BusinessPL Magazyn

 
kliknij tutaj aby przeczytać nasze najnowsze wydanie 
PACK_AD_160x600_bpl

Szansę, jaką upatrujemy w kupnie używanych maszyn cnc związane są głównie z niższą ceną. Obawy zaś – z jakością pracy, awaryjnością i gwarancją. Zobaczmy kiedy opłaca się kupować używane, a kiedy nowe urządzenia sterowane numerycznie.
 
Przedsiębiorstwo HAK działa od 1989 roku w obszarze kompleksowych rozwiązań technicznych dla różnych branż przemysłu. Firma specjalizuje się w projektowaniu, produkcji, ekspertyzach i modernizacji urządzeń transportu bliskiego oraz osprzętu dźwignicowego,     a także wykonawstwie torowisk dźwignic w systemie Gantrail. W roku 2011 Przedsiębiorstwo HAK Sp. z o.o. uzyskało status Centrum Badawczo-Rozwojowego.
 
Narażenie pracowników na niebezpieczeństwo jest procederem, który jest karalny zarówno na poziomie legislacyjnym, jak i społecznym. Firmy, które nieodpowiednio dbają o ochronę swoich podwładnych, sukcesywnie tracą klientów. Dlatego ochrona bezpieczeństwa maszyn to tak ważny aspekt w przypadku każdego przedsiębiorstwa produkcyjnego.
 
Czy wiesz, że zanim maszyny CNC zyskały odpowiednie wytyczne i precyzyjne zasady korzystania, co roku ginęło przy nich wielu pracowników? Teraz zdarza się, że ktoś odniesie drobne obrażenia, jednak są to przypadki jednostkowe. Na szczęście bezpieczeństwo w miejscu pracy z maszynami CNC jest dziś stanowczo na dużo wyższym poziomie. Zanim przystąpisz więc do pracy przy takich urządzeniach, koniecznie zapoznaj się ze szczegółowymi zasadami, które dadzą Ci większą pewność i zabezpieczą przed zagrożeniem.
 
EUROPA SYSTEMS Sp. z o.o. to wiodący producent zautomatyzowanych systemów logistyki wewnętrznej. Polska firma dysponuje w Żabowie jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w Europie i zatrudnia ponad 240 inżynierów, techników i wysokiej klasy specjalistów.
 

Zawory grzybkowe

We wszelkiego rodzaju instalacjach wodnych wykorzystywane jest wiele różnego rodzaju akcesoriów zasilających. Jednym z nich jest niepozorny, a bardzo ważny w kontekście prawidłowej pracy całej instalacji zawór grzybkowy. Czym są grzybkowe zawory i gdzie znajdują zastosowanie dowiecie się z dalszej części artykułu.
 
Ekologia nieubłaganie wkracza w dziedziny maszyn przemysłowych. Branża ta jest bodaj najbardziej obciążona, jeśli chodzi o emisję szkodliwych substancji. Pilarki łańcuchowe nie są wyjątkiem. Oleje do pilarek, które zapewniają poprawną pracę mechanizmu tnącego, są najczęstszą przyczyną zanieczyszczenia lasów substancjami ropopochodnymi. Oleje mineralne kiepskiej jakości nie spełniają już wymogów środowiskowych. Pora na biodegradowalne oleje do pilarek VEGATOL.
 
Bujalski Sp. z.o.o. jest w pełni polską i rodzinną firmą założoną w 1994 roku przez Leszka Bujalskiego. Firma zajmuje się produkcją zbiorników, konstrukcji oraz szeroko pojętych wyrobów ze stali kwasoodpornej. Spółka znajduje się wśród najlepszych firm w branży działających na skalę Europejską. O firmie rozmawiamy z Prezesem Zarządu, panem Tomaszem Bujalskim.
 
Serwonapęd odgrywa kluczową rolę we współczesnej automatyce przemysłowej. Dzięki nim możliwa jest szybsza, efektywniejsza i dokładniejsza praca wykorzystywanych maszyn produkcyjnych. Serwonapęd stanowi podstawowy element w złożonych z wielu urządzeń układzie. Czym jest serwonapęd i jak działa?
 
 
POL-EKO-APARATURA SP.J. to czołowy polski producent urządzeń termostatycznych, mebli laboratoryjnych, wyposażenia dla laboratoriów oraz przemysłu. O firmie rozmawiamy z Dyrektorem Zarządzającym i zarazem współwłaścicielem – panem Sebastianem Kowalskim.
 

Dwudziestopięcioletnia obecność w branży przemysłowej to już odpowiedni przedział czasu, aby zyskać tytuł firmy godnej polecenia. Na takie określenie na pewno już zasłużyło przedsiębiorstwo AMS sp. z o.o., które od 1993 roku zyskuje kolejnych dostawców i uznanie zadowolonych klientów. Do powstania firmy znacząco przyczyniło się rosnące w tym okresie zapotrzebowanie na maszyny i urządzenia specjalne.
 
 
Dzięki postępowi technologicznemu obróbka wszelkich surowców stała się prostsza niż kiedykolwiek. Udało się nie tylko przyspieszyć cały proces, ale także znacząco zwiększyć jakość otrzymywanych materiałów. Co to w ogóle jest CNC i co warto o tym wiedzieć? Odpowiedź znajdziesz w poniższym tekście.
 
Wykrawarka rewolwerowa to maszyna o relatywnie prostej konstrukcji. Umożliwia ona wykrawanie z blachy różnego typu kształtów. Bijak (młotek) wyposażony jest w różnorodne stemple, które decydują o formie ciętego detalu. Podstawą działania tego rodzaju pras jest oczywiście rewolwer, który można swobodnie konfigurować.
 
Już dawno upłynęły czasy, jak rolnik do roboty w gospodarstwie wykorzystywał zwierzęta oraz manualne narzędzia. Przy hektarach, jakie potrzebują niemalże nieustannego monitorowania, gospodarz nie poradziłby sobie tylko przy pomocy mocy swoich dłoni. Na szczęście obecnie nie musi.
 

„METALTECH” to spółka założona w 1992 roku. Należy do czołówki polskich producentów maszyn i urządzeń znajdujących zastosowanie w rolnictwie, budownictwie i leśnictwie. W zeszłym roku firma obchodziła 25 lecie działalności. Specjalnie dla „BusinessPL” wywiadu udzielił Dyrektor Działu Handlowego - pan Andrzej Gałas.
 
Firma INTROL sp. z o.o. sp.k. od samego początku funkcjonowania budowała swój sukces poprzez oferowanie nowoczesnych technologii z zakresu automatyki. Nie dziwi więc fakt, że to przedsiębiorstwo od ponad 25 lat jest czołowym dostawcą aparatury kontrolno-pomiarowej i systemów automatyzacji procesów przemysłowych.
 
KOJA z siedzibą w Stawiskach (w województwie podlaskim) to Przedsiębiorstwo o długich tradycjach, istniejące na rynku od 1992 r. Rozpoczynając działalność, liczyło 15 pracowników. Dziś zatrudnia ponad 170 ludzi – profesjonalistów w swojej dziedzinie. Firma KOJA powstała w oparciu o część bazy upadłego POM-u (Państwowego Ośrodka Maszynowego). Na początku działalności jej głównym profilem produkcyjnym były kabiny do ciągników rolniczych oraz maszyny rolnicze. Dziś Firma nadal zajmuje się produkcją kabin maszyn rolniczych, a także wykonywaniem części, podzespołów oraz gotowych maszyn i urządzeń według dokumentacji własnej i zamawiającego. O działalności Firmy KOJA rozmawiamy z synem – Andrzejem Konopka.
 
Cynk i stal to dwa materiały, które łączą się ze sobą i tworzą wyjątkowo stabilne konstrukcje. W związku z tym, warto dowiedzieć się o nich czegoś więcej i na tej podstawie sprawdzać, które maszyny lub konstrukcje wybierać, aby nie obawiać się, że szybko ulegną uszkodzeniu bądź będą stanowić zagrożenie dla potencjalnych użytkowników.
 
Do sprawnego działania maszyn, w których zastosowano napędy pasowe, potrzebne są pasy napędowe. Jak są zbudowane pasy napędowe płaskie? Czym kierować się przy ich wyborze?
 
Zanim nie opracowano szczegółowych wytycznych i zasad korzystania z maszyn CNC każdego roku ginęło dużo pracowników. Dzisiaj liczba ta wynosi kilkanaście obrażeń dziennie. Choć jest to spora poprawa, bezpieczeństwo w miejscu pracy, w którym używa się tokarki karuzelowe cnc bądź tym podobne sprzęty wciąż wymaga większego zainteresowania.