BusinessPL Magazyn

 
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie 
PACK_AD_160x600_bpl
Zatrudnienie przez agencję pracy tymczasowej uznawane jest przez niektórych za doskonałe rozwiązanie, natomiast inni twierdzą, że umowa tymczasowa nie jest zbyt korzystna. W rzeczywistości prawda leży pośrodku, a wiele zależy od konkretnej agencji, a także od sytuacji pracownika.
 
Choć kredyty i pożyczki istnieją na rynku finansowym już od wielu lat, to zaciąganie ich przez internet jest stosunkowo nowością. Gdyby ktoś jeszcze 20 lat temu powiedział ludziom, że coś takiego będzie istniało, raczej by nie uwierzyli. A jednak, dziś można wziąć pożyczkę w mgnieniu oka i nie wychodząc z domu.
 

FBA kontra FBM na Amazon

Planując swój biznes na Amazonie, trzeba zapoznać się z wieloma zasadami regulującymi tę platformę. Skrupulatne zbadanie każdego możliwego aspektu działalności na Amazon pozwoli zmaksymalizować nasze zyski ze sprzedaży.
 
W Polsce działa ponad 70 tysięcy biur rachunkowych, które świadczą usługi księgowe i kadrowe dla blisko 2 milionów przedsiębiorców. Z roku na rok liczba biur zwiększa się, ponieważ stale wzrastające koszty utrzymywania pracowników etatowych, skłaniają właścicieli firm do poszukiwania outsourcingu księgowego.
 
Biznes franczyzowy jest odmianą tradycyjnego biznesu, z tą różnicą, iż jest to rodzaj współpracy z firmą matką. Ustala się wspólne warunki umowy, wpłaca kapitał początkowy i wyszukuje odpowiedni lokal na działalność. Aby prowadzić firmę franczyzową, należy mieć doświadczenie w biznesie, być przedsiębiorczym, a także być gotowym na nowe wyzwania.
 
Już jedna negatywna opinia może w dzisiejszych czasach wywołać prawdziwy kryzys wizerunkowy. Przyczynia się do tego rozwój nowych mediów, gdzie każdy ma dostęp do informacji 27/7, a w dowolnym momencie sama może stać się dziennikarzem, osobą informującą o problemie, często też rzecznikiem innych poszkodowanych. Niezależnie od tego, czy kryzys dotyczy marki firmy czy marki osobistej (np. polityka), wymaga natychmiastowej i skutecznej interwencji. Dlaczego tak trudno się w tej sytuacji obejść bez agencji public relations?
 
Chcąc zarabiać na Forex, inwestor musi przyswoić nową terminologię oraz zapoznać się z narzędziami, które pomogą mu w identyfikacji aktualnego trendu. Służą do tego wskaźniki i oscylatory. Do najpopularniejszych oscylatorów należą: oscylator stochastyczne, MACD i RSI.
 
Jak szybko sprzedać mieszkanie? Eksperci portalu RynekPierwotny.pl przygotowali kilka przydatnych wskazówek.
 
 
Brexit jest tematem, którym od ponad trzech lat żyje praktycznie cała Europa. Proces opuszczania szeregów Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię został zapoczątkowany referendum mającym miejsce 23 czerwca 2016 roku. Jak światowa gospodarka odczuje skutki brexitu i czy za jego sprawą czekają nas zmiany w kursie metali szlachetnych, a przede wszystkim spadek lub wzrost ceny złota?
 
Odpowiednie zarządzanie procesami w zakładzie produkcyjnym jest ważne nie tylko z punktu widzenia zwiększenia efektywności pracy, a więc zysków, lecz także ze względu na bezpieczeństwo, zmniejszenie ryzyka błędów. A jak skutecznie zarządzać takim przedsiębiorstwem? Można skorzystać z narzędzi Lean Manufacturingu.
 
Docenianie codziennych starań i wysiłku to jedno z ważnych narzędzi motywowania pracowników. Warto więc zwracać uwagę na działania podwładnych, zwłaszcza gdy mają oni wyjątkowe osiągnięcia. Czasami nagroda czy nawet kilka miłych słów może zachęcić ich do jeszcze większego zaangażowania w pracę.
 

Banki w Europie Środkowo-Wschodniej przez wiele lat wyprzedzały swoich zachodnioeuropejskich rówieśników pod względem technologii. Ponieważ zaczęły działalność na początku lat 90., nie były obciążone starymi systemami i wykonały duży krok naprzód — zainwestowały w nowe technologie, dzięki czemu stały się szybsze i bardziej przyjazne niż ich bardziej tradycyjni zachodni koledzy.
 
Stare Miasto w Poznaniu to nie tylko turystyczne, ale i biznesowe serce stolicy Wielkopolski. Bogata oferta gastronomiczna, kulturalna i szkoleniowa sprzyja spotkaniom w interesach, a także zachęca do spotkań o nieco mniej oficjalnym charakterze. To wszystko sprawia, że hotel w Poznaniu w centrum jest doskonałym miejscem na konferencję.
 
Wystawianie faktur to jeden z podstawowych obowiązków księgowych w firmie. Aby go uprościć, przedsiębiorcy często decydują się na powierzenie tego zadania zewnętrznym podmiotom lub tworzą dział księgowy, na który cedują ten obowiązek. Nie jest to jednak rozwiązanie dla małej firmy, która musi liczyć się z kosztami.
 
Podczas każdych rozliczeń finansowych może zdarzyć się pomyłka wynikająca z nieuwagi, czy też późniejszych zmian przykładowo w cenach. W takim wypadku ratunkiem będzie wykonanie korekty do wystawionej już faktury. W zależności od rodzaju faktury, sposób wykonania korekty może się różnić. Dlatego też warto wiedzieć, jak wykonać korektę różnych typów faktur, tak aby ewentualną pomyłkę szybko wyprostować.
 
Kredyty dla rolników to bardzo korzystne rozwiązanie w przypadku nagłego braku środków finansowych. O czym musisz pamiętać przed zaciągnięciem takiego zobowiązania?
 
Szkolenia i konferencje to wydarzenia, które odgrywają ważną rolę w procesie rozwoju każdej firmy. Organizacja takich spotkań, szczególnie w lokalizacji poza miastem, to nie tylko okazja do zyskania nowych kompetencji, zdobycia nowych kontaktów, ale także integracji zespołu, która wpływa na efektywność pracy. Co dają szkolenia ikonferencje w atrakcyjnym krajobrazie Mazur?
 
Polacy to bardzo przedsiębiorczy naród. Coraz więcej osób decyduje się na otwarcie działalności gospodarczej. Bez względu na branżę każdy przyszły przedsiębiorca staje przed problem pozyskiwania pieniędzy na prowadzenie firmy. Istnieje kilka rozwiązań tego problemu. Wystarczy wybrać odpowiedni rodzaj pozyskiwania środków na prowadzenie firmy. Jakie są źródła finansowania działalności gospodarczej?
 
Działalność gospodarczą można prowadzić jednoosobowo bądź w postaci spółek. Można założyć spółkę cywilną, jawną, partnerską, komandytową, komandytowo–akcyjną, akcyjną lub najbardziej popularną spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Jak to zrobić i ile to kosztuje?
 
Obecnie inwestowanie w start-upy bardzo często jest niezwykle opłacalne i przynosi konkretne zyski pod warunkiem, że inwestor potrafi trafnie wybrać obszar działalności, który będzie wspierał. Przed podjęciem decyzji o przyznaniu wsparcia finansowego dla przedsięwzięcia, powinno się przeanalizować rynek w celu określenia poziomu potencjalnych korzyści oraz podejmowanego ryzyka.