FSS_V_160
osg160x600
Belka_160
600x160_pion_3

BusinessPL Magazyn

 
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie 

Coraz więcej osób decyduje się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Dodatkowe pieniądze najczęściej wydajemy na nieprzewidziane wydatki, przyjemności oraz regulowanie zaległych opłat. Nie każdy chętny ma jednak szansę na uzyskanie pożyczki w banku – liczne formalności i długi czas oczekiwania na decyzję wielu z nas uniemożliwia bowiem skorzystanie z ich oferty. Czy w takiej sytuacji chwilówka jest jedynym, dobrym rozwiązaniem?
 
Każdy przedsiębiorca w Polsce ma obowiązek prowadzić księgowość. Zależnie od typu firmy oraz osiąganych przychodów, ma on narzucony pewien schemat działań księgowych.
 
Badania statystyczne z 2016 roku pokazują, że Polacy najchętniej pożyczają pieniądze od banku. Aż 60 procent osób zaciągających zobowiązania decyduje się na kredyt bankowy, około 25 procent osób pożycza gotówkę od rodziny, a 12 procent korzysta z usług firm pożyczkowych. Co ciekawe, ponad połowa osób, wśród których przeprowadzono badanie deklaruje, że byłaby gotowa pożyczyć pieniądze innym. To właśnie gotowość do pożyczania pieniędzy leży u podstaw produktu finansowego, który w ostatnim czasie w Polsce cieszy się rosnącą popularnością. Produktem tym są pożyczki prywatne, znane także pod nazwą social lending.
 
 
Autor: Justyna Jarosz, ekspert wFirma.pl
Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą muszą liczyć się z możliwością poddania kontroli podatkowej. Zwykle organy podatkowe informują o zamiarze wszczęcia kontroli, jednakże w określonych sytuacjach fiskus może rozpocząć czynności kontrolne bez wcześniejszej zapowiedzi.
 
Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wielkie możliwości daje nam internet. Coraz więcej przedsiębiorstw oraz sklepów przenosi swoją działalność do Internetu lub chociaż rozszerza działania stacjonarne. Transakcje internetowe stają się niemal tak popularne jak płatność kartą! Coraz więcej rzeczy można zrobić za pośrednictwem internetu – doskonałym tego rodzaju przykładem jest zakup biletów drogą internetową. Dlaczego warto wybrać właśnie tę drogę?
 
Oczywiście możliwości w tym aspekcie jest bardzo wiele, podobnie jak i produktów czy rozwiązań, warto jednak stawiać wyłącznie na te które rzeczywiście mają sens i są nam w stanie zagwarantować odpowiednie korzyści.Już od momentu kiedy dziecko przyszło na świat, warto rozpocząć odkładanie pieniędzy na jego przyszłość, pewnie iż mogą być one wykorzystane na adekwatny do tego cel, chociażby w aspekcie edukacji czy zakupu samochodu lub mieszkania dla naszej pociechy.
 
Ekspert finansowy pomoże Ci w wyborze najlepszego produktu bankowego
 

Inwestowanie prawie zawsze wiąże się z ryzykiem – wiedzą o tym zarówno właściciele średnich oraz dużych przedsiębiorstw, jak i inwestorzy na rynku. Podejmując ryzykowane decyzje finansowe w krótkim czasie można bardzo zwielokrotnić swoje zyski, można też jednak bardzo dużo stracić. Jest to jeden z głównych czynników, który przyczynia się do rosnącej popularności doradców biznesowych. Czy korzystanie z usług takiej osoby ma sens? Czym się kierować podczas wyboru doradcy biznesowego?
 

Wiele osób płaci bardzo wysokie rachunki za ogrzewanie i ciepłą wodę. Stanowi to duże obciążenie dla domowego budżetu. Szczególnie przyczyniają się do tego straty ciepła. Nieszczelne okna i drzwi zwiększają zużycie ogrzewania nawet o 30%. Negatywnie również wpływa brak izolacji cieplnej w budynku.
 
Procedura zaciągnięcia kredytu na samochód jest podobna do tej, jaka jest realizowana w przypadku wszystkich innych kredytów celowych. Kredytobiorca musi spełniać określone warunki, w tym musi wykazywać właściwą zdolność kredytową. Jeśli taką posiada, może wybrać dowolną formę podpisania umowy kredytowej. Dzisiaj oferty konstruowane są na podstawie indywidualnych potrzeb kredytobiorców. Sprawdź, jak łatwo weźmiesz kredyt, by już niedługo móc cieszyć się komfortowym podróżowaniem.
 
Pierwsza pożyczka to niewątpliwie trudny i stresujący moment dla pożyczkobiorcy. Na taki krok najczęściej decydują się osoby, które wpadły w nagłe kłopoty finansowe i potrzebują szybkiego i racjonalnego wyjścia na prostą.
 
Co roku pojawiają się programy oraz fundacje, które wspierają mikro i małym przedsiębiorców. Dowiedz się więcej m.in. na temat Programu Wsparcia Obrotu Bezgotówkowe i dostosuj się do wymogów rynkowych.
 
W 2018 roku wzrasta wysokość kwoty wolnej. Co to oznacza dla podatników? Osoby, które zarabiają do 8 tys. zł rocznie, w ogóle nie będą musiały rozliczać się z fiskusem. Korzystna zmiana jest spowodowana orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego z 2015 roku, który stwierdził, że obowiązująca wówczas kwota wolna w wysokości 3091 zł była zbyt niska i niezgodna z ustawą zasadniczą.
 
Termin rozliczenia pit 28 zbliża się w szybkim tempie - tylko do 31 stycznia 2018 roku osoby rozliczające się z podatku ryczałtowego mogą złożyć deklaracje w urzędach skarbowych. Dlaczego warto wybrać elektroniczną formę rozliczenia?
 

Jedną z najczęściej wybieranych form finansowania pojazdów w działalności gospodarczej jest umowa leasingu. W zależności od tego, czy jest to leasing operacyjny, czy leasing finansowy, sposób rozliczenia wydatków związanych z samochodem osobowym będzie wywoływał odmienne skutki podatkowe. Na czym polegają obie formy leasingu oraz w jaki sposób je rozliczyć?
 
Funduszem inwestycyjnym nazywamy formę inwestowania środków. Najczęściej lokuje się je w akcje i obligacje. Śmiało można więc powiedzieć, że jest to swego rodzaju narzędzie pozwalające na zwiększenie kapitału.
 
Wielu Polaków decyduje się na to, by zakupić ubezpieczenie na życie, ponieważ najważniejsze dla nich jest to, że dzięki temu produktowi będą mogli zabezpieczyć przyszłość swoją oraz swoich najbliższych. Oczywiście, nadal można spotkać się z pewnymi mitami na temat tego rodzaju ubezpieczeń, jednak jeśli ktoś dokładnie zgłębi temat to przekona się, że warto takie rozwiązanie wybrać.
 
Eksperci rynku finansowego wskazują, że najlepsze są inwestycje długoterminowe. Okazuje się jednak, że opłacalne mogą być także te instrumenty, w które inwestuje się w krótkim terminie. Wiele zależy od oczekiwań, ale również od możliwości inwestora. Poznaj sposoby na skuteczne pomnażanie pieniędzy w krótkim czasie.
 
Kupno mieszkania na kredyt hipoteczny to transakcja, w której warto szukać oszczędności na każdym kroku. Nawet na pozór niewielkie obniżenie marży banku może skutkować niższymi kwotami miesięcznych rat kredytu hipotecznego. Podpowiadamy, które z warunków kredytu można negocjować i co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na owocne zakończenie rozmów z bankiem.