magazine top

Ideal Services Sp. z o.o. Sp. K. specjalizuje się w przenoszeniu maszyn, relokacji fabryk, instalacji linii produkcyjnych, transferze technologii, usługach utrzymania ruchu, modernizacji, instalacji systemów bezpieczeństwa i automatyzacji maszyn. Firma od 1999 roku pomaga Klientom osiągnąć trudne cele i rozwiązywać skomplikowane wyzwania techniczne w czasie nieosiągalnym przez innych. Łódzkie przedsiębiorstwo dysponuje szerokim zespołem znakomicie wyszkolonych i doświadczonych profesjonalistów. Zarząd spółki dba o ciągły rozwój technologiczny i personalny, dlatego firma znajduje się w czołówce najlepszych przedsiębiorstw w dziedzinie relokacji i utrzymania ruchu. Ideal Services gwarantuje kompleksowe i bezproblemowe realizacje, czego najlepszym dowodem jest niezliczona ilość referencji otrzymanych od zadowolonych klientów w kraju i za granicą. Dynamiczny rozwój firmy został również doceniony przez międzynarodowe czasopismo Forbes – przyznając spółce tytuł „Diamentu Forbesa 2022”.

Obszernego wywiadu na temat działalności firmy udzieliła pani Agnieszka Koziołkiewicz, menedżer ds. PR i CSR Ideal Services.

Czy mogłaby Pani pokrótce przedstawić początki oraz historię rozwoju przedsiębiorstwa Ideal Services?

Nasza firma powstała z pasji do wyzwań technicznych. Słowo „pasja” jest dla nas bardzo ważne, ponieważ jest kwintesencją naszego podejścia do projektów. Od 23 lat z powodzeniem rozwiązujemy najtrudniejsze zagadki związane z utrzymaniem ruchu w fabrykach i relokacjami maszyn na całym świecie. Od samego początku w naszej firmie zrzeszaliśmy najlepszych z najlepszych w branży przemysłowej, co pozwoliło nam zostać Serwisem nr 1. Podążając za potrzebami rynkowymi, stworzyliśmy także dział inżynierii, który zajmuje się robotyką i automatyką w przemyśle. Od samego początku stawialiśmy na jakość, terminowość i dobre relacje z naszymi Klientami, co spowodowało, że na przestrzeni kilku lat staliśmy się poważną firmą na rynku przemysłowym. Mimo zawirowań gospodarczych nie zwalniamy tempa, a wszelkie przeciwności obracamy na naszą korzyść.

Ideal Services to ekspert w dziedzinie relokacji maszyn i utrzymania ruchu. Czy mogłaby Pani omówić szczegółowo ofertę firmy?

Trudno ująć naszą ofertę w jakichkolwiek ramach, ponieważ dla komfortu naszych Kontrahentów jesteśmy bardzo elastyczni i nieraz spełniamy najmniej oczekiwane prośby oraz życzenia. Jeśli jednak pokusimy się o precyzję, to wykonujemy relokacje całych linii technologicznych oraz pojedynczych maszyn i urządzeń przemysłowych dla każdej z możliwych branż produkcyjnych, planujemy montaż i tworzymy indywidualne projekty; montujemy nowe urządzenia (zajmujemy się położeniem fundamentów, pozycjonowaniem, podłączeniem i uruchomieniem); montujemy przyłącza i media; wykonujemy transport wewnątrz, zewnątrz i pomiędzy zakładowy; demontaż, montaż oraz transport ciężkich urządzeń; złomowanie - usuwanie maszyn i urządzeń (wystawiamy dokumenty utylizacyjne). Przy projektach wykorzystujemy wózki widłowe m.in. o nośności 10 ton oraz 16 ton oraz suwnice bramowe. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i zapleczu sprzętowemu jesteśmy gotowi zrealizować każdy projekt relokacji. Branża przemysłowa jest nam bardzo dobrze znana, również w zakresie uzyskania pozwoleń na zamknięcia dróg, stref stojących pojazdów dźwigowych i transportowych oraz godzin pracy podlegających zatwierdzeniu. Wiemy, jak radzić sobie z wrażliwym sprzętem. Demontaż obejmuje nie tylko demontaż systemu, w tym wszystkie komponenty i właściwe rozdzielenie mediów, ale także skrupulatne oznakowanie i dokumentację, techniczne czyszczenie i staranne pakowanie każdej części. Wszystko jest optymalnie przygotowane do bezpiecznego transportu i późniejszej rekonstrukcji. Nasi pracownicy przygotowują opisy poszczególnych etapów relokacji co ułatwia i przyśpiesza finalny montaż. Dużą przewagą konkurencyjną naszej firmy są: wieloletnie know-how, wyspecjalizowany i wyszkolony zespół oraz bogate wyposażenie w nowoczesny sprzęt. W trzymaniu ruchu także pracujemy tak, by nie mieć sobie równych. Dysponujemy autorskim systemem Ideal CMMS, który okazuje się być nieoceniony w dużych organizacjach, gdy trzeba efektywnie zarządzać parkiem liczącym 200 lub więcej maszyn. System Ideal CMMS jest bezcenny tam, gdzie liczy się właściwe planowanie, wykonywanie i nadzorowanie prac okresowych oraz umiejętna alokacja zasobów do pojawiających się zadań. Wykonujemy przeglądy okresowe, modernizacje i remonty maszyn oraz linii produkcyjnych, planowane i bieżące naprawy. Jesteśmy także „pogotowiem przemysłowym” i natychmiastowo usuwamy awarie i dostarczamy Klientowi niezbędne części maszyn. Gdybyśmy chcieli opisać wszystko to musiałoby powstać osobne wydanie BusinessPL, a to raczej jest niemożliwie, wiec mówiąc krótko, trudne zagadki techniczne rozwiązujemy od ręki, na cuda trzeba chwilę poczekać.

Do jakich podmiotów kierowana jest oferta firmy? Kim są Państwa główni klienci?

Ofertę kierujemy do wszystkich większych i mniejszych firm. Potrafimy sprostać każdemu zamówieniu, co pokazuje przekrój przedsiębiorstw z którymi mieliśmy przyjemność współpracować. W naszym portfolio znalazł się m.in. Wielton, Michelin, Bosch, Dell, Steico, Pavatex, JTI, Electrolux, KeraKoll, Hitachi, ABB oraz wiele innych przedsiębiorstw, które są znane w Polsce, Europie i na świecie. W ostatnich miesiącach mieliśmy także przyjemność współpracować z międzynarodowym Domem Aukcyjnym Maynards.

Co uważają Państwo za największe atuty firmy? Czym wyróżniacie się na tle konkurencji?

Jesteśmy niezwykle wrażliwi na dotrzymywanie terminów. Wykonujemy swoją pracę w czasie nieosiągalnym dla konkurencji i umiemy to połączyć z nienaganną jakością wykonywanych przez nas usług. Jest to z pewnością zasługa naszych wyselekcjonowanych specjalistów, którzy doskonale znają się na swojej pracy i bezbłędnie ją planują oraz wykonują. Klienci bardzo często do nas wracają z kolejnymi zleceniami, co potwierdza, że jesteśmy dobrzy w tym co robimy. Ponadto jesteśmy bardzo elastyczni, co pozwala nam spełniać niemal wszystkie życzenia Klientów. Pojawiamy się tam, gdzie inne firmy mówią „niemożliwe” i realizujemy projekty z ogromnym powodzeniem. W swojej pracy jesteśmy samowystarczalni i niezależni, dzięki czemu konkurencję pozostawiamy w tyle.

Ideal Services wykonywała liczne projekty dla wielu krajowych oraz zagranicznych renomowanych firm. Czy mogłaby Pani powiedzieć kilka słów o najbardziej wymagających i prestiżowych realizacjach?

Należy przyznać, że każdy projekt jest wymagający, ponieważ chcemy by wszyscy nasi Klienci byli w pełni zadowoleni z wykonanej pracy, jednak posiadamy w swojej historii kilka prac, które wyróżniły się pod względem wyzwania. Należy tu wspomnieć o relokacji fabryki firmy Wielton, która została przeniesiona z Włoch do Wielunia. Projekt, w którym liczby mówią same za siebie - relokacja 8 wanien o długości 15 metrów, szerokości 3,5 metra i głębokości 3 metrów do procesów KTL. Ponad 1000 ciężarówek o załadunku 20 ton, w tym ponad 60 ponadgabarytowych. Demontaż linii kataforezy trwał 1,5 roku, a jej montaż w miejscu docelowym 2 lata. Kolejny projekt, który z pewnością na długo zapamiętamy to przeniesienie fabryki ze Szwajcarii do Polski na zlecenie firmy Pavatex. Przy tym projekcie ścigaliśmy się z czasem i restrykcjami związanymi z pandemią. Czas realizacji ze względu na obostrzenia dramatycznie się skurczył z 6 miesięcy do 2. Ogromny wpływ miało zamknięcie granic, jednak dołożyliśmy wszelkich starań, by dotrzymać umowy. Projekt był na tyle poważny, że pisały o nim lokalne media. Przy tym projekcie pracowało średnio 60 osób. Szwajcaria jest znana z wyjątkowo ścisłego przestrzegania zasad bezpieczeństwa i mimo licznych kontroli, projekt przebiegł bez najdrobniejszego zarzutu. Relokacja potężnych maszyn została przez nas wykonana tak, że w Polsce wszystko działało jak w szwajcarskim zegarku. Warto także wspomnieć o demontażu ogromnej fabryki firmy Steico, gdzie podjęliśmy się demontażu podajników, starej prasy i zainstalowaliśmy nową. Presja czasu była na tyle ogromna, że nasi specjaliści pracowali 24 h na dobę. Z całą pewnością, każdy projekt, którego się podejmujemy przynosi nam wiele satysfakcji i powodów do dumy, jednak wiemy, że sekret tkwi w ludziach, którzy są bardzo oddani swojej pracy i tworzą markę Ideal Services.

Czy mogłaby Pani opowiedzieć o zapleczu technologicznym przedsiębiorstwa?

Nasze zaplecze technologiczne jest bogate w wózki widłowe, urządzenia transportu bliskiego, platformy podnośnikowe oraz wiele narzędzi drobnych. W naszym biznesie postawiliśmy na współpracę z niezawodnymi partnerami, którzy dostarczają nam urządzenia w zależności od specyfiki projektu. To świadome działanie pozwala nam precyzyjnie dobrać sprzęt, który jest niezbędny do pracy.

Osiągnięcie sukcesu w biznesie nie byłoby możliwe bez odpowiedniego zarządzania i wykwalifikowanego personelu. Ile osób zatrudnia obecnie przedsiębiorstwo? Czy mogłaby Pani opowiedzieć szerzej o kadrze specjalistów spółki Ideal Services?

Od samego początku wiemy, że firma to ludzie. Na tą chwilę zatrudnienie w Ideal Services posiada 95 fachowców, którzy regularnie się szkolą. Jako firma chcemy, by nasi pracownicy byli jednymi z najlepszych w branży przemysłowej, dlatego wsłuchujemy się w ich potrzeby i nie szczędzimy środków na podnoszenie kwalifikacji. Nasz zespół idealnie dopełniają dyrektorzy zarządzający, którzy oprócz doświadczenia posiadają bardzo wysokie wykształcenie z zakresu menedżerstwa i administracji. Kilku z nich, na czele z Prezesem, posiada tytuł MBA, co świadczy o ambicji i poziomie z jakim prowadzony jest nasz biznes.

Jakie działania podejmuje firma, które przyczyniają się do tego, że pracownicy wiążą się z nią na lata?

Nasi pracownicy wiedzą, że jesteśmy jednym teamem, który dąży do wspólnego celu. Tak jak było wspomniane wcześniej, chcemy by ludzie w Ideal Services mieli coraz wyższe kwalifikacje i by mogli realizować nowe zadania. Każdy pracownik chce się rozwijać i być coraz lepszym, a my to zapewniamy. Ponadto, aktywnie wspieramy potrzeby naszych pracowników poprzez program pożyczek dla potrzebujących.

Jakość oferowanych usług jest dla Państwa priorytetem, dlatego współpracujecie wyłącznie z renomowanymi dostawcami i podwykonawcami. Czy są wśród nich takie firmy, które zasługują na szczególne wyróżnienie, jako najważniejsi partnerzy?

Oczywiście, obecność w przestrzeni biznesowej z innymi partnerami jest możliwa tylko wtedy, gdy tworzy się dobre relacje. My jesteśmy niezwykle dumni ze współpracy z takimi firmami jak: Berner, Kiloutou, Victoria Capital oraz Antpol Hurtownia BHP. Są to przedsiębiorstwa, które nigdy nas nie zawiodły i z całą pewnością polecimy te firmy innym.

Społeczna odpowiedzialność biznesu jest również bardzo ważnym elementem działalności gospodarczej. Czy angażują się Państwo lokalnie w działalność pozabranżową?

Nasza praca daje satysfakcję i korzyści naszym pracownikom, jednak cieszymy się także, że możemy pomagać innym. Od 10 lat wspieramy działalność młodych artystów uczęszczających do Zespołu Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki w Łodzi. Ponadto wspieramy działania Stowarzyszenia Przyjaciół Kanału Elbląskiego, a także działamy na rzecz Stowarzyszenia „Chleba Naszego”, które zajmuje się redystrybucją żywności dla najbardziej potrzebujących. W końcu nie człowiek jest dla pracy, ale praca dla człowieka i my chcemy się dzielić wypracowanym dobrem z ludźmi, którzy nieraz nie mają odwagi o tym głośno powiedzieć.

Potwierdzeniem wysokiej jakości funkcjonowania firmy i oferowanych usług są posiadane wyróżnienia. Jakimi najważniejszymi nagrodami i tytułami mogą się Państwo pochwalić?

Od samego początku nie stawialiśmy na nagrody ani wyróżnienia. Zawsze uważaliśmy, że najlepszym wyróżnieniem jest zadowolony Klient i na tym się skupiamy. W ostatnim czasie otrzymaliśmy Diament Biznesu magazynu Forbes. Ta niekomercyjna nagroda jedynie potwierdziła, że ciężka praca zostanie zawsze dostrzeżona w tłumie. Uzyskane wyróżnienie dedykujemy naszym pracownikom, którzy najlepiej wiedzą ile wysiłku trzeba włożyć, by móc najjaśniej błyszczeć na tle innych.

Co stanowi obecnie największe wyzwanie dla Państwa przedsiębiorstwa?

Przez ostatni czas nasza firma szybko się rozwinęła dzięki pozyskaniu nowych Klientów oraz szybkiemu wzrostowi kadry. Dziś chcielibyśmy opanować i umocnić właściwe procesy zarządzania projektami, podnieść kwalifikacje personelu i aktywną znajomość języków obcych na pierwszej linii. Rozpoczęliśmy wdrażanie systemu rachunkowości zarządczej ABC. Naszym celem jest osiągnięcie pełnej satysfakcji Klienta i Pracownika.

Jak przedstawiają się plany przedsiębiorstwa na kolejne miesiące, lata?

Jesteśmy dumni z pozycji na rynku, dlatego chcemy skupić się na jak najwyższej jakości świadczonych usług relokacyjnych i inżynieryjnych. Chcemy wsłuchać się w najnowsze trendy rynku przemysłowego, by nadal być Serwisem nr 1. Istotny jest dla nas także rozwój w oparciu o bazę naszych dotychczasowych Klientów. Absolutnie nie zamierzamy zwalniać tempa, by już wkrótce móc mówić o kolejnych sukcesach zespołu Ideal Services.

1654031879110

fb button

grab my essay banner

logo jooble