraz częściej korzystamy z metod płatności mobilnych, które pozwalają nam na realizowanie transakcji zarówno w sklepach internetowych, jak i w punktach stacjonarnych. Płatności przez telefon są bezpieczne, ponieważ są specjalnie szyfrowane, ale musimy pamiętać o kilku kluczowych zasadach, by nie narazić się na niebezpieczeństwo.
 
Nielegalne transakcje i pranie pieniędzy od lat kojarzy się bardziej z transakcjami gotówkowymi prowadzonymi przez mafię. I choć o samym problemie nie mówi się tak często i intensywnie jak w latach 90, to problem nie zniknął, a wręcz wraz z rozwojem nowych technologii nastąpiła jego eskalacja. Czy istnieje możliwość, by mu zapobiec?
 
Nawet 224 złote rocznie mogą zaoszczędzić na obowiązkowym ubezpieczeniu OC rodzice jednego dziecka. Przy dwójce dzieci oszczędności są jeszcze większe. W jakim stopniu posiadanie dzieci wpływa na ceny polis komunikacyjnych?
 
Na pożyczanie pieniędzy decyduje się coraz więcej osób. Głównie z tego powodu, że zwiększają się potrzeby konsumpcyjne, a środków nie przybywa. Obecnie mamy do wyboru, albo zaciągnięcie kredytu w banku, albo pozyskanie pożyczki gotówkowej. Czym różnią się od siebie te dwie formy finansowania?
 

Jak zacząć oszczędzać?

Oszczędzanie pieniędzy to nawyk, którego brakuje wielu Polakom. Jest on szczególnie trudny do wyrobienia w momencie, gdy jest się młodym, ponieważ emerytura to odległa perspektywa, a z kolei wiele rzeczy kusi, by wydać na nie pieniądze. Jak nie dać się pokusie i zacząć oszczędzać?
 
Chociaż spółki działające na giełdzie charakteryzują się dużą różnorodnością, można wyróżnić dwa główne ich typy, które wskazał już w 1949 roku Benjamin Graham w swej słynnej książce „Inteligentny inwestor”. Choć od czasu jej wydania minęło ponad 65 lat, podział ten nie stracił na aktualności, a inwestorzy wciąż zastanawiają się, czy lepszą metodą osiągania zysków jest inwestowanie w wartość czy też we wzrost.
 
Własna firma kusi elastycznością, wyzwaniami, jednak pierwszy biznes nie składa się tylko z tego, co nas pasjonuje.
 
W dzisiejszych czasach niemal wszyscy korzystają z bankowości elektronicznej. Ułatwia to codzienne życie oraz oszczędza czas. Wciąż jednak istnieje wiele osób, które mają wątpliwości, a bank online wydaje im się niebezpiecznym przedsięwzięciem. Sprawdź, jakie korzyści płyną z założenia konta internetowego
 
Bardzo często można spotkać się dwoma skrajnymi stanowiskami – jedni uważają, że najbardziej opłacalną inwestycją jest kupno domu, drudzy natomiast sądzą, że to mieszkania przynoszą więcej korzyści. Każda z tych nieruchomości ma swoje plusy i minusy. Dom zapewnia nam kontrolę i odseparowanie od sąsiadów, z kolei mieszkanie wymaga mniejszego nakładu pracy i łatwiej je spieniężyć.
 
Decydując się na grę na rynkach forex, musimy przyjąć najbardziej skuteczną dla nas strategię inwestycyjną. Obecnie doświadczeni traderzy oraz inwestorzy mają do wyboru wiele metod sprawnego inwestowania, jednym z nich jest strefa popytu i podaży.
 
Polacy oszczędzają coraz chętniej i coraz więcej. Większość osób deklaruje gromadzenie środków na kontach oszczędnościowych (ponad 30%). To dobry krok w stronę tzw. poduszki finansowej. Posiadając ją można zabezpieczyć się na wypadek nieprzewidzianych wydatków. Warto jednak pamiętać o racjonalnym gospodarowaniu pieniędzmi, by faktycznie zaoszczędzić.
 
Sprawy księgowe bardzo często są zawiłe, dlatego warto szukać ułatwień oraz pomocy.
 
Kredyty należą do najpopularniejszych produktów, oferowanych przez banki. Pozwalają na szybie pozyskanie środków na dowolny lub określony umową cel. Instytucje bankowe nieustannie ulepszają i rozszerzają swoje oferty kredytowe, tak aby jak najbardziej odpowiadały one na nasze potrzeby. Dzięki temu wachlarz produktów finansowych dostępnych na rynku jest niezwykle okazały. Jak nie zagubić się w morzu ofert? Jak wybrać odpowiedni kredyt?
 
Lokata walutowa to depozyt bankowy prowadzony w polskim banku, jednak w innej niż polska walucie. Taki sposób oszczędzania pieniędzy może okazać się korzystny w wielu sytuacjach. Podpowiadamy, komu opłaca się założyć lokatę walutową.
 
W ofercie większości firm faktoringowych możemy znaleźć dwa podstawowe rodzaje faktoringu – faktoring z regresem i bez regresu, a czasem też tzw. faktoring mieszany będący połączeniem dwóch pierwszych. Na czym właściwie polegają te usługi, czym się od siebie różnią oraz jakie są ich wady i zalety w konkretnych sytuacjach?