2017-07-11 BANER 160x600 OUT

BusinessPL Magazyn

 
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie 
Przeciętny człowiek może nie zdawać sobie sprawy, jak bardzo pomocne mu są urządzenia zwane siłownikami. Często niewielkie i niepozorne, są licznie obecne w przemyśle, ale też i w najbliższym otoczeniu człowieka. Jedynie może osoby o technicznym wykształceniu zdają sobie sprawę, jak często wyręczają one człowieka zarówno w pracy, jak i poza nią.
 
Przemysł – nasza rzeczywistość dzięki niemu jest znacznie bogatsza. Pełniąc funkcję produkcyjną, społeczną, przestrzenną i ekonomiczną nadaje zupełnie nowy wymiar poszczególnym płaszczyznom funkcjonowania gospodarki. Podstawą jego rozwoju są natomiast maszyny zastępujące pracę ludzkich rąk i nierozerwalnie związana z nimi technika napędów. A tu jednym z kluczowych elementów stają się pasy napędowe, w tym paski klinowe i wieloklinowe.
 
Obrabiarki należą do urządzeń wielofunkcyjnych. Zaś po okresie wysokiej specjalizacji coraz częściej można spotkać propozycje producentów obejmujące kilka funkcji w jednym. Przykładem mogą być frezarko-wiertarko-tokarki, które dzięki możliwości przekładania głowicy z powodzeniem pełnią wszystkie trzy funkcje jednocześnie. Jest to idealne rozwiązanie dla tych firm czy osób prywatnych, które korzystają z takich urządzeń sporadycznie i inwestowanie w trzy różne kosztowne maszyny.
 
Firma WIKA wiedzie prym na światowym rynku jako producent urządzeń do pomiarów ciśnienia i temperatury. Silną pozycję rynkową
 
Fabryka Automatów Tokarskich (FAT) jest przodującym producentem tokarek konwencjonalnych i sterowanych numerycznie, wchodzącym w skład belgijskiej grupy HACO,