BusinessPL Magazyn

 
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie 
PACK_AD_160x600_bpl
Kramp Polska jest częścią Kramp Groep, największego w Europie hurtowego dostawcy produktów rolniczych i technicznych. Grupa zatrudnia blisko 3 000 pracowników w 24 oddziałach w 16 krajach Europy. O firmie opowiada Pan Marek Rybacki, Dyrektor Operacyjny, Członek Zarządu Kramp Sp. z o.o.
 
MWM Elektro Sp. z o.o. zajmuje się kompleksową dostawą urządzeń dla przemysłu ciężkiego, w szczególności maszyn wyciągowych, sygnalizacji szybowej i urządzeń przyszybowych dla górnictwa. Na rynku maszyn górniczych firma istnieje od 1999 roku. Specjalnie dla BusinessPL wywiadu udzielił Pan Marek Bajor – Prezes Zarządu, MWM Elektro Sp. z o.o.
 
Roboty przemysłowe to niezwykle skuteczne i wydajne maszyny, coraz częściej używane w rożnego rodzaju działach i branżach. Urządzenia te zapewniają niezwykłą automatyzację produkcji czy innych działań, jednocześnie minimalizując nakład pracy ludzi i wykorzystywania ich siły. Na czym polegają działania tego rodzaju robotów? Jaka jest rola robota przemysłowego w automatyzacji produkcji? Jakie zalety można wyróżnić podczas pracy z innowacyjnymi maszynami?
 
W dzisiejszych czasach, naprawdę bardzo ciężko byłoby sobie wyobrazić profesjonalną firmę pakującą produkty, bez specjalistycznych maszyn, które naprawdę znacznie ułatwiają pracę. W zależności od tego, z jakim produktem mamy do czynienia, do jego spakowania używamy innych maszyn.
 
Obecnie można bardzo łatwo zauważyć, że nowoczesne zakłady przemysłowe, naprawdę bardzo dynamicznie się rozwijają, a wszystko dzięki temu, że systematycznie na rynku pojawiają się nowoczesne technologie, które razem stanowią zaplecze techniczne.
 
CIMAT Sp. z o.o. jest liderem w produkcji i sprzedaży nowych wyważarek w Polsce oraz jednym z liczących się dostawców na świecie. Przedsiębiorstwo działa na rynku od 1987 roku, a od 2015 roku jest częścią Grupy Burke Porter. O firmie opowiada Pan Paweł Sadowski - Dyrektor ds. Rozwoju, Członek Zarządu Przedsiębiorstwa CIMAT Sp. z o.o., Burke Porter Group.
 
Formowanie wtryskowe to nowoczesna technologia, która jest dziś szeroko wykorzystywana w wielu gałęziach przemysłu. Jest to metoda, z której korzystają niemal wszystkie firmy zajmujące się przetwórstwem tworzyw sztucznych. Dzięki temu rozwiązaniu można szybko produkować wytrzymałe i względnie niedrogie podzespoły. Należy również wspomnieć, że dzięki formowaniu wtryskowemu mogą powstawać elementy o różnych, często nietypowych kształtach. Ogromną zaletą jest również to, że produkcję można w pełni zautomatyzować.
 
Od ponad dwóch dekad Orion Sp. z o.o. dostarcza najwyższej jakości produkty dla utrzymania ruchu w przemyśle oraz części dla producentów maszyn i urządzeń. O firmie opowiada Pan Radosław Kurant, Dyrektor Handlowy Orion Sp. z o.o.
 
Obecnie prawie każde województwo w Polsce posiada własny park technologiczny. To miejsca, w których wspólnie funkcjonują firmy świadczące usługi lub dostarczające towarów z konkretnej branży oraz placówki naukowe i badawcze, które wspomagają ich rozwój.
 
Szansę, jaką upatrujemy w kupnie używanych maszyn cnc związane są głównie z niższą ceną. Obawy zaś – z jakością pracy, awaryjnością i gwarancją. Zobaczmy kiedy opłaca się kupować używane, a kiedy nowe urządzenia sterowane numerycznie.
 
Przedsiębiorstwo HAK działa od 1989 roku w obszarze kompleksowych rozwiązań technicznych dla różnych branż przemysłu. Firma specjalizuje się w projektowaniu, produkcji, ekspertyzach i modernizacji urządzeń transportu bliskiego oraz osprzętu dźwignicowego,     a także wykonawstwie torowisk dźwignic w systemie Gantrail. W roku 2011 Przedsiębiorstwo HAK Sp. z o.o. uzyskało status Centrum Badawczo-Rozwojowego.
 
Narażenie pracowników na niebezpieczeństwo jest procederem, który jest karalny zarówno na poziomie legislacyjnym, jak i społecznym. Firmy, które nieodpowiednio dbają o ochronę swoich podwładnych, sukcesywnie tracą klientów. Dlatego ochrona bezpieczeństwa maszyn to tak ważny aspekt w przypadku każdego przedsiębiorstwa produkcyjnego.
 
Czy wiesz, że zanim maszyny CNC zyskały odpowiednie wytyczne i precyzyjne zasady korzystania, co roku ginęło przy nich wielu pracowników? Teraz zdarza się, że ktoś odniesie drobne obrażenia, jednak są to przypadki jednostkowe. Na szczęście bezpieczeństwo w miejscu pracy z maszynami CNC jest dziś stanowczo na dużo wyższym poziomie. Zanim przystąpisz więc do pracy przy takich urządzeniach, koniecznie zapoznaj się ze szczegółowymi zasadami, które dadzą Ci większą pewność i zabezpieczą przed zagrożeniem.
 
EUROPA SYSTEMS Sp. z o.o. to wiodący producent zautomatyzowanych systemów logistyki wewnętrznej. Polska firma dysponuje w Żabowie jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w Europie i zatrudnia ponad 240 inżynierów, techników i wysokiej klasy specjalistów.
 

Zawory grzybkowe

We wszelkiego rodzaju instalacjach wodnych wykorzystywane jest wiele różnego rodzaju akcesoriów zasilających. Jednym z nich jest niepozorny, a bardzo ważny w kontekście prawidłowej pracy całej instalacji zawór grzybkowy. Czym są grzybkowe zawory i gdzie znajdują zastosowanie dowiecie się z dalszej części artykułu.
 
Ekologia nieubłaganie wkracza w dziedziny maszyn przemysłowych. Branża ta jest bodaj najbardziej obciążona, jeśli chodzi o emisję szkodliwych substancji. Pilarki łańcuchowe nie są wyjątkiem. Oleje do pilarek, które zapewniają poprawną pracę mechanizmu tnącego, są najczęstszą przyczyną zanieczyszczenia lasów substancjami ropopochodnymi. Oleje mineralne kiepskiej jakości nie spełniają już wymogów środowiskowych. Pora na biodegradowalne oleje do pilarek VEGATOL.
 
Bujalski Sp. z.o.o. jest w pełni polską i rodzinną firmą założoną w 1994 roku przez Leszka Bujalskiego. Firma zajmuje się produkcją zbiorników, konstrukcji oraz szeroko pojętych wyrobów ze stali kwasoodpornej. Spółka znajduje się wśród najlepszych firm w branży działających na skalę Europejską. O firmie rozmawiamy z Prezesem Zarządu, panem Tomaszem Bujalskim.
 
Serwonapęd odgrywa kluczową rolę we współczesnej automatyce przemysłowej. Dzięki nim możliwa jest szybsza, efektywniejsza i dokładniejsza praca wykorzystywanych maszyn produkcyjnych. Serwonapęd stanowi podstawowy element w złożonych z wielu urządzeń układzie. Czym jest serwonapęd i jak działa?
 
 
POL-EKO-APARATURA SP.J. to czołowy polski producent urządzeń termostatycznych, mebli laboratoryjnych, wyposażenia dla laboratoriów oraz przemysłu. O firmie rozmawiamy z Dyrektorem Zarządzającym i zarazem współwłaścicielem – panem Sebastianem Kowalskim.
 

Dwudziestopięcioletnia obecność w branży przemysłowej to już odpowiedni przedział czasu, aby zyskać tytuł firmy godnej polecenia. Na takie określenie na pewno już zasłużyło przedsiębiorstwo AMS sp. z o.o., które od 1993 roku zyskuje kolejnych dostawców i uznanie zadowolonych klientów. Do powstania firmy znacząco przyczyniło się rosnące w tym okresie zapotrzebowanie na maszyny i urządzenia specjalne.