BusinessPL Magazyn

 
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie 
Cynk i stal to dwa materiały, które łączą się ze sobą i tworzą wyjątkowo stabilne konstrukcje. W związku z tym, warto dowiedzieć się o nich czegoś więcej i na tej podstawie sprawdzać, które maszyny lub konstrukcje wybierać, aby nie obawiać się, że szybko ulegną uszkodzeniu bądź będą stanowić zagrożenie dla potencjalnych użytkowników.
 
Do sprawnego działania maszyn, w których zastosowano napędy pasowe, potrzebne są pasy napędowe. Jak są zbudowane pasy napędowe płaskie? Czym kierować się przy ich wyborze?
 
Zanim nie opracowano szczegółowych wytycznych i zasad korzystania z maszyn CNC każdego roku ginęło dużo pracowników. Dzisiaj liczba ta wynosi kilkanaście obrażeń dziennie. Choć jest to spora poprawa, bezpieczeństwo w miejscu pracy, w którym używa się tokarki karuzelowe cnc bądź tym podobne sprzęty wciąż wymaga większego zainteresowania.
 
Przeciętny człowiek może nie zdawać sobie sprawy, jak bardzo pomocne mu są urządzenia zwane siłownikami. Często niewielkie i niepozorne, są licznie obecne w przemyśle, ale też i w najbliższym otoczeniu człowieka. Jedynie może osoby o technicznym wykształceniu zdają sobie sprawę, jak często wyręczają one człowieka zarówno w pracy, jak i poza nią.
 
Przemysł – nasza rzeczywistość dzięki niemu jest znacznie bogatsza. Pełniąc funkcję produkcyjną, społeczną, przestrzenną i ekonomiczną nadaje zupełnie nowy wymiar poszczególnym płaszczyznom funkcjonowania gospodarki. Podstawą jego rozwoju są natomiast maszyny zastępujące pracę ludzkich rąk i nierozerwalnie związana z nimi technika napędów. A tu jednym z kluczowych elementów stają się pasy napędowe, w tym paski klinowe i wieloklinowe.
 
Obrabiarki należą do urządzeń wielofunkcyjnych. Zaś po okresie wysokiej specjalizacji coraz częściej można spotkać propozycje producentów obejmujące kilka funkcji w jednym. Przykładem mogą być frezarko-wiertarko-tokarki, które dzięki możliwości przekładania głowicy z powodzeniem pełnią wszystkie trzy funkcje jednocześnie. Jest to idealne rozwiązanie dla tych firm czy osób prywatnych, które korzystają z takich urządzeń sporadycznie i inwestowanie w trzy różne kosztowne maszyny.
 
Firma WIKA wiedzie prym na światowym rynku jako producent urządzeń do pomiarów ciśnienia i temperatury. Silną pozycję rynkową
 
Fabryka Automatów Tokarskich (FAT) jest przodującym producentem tokarek konwencjonalnych i sterowanych numerycznie, wchodzącym w skład belgijskiej grupy HACO,